Warcraft: První střet

• Nový Zéland

• Austrálie

Fantasy / Dobrodružný / Akční

USA / Čína / Kanada / Japonsko, 2016, 123 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 240)

• jefff

Za mě nepochopitelně nadhodnoceno. Na víc než dvě hvězdy Warcraft není a větší zklamání jsem z filmu už dlouho neměl. Obě hvězdy si zaslouží vizuál, který ladí k původní hře a má svou poetiku. Ale herci? Scénář? Režie? Příběh? Hudba? Kde tyhle filmové atributy byly? Vždyť film selhává úplně ve všech.(1.10.2016)

• JohnSmith

Hra Warcraft šla absolutně mimo mě, takže o ní nic nevím. Je mi jasné, že pro fanoušky hry bylo zobrazení mytologie něco úžasného. Mě to ale nudilo. Čekal jsem pořádnej nářez a dostal jsem průměrnou a evidentně drahou podívanou, kde se něco děje až na konci. Upřímně Orkové byli sice cool, ale až moc gumoví. Takže jedna velká bitka, pár vtipků a průměrné triky a hlavně kýčovitá výprava. Možná to tak mělo být, ale mě se to prostě nelíbilo. A ve finále tu máme plaváčka.(1.10.2016)

6/10(2.10.2016)

Vpravdě epické čistokrevné fantasy, jakých stříbrné plátno vídá jen málo. Propracovaný svět (i pro člověka k warcraftím hrám přičichnuvšího jen kdysi dávno demem RTS dvojky) hostí relativně komplexní příběh z obou stran barikády, který by klidně mohl expandovat nad strohou dvouhodinovou délku. Takhle se totiž jeví uspěchaně, hlavně však veškerý prostor pro potenciálně zajímavé postavy vyplácává na pár klišoidních informativních vět bez emoční působnosti. Ovšem jakmile přistoupí k povedené akci s kouzly a bestiemi (v prvotřídním trikovém podání - Orci prostě JSOU živí), hned je nad čím jásat.(24.10.2016)

• -Dawe-

Strašná nuda, která vypadá ještě lacinějc, než Hobit...(30.11.2016)

CGI everywhere! Škoda, že záporák byl jasnej už od začátku. Jsem zvědavý, jestli budou pokračování a jak si povedou. Co se musí (skoro klasicky na CGI) pochválit je vizuální vzhled.. to jsem si fakt užíval. Akční část je taky hodně kvalitní a pak tady zbývá příběh.. ten byl sice slabší, ale neurazil.(23.1.2017)

Fantasy žánr není mým šálkem čaje a Warcraftu jsem tak dal šanci především jako fanoušek počítačových her (Warcraft jsem ale nikdy nehrál) a tento risk se nakonec ukázal jako výborné rozhodnutí. Duncan Jones natočil hutný film prezentující se bohatým světem plným zajímavých událostí a principů, jehož příběh sice není převratný, ale potřebám snímku bohatě stačí a zásobuje nás povedenými akčními scénami. Kromě akce fungují překvapivě i postavy a jejich motivace a Warcraft tak není pouze prázdným výplachem. Z pravidel zdejšího světa tvůrci ukazují hodně, ale i tak je jasné, že mají v rukávu ještě hodně trumfů, které by mohli vytáhnout v případném pokračování, kterého se snad dočkáme. Největší chybou snímku je, že je občas viditelné hojné vystřihávání materiálu, neboť příběh je někdy příliš zkratkovitý a divák se může trošku ztrácet. Přesto je ale filmový Warcraft zatím nejlepší filmovou adaptací počítačové hry a funguje výborně jako samostatný film i potenciální start nové série. A co je nejdůležitěší, snímek zaujme i lidi neobeznámené s předlohou.(16.3.2018)

• Ebon

Prostoduché CGI porno(12.6.2018)

Na Warcraft jsem se těšil už hooodně dlouho. Blizzard mám hodně rád, ostatně, který hráč nemá. O kvalitě jsem nepochyboval, ale bylo důležité, aby se to povedlo. Velké fantasy v kinech po LOTRovi a Hobitovi žádné nejsou, a aby má očekávání nebyla příliš mírná, tak tento film může konečně otevřít cestu herním adaptacím. Proto byla předpremiéra jasná volba. Výsledek je fantastický a jako fanoušek jsem dostal přesně to, co jsem chtěl, tedy 123 minut skvělé Warcraft zábavy. Vizuál je úchvatný, možná nejvíc od dob Avatara. Stejně tak hudba. Scénář se ovšem také velmi povedl a vsazení na postavy byl výborný krok. Hlavně jsem byl nadšený Travise "Ragnara" Fimmela, který Anduina zahrál famózně a jen mě utvrdil v tom, že je jeden z nejlepších herců, co znám. Ono se celé, nepříliš známé, obsazení povedlo a společně se skvělou prací Duncana Jonese tu máme jeden z nejlepších fantasy počinů všech dob.(9.6.2016)

Prekvapivo solídna zábava, vyplývajúca najmä z tučnej vizuálnej štylizácie, tvrdo atakujúcej dokonca aj LOTRa v časoch najväčšej slávy. To si Blizzard postrážil dokonale - necháva naplno rozvinúť fantasy svet plný naozaj mocných kúziel, rás a lokácií, z ktorých každá je úžasná, iná, fascinujúca, výpravná - jednoducho pastva pre oči. Takže áno, atmosféru to malo a škoda, že z hutného materiálu tvorcovia nevytrieskali viac scén, ktoré by nám umožnili hlbšie preniknúť do tohto sveta a vytvoriť si k nemu vzťah. Asi sa budeme musieť zmieriť s tým, že súčasný Hollywood spraví z Tolkienovej poviedky tri samostatné, trojhodinové filmy a z nekonečne hutného materiálu Warcraftu jeden in-media-res videoklip, ktorý síce nenudí, ale priam baží po kvalitnejšom a dospelejšom rozpracovaní. A tu sa dostávame ku kameňu úrazu filmu - Duncan Jones. Bohužiaľ - hoci je syn Davida Bowieho celkom schopný režisér (jednotlivé scény sú toho dôkazom) a chlapci z ILM robia za 100 miliónov zázraky, ako celok sa mu to žiaľ rozpadlo pod rukami. Okrem toho, scenár je papierom šuštiaci prúser - jalové dialógy (rozhovor pri ohnisku je snáď zlý vtip), jalová akcia a jaloví herci, ktorí by radi hrali, ale nemajú čo. Najmä Patton, ktorej kreácia je úplne mimo koncept, hoci do deja zapadá perfektne. Občas na nás síce nejaká tá emócia a fajn drajv vyskočí (prekvapivo najmä medzi digi-orkami, ktorí si film kradnú pre seba), no ostane rozriedená v zlom načasovaní a spomínanej chýbajúcej epickosti...Povedané jednoducho - ten film nemá gule. A už Deadpool ukázal, že sa rozhodne netreba vyhovárať na budget. Škoda - pretože inak je to rozhodne krok správnym smerom, nadšenie fŕka z plátna a sám som veľmi zvedavý na dvojku - takéto kvalitné fantasy v kine nebolo už ani nepamätám. Veľké plus za Djawadiho soundtrack Zaujímavé komentáre: Psema, Gemini, Djkoma,(12.6.2016)

Medieval fantasy, podla pocitacovej hry, ktora sa podarila. Mozno tomu dopomohlo ze som to videl v IMAXe ale bol som milo prekvapeny. 8/10(12.6.2016)

Hry jsem nikdy nehrál, knihy jsem nečetl Ale na film jsem byl zvědaví a rozhodně nejsem zklamaný. Jsem nadšen, konečně zas jednou pořádná fantasy. Je tam vše, co má správná fantasy mít.(13.6.2016)

Pre fanúšikov premakaná služba, pre ostatných len filmové víťazstvo formy nad obsahom. Ale v tých kostýmoch, kulisach a odkazoch je vidieť ta neuveriteľná robota a láska k predlohe. Dramaturgicky by sa dalo vytknúť par vecí, no po dlhej dobe mi nevadilo užiť si niečo, len pretože to dobre vyzerá. Spokojnosť a tešing na nejaké to pokračovanie za ďalších 10 rokov.(14.6.2016)

• Fergiinka

Je to jine a zacatek bavi. Par dobrych zaberu, zejmena v soubojich. Bohuzel predvidatelne a, co se tyce hlavnich postav, ploche. David Guetta, the guardian. A konecnou ranu zasazuje spatny strih. ** a pul(14.6.2016)

Po druhom vzhliadnutí pridávam jednu hviezdu. Na prvýkrát moje hodnotenie dosť ovplyvnili očakávania, ale pri druhom som sa bavil ďaleko viac. Nehovoriac o tom, že v pôvodnom znení to pôsobilo ďaleko lepšie. Pekný fantasy svet, zaujímavé postavy i úchvatné scény.(15.6.2016)

Já jsem filmem okouzlen. Neříkám, že je to kvalitou učiněná bomba jako LOTR nebo Potter, ale nostalgie a láska k tomu světu mne ovlivňuje fakt moc. Je to poněkud zkratkovité, za větší délku stopáže bych se tudíž nezlobil, avšak jako znalci lore mi to stačí. Film má dost rychlé tempo, furt se něco děje a především se orkové a lidé mezi sebou neustále drtí. Občas je to víceméně brutální a dost emocionální. Jde-li o hrdiny, já jsem spokojen. Durotan má charisma, Garona je zajímavá, Lothar s Khadgarem jsou sympaťáci a mají mezi sebou skvělou chemii (i když Lothar působí šíleným dojmem) a Medivh je správně tajuplný. Pokud berete v potaz délku filmu, tak mají hlavní postavy dostatečný prostor se na plátně vykreslit. Orkové jsou všeobecně neskutečně úžasný a do celkové stylizace filmu krásně zapadají. Vizuální stránka Warcraftu je vůbec svým způsobem nádherná. Akční scény jsou boží a příliš se neopakují, naopak jsou nápadité. Mak'gora! Jsem více než spokojen, mnoho pomrkavaní od tvůrců potěšilo. Sice to mohlo být lepší, ale mé čtyři návštěvy kina vypovídají o všem. Srdeční záležitost a proto si přeji další díl.For the Horde!(15.6.2016)

Skvelé fantasy, odvážne, proste super. Oveľa lepšie a vrstevnatejšie než naťahovaný Hobbit. Triky sú parádne, svet nádherný a postavy veľmi sympatické. Akurát veľmi veľa postáv, pri ktorých sa mnohí nebudú orientovať, ale to spolu s krátkosťou filmu je moja jediná výčitka. Pol hodiny navyše na predstavenie postáv a prepojenie scén a bol by som maximálne spokojný.(11.7.2016)

Jelikož jsem hrával jak starý strategický Warcrafty, tak potom i WoWko (ovšem jenom na začátku, datadisky už mě úplně minuly), byl tenhle film jasná volba na podívání. A ty hry mě vždycky bavily! No ale přes to všechno musím říct, že jsem byl docela zklamanej. V podstatě mě to vůbec nevtáhlo, přišlo mně to hrozně plochý, nevýrazný, k žádné z postav jsem si nevytvořil vztah, takže mně to celý bylo dost jedno. A to teda není moc dobře. Animace a stylizace je hodně barevná, což Blizzard míval ve svých hrách hodně, takže to je v pořádku, ale nějak mně nepasovalo dohromady spojení lidí-herců a digitálu. Jakoby to bylo místama zastaralý nebo neplynulý. Když si vzpomenu na CGI z nové Knihy džunglí, tak se to nedá vůbec srovnat. A pak ty nelogičnosti (zase!) - Orkové byli vždycky krvelačný bestie, kteří šli takřka bezhlavě do jakýhokoliv boje. Tady jsou scény, kdy vykládají, rozumujou, smlouvají, snad i odpouští - totální nonsens a zbytečná pohádka. Jo a k té pohádce, v soubojích vůbec nestříká krev ani jiná srajda. Ne, že bych se v tom vyžíval, ale působí to, jako by z akční válečné hry chtěli udělat rodinnej film pro všechny. Chyba, velká chyba. P.S.: Warcraft už je taky dávno za zenitem, mělo to přijít cca 10 let zpátky, kdy se o filmu začalo mluvit.(19.7.2016)

Po 13 letech jsem se konečně dočkal filmového Warcraftu. Tenhle fakt docela přebíjí všechna negativa, kterých není zrovna málo. Ale jestli tenhle "pilot" dá za vznik nové fantasy sérii, bude to jenom dobře, protože Warcraftí svět má docela silné příběhy (což ale tady zrovna poznat nešlo).(18.8.2016)

Ta očekávání... Neustále jsme o tom slyšeli a neustále jsme se na to těšili. Dva měsíce zpět to bylo v kinech a dnes jsem se k tomu dostal i já. No, jdeme k hodnocení. Líbila se mi brutálnost filmu. Nikdo neřešil lámání krků, házení koní, sekání paží. To je hodně pozitivní, protože v téhle vizuální pochoutce lze všechno násilí (hlavně to na zvířatech) odpustit. Celkově to má spoustu chyb, které by kdejaký hnidopich mohl kritizovat a občasná zmatenost v názvech, výrazech a nevím čeho všeho, tomu moc taky nepřidává. Hru jsem nehrál, pouze o ni slyšel a vždy měl chut si ji zahrát, takže jsem moc obeznámen se všemi okolnostmi nebyl. Nicméně i jako laik jsem nebyl o nic moc ochuzen. Zajímavě pestrý film s dostatečnou akcí a příběhem, na který jsme se těšili. Mezi minus patří i nic moc velkolepá hudba a provedení například závěrečné bitvy mohlo být také lepší. Furt jsem někde četl, že se film chce vyrovnat Pánu prstenu ale na toho zdaleka nikdy mít nebude :)(22.8.2016)