Warcraft: První střet

• Nový Zéland

• Austrálie

Fantasy / Dobrodružný / Akční

USA / Čína / Kanada / Japonsko, 2016, 123 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 225)

Ale jo, jako úvodník do potencionální, nové série to funguje bez problému, byť by rozhodně pomohlo, kdyby byla historie světa trochu lépe vysvětlena, ale holt je dnešní trend rychlého a naspeedovaného nástupu vidět zcela všude, ne jen zde.. Ale dost tohoto, nechť jsou adorovány cgi barvičky! No, po pravdě, cgi je to sice technicky dobré, ale za srdce zrovna nechytí a interakce něčeho cgi a reálného herce na pár místech povážlivě hapruje (Ragnar Lothbrók a jeho Gryfon). Takže ještě jinak, všichni se snaží, od herců po režiséra a výsledek je kvalitní béčko. A proč je to béčko? Protože herní Warcraft prostě jiný příběh, než béčkový nenabízí, což je sice na jednu stranu škoda, na druhou je to i tak o mnoho lepší, než jiná fantasy produkce v podobě sedmého syna, Lovce čarodejnic, nebo podobných natupělých žánrovek. Scény s hordou o něco zábavnější a těším se na prodlouženou verzi, na pár místech bylo zkrácení z původní veze o hodinu (!) až příliš vidět.(18.6.2016)

Takto má vyzerať splnenie fanboyovských snov. Pojem "filmy podľa hier" práve tu naberá úplne iné rozmery, ktoré sú doslova megalomanské. Warcraft je v podstate filmom, ktorý má úplne všetko, čo sa od úvodu do sveta Azerothu dá očakávať. Trochu ťažko sa na to zvyká, pretože nezainteresovaný divák bude najmä v úvode trochu mimo, scény sa strihajú jedna cez druhú možno trochu prirýchlo, ale keď sa tempo konečne udrží v správnom bode, necháte sa filmom priam unášať. Trailer nám ukázal, že netreba očakávať priveľa, no v tom je to prekvapenie. Príbeh je naozaj zaujímavý a vôbec nie plytký, každá postava má svoju podstatnú rolu (a skutočne si ich zamilujete), a zo soundtracku behá mráz po chrbte. Jones si uhryzol možno príliš veľké sústo, natlačiť na úvod toľko súvislostí do dvoch hodín, no zvláda to výborne, navyše atmosfére Warcraft univerza nič nechýba - surové a skutočne nadupané bitky a akčné scény, atmosféra, kostýmy, hudba, a nádherný vizuál, ktorý je úplným vrcholom CGI. Navyše, v závere si divák uvedomí, že vlastne prežil celkom uspokojivý filmový zážitok. A kritika? Všimol som si, že pozostáva z dvoch hlavných bodov - je to príliš umelé, no ako inak previezť Azeroth v plnej paráde na filmové plátno? A druhý bod, nie je to Pán Prsteňov. Ani nikdy nebude, pretože Warcraft bol vždy unikátnym fantasy svetom, ktorý sa nepodobá na nič. A ani nechce. Hor sa na dvojku !(8.6.2016)

Nemohl jsem uvěřit vlastním očím... Po zhlédnutí Hobita, jsem už v nějaké kvalitní fantasy série ztratil naději. Ale tohle, tohle vypadá na solidní začátek něčeho velkého. Mé největší obavy se týkaly asi zeleného plátna, kterým se to v trailerech jen hemžilo. A měl jsem pravdu, bylo vážně všude. Ale tvůrci se rozhodli udělat něco, čím mě naprosto udivili. Řekli si: "Když už tam to CGI má být, tak ať je všude." A ono tam všude je, takže divák nemá možnost ho srovnávat s něčím nedigitálně upraveným. Dále mě velmi mile překvapil neprimitivnÍ děj, kdy jsem si nebyl nikdy jistý jak určitá věc dopadne. Pak už jen následovaly typické fantasy věci, od monstrózních bitev, až po nabuzející monology hlavních postav. Plný počet dávám v naději, že se pokračování vyhne chybám prvního dílu(zbytečné komické prvky, anebo příliš rodinných problémů u hrdinů). Zkrátka a dobře: Duncan Jones dostal do svých rukou neuvěřitelný svět a dokázal z něho vytvořit něco, co mě vrátilo do mých raných let, kdy jsem se k Warcraftu poprvé dostal.(9.6.2016)

• warrenur

Dost silna podpasovka pre mna bol hlavne slovensky dabing. Ten mi aj pomerne velkolepe momenty vo filme doslova kazil. Pribeh som moc nepoznal, hoci postavy mi neboli nezname. Pekne na oko, ostatne ma az tak nechytilo. Film pre hracov a znalcov sveta Warcraft. V povodnom zneni by som isto prihodil hviezdu. Avsak celkovo istotne sklamanie. Najviac som si popasol oci na Medivh-ovej magii, ukazal sa potencial dostupnych pociatacovych efektov tejto doby.(9.6.2016)

• Vykuk

Poslední dobou nejsem schopen dát vyšší hodnocení a ani očekávaný Warcraft to nezmění, asi jsem moc náročný, 14ti letí kluci, vycházející z kina byli nadšení, to chápu.. jinak ehm.. pominuli scénář, nikoliv samotný příběh, ale to jak to poskládali je dost naprd, ale budiž, herecké výkony něco bída, něco v poho, ale ten všudypřítomný kýč byl děsný, co bylo animované, to bylo fajn a tak to mělo být celé, srát na herce. Design světa Warcraftu je jeden velký kýč, ale tady to byl megakýč, brnění rytířů bylo jak po domácku dělaný maškarní kostým, meče plastové hračky, nejhorší královská přilba:))) zato orci byli super.. no jo byli animovaní, neměli to matlat dohromady. Dabing klasicky kazil dojem, některé dabéry nevim kde vyhrabali.. ale taky to moc neřešim. Celkově jsem se nenudil, ale jelikož mám rád fantasy, toto bylo, jako by někdo vzal můj oblíbený hrníček a vychcal se do něj, takže.. tak.(9.6.2016)

Nechápu ty kecy typu: natočený jako Avatar - to už tu bylo. Nic nového pod sluncem. Ať se jde Mirka Spáčilová a podobní kritici vysrat. Tohle je přesně ten typ filmu, na který nadšenci žánru a nebo hry půjdou moooooc rádi. A proč ne. Ještěže jich má Blizzard x miliónů. Hateři ať na to nechodí a ušetří si ty trapný kecy, jak je to o ničem. Je to stejný jako kdyby jste se přihlásili do Prostřeno, kde chcete vyzkoušet nové chutě a recepty a pak tam budete hatovat, že tohle nejíte a tamto děláte jinak. Tak to nefunguje. Za mě díky Duncane a doufám, že to přinese dost peněz. ;)(10.6.2016)

82% (10.6.)? Asi počáteční vyhoněnost, která po chvíli spadne. Dal bych spíš těch 70%, za půl roku zapomeneme. Kino narvaný samejma no-life-gamerama samozřejmě. Hned po odtržení vstupenky jsem obdržel letáček s kódem pro stažení WOWka, kterej jsem v zápětí vyhodil do koše. Hru jsem v životě nehrál, pouze můj bejvalej spolubydla. Podle mě je to totiž ztráta času. Každopádně! Graficky velmi vymazlený fantasy world - pěkně si s tím kluci vyhráli. Člověk chvílema nerozpozná grafiku od opravdový přírody. Příběh je velmi rychlej, spádnej, celkem dopředu jasnej. Pár nečekanejch zvratů to mělo. A nejvíc jsem fandil samozřejmě Lotharovi, kterej měl mimochodem stejný grimasy jako v seriálu Vikingové. Hodnotím jako povedenou akci!(10.6.2016)

Až na pár zbytočných chýb v scenári a strihu, ktoré si všimne každý, kto sa do filmu zažerie aspoň tak, ako ja. Je to bomba, krásny návrat do detstva, jednoducho Warcraft. Je to to, na čo sme všetci (fanúšikovia) čakali celý život. Verím, že to je len začiatok, lebo vrcholom by som to nenazval. Krásna scenéria a postavy vykreslené tak, že až žasnem nad tou nádherou. Nebol to Hobbit ani nič, čo sa tvári, že je fantasy len preto, že sa použije pár svetelných efektov. Warcraft je reálne fantasy a nie je len film tohoto žánru. Som spokojný a už teraz čakám, čo prinesú ďalšie.(10.6.2016)

Jsou tři druhy lidí. Ti, kteří Warcraft milují a přizpůsobí tomu své hodnocení. Pak ti, kteří jej nesnáší a přizpůsobí tomu své hodncení. A nakonec ti, kteří jej vůbec neznají a hodnotí zhruba objektivně. 12 let Wowkaření mě přinutilo chtě-nechtě - patřit k těm prvním. A i když nejsem úplný LORE žravec a většinu času jsem strávil dumáním nad pvp, musím být kladně zaujatý. Ve filmu se dočkáme mnoha věcí, které považuji za nedostatky. Není v něm především natolik hluboké a silné vtáhnutí do děje a fantasy světa jako se to povedlo u trilogie Pána prstenů. Na plátně mohlo být klidně více murloků, detailnější Ironforge i Stormwind, Goldshire... jednoduše více scén, které především neznalému divákovi nabídnou širší škálu a obzor toho co to svět Warcraftu vůbec je. (I proto se těším na prodlouženou verzi). Film byl každopádně založený na lineárním příběhu, který nám na konci ukázal, že hodnotit by se správně mělo až po natočení celé série. Další věc, která mě jako zastánce čisté magie mrzela, bylo vyslovování "magických formulí" při čarování u Khadgara či Medivha přizpůsobené divákovi na efekt... to se hodí opravdu k Harrymu Potterovi, ale do Warcraftu ne... Kdyby hráčův char u každého sesílání kouzel ve hře pronášel slova... upadla by mu bolestí dřív huba. Těším se na další a doufám, že se tuhleatam ukáže nějaká kozatá Gnomka s anténou na hlavě! http://eu.battle.net/wow/en/character/thunderhorn/Heavenka/simple http://armory.twinstar.cz/character-sheet.xml?r=Artemis&cn=Heavenka&gn=WhiteTigers(10.6.2016)

Bál jsem se jak to s touto herní adaptací dopadne, za mě určitě dobře, v kině jsem tak nostalgicky pozoroval vizualizace z různých míst ve World of Warcraft a asi nejvíc na mě visuálně zapůsobilo kouzlení a magie všeobecně v průběhu filmu. Velmi kýčovitě však působila zbroj lidí ve které se doslova ztráceli. Co jsem se tak dočetl děj se úplně neshoduje s knížkami, což mi vůbec nevadilo, rozhodně bych uvítal pokračování. Za mě 90%.(10.6.2016)

Ačkoliv neznám herní předlohu, z filmu jsem byl doslova nadšen. Skvělé tempo, brilantní postavy, povedené herecké obsazení a lehce nadprůměrný děj dělají z Warcraftu jeden z nejlepších fantasy filmů všech dob, což ještě umocňuje velice zdařilý soundtrack. 90%(11.6.2016)

Sice nepatřím mezi ty zaryté fanoušky, který četli všechny knihy a hráli všechny hry, ale i tak jsem si film ve 3D Imaxu užil tak moc, jako žádný jiný. Hrál jsem jen W3 a nějakou dobu WOW, takže některé lokace jsem poznával a chytal se i easter eggů, obzvlášť toho s murclockem. Na ten jsem čekal! Naprosto neskutečný film. Už jen při čekání, až otevřou sál jsem byl nahajpovaný a husina mi naskakovala už při začátku filmu, kdy tam naskakovala loga universal, legendary a blizzard doprovázená epickou hudbou. Můžu jen doporučit!(11.6.2016)

• mvukotic

Bory Mall Imax predpremiera. Poloprazdna sala. Vacsina divakov, ktori mali nad 20, sa pri scenach, ktore mali byt dojemne, romanticke alebo napinave smiala. Proste kult..(11.6.2016)

Filmy na motivy počítačových her, bez ohledu na kvalitu předlohy, mají poctivě vybudovanou špatnou pověst. Převedení na filmová plátna se prostě nedaří a nedaří. Warcraft: První střet však toto prokletí dokázal zlomit (však taky na natáčení osobně dohlíželi Blizzardi) a od dob Pána prstenů je snad tím nejkvalitnějším fantasy eposem, který lze zhlédnout. Může za to fakt, že o Warcraftu nemusíte vědět zhola nic, stejně si to užijete (napočítal jsem jenom tři fillery), a pokud už jste nadšenými fanoušky, ujistíte se, že jste svůj čas tomuto univerzu nevěnovali marně. Snímek je na pohled prostě nádherný, pořád se něco děje, příběh dává smysl, zvraty nejsou trapné, řeže se to hlava nehlava, vizualizace magie si zaslouží copyright, kvůli soundtracku zůstanete i na závěrečné titulky a to nejdůležitější? Teprve začínáme...(11.6.2016)

Warcraft byl pro mě velikánským překvapením, moc se mi do kina nechtělo, hru neznám, lákadlem byl snad jen Travis Fimmel..2 hodiny utekly a nemůžu se dočkat dalšího dílu :) nááádherné fantasy :)(11.6.2016)

Budu upřímná, je dost dobře možné, že jsem přidala hvězdičku jako věrný gamer. Čeho jsem se nejvíc bála bylo, že film nedokáže vysvětlit tento svět a spolkne se tak sám do sebe, Duncan Jones to však všechno zvládl na jedničku a vytvořil a režíroval opravdu precizní "fantasy" film. Ten byl nejen skvěle obsazený, jehož CGI jste si ani nevšimli díky jeho preciznosti, vynikající byl i soundtrack Ramina Djawadiho. No mé herní a fantasy srdíčko je nanejvýš spokojené a už teď se těší na Blu-ray i pokračování. Za mne 90%(11.6.2016)

Nedočkali jsme se velkolepe epického fantasy, ale pouze dobrého. Trochu škoda, e rozhodně jsem pro pokračování.(11.6.2016)

Na to ako dlho sa to natáčalo a neustále odkladalo som očakával rozhodne viac. Po vizuálnej stránke dokonale, ale po obsahovej to bolo slabé. Tento film ocenia skôr skalný fanúšikovia hry. Najviac ma zaujala asi dejová línia orkov, ktorá sa mi páčila. Bohužiaľ ked prišli na scénu ľudia, tak väčšina scén s nimi bola pre mňa nezaujímavá. Herecké obsadenie ľudí sa mi tiež nepáčilo. Chcel to známejšie tváre. Z hercov vyzdvihnem akurát Paula Patton. Snáď ďalšie pokračovanie bude zaujímavejšie, pretože z tohto sa dalo vyťažiť rozhodne viac. /55%/(12.6.2016)

Příběh super, CGI super, Herci super, magie super co víc si přát.(12.6.2016)

Ako fanúšika má začiatok tejto úžasnej trilógie veľmi potešil. Postavy boli skvelé, aj keď veľa z hlavných postáv poumiera. Ups spoiler. Príbeh sa však nikam neposúva. Jedine naši milí orkovia sa usalašili v Azarothe. Nechápal som ako sa ten strážca dostal k tomu „felu” a tú bitku medzi veliteľom orkov a vodcom toho klanu som nepobral tiež. Nič to neprinieslo. Avšak ako fanúšik neviem ani vyjadriť ako som rád, že konečne vznikol film o Warcrafte. Keď to zoberiem zo stránky dojmov a emócií, ktoré som (ako som už spomínal) ako fanúšik nadobudol po pozretí tohto úvodu do sveta Azeroth, tak som veľmi spokojný. Asi som ako malé dieťa, ale úprimne neviem sa dočkať pokračovaní (hlavne trojky, lebo som ju hral). A teraz si len vybrať, či za Hordu život položím alebo Za Azeroth a za Alianciu. 85%.(12.6.2016)

Vystihlo to podstatu problému alliancia vs. horda, človek vs. orc. Gul'dan, tak ako aj ostatní orkovia spravený perfektne. Krajina je krasne podobna wowku ako aj postavy :)Príbeh trošku balancuje, ale tak nečakal som presný copyright ako sme zvyknutý z hry a knižiek. Hned som si spomenul sa staré dobré časy v Karazhane s Moroesom :) Pre mna zatial najlepší film tohto roka.(12.6.2016)