Warcraft: První střet

• Nový Zéland

• Austrálie

Fantasy / Dobrodružný / Akční

USA / Čína / Kanada / Japonsko, 2016, 123 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 238)

Ahhhhh 🔥🔥🔥(23.6.2016)

Film vám bude vyprávět příběh o dvou znepřátelených rasách, které spolu bojují od pradávna, ale vezme to hezky od začátku a se zaměřuje na dobu kdy se ještě neznaly, na první střet. Vše začalo tím, že si Orkové temnou magií zničili svou zemi a tak je napadlo, že se přestěhují do jiné. Příhodně byli pozváni zrádným Medivhem, stejně jako migranti do Německa a stejně tak začali nový svět rabovat a pustošit, jelikož je to jejich přirozenost a jinak to neumí. A tak strýc Lothar vzal meč a šel na steč. Je to příběh plný násilí, nenávisti, magie, lásky (obou druhů), zrady. Pro fanoušky knih či her to je dobrý film a pro nazasvěcence jen další fantasy s pěknými efekty a tuctovým příběhem. Mě to přišlo povedené, až na pár nesrovnalostí, ale to nevadí. Zpracování Orků a kostýmy jsou skvělé, herecké výkony také dobré. Za mě tedy moc pěkný úvodní výlet do Azerothu a moc se budu těšit na dvojku. Hodnocení: 78/100.(24.6.2016)

• CorteX^

Pohádka, bohužel.(24.6.2016)

Warcraft jsem miloval a jako hráč jsem s ním strávil desítky hodin, ať už s jeho strategickou nebo MMO verzí. Pravda, ty časy jsou už dávno pryč, ale protože šlo dost možná o můj nejoblíbenější herní svět, těžko mě mohl tenhle film nechat chladným. Trailery se mi moc líbily - slibovaly věrnost vizuálu předlohy a neskutečný počet pomrknutí na věrné hráče. Obavy však byly na místě. A byly liché. Duncan Jones je totiž srdcař a vedle toho naštěstí taky neskutečný šikula a do Azerothu vás přenese s neuvěřitelným elánem a lehkostí. Jasně, ten svět je možná umělý, ale vůbec to nevadí, protože je nádherný. A je to něco, co jste v kině zatím opravdu neviděli. Poetika herního světa s přehledem zachována, vedle toho film staví taky na parádním scénáři. Čekal jsem bezduchou, pitomou rubanici. A ano, Warcraft není žádným filosofickým dílem, ale je poctivě kladen důraz na postavy, (kterých není málo) všechny mají ale jasné motivace a jejich chování šlape bezproblémově. Tvůrcům se s prstem v nose daří tvořit osudové, dojemné a napínavé momenty. Nestihnete se ani rozkoukat a už je konec. A vy budete chtít víc, protože příběh je rozjetý fenomenálně a já osobně si sequel vyloženě žádám. Takováhle pecková fantasy tady nebyla pořádně dlouho a v pohodě nakopává prdel všem třem přestřeleným Hobitům. Ať už jste s touhle sérií strávili dětství, nebo ne, běžte do kina a poděkujte Duncanovi za to, ze se tak neskutečně nadřel a výsledek je tak strašně parádní. P.S. Těším se na režisérskou verzi. Nedělalo by mi problém strávit v kině o hodinu déle.(24.6.2016)

• Guran

Tak, přátelé... Warcraft je má oblíbená hra a na jeho filmové zpracování jsem se těšil, jako nikdy na žádný jiný film. Z traileru zřejmě každý postřihne, že efektama film rozhodně nebude šetřit, ale zde se znova ukázalo, že kvalitní trailer není ani z daleka zárukou pro kvalitní film. Film Warcraft zrovna nečíší známými herci, to je ale jedno. V tomto případě mi však z herců vadil představitel hlavního hrdiny Travis Fimmel, kterému jsem neměl chuť fandit. Jeho postava byla zahraná hrozně nesympaticky, neherecky. Hrdina, který ví všechno a všechno udělá. Jako v pohádce. Tím se dostávám k hlavnímu problému filmu. Snímek není rozhodně žádný blockbuster. Je to ve zkratce pohádka, která špatně začíná a dobře končí. Totální selhání je však scénář, který snad napsaly malá děcka. Jestli se těšíte na pořádné bitvy mezi lidmi a orky, tak se raději netěšte, poněvadž zde nic takového není... tedy, pokud nepočítám ty úsměvné pokusy o bojové scény, které mě spíš rozčilovaly, než potěšovaly. Ve filmu dále nefunguje vztah mezi divákem a herci, který tam prostě není. Již zmíněný hlavní hrdina je tragický, Medivh předvídatelný, král je zbytečný a postava Pauly Patton byla ve filmu víceméně zbytečná. Nekoná se zde ani žádná love story. Film vás ani pořádně neseznámí s fiktivním světem Azeroth. Záběry na města ze shora jsou vyloženě kopírkou z Pána prstenů. Film vlastně vám nedá nic nového. Orkové jsou výborně stvárnění, to je ale všechno. Nic víc tu není.... žádný scénář, žádní herci, žádné zvraty, žádná zápletka, prostě nic. Celý děj je předvídatelný. Z mého pohledu se jedná o čistý propadák, který bych nechal filmaře zaplatit. Blizzard se u mě rozhodně zhoršili, když značku své největší hry prodali takovýmdle neumětelům.(28.6.2016)

Celý film jsem si říkal, jak by asi s dnešními technologiemi vypadal Pán prstenů? Výprava a triky jsou parádní. Líbilo se mi také nabrané tempo ke konci. Jenže scénář je čisté seriálové béčko, souboje nepřehledné a kvůli dětičkám často bez koulí, originální nápad aby člověk pohledal a herecká sestava byla pravděpodobně hodně přizpůsobována rozpočtu. Celkově vzato jde o ucházející pohádku, na kterou si ale pravděpodobně za měsíc nevzpomenu.(30.6.2016)

Vizualizace, prostředí a akce to je tady fantastický uděláne a atmosféra to tady nemá chybu pokud k tomu přistupujete jako k fantasy. Ale tady jde o mega herní sérii a tady už to takové růžové není strašně se pospícha a spousta věcí tu je zjednodušeno. Ale nadprůměr to zaručeně je.(4.7.2016)

• inuisibilis

Hru jsem nikdy nehrál, ale i tam na mě film vrhal pohled přeplácaného CGI. Připadalo mi že 80% filmu jen přes zelené plátno :) Ale i tak film ušel. Byly části kde jsem se nudil, kde jsem přál postavě aby ji ihned někdo podřezal, ale i postavy kterým jsem přál Happy End. Podle mě by pokračování nemuselo vůbec vzniknout. U tohodlec filmu by jeden jedinec stačil :) Za mě 45% :)(6.7.2016)

Již jsem našel spoooustu fandů ze slavného herního světa, kteří hltají hru víc než je u IT komunity únosné a bohužel jsem našel i velmi záporná hodnocení ... Pro ty z vás tu mám menší přiomínku: "vyndejte si hlavu z řitě" (resp. od mezižidle s klávesnicí), vim že je to určo nepřekonatelné, aaale přeci ... Dále - nasměrujte vaší k smrti znuděnou, místy nechutně oteklou a zarostlou držku (myšleno obličej, ne váš pupek co vám brání k přisunutí se ke stou ještě blíže) směrem do města za kulturou, ano opravdu se tam neplní žádné "kvesty", a užijte si věc které se řiká KINO. Za mě velmi zajímavé. Natažené na pokračovíní, které když mírně máčkne na pilu, tak sfoukne i jiné gigantické "X-logie" do kapsy. Největší problém zde bohužel asi bude, že většina fandů hry trpí hemeroidy, nadímáním, NEnavštěvovéním zrcadla a sprchy. Tudíž nechtěj mezi lidi (orci naštěstí ještě nemaj kina) a podpora filmu legální cestou bude něžně kulhat ...(9.7.2016)

Celkově to působí jako několik dílů sestříhaných dohromady. Skoky v ději jsou někdy až do očí bijící. Některé zvraty v ději pak působí úplně prapodivně. Bohužel pak části filmu, které by měli být nejzásadnější působí slabě. V Pánu Prstenů se taky pořád někam chodilo, ale vědělo se proč se tam jde a jak chceme to a to vyřešit. Tady se někam jde něco udělat, padnou nějaká jména a vlastně divák neví co, jak a proč (hlavně ty čaroděje jsem nepochopil, SPOILER co jako bylo to město v oblacích a ta ženská v té černé krychli? a ty kecy s temnotou a světlem byli pěkné, ale jak to kurva na konci využil? a to s tím Medivhem a démonem, že je tam pustil, cože? KONEC SPOILERU. Jinak to vypadalo pěkně fantasy, jen místy docela lacině. Kdyby to skončilo soubojem v údolí a ty dvě hodiny by se zaplnily představením světa divákovi, byl bych raději. Když nacpete 3 díly Pána prstenů do 120 minut a vypustíte všechny vysvětlující dialogy máte Warcraft- 60%(9.7.2016)

• kubas369

WTF něco tak teplýho jsem dlouho neviděl. Kdyby to mělo alespoň koule. Teď abych hledal toho vola, co mi řekl že je to něco jako pán prstenů. Ten chlap musí zemřít.(9.7.2016)

Škoda. Škoda, že to v USA vydělalo tak málo, protože tohle se opravdu povedlo. Má skeptičnost byla v kině roztrhána během první půl hodiny. Dějově to má spád, postavy jsou sympatický, o vizuálu jsem nepochyboval, hudba ze hry dodává správnou epičnost - tak proč vymýšlet něco nového, když to funguje. Ale největší WOW efekt mi dala výprava. Téma je značně ponuré, ale jak se jim povedlo mít vše tak krásně barevné, aby to nepůsobilo uměle, nad tím mi zůstává rozum stát. Jako lore amatér jsem s filmem neměl problém, ale tady tkví má jediná výtka. Stačilo pětiminutový intro, flashback na začátku o tom, jak si Orkové zničili svět, trocha té historie v podobě animace, a hned by si to diváci neznalí světa užili více.(12.7.2016)

O hře nemám ani páru takže to beru jako další fantasy na trhu... Kvalitní trikové zpracování a zápletka která mě nenadchla ale ani neurazila... Kdybych to měl srovnávat s LOTR nebo Hobitem tak WoW je mnohem slabší ve včech ohledech.. Líbil se mi Guardian když se proměnil vlivem felu a taky paula pattong jako Garona.. Tři hvězdy, ani o chlup víc...(13.7.2016)

Neurazí, nenadchne. V zásadě jsem se nenudila, ani jsem neméla pocit ztraceného času. Ve srovnání s trailerem (který mě teda odpuzoval neskutečně) je to vlastně příjemné překvapení, ale že bych to třeba chtěla vidět ještě někdy, se říct nedá. Prostě za mě průměr. 5/10(15.7.2016)

Paradoxem je, že pokud by byly postavy ve Warcraftu kompletně CGI, měl by film pravděpodobně mnohem lepší výsledky. Fimmel hrál jako jediný celkem dobře, ale bohužel, nedokázal se vyprostit z role Ragnara. Zbytek hereckých výkonů skutečných herců za moc nestál a za střih v některých sekvencích by měl někdo dostat bičem. Kdo vybral Fostera na Medivha musel být snad zkouřený. Na tenhle charakter se hodil asi tak jako Dominic Cooper na roli krále. Cooperovo ploché hraní mě ve Warcraftu iritovalo nejvíc. Místo věrohodného vůdce jen loutka čtoucí scénář. Jak jsem fanda Aliance tak tady jsem Hordě tleskal, jelikož se na části s nafiflenými Alíky 90% času nedalo koukat. (To jak kostýmově zprznili elfy nikdy nezapomenu.) Warcraft uplným propadákem nebyl, ale na to, jak dlouho se na něj čekalo, byl film hodně nedovařený. Tak či tak se těším na jeho pokračování. Snad si tvůrci vezmou z kritiky nějaké ponaučení a do kin nepošlou další polotovar.(24.7.2016)

O hre warcraft nemám ani tušenia, beriem to len ako film. Lenže po čase zisťujem, že tvorcovia trocha rátali s tým, že budem vedieť o čo ide. Po trikovej stránke je to skvelé, horšie je to s postavami - chýba mi im hĺbka, všetko ide iba po povrchu...(30.7.2016)

Zozačiatku som nemal ani páru o čom točia v tom filme, prišlo mi to strašne mätúce, žiadne vysvetlenia, príliš veľa strihov. Neskôr ma to sle vcuclo do deja a zanechalo aký-taký zážitok. Chvíľu som noemálne rozmýšlal že si zas raz zahrám aj hru. 75%(4.8.2016)

Ork sem, ork tam. Člověk sem, člověk tam. Zrádce sem, zrádce tam. Fel sem, fel tam. Visuál ok, kostýmy ok, hudba ok. Ale ten příběh a motivace některých postav. Ehm... A nezapomínejme i na klasicky slabší vyústění příběhové linky a nečekaně i otevřený konec. Warcraft opět potvrzuje nepsané pravidlo: "Když film podle počítačové hry, tak buďto sračka, nebo maximálně lepší průměr. Škoda, ty animované CGI bitky chvílemi měly i něco do sebe.(18.8.2016)

Tak protože znám Azeroth jako své boty a stokrát jsem jej prošel skrz na skrz, nezakrývám, že můj komentář je všechno možné jen ne objektivní. Je jasné, že film ukázal ze světa Warcraftu jen nepatrný zlomek toho všeho co my známe. Ano, dialogy, rozhovory mohli být lepší , hlubší...nebyl prostor a čas vytvořit si pouta k postavám, lépe je poznat, přiblížit je divákovi. Ano, opět jsem sympatizoval s Hordou, a nejzajímavější postava i herečka byla Paula Patton. Mohlo to být lepší. Ale i tak, jsem si tento film užil a pro mě to byla výborná zábava.. Každopádně....byl to první střet....a budou další...(31.8.2016)

• sniperjozef

Ach jak strašně mi to připomíná Game Of Thrones. Chápu, že filmy musí vydělat, ale prostě tohle nepochopí nikdo, kdo nezná hru. Plus je do toho strašně zapleteno zbytečně moc citů, slz a emočního výcucu. Jednu hvězdu dávám za grafické zpracování, to je bomba! Jinak to prostě přijde jako spojení Pána Prstenů s Game Of Thrones, kde ukradli jméno slavné hře a jdou do boje o co největší vývar!(3.9.2016)