Warcraft: První střet

• Austrálie

• Nový Zéland

Fantasy / Dobrodružný / Akční

USA / Čína / Kanada / Japonsko, 2016, 123 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 242)

Mám rád warcraftovský svet a toto bolo výborné zvizualizované lore a prológ príbehu. Tešil som sa ako malý pri všetkých zmienkach o svete, pri ktorom som strávil hodiny a občas mi aj zimomriavky vybehli. Ale film to je prinajlepšom priemerný.(3.12.2017)

Skvelá oddychovka a veľmi dobre spracovaný námet. Snáď pôjdu aj do pokračovania.(4.1.2018)

Stary Lothbrok bol lepsi a sialenenjsi, stara Gamora bola lepsia a zelensia, stary Sam Tarly bol lepsi a tlstejsi, stary Saruman bol lepsi a starsi, a aj tych Hulkov tam bolo nejak vela.(14.2.2019)

Vopred som dúfal že čoby neznalca WoW-ka herného príbehu ,nebudemmať veľké problémy dostať sa do deja.Napriek môjmu počiatočnému pomotaniu som sa z toho ako tak vysomáril.Príbeh má rozhode potencial aj do prípadných budúcich filmov.(3.12.2019)

Je to perfektní film na který se dá koukat.(13.12.2019)

• Insegrim

Být to o těch 40 minut delší, asi bych šel s hodnocením víc nahoru. Takhle je to jen přehlídka CGI scén s orkama, scén s plastovým brněním bez jediného škrábance lidí, špatných hereckých výkonů a hromadou odkazů na wow. Vážně lituju lidi bez znalostí z knížek nebo mmo, ti jsou úplně mimo. Plusy to má jen dva. Durotan a fakt, že je to první film, ve kterém mágové opravdu kouzlí. Viděno v Apollu ve Vídní.(2.6.2016)

Mám tu lidi co netrpělivě očekáváji moje hodnocení Warcraftu... Prvně řeknu, že ten film rozdělí diváky na určitě tábory...lore her je jeden tábor...uvolnění se z okovu lore her druhý a pak ty lidi co nejsou tímto políbení. Toto je zadadni dělení, které při filmu vznikne...mám názory všech těchto táborů... Já zastávám jako vždy ten, který bere v potaz vše možné...bratr je nepoliben a kámoš zastánce lore Her. Bratrovo hodnocení po filmu...super...dvě věci mu přišli urychlené, ale hodnocení 80% a pak zvyseno na 82%...Kámoš tomu dává mezi 60-70% vzhledem k mezeram v lore her a případnému zpraseni lore v dalších filmech. Moje hodnocení není 100%, v zásadě se jedná o pripravnou půdu pro další filmy a faktem je, že by filmu slusela daleko větší stopáž (ideálně tak hodina navíc) na druhou film netrpí nudnymi momenty, emoce super, herecké výkony dobré po super až skvělé. Za mě 90%, já si to užil...100% to nedá ani na domácím nosiči, ale pokud je člověk schopnej rozdělit lore her a filmů, tak se jedná o výtečný zážitek...ale pozor dej se dá odovodit, takže se připravte, že se bude umiiiirat :-D(9.6.2016)

Tak je to tady. 10 let čekání se naplnilo. Na straně aliance podal výborný herecký výkon Travis Fimmel představitel udatného Lothara, který se bitev rozhodně nebojí. Touhou po pomstě nasycený přivádí k očím mým filmový zážitek a nádech magie, který mě na celém Warcraftu baví nejvíce. Když se prodíráme dějem v územích bájného Azerothu, bloudíme mezi osudy zástupců obou stran, utvrzuji se v myšlence, že zpracování a efekty se mi více líbí u Hordy. Tato myšlenka je podpořena vysáváním energie, kterou vůdce hordy Gul'dan provozuje při důležitém souboji. Nesmím také opomenout Paulu Patton, (jež mi ve filmu připomínala Jennifer Lopez), která podala celkem solidní výkon s kapkou svůdnosti. Na plné hodnocení to určitě není, ale pro všechny milovníky fantasy, zapařence hry WOW a vyznavače akční scén by tento snímek neměl být opomenut.(9.6.2016)

Tak v první řadě musim podotknout že jsem nehrál hru nikdy jsem se o to nezajímal,ale přesto jsem na film zašel ze zvědavosti ,bylo to slušné vizuální stránka skvělá o tom žádná obsazení ušlo a to je tak vše .Sice ano hodně toho bylo digitální možná vše(až na lidi) film byl hlavně moc uspěchganý a v hodně momentech nudný. 6 /10 víc si tomu dát nedokážu ušlo o ,ale mělo to mouchy,slušný film to je..rozhodně bych ale si netroufnul říct že to je nějakej nej film za posledních 5-10 let..6/10 nechci 2 díl(9.6.2016)

na tohle jsem čekal opravdu spousty let už v roce 2004 od základní školy kde jsme poprvé začli hrát wowko... později přišla novina že blizzard začina pracovat na filmu a teď v roce 2016 jsem se toho dne dočkal a ze snímku jsem si odnesl opravdu hodně dojmů co mě ale nejvíce potěšilo je důraz na detaily na kterých nám duncan ukazuje že on prostě ví... je z toho naprosto jasné že ten člověk tu hru a kouzlo warcraftu miluje přinejmenším tak jako já sám kupodivu film se drží i lore ačkoliv dost z toho jak to skutečně bylo je buď osekané nebo pozměněné u leckterých scén to ale je poměrně pochopitelné kupřikladu skutečná smrt draky a durotana ale na konečný důsledek to nemá sebemenší vliv tudíž tohle se dá tolerovat... fanoušci WoW se mohou těšit nejen na spoustu kouzel ze hry včetně naprosto dokonalého polymorphu ukáže se nám i sám sargeras nechybí tu taky Gul'dan dokazující že je stále ork co nezapoměl bojovat rukama... maličkatý Thrall kterého uplně na konci snímku dostihl osud v hilsbrad foothils a my se mužeme jen těšit na další snímek který zcela určitě bude o tomto neslavném modroočku x) při zfilmování hry je nutné být přinejmenším skeptický vzhledem k tomu jak to prozatím všude vypadalo ale tady skutečně nemám moc co vytknout... někoho muže pobouřit ta přehnaná digitalizace ale s tím se prostě u takto rozsahleho projektu musí počítat co mě ale štve jsou ty radoby vtipky které postavy občas pronesou a opravdu velká absence emocí... duncan je poměrně nezkušený režisér a na to málo co za ním stojí toto opravdu mistrovsky zpunktoval doufám že se z těch menších chybek poučí a v pokračování nám ukáže x)... jednoznačně je to film desetiletí a i skrz všechny nedostatky si zaslouží naprosto plné hodnocení které nám csfd.cz dává k dispozici kam se hrabe hobit..(9.6.2016)

Bylo to super. Jako fanoušek týhle herní ságy jsem od toho očekával jen to nejlepší, takže se mi to ještě víc možná bude líbit až na druhý shlédnutí, ale i ten první pocit, že je to konečně tady, stál za to. Děj má velký spád, možná bych víc ocenil trochu lepší propojení jednotlivých scén, ale vzhledem k prvnímu příběhu možná lepší, že to trochu odsejpalo. Dále pak taky byly někdy trochu kostrbatý momenty, který se na začátek daj odpustit, ale bude potřeba jít postupně trochu víc do hloubky a do temna toho příběhu, přestože ve Warcraftu určitě humor nesmí chybět. Pokračování je jasný, myslim, že se můžeme těšit na mnoho dalších dílů. Vzhledem k tomu, jaký nás postupně čeká příběh, jak se celý svět vyvine a kolik tak úžasných bytostí ještě zamíchá kartama, je se hodně na co těšit. Úvod do filmového světa Warcraftu se povedl, potenciál dalšího děje je však mnohonásobně vyšší, nemůžu se dočkat. Začíná velkolepá série :)(10.6.2016)

• pojta

Hvězdičky jsou hudbu, vizuální efekty a splněný sen fanoušků Warcraftu. Jinak je to hrozný film.(10.6.2016)

Veľkolepé fantasy v štýle Hobita či Pána Prsteňov. Duncan Jones ma prekvapil Zdrojovým kódom a teraz ukázal, že zvládne aj blockbuster, čo z neho robí jedného z najtalentovanejších režisérov súčasnosti. Potešilo ma, že Fimmel dostal priestor v takomto projekte a určite si získal ďalších fanúšikov. Príbeh bol zaujímavý, efekty a akcia nadupané a postavy skvelé. Každá z nich mala svoje opodstatnenie a svoj príbeh. Prekvapujúco zomrelo dosť z nich, čo však ku kvalite filmu len pridalo. Teším sa na pokračovanie... 80%(10.6.2016)

Jsou tři druhy lidí. Ti, kteří Warcraft milují a přizpůsobí tomu své hodnocení. Pak ti, kteří jej nesnáší a přizpůsobí tomu své hodncení. A nakonec ti, kteří jej vůbec neznají a hodnotí zhruba objektivně. 12 let Wowkaření mě přinutilo chtě-nechtě - patřit k těm prvním. A i když nejsem úplný LORE žravec a většinu času jsem strávil dumáním nad pvp, musím být kladně zaujatý. Ve filmu se dočkáme mnoha věcí, které považuji za nedostatky. Není v něm především natolik hluboké a silné vtáhnutí do děje a fantasy světa jako se to povedlo u trilogie Pána prstenů. Na plátně mohlo být klidně více murloků, detailnější Ironforge i Stormwind, Goldshire... jednoduše více scén, které především neznalému divákovi nabídnou širší škálu a obzor toho co to svět Warcraftu vůbec je. (I proto se těším na prodlouženou verzi). Film byl každopádně založený na lineárním příběhu, který nám na konci ukázal, že hodnotit by se správně mělo až po natočení celé série. Další věc, která mě jako zastánce čisté magie mrzela, bylo vyslovování "magických formulí" při čarování u Khadgara či Medivha přizpůsobené divákovi na efekt... to se hodí opravdu k Harrymu Potterovi, ale do Warcraftu ne... Kdyby hráčův char u každého sesílání kouzel ve hře pronášel slova... upadla by mu bolestí dřív huba. Těším se na další a doufám, že se tuhleatam ukáže nějaká kozatá Gnomka s anténou na hlavě! http://eu.battle.net/wow/en/character/thunderhorn/Heavenka/simple http://armory.twinstar.cz/character-sheet.xml?r=Artemis&cn=Heavenka&gn=WhiteTigers(10.6.2016)

Na tenhle film jsem čekal dobrých 5 let... Jako fanda Warcraft strategií, World of Warcraft a Blizzardu všeobecně tento film skvěle splnil moje očekávání a už se teď se nemůžu dočkat dalších pokračování a doufám, že nebudou jen 2. Tohle otevírá dveře naprosto novému, úžasnému světu, na který je radost koukat. Děkuju Blizzarde za nostalgický vzpomínky, ať žijou starý dobrý pařmenský časy. 5*(11.6.2016)

Bomba, navic necekana. Takhle se to dela, jo na tebe koukam, Hobite.(11.6.2016)

Hry nehraju. Přijde mi poněkud neefektivní, promrhat hodiny života dřepěním u compu a hraním si na něco, co nejsem. Nicméně - 2/3 filmu jsou s drobnými výhradami (král je všechno možný, jenom ne uvěřitelný charismatický vůdce a pod.) docela koukatelný. Závěrečných 30 min. (jsme v hajzlu - jsme zachráněni, jsme v hajzlu - jsme zachráněni .... a tak několikrát dokola) jsem ale fakt protrpěl. Jo - Paula je fakt cool - jen těch zoubků bych se trošku bál .....(12.6.2016)

Za mě velká spokojenost, ten kdo šel do kina s tím že by očekával něco jako LOTR tak je to pouze a pouze jenom vaše hloupost, trošku mě mrzí že sem před filmem o Warcraftu toho moc neveděl, takže některé věci mi nedávali moc smyslu ale je to tím že nejsem nějaký aktivní Fan of the Horde!! Myslím že film byl zpracován velmi pěkně, možnosti byli velmi dobře využité, spíše hodnotíme práci grafiků apod. jelikož Azeroth je vskutku užasný. Že by nás čekalo pokračování??!!?(12.6.2016)

Jakožto člověk neovlivněn žádnou předlohou jak počítačovou, tak knižní musím říct, že se mě film velmi líbil. Z mého hlediska jedno z nejlepších aktuálních fantasy a po Hobitovi opravdu znovu nadzvedlo tento žánr, nemůžu se dočkat pokračování.(12.6.2016)

Nový diel Narn... teda Warcraft, to mohol viac staviť na postavy a humor, pretože to máte ozaj ťažké hovoriť vety plné pátosu, keď máte na sebe brnenie z hračkárstva. Ale orkovia boli fajn. 6/10(13.6.2016)