Warcraft: První střet

• Nový Zéland

• Austrálie

Fantasy / Dobrodružný / Akční

USA / Čína / Kanada / Japonsko, 2016, 123 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 243)

Jakožto člověk neovlivněn žádnou předlohou jak počítačovou, tak knižní musím říct, že se mě film velmi líbil. Z mého hlediska jedno z nejlepších aktuálních fantasy a po Hobitovi opravdu znovu nadzvedlo tento žánr, nemůžu se dočkat pokračování.(12.6.2016)

Nový diel Narn... teda Warcraft, to mohol viac staviť na postavy a humor, pretože to máte ozaj ťažké hovoriť vety plné pátosu, keď máte na sebe brnenie z hračkárstva. Ale orkovia boli fajn. 6/10(13.6.2016)

Po tak dlouhé době čekání na tento film jsem opravdu chtěla vidět víc... Zpracování filmu? Místy mě údiv zařezal hluboko do sedačky jindy jsem měla pocit, že koukám na Cestu do pravěku... Děj? Chápu, že do filmu se nedá obsáhnout celá kniha, natož všechny, kterých se film týkal, ale důležité by se vynechávat vážně nemělo. Závěr je pro mě takový, že na pokračování (bude-li nějaké) se už určitě nepotáhnu až do Prahy a zda-li půjdu do kina si ještě hodně rozmyslím.(13.6.2016)

Moje dosavadní obavy, že nějakej ne moc zkušenej blbeček udělá z mého oblíbeného titulu sračku se nakonec nestaly. Na filmek jsem čekal šest dlouhých let a musím říct, že nedopadl vůbec špatně. Travis aka Anduin Lothar se mi velmi zalíbil, jelikož je to herec, který umí zahrát válečníka, Paula je nádherná i se zelenou barvou a minitesáky a má vskutku dokonalý herecký um, všichni orkové se mi naozaj líbili teda krom Blackhanda, který jaksi vůbec neodpovídá předloze a moc jsem si oblíbil pana Schnetzera jako Khadgara a jinak celý film moc dobrý. Muž se v kině opravdu nenudil.(13.6.2016)

Film splnil, dokonce i předčil moje očekávání, takže jsem z kina odcházel spokojený, ovšem s touhou po druhém dílu. Pro člověka neznalého her, nebo knih Warcraft, bude film asi trošku ztrácet na zajmavosti. V kině jsem se dostal pouze na promítání ve 3D a s českým dabingem, takže až to zhlédnu v orginále a v technologi po které mě nebolí oči a hlava, možná přibude i ta pátá hvězda :). Nevím, jestli se mi to zdálo, ale Guldan měl snad stejný hlas jako ve hře, což mi přišlo celkem vtipné. Jestli si dokáží další díly udržet aspoň tuhle úroveň, bude to super podívaná.(13.6.2016)

Naozaj ťažko hodnotiteľný film, lebo napriek tomu, že ma naozaj veľmi bavil, a technicky a herecky je to tiež super, beriem na vedomie, že má chyby. V prvom rade, človek ktorý nepozná svet bude pravdepodobne dosť zmätený z množstva postáv a názvov. Zároveň príbeh ide miestami až veľmi rýchlo a niektoré scény na seba dosť zle nadvezujú. Je proste vidieť, že bolo z filmu vystrihnutých 40 minút záberov. Preto sa veľmi teším na režisérsku verziu. Ľudia, ktorý ale Warcraft vôbec nepoznajú si môže z hodnotenie odrátať jednu hviezdičku.(13.6.2016)

Spokojenost, ačkoliv jsem nic neočekával, protože jsem se bál hlavně jednoho velkého nešvaru všelijakých (ne jen herních) adaptací, to několikrát opakovaného pokusu vytvořit ze všeho "dílo" plné hlubokých "myšlenek", "odkazů" atd. Ne... Orci jsou monstrózní, přeplácaní, ale skvělí! Lidi vypadají jak z Disneylandu (většina Azerothu je jak z kreslené Popelky), jenže to jsem chtěl. Převeliké meče, brnění ve kterém se jeho nositelé ztrácí, mlácení hlava nehlava a barevné BOOM adaptace Blizzardovského šílenství. Jo, takhle... žádné přibližování Pánu prstenů, GoTku nebo i Narnii, Warcarft je prostě svoje fantasy a to se mi líbí. Navíc k samotnému příběhu, nic světoborného, ale nebylo to vyloženě černobílé a hlavně se povedlo podstatná věc, co tvůrci určitě chtěli, je tu dostatek prostoru pro pokračování, které CHCETE VIDĚT! Navíc nebylo místo, kdybych se nudil či poháněl film dopředu, ano, žádné kulervoucí scény, avšak neustálé konstantní tempo zajistilo příjemně uběhlých 120 minut. Navíc je úžasné, že tvůrci vyloženě cílí na vytvoření série a naplno se věnovali tomu, že je to startovací film, který se jim jo povedl a opravdu mě láká na pokračování.(13.6.2016)

Na filmové spracovanie sveta Warcraft som sa tešil už od prvých šumov, ktoré som o tomto projekte započul. Pri hre Warcraft III: ROCH a datadisku som strávil množstvo hodín a mám na to obdobie plno pekných spomienok. Iný kontakt (či už herný alebo knižný) som s týmto univerzom nemal, ale to moje nádeje a očakávania vôbec neoslabilo. Už som aj pomaly začínal rozmýšľať, že ktorý film z mojej topky uvoľní miesto tomuto trháku. Ale po prvom zhliadnutí som prekvapivo pociťoval mierne sklamanie a pocit, že mi v tomto filme niečo chýba. Pritom pozitív to má požehnane, a to hlavne neskutočne nabúchaný vizuál, energickú hudbu a výborný príbeh bez vyslovene čierno-bielych charakterov. Svet Azerothu je spracovaný veľkolepo a takmer každý záber prináša prvotriedny epický zážitok. Postavy a ich predstavitelia sú zväčša typovo dobre zvolený, len sa mi pri niektorých z nich až tak nepozdávalo rozloženie priestoru vo filme (priveľa času pre pritepleného Khadgara, a naopak, pomerne málo pre Durotana). Postavy orkov sú napriek svojej digitálnosti spracovaný vynikajúco aj po emočnej a charakterovej stránke. K dokonalému zážitku mi tak chýbali "len" dve veci. Trochu dlhšia stopáž, pretože film sa mi zdal trochu skratkovitý a neúplný, a taktiež by v neuškodila R-ková prístupnosť, vďaka ktorej by vynikli inak celkom dobré, ale málo drsné bojové scény. Ak niekedy vznikne rozšírená alebo režisérska verzia filmu, v ktorej sa tieto dva prvky napravia, tú piatu hviezdu dám bez váhania a s radosťou. 80%.(13.6.2016)

No já jakožto osoba, která několik let prožila nolife hraním této záležitosti bych rád toto označil za splnění všech mých vlhkých snů :)(13.6.2016)

For the Vikings, teda For the Horde! Presne na takúto fantasy kúzelnícko-bojovú akciu som čakal od čias prvého Pána prsteňov. Hoc som dúfal, že to prinesie nový film na motívy mojej môjho srdcového Zaklínača (2017), predbehol ho Warcraft. Hlavná dejová linka veľmi jednoducho pochopiteľná (príbeh nemal čím extra oslniť ale o to tu ani nešlo) aj pre nehráčov a neznalcov sveta, drobné odkazy zase určite potešili fanúšikov série. Všetky CGI postavy boli zmáknuté tutti frutti, o to viac som mal po filme chuť vidieť takýto film v kompletnej produkcii Blizzardu v ich plne animovanom kabátiku...ich videá a animačky sú legendárne a vymakané do najmenších detailov. Celkový pocit bol ale super, kúzlilo sa vo veľkom, mlátilo sa, aj občas hláškovalo, zabavil som sa proste výborne až mám chuť prebehnúť sa mapami Warcraft 3 a tento krát si dať majzla najmä na príbeh. Travis Fimmel bol výborný, sledujem ho dlhšie v seriáli Vikingovia a tieto role bojovníkov mu idú krásne od ruky. SOUNDTRACK: Pri prvom hodnotení soundtracku som nebol moc nadšený, ale pripisujem to jednej zásadnej chybe ktorú už nespravím. Soundtrack som počúval v aute...Obrovská chyba. Teda, zostávam verný tvrdeniu, že hudba nie je príliš ikonická, stále je to v podstate priemerný soundtrack. Vo filme však bol fantastický a následne v slúchadlách som si ho patrične užil. Pár skladieb je z hier, zvyšok spravený pre film, no je to dobre odvedená práca a počúva sa celkom dobre .Možno si nezapamätáte žiaden motív, nenájdete tam nič co by ste si mohli pohmkávať ako main title z Braveheartu no Warcraft OST neurazí a verím, že sa k nemu ešte pár krát vrátim.(14.6.2016)

• Eywa11

Toto u mňa vôbec nezafungovalo. Asi aj preto, že som čakala, že odkvecnem v nemom úžase, ako keď som videla moju dokonalú lásku LOTR-a. Nepáčila sa mi práca s kamerou, k žiadnemu z hercov sa mi nepodarilo nájsť si cestu. Asi najviac sympaticóóó mi bola postava Durotana ( chudák ale dopadol :/ ) ale žiaden zázrak, žiadne emócie. Po filme som o 5 minút nevedela, že som niečo pozerala. Efekty boli fajn, ale tak nejak sa sama seba pýtam, či ich má vôbec význam v dnešnej dobe hodnotiť. Už pomaly každý film je z tohto hľadiska viac menej nad hranicou priemeru a nebaví ma tento brainwash štýl točenia filmov ala napráskajme tam čo najviac spešl efektov a (silný) príbeh nikde. Ale hru som nehrávala, čiže pre fanúšikov to bol asi zážitok. Howk!(14.6.2016)

Ty komentáře z dílny verbala mi začínají už lézt krkem. Snaží se být vtipný za každou cenu a nejde mu to, recenze úplně od věci, na většinu filmů. Tento člověk má asi nudný život. Lituji ho. K filmu. 8/10, pro fanouška Warcraftu spokojenost, ale pokud někdo lore nezná, nebude se v tom příběhu tak dobře orientovat.(15.6.2016)

• lusa

Tak tuším to bolo oveľa zábavnejšie hrávať ako vidieť. A viac mi bolo sympatickí Orkovia ako ľudia. To sa mi za roky hrania ani raz nestalo.. 2*(15.6.2016)

I přesto, že se neřadím mezi vyhlášené fandy této videoherní kultovní série a z tohoto světa jsem znal jen slovo Azeroth a to roztomilé žaboskřetí stvoření Murlock (který bohužel nedostal žádný prostor), dokázal jsem si film užít a v kinosále na mě čekalo milé překvapení. Warcraft je něco jako taková nonstop fantasy teen-jízda, ve které se to mlátí hlava nehlava, kouzlí vous nevous a rodí břich nebřich. Je vidět, že se Blizzard svého dítka nechtěl vzdát a pečlivě ho opatrovával, aby z něj vyrostla záslužná podívaná, na kterou se nebudete muset stydět vzít i své slečny (kdybychom my nerdi nějaké měli). Bohužel i přesto, že předlohu neznám, tak tu je pár mušek. Výběr několika herců mi krutě nesedl a ikdyž mám Coopera celkem rád, na roli krále nemá dostatečné charisma (v tomhle filmu s jeho psími loknami teprve ne), Medivh v podobě Fostera zas ukrutně postrádá zkušenost a respekt a ten čarodějův učeň Podrick je jen taková vtipná postavička navíc. Také mi dost ušlo, proč Orci postavili obří bránu pro své největší bojovníky, aby tam sebou pak vzali nastřelenou a tu sexy zubatou poloorčí vězeňkyni. Nesmím zapomenout na vypuštění mých ultra fantasy favoritů trpaslíků, kteří si až na počátek filmu pod vousy nestihli ani pořádně zamumlat a zanadávat. Trochu mi přišlo, že tvůrci trochu nevěděli, jak moc dospěle to zpracovat a tak tu a tam šoupli naprosto pohádkovou blbůstku pro děti a hned po 5 minutách nemilosrdnou zabíjačku, aby se zavděčili co možná největšímu publiku. Je to takové klouzání po povrchu svého potenciálu, protože jakmile se tyto dva protichůdně aspekty setkají ve stejný čas, dopadne to stejně jako finální rozhovor krále se sexy zelenkou. Kolem se to mydlí v epickým slow-motionu a oni si tam vypráví jak v nějaké nezničitelné Bartově bublině. Jasně, je to film a ještě k tomu všemu podle hry a na realističnost si to v žádném případě nehraje a to já beru (proto tu taky nerejpu na ta 50ti kilová brnění, které každý voják nosí, ikdyž je Orci jednou ranou vymáčknou jak kočičí žrádlo z plechovky po zmáčknutí dobře vyvinutého a trénovaného svěrače). Co se mi dost líbilo bylo rychlé tempo, bromance mezi orky, Lothar, dost dobré triky, celkově zvládnutý audiovizuál a samozřejmě nový sex symbol pro každého warcraftího fanboye nebo nadšence do KOZplayů. Takže za mě holt i přes chyby dost velká spokojenost a konečně důstojné videoherní zpracování na stříbrném plátně. Kdyby ten (Pr*el^2)in dopadl alespoň z poloviny takto... 80%(16.6.2016)

Úplná zhoda z užívateľom verbal...(16.6.2016)

Genialni tah vybrat legendarni hru a zfilmovat. Povedlo se, zadna ostuda to neni.(17.6.2016)

Čtyři hvězdy za film, jednu za tu nostalgii a spoustu skvělých vzpomínek. 90/100(17.6.2016)

70%(18.6.2016)

Na film jsem se tesil, jelikoz hru Warcraft jsem uplne zboznoval a prosel jsem si vsechny herni tituly. Takze videt tento film, byla povinnost temer. A nelituji toho. Kdo ma rad fantasy a trochu o te hre vi, tak urcite si ve filmu najde nejake to zalibeni :)(19.6.2016)

Svět Warcraftu je pro mě neznámý. Název jsem už někdy slyšel, ale to je tak všechno. Jinak jak to vidím, nic nového pod sluncem. Fiktivní svět, připomínající svým osídlením Středozem připadně Západozem, k tomu portál z Hvězdné brány, temná strana síly, teda pardon, fel...Scénář je docela prostinký, žádné překvapení se nekonalo. Digitální postavy vypadají po vizuální stránce dobře, i když záporáci jsou zase v podstatě skřeti, kteří mají na sobě navěšeno jen víc kostí. Nejvýš 70%, pokud budu hodný.(20.6.2016)

1 17 32 34 35 36 37 38 39 40 48 63