Warcraft: První střet

• Nový Zéland

• Austrálie

Fantasy / Dobrodružný / Akční

USA / Čína / Kanada / Japonsko, 2016, 123 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 225)

Ale jo, jako úvodník do potencionální, nové série to funguje bez problému, byť by rozhodně pomohlo, kdyby byla historie světa trochu lépe vysvětlena, ale holt je dnešní trend rychlého a naspeedovaného nástupu vidět zcela všude, ne jen zde.. Ale dost tohoto, nechť jsou adorovány cgi barvičky! No, po pravdě, cgi je to sice technicky dobré, ale za srdce zrovna nechytí a interakce něčeho cgi a reálného herce na pár místech povážlivě hapruje (Ragnar Lothbrók a jeho Gryfon). Takže ještě jinak, všichni se snaží, od herců po režiséra a výsledek je kvalitní béčko. A proč je to béčko? Protože herní Warcraft prostě jiný příběh, než béčkový nenabízí, což je sice na jednu stranu škoda, na druhou je to i tak o mnoho lepší, než jiná fantasy produkce v podobě sedmého syna, Lovce čarodejnic, nebo podobných natupělých žánrovek. Scény s hordou o něco zábavnější a těším se na prodlouženou verzi, na pár místech bylo zkrácení z původní veze o hodinu (!) až příliš vidět.(18.6.2016)

Nejsem gamer, hru znám jen dle jména a žánru. Před projekcí jsem si myslel, jak budu teď bazírovat nad zbytečností a ubohostí házení kultovní hry na plátno, ale kurva lidi, tohle je nejlepší čistokrevný fantasy od Návratu krále. Masakr! Možný hate gamerů (ne)chápu, ostatní musí být při srovnání s těma málo fantasy slabotama za poslední roky spokojení nadmíru. Doporučuju a PS: Na Avatara seru!(28.9.2016)

Na pět to není, ale moje hráčské, nostalgické a dětské srdce říká: "Je to tam."(13.6.2016)

Warcraft.!! Budoucnost Fantasy začíná.!! I přez spoustu chyb a nedokonalostí, za mě 83% Už teď se těším na pokračování.(27.6.2016)

Neviem ako to vnímajúci neznalci stratégií Warcraft, MMORPG World of Warcraft a Warcraft kníh, ale ja, čo by bývalý WoW-čkár, hráč stratégií, čitateľ kníh a milovník Warcraft histórie, som bol s filmom pomerne spokojný. Dokázal vo mne vyburcovať adrenalín v bojových scénach, citovo zapôsobiť pri rozlúčke s "Go'elom" a vyčariť aj nostaligický úsmev. Plný počet však ale dať nemôžem, pretože vidno, že bol snímok točení aj pre (resp. hlavne pre) širšie masy a osobne sa mi viac páčia klasické warcraft cinematics videá, ale aj tak filmové spracovanie určite stálo za to. Tých 80% by som mu dal s prehľadom.(23.9.2016)

• lamps

Nevydržel jsem se koukat na jeden zátah. Podobnou prázdnotu a omšelou žánrovou sebereflexi jsem onehdy pociťoval u Království nebeského, kde také výsledek naprosto neodpovídal ambicím dalece překračujícím meze prostého letního blockbusteru. Warcraft je filmem od fanouška pro fanoušky, dějově svižným a vyžívajícím se v blíže nepopsaných zákonitostech svého fantastického světa a jeho řádu, ale divákům neznalým dané látky neřekne absolutně nic - snad jen kromě toho, že Pán prstenů je coby špičkový produkt fantasy zábavy na kinematografickém poli nezvratně nedostižný a že obzvlášť videoherní adaptace s podobně ořezaným schématem s více než rozostřenou kauzalitou jsou těmi úplně posledními námětovými zdroji, které by se mu měly šanci vyrovnat. Více než adaptaci knižních stránek film připomíná nesmyslně sprintující dvouhodinový trailer na herní verzi bez význačnějších charakterů, překvapivých zvratů nebo ustálené dějové příčinnosti a návaznosti. Jediným veskrze kladným jevem je pochopitelně vizuální zpracování, jehož kvalita se projevuje především v dech beroucí autenticitě majestátních Orků, a sem tam povedený hudební motiv, který udržuje bdění publika v mimospánkových sférách. První průšvih dosud neomylného Duncana Jonese je bohužel na světě...(22.6.2016)

|55%| Hru nebo jestli bylo více dílů her – tak to mi nic neříká, nikdy jsem to nehrál. Ale přesto jsem se na to podíval. Tento žánr nepatří mezi mé přední špičky, ale sem tam mě něco obdobného zaujme. Nechci se nějak moc rozepisovat, není nějak o čem. Špatný film to není, kasovní trhák ale také ne – tak to v mých očí je. Obyčejný průměrný počin. Akce je dobře natočená, efekty jsou vcelku vydařené, hudba slušná, nuda až tak moc nehrozí. Příběh je rozporuplný – částečně zaujme, místy nudí. ½ snímku byla lepší, ikdyž bylo tempo pomalejší, ale rozbíhalo se to, pár dobrých aspektů k žánru tu bylo. Orkové – pěkně vykreslená rasa obrů atd. V té druhé polovině mě už skoro nic nepřekvapilo, nezaujalo, ale bylo tam víc akce, která byla ke konci docela dlouhá. Herecké obsazení bylo tak optimální. Takže nemůžu film víc kritizovat, žádnou chybu v podstatě neměl. Pro mě asi blockbusterová jednohubka, která se dá vstřebat, ale stačí to jen jednou.(14.6.2016)

Pro mě osobně byl Warcraft zklamáním. Celou dobu jsem měl pocit, že sleduju všechny možné fantasy propriety obšlehnuté ze všech možných fantasy snímků natočených během posledních patnácti let (leteckou kamerou jako z Pána prstenů počínaje). Skáče se z jedné scény do druhé (aneb odškrtáváme si, co ještě zbývá natočit), emoce skoro nikde, chemie mezi postavami nulová. Duncan Jones to tentokrát nezvládl ani jako scénárista (dialogy šustící papírem) ani jako režisér, což je pro mě po jeho předchozích filmech docela šok. Odsýpá to, ale to je tak všechno.(8.6.2016)

Veľmi milé prekvapenie. Takto si predstavujem fantasy vyčančanú, mainstreamovú zábavu, plnú všakovakých podivných tvorov, bitiek, veľkých vojnových scén a s príbehom, ktorý zaujme. To všetko je tu zabalené do vymazlenej, vizuálnej nádhery (odporúčam pozerať v čo najväčšom rozlíšení, vôbec najlepšie v kine). Ani k hereckému obsadeniu nemám žiadne výhrady, Travis Fimmel mi opäť raz dokázal, že mu postava dobového bojovníka a vojvodcu sekne ako uliata. Už sa teším na pokračovanie, inak počítačovú hru som hral, staršie i novšie verzie. 85/100(30.8.2016)

Pohledných fantasy moc není. Herní fanoušci se budou asi na film dívat úplně jinak, já ujíždím spíše na comicsech ze světa WOW. Po vizuální stránce vydařené, to znamená, že digipostavy jsou skvělé, digi pozadí již méně, zejména pokud je ve třetím plánu - pak se jedná o klasické placaté kulisy z běžného 3D. Jinak celkové záběry staveb, hor, lesů lahodí oku. V jisté chvíli jsem měl pocit přímého vrhu do herního světa, když kamera zabírá z výšky likvidaci jednotlivých vesnic (což byl jistě záměr). Nejkrásnější jsou proudy magie a gryf. Pátou hvězdu strhávám za neúměrně dlouhé užvaněné pasáže (zkrácení o půl hodiny by prospělo). Bitevní šarvátky jsou naopak skvělé!(12.6.2016)

Mám tu výhodu, že jsem kdysi hrála dvojku i trojku Warcraft a pár měsíců jsem jela ve World of Warcraft... Hry mě bavily, ale nejsem skalní fanoušek - ovšem přiznávám, že jsem zajásala hned u první scény, kdy se objevila orkská obránná věž a mě došlo, že Duncan Jones je fanoušek. Film obsahuje dost fanservisu, který by měl uspokojit skalní pařany, ale myslím, že funguje i sám o sobě. Dlouho jsem neviděla takhle epickou fantasy (ne, Hobity nepočítám, tam šlo vlastně o menší místní incident) s naprosto vynikajícím používáním magie. A Jones se navíc nebojí činit drsná a tvrdá rozhodnutí, která dávají příběhu váhu. Šťastný konec tu opravdu nečekejte, tady se počítá s tím, že z Warcraftu bude série. A já bych se určitě nezlobila. Tenhle film není dokonalý, ani zdaleka, ale zaháčkuje si vás tím propracovaným světem, poctivým přístupem a příslibem něčeho ještě většího. PS: Durotan je nejen nejlepší postava, ale zároveň další milník v oblasti CGI. Vůbec tleskám za ztvárnění orků. A mimochodem uvažuju o tom, že obnovím svůj účet na World of Warcraft. 70 %(14.6.2016)

Vzhledem k Duncanu Jonesovi jsem měla asi středně velká očekávání, takže mě ani tak nepřekvapilo, že se z toho nakonec vyklubala taková skvělá podíváná. Co mě překvapilo, je, že co do počtu CGI efektů ve filmu nakonec bylo stejně velké množství emocí. A to poměrně dospělých. Není to žádné fantasy pro děti. Jonesovi se z počítačové hry (kterou jsem nikdy nehrála) podařilo vykřesat parádní fantasy s postavami, co mají hloubku. A to i ty motion capture. CGI bylo naprosto úžasné, akce 100% zábavná a dokonece i humor fungoval na jedničku. Fimmel byl skvělou volbou pro Lothara, protože mu uměl dát přesně tu dávku zranitelnosti, kterou potřeboval. Ben Foster, Paula Patton a Toby Kebbell taky zářili. Všichni, kdo si stěžují, že fantasy není dost, by na to měli jít povině do kina, protože nic lepšího v tomto žánru už tu delší dobu nebylo. Teď se budu měsíce strachovat, jestli povolí sequel, který konec film jasně očekává.(13.6.2016)

Vizuální lahoda roku? Vypadá to, že ano. Zpočátku mi sice přišel hlavní antihrdina až moc umělý, ale to se během pár jednotek minut vstřebalo a já si tak mohl užívat pestrobarevnou fantasy zábavu plnými doušky. PS: Koukám, že se tu drží zmínit osobní vztah k PC hře Warcraft, jakožto předloha k tomuto mainstreamového megafilmu. Nuže, jsem člověk, hraním WoW-ka nepolíben. Sem tam jsem viděl nějaké Let's Playe na YouTube, ale upřímně, vůbec mě to nenadchlo. Ale po návštěvě filmové verze do budoucna možná prubnu tuto hru. :-) ___ (Cinestar, Hradec Králové)(11.6.2016)

Na Warcraft jsem čekal velmi dlouho a čekání se vyplatilo. Moc se mi ten film líbil. Příběh super, masky super. To že v tom někdo vidí nějaké podobnosti, ať už Narnie, či Pán prstenů. No a? Je to fantasy filmy, je. Jak jinak to natočit? Za mě to je výborné a to ve všech směrech.(26.6.2016)

Ahoj lidi, my jsme orkové. Náš svět umírá, tak jsme se rozhodli, že se zachráníme tak, že skrz portál utečeme do toho vašeho. Hele, sorry, než jsme zjistili, že nás vede zlá svině, která všechno včetně nás samých ničí, tak jsme stihli spálit půlku vašeho světa a zajali tisíce vašich poddaných, abychom je mohli usmažit zaživa. Teď si to pár lidí od nás (ne moc) uvědomilo, tak se chceme tak jako zeptat, jestli byste nám to tak jako nechtěli odpustit, že bychom to dali dohromady a bojovali bok po boku... Hm? Hmm?! 60%(22.1.2018)

• pepo

Aby som bol férový o Warcrafte som prvýkrát počul až keď sa začal pripravovať tento film a v živote som hral (a nedohral) asi 4 videohry. Takže rozhodne nie som fanúšik predlohy. Takisto upozorňujem, že som VEĽMI tolerantný divák, ktorý nemá problém filmu odpustiť kadejaké chujoviny a spraviť k nemu krok vpred, takže sa mi tým pádom páčilo aj veľa "oficiálnych sračiek" ako napr. Súboj titanov, pokračovania Transformerov, Tomorrowland alebo BvS. Ale čo je veľa to je veľa. Absolútne som sa nemal čoho chytiť, čo by ma keď už nie bavilo, tak aspoň zaujalo. To že je tento film od začiatku totálne zmätený s nudnými postavami a scenárom, ktorý by neodklepol ani Bay pri pokračovaní Tranformerov by som mohol tolerovať, keby ten film mal niečo ako atmosféru, cool vizuál, režijné nápady alebo aspoň dobrú hudbu (Djawadi je zase za absolútne nudného patlala, ktorý ničí aj potenciálne fajn scény). Nič z toho tu nie je. Vyzerá to ako pilot nejakého drahšieho seriálu, tá story je totálne generická hovadina a aj keď sa to snaží prekvapovať nejakými udalosťami, ktoré sú nečakané a mali byť dojímavé, tak to stojí max. za pokrčenie ramenami. Ten svet je totálne nezaujímavý a design niektorých postáv a hlavne kúziel necháva spomenúť na Káčera Howarda alebo nejaký B-čkový fantasy videoshit. Posledných 20 minút zhruba od oživenia Golema, či čo to bolo už nestačili ani facepalmy a začal som si búchať hlavu o sedačku predo mňou. Fakt som uvažoval, že prvýkrát v živote odídem z kina počas filmu. Ten film má určite aj zopár bezvýznamných plusov, ale to všetko sa stráca v nánose toho vizuálne trápneho bordelu, hlúposti a nudy. Asi starnem 2/10 P.S. počas sledovania som si na Pána prsteňov nespomenul, ale spomenul som si napr. na filmy ako Last Airbender, Bojisko zem, The Postman, Ničiteľ Conan, Red Sonja, Soldier, Jupiter Ascending,Hnev Titanov, Super mario Bros, AvP alebo Streetfighter .A mal som pocit, že by som radšej pozeral ľubovoľný z nich(9.6.2016)

Je trochu paradoxní, že film podle hry staré 22 let, má jako cílovku asi tak patnáctileté děcka, a příběh asi taky psal někdo toho věku - ale jako velkolepá akční pohádka to kupodivu funguje, rozhodně mnohem lépe než (tomuto Warcraftu asi nejpodobnější) série o Narnii před lety. Naproti tomu ani na proklínaného Hobita se to imho pořád nechytá. První hodina je slušně našlapaná, a i když pak dynamika filmu poněkud umře, tak Orkové to pořád nějak snesitelně táhnou dál - jsou překvapivě docela cool a jejich příběhy mě zajímaly mnohem víc než osudy lidské, ti jsou všichni spíš parodie. A obsadit do role nejvyššího krále/válečníka toho rachitického pánbíčkáře a ochlastu z Preachera tomu fakt nepomáhá. Podráží jim nohy tedy spíš obsazení a nefungující příběh, se jhem zoufalců z Blizzardu holt ani vejškrabek z Davida Bowieho moc neudělá, i když se za kamerou občas fakt snaží. A z toho mizerného českého dabingu jednou dostanu rakovinu, fakt že jo. A přitom ani to "Zase práce?!", ani "Zug, zug." tam nezazní, prostě fuj. 6/10 |(8.6.2016)

Warcraft jsem nikdy nehrál a od filmové adaptace tudíž raději nic moc neočekával (určité naděje ve mně vzbuzovalo asi jen jméno režiséra). No a nakonec jsem vlastně docela spokojený. Slušně to odsýpá, triky jsou opravdu výborné a ani příběh není úplně k zahození (některé dějové zvraty jsou nečekané a nekompromisní). Ale mám s tím dva zásadní problémy. Nedlouho po zhlédnutí si nevybavím jedinou skutečně úžasnou a památnou scénu, kterou bych chtěl vidět okamžitě znovu. A tím druhým je stylizace některých stěžejních aspektů (především vzhled Orků). Jen málokdy jsem totiž měl pocit, že sleduju fantasy velkofilm, jehož svět mě okouzluje a fascinuje, a jenž bych chtěl opakovaně navštěvovat (viz Pán prstenů). Naopak jsem si až příliš často připadal, že se dívám na pouhou (byť v lecčem kvalitní) filmovou videohru... Pokračování se ale rozhodně bránit nebudu. ;) 60 %(12.6.2016)

Hra šla mimo mě mílovými kroky a filmovou adaptaci už asi znovu nepustím. Digitální orgie a plitký příběh, tím už dnes nikdo nikoho neohromí...kor, když jsou špatné :-D Na tyto filmy, dle herní předlohy, je zapotřebí to srdíčko...takže za mě Need for Speed a FFVII!(2.8.2017)

Dostal jsem přesně to, co jsem chtěl, CGI řežbu. Duncan Jones opět předvedl skvělou práci. I když bych měl pár výtek k ději. Z finančních důvodů si asi do filmu nemohli dovolit obsadit žádné velké hvězdy, ale toto osazenstvo film utáhlo celkem slušně. Splnil se sen všech pařanů, na který čekali minimálně 10 let. Akce a efekty jsou opravdu povedené. Děj trochu pokulhává, ale s tím už se musí u takového snímku počítat. Jako pro bývalého hráče byl pro mě film téměř povinností. Takže se návštěva kina určitě vyplatila. Spousta lokací vypadá skutečně jak ve hře. Je tam i schovaných několik easter eggů, jako například murloc nebo polymorph. Opravdu to ocení spíš fanoušci, protože neznalci se můžou po chvíli v té změti názvů začít ztrácet. Herci jsou skutečně dobří. Nejvíc mě asi zaujaly postavy Lothara, Garony a Khadgara. Bitvy jsou úchvatné, takže milovníci akce si přijdou na své. Film vypadá poměrně úspěšně, takže se zřejmě dočkáme i dalšího dílu. Azeroth ještě neřekl své poslední slovo. Budu se těšit. :) "S temnotou přichází světlo a se světlem temnota." Recenze(9.6.2016)

Strategická hra Warcraft patrí neodlučiteľne k mojím spomienkam z detstva a tak som bol veľmi zvedavý čo ponúkne film. Bohužiaľ vo mne vzbudil zmiešané pocity. Bolo fajn vidieť národ Orkov aj ľudské vojsko v oceľovom brnení v zájomných bitkách presne ako v hre, ale podobné súboje dnes vidíme takmer v každom fantasy - dobrodružnom filme a dokonca aj v lepšom prevedení ako Pán prsteňov či Hobbit. Tieto filmy nastavili laťku veľmi vysoko. V niektorých momentoch počas bitky boli niektoré postavy dosť statické a nesadla mi ani voľba rovnocennosti vojak a ork. Hovorím o tom, že bežný vojak vedel v pohode bojovať proti dispozične silnejšie stavanému orkovi. Najslabšia scéna, keď krásny mohutný vlk sa vzdal pod hrozbou, že mu človek zabije pána a najlepšia scéna súboj Guldana a orka. Navyše posledá tretina filmu pôsobila dosť uponáhlene, takže dávam 70%.(7.10.2016)

1 2 3 4 5 6 7 16 32 47 62