Warcraft: První střet

• Nový Zéland

• Austrálie

Fantasy / Dobrodružný / Akční

USA / Čína / Kanada / Japonsko, 2016, 123 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 239)

Trochu zkratkovité a občas uspěchané, ale jinak parádní rozmáchlá fantasy se spoustou uvěřitelných zvratů. Kouzlení ve filmu konečně využito jinak, než jen firebally apod. Animace orků je úžasná, včetně zasazení do prostředí. Trochu pokulhává samotná země, Nový Zéland to holt není. Akční scény přehledné a s několika dobrými nápady. Hlavní postavy mají dost prostoru, stejně jako obě (či spíše tři) strany konfliktu. Intenzivní a skvělý zvuk. Těším se na případnou dvojku.(12.6.2016)

Asi už konečne chápem fanúšikov Hviezdnych vojen, ktorí si pre mňa tak nepochopiteľne hoveli pri novom dieli. Mne sa pri pozeraní Warcraftu vracali tie hodiny, čo som "zabil" už hádam od siedmich rokov poctivo od prvého Warcraftu, cez veľmi podarený Warcraft III, až po brázdenie Sveta Warcraftu do snáď mojich osemnástich. Moja jednoznačne najobľúbenejšia séria hier konečne na striebornom plátne. Dve hodiny sú ale veľmi málo, čo sme si potom odskákali v trochu povrchnom spracovaní a krátkych, skákajúcich scénach. Tí, čo sa sťažujú na umelosť krajiny apod. asi ešte ani zdiaľky nezavadili o túto sériu, a pre tých, čo spomínajú jednoduchý dej, odkazujem: len si chvíľku počkajte :-)(12.6.2016)

Skvělí zážitek a bezchybná kombinace herní adaptace a fantasy světa s humornými akčními scénami.(12.6.2016)

Nuž, čo k Warcraftu. Je to film na ktorý sa inak pozerajú fanúšikovia predlohy a sveta ako takého, a tí čo majú v piči hry. Alebo hrali len trojku, jebú na Wowko(Ja) Jedno ale musím uznať. Dali si sakramenskú prácu s Orkami. To ako som čumel. Ale za to ludí dojebali. Tie ich brnenia. Ako keby sa vybrali na stretnutie cosplayerov. Bolo to škaredé a umelé. V hre to môže dobre vyzerať. No vidieť v tom Ragnara nasukanéno, proste smiechoty. Ale tak po Silent Hill je to najlepšia adaptácia hry.(12.6.2016)

• argo.smile

Co to kurva malo byt? Tesil som sa ako fanusik hry a dostal som pekny bordel. Pokracovanie snad uz nebude...(12.6.2016)

Lehce rozporuplné, ale jinak opravdu slušné - nádherný vizuál (zejména skvělí orkové), rozporuplné obsazení, spíše průměrný příběh...a přesto, krásně to funguje a opravdu stojí za podívání. 20 let zpátky a bylo by to o hvězdu víc. Takhle 80%.(12.6.2016)

Na to ze jsem hru nikdy nehrál tak jako filmového fanouška mě film zaujal orkové jsou udělané skvěle ty postavy ... Dá se říct ze jak kdyby dělali tisíce hůlku :D .. Za me **** už se nemohu dočkat pokračování .. Videno v kině 12.6. 20:00 Kinosvet Chomutov ..(13.6.2016)

Film mě velice překvapil... Co se týče efektů a herců pro mě na prosto dokonalé... krásná příroda.. krásně ztvárnění ras ... ORKOVÉ se povedli na výbornou... líbí se mi, že zachovali původní jména měst. Škoda toho děje, ale to se dalo čekat.. už aby bylo pokračování... ZA MĚ 5*(13.6.2016)

Splněný sen mnoha let přání, vlastně už od okamžiku kdy jsem poprvé sedl k warcraftu na pc. Užíval jsem si každou chvíli v kině a jen se mě dotýkaly nostalgické vzpomínky na čtení knížek ve vyučování pod lavicí.. před spaním u lampičky a prožívání všech dobrodružství postav v mé fantazii. Jako skalní fanoušek jsem naprosto spokojený a nemůžu se dočkat dalšího dílu.(14.6.2016)

Warcraft jsem hrál celkem asi týden(a to beru wow Warcraft III: Reign of Chaos dohromady) a musím říci že nesouhlasím s těmi četnými tvrzeními o tom že je to pro nezasvědceného diváka nepochopitelné. Mám rád fantasy a tohle byl důkaz co dnešní technologie dokážou i s komplexním a dlouhým příběhem. Autoři se tady museli vyřádit na nemálo věcech - ta velikost orků vůči lidem prostě působí tak strašlivě impozantně, nemohu najít film kde by se něco takového objevovalo. Ano asi jich pár je, ale byly tak zajímavé že si na jejich jména navzpomenu. To se mi u Warcraftu nestane. Supr film s hodnocením takových 90%.(14.6.2016)

Na to, že tenhle svět znám víceméně jen ze hry Hearthstone, tak jsem souvislosti docela chápal a film jsem si opravdu užil.(14.6.2016)

Čistokrevná, dechberoucí fantasy od A až do Z. Reálně na úrovni 4*, ale vzhledem k nostalgii dávám plných 5*.(15.6.2016)

Překvapivě solidní, ale přiznávám, že jsem fanoušek WoW. Je taky potřeba říct, že by to mohla být totální pecka ala Avatar, svět Azerothu je úžasný a na plátně to vypadá famózně, prostě ta atmosféra a potenciál tam je. Jenom by to chtělo lepší scénáristy. Taky mě překvapila Horda a to hodně. Nikdy sem za hordu nehrál, ale tenhle film vás přesvědčí, která strana má koule. Orci vypadají naprosto úžasně, zvlášť v porovnání s lidmi, kteří jsou hodně matní a nevýrazní.(15.6.2016)

Ako fanúšik som sa potešil, čítal som knihy, strávil som hodiny pri hraní hier, poznám ten svet. Prostredie, celý Azeroth alebo ak chcete Warcraft svet bol spracovaný presne tak, ako by som si predstavoval od krajiny, cez spelly a samotné postavy - orkovia boli výborný, tá grafika famózna. Ako fanúšik som zároveň aj poznal dej, takže som v podstate vždy v pohode vedel o čo ide, čo sa práve na plátne udialo a čo sa udeje ďalej. Keď sa však odosobním od toho všetkého, príbeh bol spracovaný úplne nedokonale, nepochopiteľne, bez nejakých prepojení. Zdalo sa mi, že cieľom bolo predstaviť svet, predstaviť postavy, predstaviť frajerov zo špeciálnych efektov, ale príbeh a samotný dej, psychika postáv a všetko to, o čom ten svet je tam chýba. Máme tu peknú krajinu, dobre spracovanú bitku ale netušíme prečo sa bijú, prečo niekto spravil to čo spravil (samozrejme ja to viem, absolútne nie vďaka filmu). Jasné, je to zložité pretože uspokojiť hráčov a zároveň turistov je najhoršie čo môže byť. Pokus bol ale nepodaril sa. Ako fanúšik sa teším na dvojku a ako fanúšik dávam v pohode 85%, ako divák si však nemôžem pomôcť, nebolo to vôbec tak vyvážené a dotiahnuté. Chýbalo tomu k dokonalosti veľa takže nemôžem inak - 70%.(17.6.2016)

• raru

Vizuál skvelý,ale príbeh je prinajlepšom plytká zlátanina,ktorá ma jednoducho nezaujala,ale čo možno čakať od počítačovej hry?(19.6.2016)

Coby totální herní analfabet jsem si film neskutečně užila. Jen ty střihy občas.... ale to ráda odpustím. Kdy bude dvojka???(19.6.2016)

• JamesVsalix

Upřímně tedy nic moc. Digibordel se naštěstí nekonal, ale přesto umělost prostředí mlátila do očí vší silou. Kde ale podle mě Warcraft padá na hubu je neschopnost vyprávění příběhu. Tvůrci toho chtěli tolik říci a ukázat, že z toho máme nedokončené scény, myšlenky, vše je udělané tak napůl. Herci mě nepřesvědčili, nenašel jsem zde žádné citově vypjaté momenty ani nějaké wow scény. Film ovšem perfektně funguje jako oddychovka, kterou docení spíše uctívači videoherní předlohy. Já mezi ně nepatřím, proto jsem se v ději taky trochu ztrácel (tvůrci si odpustili jakékoliv vysvětlování kdo, kde, jak a proč). Palec nahoru za hudbu. Ramin nikdy nezklame. Takže moje hodnocení: Nevím, co si o tom mám myslet.(19.6.2016)

Unesený nie som, ale pre človeka ktorý nikdy žiaden Warcraft nehral a ani nevedel, o čom celý príbeh vlastne je, to bolo veľmi slušne spracované a pozretiahodné fantasy.(19.6.2016)

Začneme pozitivy. Vypadá to fakt pěkně, orci jsou hustý jak sperma po třech letech celibátu, vizuálně to odpovídá hře, od brnění až po poslední zelenej chrchel a celkově je to rozhodně a bezkonkurenčně nejlepší film podle hry, kterej kdy kdo natočil. Na druhou stranu, mezi slepými jednooký král. Jak režisér, tak scénárista museli bejt po lobotomii nebo alespoň totálně zfučený benzínem. Královna si bez skrupulí a hlavně beze zbraně, zbroje i ochranky vleze k čerstvě chycenýmu orkovi do klece a začne mu nabízet jídlo a deku. Co na tom, že táhnou krajinou jak kobylky a povraždí vše, na co narazí. Někdy se děj táhne jak smrad, bez pokroku a plný zbytečných plků, a když se konečně dostane do situace, která by si trochu toho rozmýšlení a debat zasloužila, najednou je to šup šup rozhodnutí ovlivňující tisíce lidí je uděláno stylem, "tak co si dneska dám, rohlíky nebo housky?" Dialogy jsou fakt příšerný, král je skoro parodie na Mirka Dušína a Lothar se celou dobu tváří, jak kdyby měl zaražený prdy, ale zároveň se mu to líbilo. Neočekával jsem od toho Vojnu a mír, ale trochu větší práci si s příběhem a motivy dát mohli. 70% PS. Čekal jsem od toho taky trochu větší řezničinu. Obecně jsou všichni na můj vkus málo drsný.(20.6.2016)

90%. Prijal by som o pol hodinku stopaze navyse :)(20.6.2016)