Warcraft: První střet

• Austrálie

• Nový Zéland

Fantasy / Dobrodružný / Akční

USA / Čína / Kanada / Japonsko, 2016, 123 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 225)

Ale jo, jako úvodník do potencionální, nové série to funguje bez problému, byť by rozhodně pomohlo, kdyby byla historie světa trochu lépe vysvětlena, ale holt je dnešní trend rychlého a naspeedovaného nástupu vidět zcela všude, ne jen zde.. Ale dost tohoto, nechť jsou adorovány cgi barvičky! No, po pravdě, cgi je to sice technicky dobré, ale za srdce zrovna nechytí a interakce něčeho cgi a reálného herce na pár místech povážlivě hapruje (Ragnar Lothbrók a jeho Gryfon). Takže ještě jinak, všichni se snaží, od herců po režiséra a výsledek je kvalitní béčko. A proč je to béčko? Protože herní Warcraft prostě jiný příběh, než béčkový nenabízí, což je sice na jednu stranu škoda, na druhou je to i tak o mnoho lepší, než jiná fantasy produkce v podobě sedmého syna, Lovce čarodejnic, nebo podobných natupělých žánrovek. Scény s hordou o něco zábavnější a těším se na prodlouženou verzi, na pár místech bylo zkrácení z původní veze o hodinu (!) až příliš vidět.(18.6.2016)

Warcraft jsem hrál celkem asi týden(a to beru wow Warcraft III: Reign of Chaos dohromady) a musím říci že nesouhlasím s těmi četnými tvrzeními o tom že je to pro nezasvědceného diváka nepochopitelné. Mám rád fantasy a tohle byl důkaz co dnešní technologie dokážou i s komplexním a dlouhým příběhem. Autoři se tady museli vyřádit na nemálo věcech - ta velikost orků vůči lidem prostě působí tak strašlivě impozantně, nemohu najít film kde by se něco takového objevovalo. Ano asi jich pár je, ale byly tak zajímavé že si na jejich jména navzpomenu. To se mi u Warcraftu nestane. Supr film s hodnocením takových 90%.(14.6.2016)

Na to, že tenhle svět znám víceméně jen ze hry Hearthstone, tak jsem souvislosti docela chápal a film jsem si opravdu užil.(14.6.2016)

Čistokrevná, dechberoucí fantasy od A až do Z. Reálně na úrovni 4*, ale vzhledem k nostalgii dávám plných 5*.(15.6.2016)

Překvapivě solidní, ale přiznávám, že jsem fanoušek WoW. Je taky potřeba říct, že by to mohla být totální pecka ala Avatar, svět Azerothu je úžasný a na plátně to vypadá famózně, prostě ta atmosféra a potenciál tam je. Jenom by to chtělo lepší scénáristy. Taky mě překvapila Horda a to hodně. Nikdy sem za hordu nehrál, ale tenhle film vás přesvědčí, která strana má koule. Orci vypadají naprosto úžasně, zvlášť v porovnání s lidmi, kteří jsou hodně matní a nevýrazní.(15.6.2016)

Ako fanúšik som sa potešil, čítal som knihy, strávil som hodiny pri hraní hier, poznám ten svet. Prostredie, celý Azeroth alebo ak chcete Warcraft svet bol spracovaný presne tak, ako by som si predstavoval od krajiny, cez spelly a samotné postavy - orkovia boli výborný, tá grafika famózna. Ako fanúšik som zároveň aj poznal dej, takže som v podstate vždy v pohode vedel o čo ide, čo sa práve na plátne udialo a čo sa udeje ďalej. Keď sa však odosobním od toho všetkého, príbeh bol spracovaný úplne nedokonale, nepochopiteľne, bez nejakých prepojení. Zdalo sa mi, že cieľom bolo predstaviť svet, predstaviť postavy, predstaviť frajerov zo špeciálnych efektov, ale príbeh a samotný dej, psychika postáv a všetko to, o čom ten svet je tam chýba. Máme tu peknú krajinu, dobre spracovanú bitku ale netušíme prečo sa bijú, prečo niekto spravil to čo spravil (samozrejme ja to viem, absolútne nie vďaka filmu). Jasné, je to zložité pretože uspokojiť hráčov a zároveň turistov je najhoršie čo môže byť. Pokus bol ale nepodaril sa. Ako fanúšik sa teším na dvojku a ako fanúšik dávam v pohode 85%, ako divák si však nemôžem pomôcť, nebolo to vôbec tak vyvážené a dotiahnuté. Chýbalo tomu k dokonalosti veľa takže nemôžem inak - 70%.(17.6.2016)

• raru

Vizuál skvelý,ale príbeh je prinajlepšom plytká zlátanina,ktorá ma jednoducho nezaujala,ale čo možno čakať od počítačovej hry?(19.6.2016)

Coby totální herní analfabet jsem si film neskutečně užila. Jen ty střihy občas.... ale to ráda odpustím. Kdy bude dvojka???(19.6.2016)

• JamesVsalix

Upřímně tedy nic moc. Digibordel se naštěstí nekonal, ale přesto umělost prostředí mlátila do očí vší silou. Kde ale podle mě Warcraft padá na hubu je neschopnost vyprávění příběhu. Tvůrci toho chtěli tolik říci a ukázat, že z toho máme nedokončené scény, myšlenky, vše je udělané tak napůl. Herci mě nepřesvědčili, nenašel jsem zde žádné citově vypjaté momenty ani nějaké wow scény. Film ovšem perfektně funguje jako oddychovka, kterou docení spíše uctívači videoherní předlohy. Já mezi ně nepatřím, proto jsem se v ději taky trochu ztrácel (tvůrci si odpustili jakékoliv vysvětlování kdo, kde, jak a proč). Palec nahoru za hudbu. Ramin nikdy nezklame. Takže moje hodnocení: Nevím, co si o tom mám myslet.(19.6.2016)

Unesený nie som, ale pre človeka ktorý nikdy žiaden Warcraft nehral a ani nevedel, o čom celý príbeh vlastne je, to bolo veľmi slušne spracované a pozretiahodné fantasy.(19.6.2016)

Začneme pozitivy. Vypadá to fakt pěkně, orci jsou hustý jak sperma po třech letech celibátu, vizuálně to odpovídá hře, od brnění až po poslední zelenej chrchel a celkově je to rozhodně a bezkonkurenčně nejlepší film podle hry, kterej kdy kdo natočil. Na druhou stranu, mezi slepými jednooký král. Jak režisér, tak scénárista museli bejt po lobotomii nebo alespoň totálně zfučený benzínem. Královna si bez skrupulí a hlavně beze zbraně, zbroje i ochranky vleze k čerstvě chycenýmu orkovi do klece a začne mu nabízet jídlo a deku. Co na tom, že táhnou krajinou jak kobylky a povraždí vše, na co narazí. Někdy se děj táhne jak smrad, bez pokroku a plný zbytečných plků, a když se konečně dostane do situace, která by si trochu toho rozmýšlení a debat zasloužila, najednou je to šup šup rozhodnutí ovlivňující tisíce lidí je uděláno stylem, "tak co si dneska dám, rohlíky nebo housky?" Dialogy jsou fakt příšerný, král je skoro parodie na Mirka Dušína a Lothar se celou dobu tváří, jak kdyby měl zaražený prdy, ale zároveň se mu to líbilo. Neočekával jsem od toho Vojnu a mír, ale trochu větší práci si s příběhem a motivy dát mohli. 70% PS. Čekal jsem od toho taky trochu větší řezničinu. Obecně jsou všichni na můj vkus málo drsný.(20.6.2016)

90%. Prijal by som o pol hodinku stopaze navyse :)(20.6.2016)

Jeden z mála filmů který alespoň obstojně dokázal že ne každý film s herní předlohou nemusí být paskvil. Já jako fanda Warcraftu, dávám 5*, sice cítím že by mělo být o jednu mín ale co. A jen tak mimo míso....Začal film, vidím královnu-ty vole to je ta baba z Preachera, minutka, vidím krále a ejhle, Preacher.(21.6.2016)

To je jako kdyby se ptal nekomiksovy ctenar komiksoveho co vidi na Batman vs Superman tak bude koukat clovek co nehral WoW proc je to tak a tak, ale hracum to vse dava smysl. A i kdyz jsem hru nikdy nehral i tak se mi film docela libil i pres chvilemi kycovite vyjevy az po koprne strnule prechazeni obrazu nekdy az moc rychle. Filmu by sluselo pomalejsi stupnujici tempo na vyvrcholeni bitvy. Typicka rozmachla popcornovka, kterou si na oddech dam klidne jeste jednou. Za prvni a urcite ne posledni dobrodruzstvi 67%(21.6.2016)

Jakožto absolutní ignorant všeho od Blizzardu jsem na tenhle film šel s tím, že to bude jen nějaká herní adaptace, a jak to u filmů podle her bývá, nedopadne to vždycky zrovna dobře. Toto je ale výjimka. Začnu tim, jak mě snímek seznámil s dějem. Myslím, že by tomu úvodu neuškodilo tak 15 minut navíc tomu úvodu, zdálo se mi, že úvod byl moc honem honem. Ale jinak má příběh docela sílu, pořád se něco děje, na chvíli jsem se nenudil. Magie byla udělaná uplně božsky, kouzla ty já rád. Co se mi ale nelíbilo byla velká brnění a veliké zbraně (což je prej v WOW normální, říkal kámoš WOWkař), která působila hrozně uměle, plastově. Potom tu jsou ty orkové, vyzuálně ok, ale při bitvě jsou jednu chvíli 3 metry velcí, za chvíli zase stejně velcí jako lidé. Jen kdyby to nebylo 90% filmu CGI, požili by masky, kulisy apod, bylo by to mnohem lepší. Herecké výkony fajnový, nejoblíbenější postavy asi Medivh a Khadgar. Celkově se mi film docela líbil, byl jsem překvapen. (A ne s LOTRem nebo HOBITem to nelze, NELZE srovnávat)(21.6.2016)

Hru jsem nikdy nějak zvlášť nehrával, kdysi dávno demo dvojky a kousek trojky. Online verzi znám jen z YT. Vizuálně velice pěkné, některé stříhy mi moc neseděly a jednou jsem měl i pocit jako by mi střihem uniklo deset minut filmu. Popravdě bych asi vybral jiné filmy, které jsou lépe zfilmované hry.(21.6.2016)

• Inkognito_CZ

Zmatené, špatně napsané a ještě hůř odvyprávěné. Zachraňuje to tak akorát obraz a zvuk. Postavy naprosto postrádají charisma (zejména ty lidské, u orků to ještě jde). Logika příběhu nedává smysl, hlavně konec je totálně nepovedený pokus o jakési "hořko-sladké" vyústění. Nepotrpím si vždy na americké happyendy a dokonce otrle snáším i vraždění hlavních postav ve Hře o trůny, ale tady prostě tvůrci naprosto nezvládli vybalancovat to, kdo má zemřít a kdo zůstat naživu, přičemž když už se to u některé postavy náhodou povedlo, tak načasování bylo tragické a provedení ještě horší. O to větší zklamání to je kvůli tomu, že prvních cca deset-patnáct minut dokáže dát příslib celkem obstojného fantasy dílka. Na to, jaké je kolem toho haló, to tedy vnímám jako pořádný propadák.(22.6.2016)

Věděl jsem do čeho jdu, že se tam perou, jak takové praní může skončit, a stejně si k těm postavám vytvořím vztah...(23.6.2016)

Pěkná fantasy ale čekal jsem více příšerek a větší variabilitu(23.6.2016)

• adako

Človeku ktorý nehral wow nemá tento film čo ponúknuť. CGI akokoľvek sa podobá na originálnu hru je na dnešnú dobu príšerné, hráčom navodí spomienky ale inak sa na to nedá pozerať. Dej, príbeh, alebo pokus oň nemá zmysel komentovať, je zjavné že oň v tomto filme nešlo, a keby som ho mal predsa len hodnotiť tak začnem nadávať. A keď si to takto v hlave premietam a pokračujem ďalej, zisťujem že nič iné čo by sa dalo nejak vnímať už v tom filme nie je. Jeden známy ktorý sa nad týmto filmom pomerne rozplýval ho popisoval jedným slovom - "pompézny". Potom si ale spomeniem na to strašné CGI, obraz híriaci farbami ako outfit pasáka z 80tych rokov, absenciu dejových zvratov a vôbec nechápem o čom hovorí.(25.6.2016)

• Midar

Agrese. Čistá a intenzivní agrese, to je to co jsem po zhlédnutí tohoto filmu pociťoval a když jsem pak na této stránce viděl to číslo, jakým je tento film hodnocen, můj monitor se na chvíli ocitl v přímém ohrožení své existence. Tak moc mě už dlouho žádný film nenaštval a nezklamal a tu jednu hvězdu dávám pochopitelně jen za skvěle udělané orky.(25.6.2016)