Warcraft: První střet

• Austrálie

• Nový Zéland

Fantasy / Dobrodružný / Akční

USA / Čína / Kanada / Japonsko, 2016, 123 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 225)

Duncan Jones aspol. udělali krok správným směrem. Jsem rád, že to můžu napsat. Obavy z filmového Warcraftu tu byly od začátku všech spekulací (kolik že to je už desetiletí?). Jones však dokázal propojit geekovské nadšení hrami a jejich silnou vizualizaci s filmovými nástroji a buduje velkolepé fantasy. V ní nejsou postavy jen prázdné sklenice, ale prokazují duchaplnost a mají zajímavý vývoj. Stejně jako příběh a i scénář celkově, který je někdy samozřejmě zjednošený a občas mi přišlo, že se film mírně zkracoval (hlavně souboj s mágem v závěru). Snad jeidnou výtku bych měl ke gradaci filmu, která je pro mě mírně zklamáním. Hudební i příběhová gradace neměla vrchol. Warcraft má rozměr srovnatelný s Pánem prstenů, nezaměnitelnou vizuální stránku včetně důrazu na odpovídající oblečení/zbroj postav a hlavně má potenciál silně naznačený závěrečným twistem. Takhle to má vypadat, když chcete začít novou sérii... o to víc mě zajímá, kam se půjde a koho všechno uvidíme v dalších dílech. PS: tenhle film je pro všechny, v podstatě znalot Warcraftu nepotřebujete, jen se možná tolik nezasmějete u ovce:) PPS: u "kulatého" stolu elfka, kterou bych rád v dalších dílech:))(12.6.2016)

• frajerson

Dopozeral som to, ale iba kvôli nostalgickému pocitu k predlohe. Nie úplne zmysluplné, nie úplne nadväzujúce, ale vidno v tom peniaze a že si dali záležať, aby sa stále niečo dialo. Príjemné tak na vypnutie mozgu, ale kto trocha pozná lore, prečíta si radšej knihu zo série.(25.2.2019)

řekl bych nejlepší film dle herní předlohy. Jako mega fanda Warcraft 3 jsem byl naprosto unešen. Snad se dočkáme dvojky...(16.3.2019)

Konečně jsem se k tomu dokopal. Nejsem nijak velký fanoušek herního Warcraftu (ani WoWka), ale ta chaotičnost a špatná konzistence v tom filmu poznat jde. Fight scény jsou super, efekty zajímavé a rozmanité. Orkové jsou highlightem tohoto filmu, ale přišlo mi, že ten film má na víc. Celý začátek mi přišel takový uspěchaný miš maš. Možná to moc jinak ani nešlo, kvůli obsáhlosti loru. Ale kazí to tempo filmu. Orkové byli velmi zajímaví, ale lidi mi přišli naopak takoví nemastní. Co se týče hudby, tak ač to mělo chytlavou znělku, byla taková generická a opakovala se celý film... Celkově se mi film těžko popisuje a recenzuje, nevím - takové smíšené pocity. Asi mírně lepší průměr. Takové dobře rozpracované, ale nedotažené. 65%.(6.5.2019)

• diccon

Blba kravina - ztrata casu.(17.6.2019)

1 16 32 47 59 60 61 62 následující >>