poster

Warcraft: První střet

 • USA

  Warcraft

 • USA

  World of Warcraft

  (pracovní název)
 • Čína

  Warcraft

 • Čína

  魔兽

 • Japonsko

  ウォークラフト

 • Slovensko

  Warcraft: Prvý stret

 • Austrálie

  Warcraft

 • Nový Zéland

  Warcraft

Fantasy / Dobrodružný / Akční

USA / Čína / Kanada / Japonsko, 2016, 123 min

Externí recenze k filmu (19)

 • AVmania.cz (Marek Čech) ***

  "Hranice mezi dobrem a zlem nevede mezi oběma tábory, ale napříč jimi. Režisér k postavám přistupuje empaticky a k celé sáze s velkou úctou i snahou ukázat, jak moc je v ní zabydlený. To sice ocení znalec herní předlohy, ale méně už divák, který s ní obeznámen není." (více)

 • Bonusweb.idnes.cz (Andrej Brabec) *****

  "Warcraft: První střet je skvělý film, který hru zpracovává úctyhodným způsobem. Působí jako přirozený dodatek k spletitým příběhům virtuálního světa, zároveň je však i samostatně funkčním celkem. Nezbývá proto než doufat, že výdělky postačí na vznik dalších obdobně zdařilých dílů." (více)

 • CinemaView.sk (Juraj Kovalčík) ***

  "Zdržanlivosť ponúknutého násilia, priamočiarosť príbehu a vlastne aj umelosť prostredia posúvajú Warcraft: Prvý stret medzi filmy pre deti. Spomedzi starších divákov by som ho vedel odporučiť asi tým, ktorým sa páčila "hobitia" séria Petra Jacksona." (více)

 • Comicbox.eu *****

  "I přes jednoduší děj je film poměrně dobrý a fanouškům se bude určitě líbit. To samé platí i pro milovníky akce. Ale i nefanoušci si zde jistě najdou své. Snad i letošní Assassin’s Creed bude podobně příjemné překvapení." (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Eliška Bartlová) ****

  "Warcraft: První střet je prvním dílem avizované trilogie a je na něm vidět, že tvůrci toho měli mnoho na srdci. Chtěli nám toho hodně ukázat a říci (i přes někdy strohé a nepoddajné dialogy). A především vtáhnout do nadpřirozeného světa Warcraft. I přes drobné mouchy, jako je mnoho informací,…" (více)

 • Doutas.wix.com **

  "Po dvou ubíjejících hodinách, kdy už to vypadá na finální rozuzlení, na které čekáte jako na smilování, které by ulevilo vaší zmučené duši a poskytlo alespoň stopovou dávku filmové satisfakce, tak vás Warcraft ještě jednou s gustem kopne do koulí a skončí. Film se veze na populární vlně filmových…" (více)

 • Emw.sk ****

  "Warcraft bohužial nie je ďalši LOTR no napriek tomu ponúka skvelú akciu nabitú do trochu kratšej stopáže v neuveriteľne krásnom svete Azerothu. Film si drží vysoké tempo a tak vás nenechá ani na chvíľu vydýchnuť. Warcraft nerobí svojej hernej predlohe žiadnu hanbu a môžeme povedať, že je to prvý…" (více)

 • FandimeFilmu.cz (Petr Slavík) ****

  "Warcraft není dokonalý a má své mouchy, které pramení především z toho, že režisér Duncan Jones občas víc opěvuje hry, než aby se soustředil na vyprávění vlastního, filmového příběhu. Ten samý režisér je ale zároveň ve vyprávění příběhů zběhlý, a pokud přistoupíte na jeho zjednodušenou hru, čekává…" (více)

 • Filmpress.sk (Martin Černický)

  "Wacraft: Prvý Stret je nakoniec vcelku príjemným prekvapením. Ak vás zaujíma odpoveď na otázku, či je práve toto ten zlom, aký by herné adaptácie potrebovali, potom vás príliš nepoteším. Wacraft nie je dokonalý a len zámorská kritika ho strhala. Z môjho pohľadu pomerne nezaslúžene, pretože ide o…" (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) ***

  "Warcraft má tu výhodu, že byl fenoménem už dlouho před svým vznikem, a že vznikl až v době, kdy digitální technologie pokročily do té fáze, kdy se není třeba obávat toho, že by počítačové triky v drahém hollywoodském filmu vypadaly trapně. Vizuální stránka a um režiséra jsou jeho největšími klady,…" (více)

 • Generace21.cz (Samuel Pacek) ***

  "Warcraft: První střet se sice po dlouhých deseti letech dočkal filmového plátna, ale nenabídl přesně to, co před lety hlásal. Prioritou byly technologie, zbytek šel do pomyslného ústraní a bohužel to je i vidět. Hráčům zpočátku srdce poposkočí vpřed, ale je dost možné, že se po necelých dvou…" (více)

 • Generace21.cz (Karolina Tomšová) ****

  "Sečteno potrženo, přežijete-li prvních deset minut filmu, kde kamera zmateně lítá z jednoho království do druhého, i lehce dětinské postavy a hlášky, on si vás ten Warcraft přece jen získá. Užijete si totiž pořádné bitvy, mistrnou výpravu a tak trochu YOLO hrdinství, kde je odvaha důležitější než…" (více)

 • MovieScreen.cz (Marek Koutesh) ***

  "V současné době po internetových médiích a diskuzích koluje zpráva, že bylo z filmu hodně scén vystřiháno. Nelze to zatím potvrdit, ani vyvrátit, ale Warcraft: První střet rozhodně vyhlíží jako „oběť“ necitlivého zkracování. Výrazné je to zejména ve špatné práci s filmovým časem. Představení…" (více)

 • MovieZone.cz (Petr Cífka) ****

  "Film jako Warcraft tu ještě nebyl. Na dobytí nějaké výsadnější pozice v rámci žánru ale nestačí – na to je přeci jen příliš uspěchaný a dětinský (ty brnění bych poslal expresně do Narnie), v globálu pak bohužel nedotažený. Za každou upřímně nadšenou poznámku musíte přidat ALE. Třeba že Durotan je…" (více)

 • NaFilmu.cz (Daniel Birgus) ****

  "Celkově se Warcraft: První střet naštěstí nezařadí do skupiny nepovedených herních adaptovaných slátanin, které nikdy neměly spatřit světlo světa. Jedná se o příjemnou fantasy jízdu, která sice nepatří ke špičce svého žánru, ale rozhodně neurazí tolik, jak o ní tvrdí nejrůznější zlé jazyky." (více)

 • Okodivaka.cz (Lukáš Plaček) ***

  "Fantasy velkolepý snímek na pokračování. Duncan Jones natočil velkolepou adaptaci jedné z nejpopulárnějších her současnosti, která kromě představení části mytologie a samotného světa moc ve výsledku nezvládá. Akce je fajn, zpracování v rámci možností také, nicméně hrdinové (především ti lidští)…" (více)

 • Pinbacker.cz (Lukáš Červený) ***

  "Revoluce se nekoná: obrat k lepšímu v oblasti zfilmovaných PC her? Ale jo. Duncan Jones ani pod dohledem Blizzardu neztratil cit a těžko si představit fanouška, kterého zklame fanservice v podobě murloca. Ostatní nad Warcraftem zakroutí hlavou, a to i přes potenciál postav dostat se pod kůži. Malí…" (více)

 • Skolskenoviny.sk (Marcel Kušnír)

  "Dlhé roky príprav priniesli svoje ovocie a poskytli divákom kvalitný umelecký zážitok. Počas dvoch hodín sa divák doslova prenesie do Azerothu a sleduje, ako napätie medzi dvoma rasami vrcholí. Warcraft: Prvý stret premietol na plátna zaujímavý príbeh, a ak sa nasledujúce diely budú niesť v duchu…" (více)

 • TotalFilm.cz (Petr Račko) ****

  "Warcraft se snaží být nestranný, na každé straně je padouch nebo hrdina. To činí příběh opravdu vyvážený. Občas zaznamenáte celkem zmatečný střih, nebo na sílu udělané prolínací záběry (když například skupina někam cestuje). Zde zaznamenáte nedostatek „duše“ lokací nejvíc. Za zmínku stojí i pár…" (více)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace