O Edwardu Robinsonovi jsem do dneška neslyšel, ale nejspíše si s ním budu muset ještě něco stáhnout. Bullets or Ballots je totiž výborná kriminálka, která ani po více než 75 letech neztratila nic ze svého kouzla. Chtěl bych prosím remake od Martina Scorseseho s DiCapriem nebo Ryanem Goslingem. Úspěch zaručen.(26.9.2013)

Škoda. Příběh je zajímavý a dobře se na to kouká, jenže... Zápletka je žel jasná hned od začátku, film je plný klišé a čistě z filmařského pohledu je to natočeno jen průměrně. Dát vyšší počet bodů znamená, že je tak dobrý jako např. Maltézský sokol (1940) nebo Pojistka smrti (1944) a to, samozřejmě, není pravda. V rámci žánru za 3.(29.10.2017)

Velmi chytrá mnohovrstevnatá gangsterka plná zvratů. Ústředním motivem je policejní práce, kdy se na oko vyhozený policista dostane do organizace a díky své práci postupně odhalí všechny nitky uvnitř organizace. Oproti jiným gangsterkám třicátých let se tu gangsterství nelíčí jako problém konkrétních gangů, ale provázaného a hierarchického syndikátu, který má prsty ve všem. Je zde ilustrována korupce na významných místech. Celý příběh pak slouží jako příkladný boj s organizovaným zločinem, jehož prohnilost doznala za léta od prohibice značný pokrok. Explicitně nemoralizuje a prvek „je zlé být gangster a je dobré proti nim bojovat“ je z filmu cítit spíše díky celému vyznění filmu.(18.10.2009)

Tak tohle já můžu. Amerika třicátých let, prohnilí gangsteři a drsní policajti, kteří pro ránu nejdou daleko. Edward G. Robinson ztvárnil zkušeného policistu, který je jednoho krásného dne vyhozen a pomaloučku se zaplétá s gangstery ovládající město a celé USA. Jenže, jednou polda, vždycky polda. Otázka tedy zní, kdo tomu všemu šéfuje, kdo hraje jakou hru a kdo bude nakonec inkasovat jackpot. Atmosféra snímku je výborná, charaktery dobře sepsány. Neočekávejte ale nějaké divoké přestřelky nebo války gangů. Tenhle film opět staví na konverzačních motanicích a když už se dostaví nějaký ten výstřel z pistole, má to svůj pádný důvod. Pomalá gradace snímku ústí v napínavé finále, které i po letech bere dech…(16.8.2013)

Vydařená gangsterka odhalující metody podsvětí po prohibici. Edward G. Robinson jako drsný agent Johnny Blake (předchůdce Dirty Harryho), který jako tajný agent vstoupil do podsvětí, aby odhalil šéfy podsvětí svoji roli zahrál precizně a Humphrey Bogart jako jeho protivník Nick Fenner je dobrý jako vždy (v podstatě stejnou roli si zahrál i v ostatních gangsterkách např. "Hříšní andělé" nebo "Bouřlivá 20. léta"). Režisér odvádí slušnou práci, ve filmu není téměř žádná akce a přesto dokáže zaujmout. Film jinak stojí především na scénáři, který se opět povedl a nechybí ani mírné náznaky humoru. Nelítostný souboj Robinsona a Bogarta se skvěle vyvíjí až do strhujícího finále - za 5*.(19.11.2008)

• - Postava Johnny Blake (Edward G. Robinson) je založena na skutečném policistovi, který se jmenoval Johnny Broderick. Naopak postava Al Kruger (Barton MacLane) je založena na gangsterovi Dutchovi Schultzovi. (Mol)