Stříbrný blesk

Chain Lightning

Drama / Akční

USA, 1950, 94 min

Nadšení tryskovými letadly se na konci čtyřicátých let chopil Hollywoodu a vznikl nám tak tenhle snímek o muži průkopníkovi, muži zamilovaném do létání, jenž však umí dát přednost ženě svého srdce. Humphrey Bogart ve své obvyklé frajerské roli - sympatický a sebejistý. Před třemi čtyřmi lety by se jednalo takřka o sci-fi, roku 1950 ale už šlo o přeletech Severního pólu tryskovými letadly mluvit naprosto vážně.(16.6.2006)

Humphrey dobývá ženská srdce z kokpitu tryskáče. Nerozumím příliš letadlům, ale JA-3 z 50´s vypadá téměř stejně jako MIG-21, když končil v české armádě (tedy v roce 2005). Napínavost je kvůli technickým parametrům tehdejší filmařiny silně limitována (přeci jen film zpracovává příliš aktuální a náročné technické téma), vizuální stránka i romantická linka ještě těžce čtyřicátková.(11.8.2014)

Kolega Pohrobek dobre vystihl vse v komentari, tak jen pridavam fakt, ze Eleanor Parker je zde ta hlavni zena, a ze je az neskutecne krasna. A pak taky ty letadla... :-)(4.3.2012)