Películas para no dormir: Para entrar a vivir

(TV film)
  • USA Films to Keep You Awake: To Let
všechny plakáty

Manželský pár shání byt a jak to obvykle bývá, dostaví se na prohlídku bytu na inzerát. Už od počátku se jim dům nelíbí, ale nechtějí být k realitní agentce arogantní a tak souhlasí s prohlídkou bytu. Čím dál tím více ale zjišťují, že v domě není něco v pořádku a že jsou lapeni v pasti. Začíná boj o holý život..... (LIVINGDEAD)

SeanLSD

Uf! Po skôr príjemnom začiatku série Paca Plazu brutálna ľadová sprcha. Od prvého záberu je jasné, že toto je zázračná ruka autora fenomenálnej TEMNOTY a REC. Ten chlap je pre tento žáner ako stvorený! Každý jeden obraz, pohyb kamery a strih je komponovaný a presne cielený k dosiahnutiu maximálneho emocionálneho efektu, v tomto prípade veľmi fyzického strachu, psychického znechutenia a pocitu zmaru, ale pritom bez zbytočnej degradujúcej explicitnosti. Výsledný efekt je však drásavejší než u väčšiny slasherov a kdejakých dnes módnych mäsiarčín. Namiesto okatej samoúčelnosti ponúka kompozíciu ako klietku precízne vystavanú okolo divákovej percepcie. Žánrová lahôdka, ktorá podobne ako ďalšie spomenuté Balagueróve filmy maximálne ( pritom však relatívne minimalisticky ) využíva svoje prostredie a situáciu. K dokonalosti jej však nanešťastie chýba aspoň trochu zmysluplnejšie správanie sa postáv. I keď v depresií, krvavom šoku a pod takým nátlakom, ktovie... ()

Copacabana

Menej známy atmosférický hororík, ktorý sa môže popýšiť hercami, napätím a rýchlym spádom deja (avšak k edenu sa rovnať ani zďaleka nedá), unikátnym spracovaním, neokukanými scénami ako tá v kuchyni, alebo pád do sušiaka bielizne, a tiež aj vo výťahu.. Celkovo dom na prenájom už sám o sebe vzbudzuje zmiešané pocity, no pohádzané figuríny okolo gigantického schodiska tento dojem ešte umocňujú a dávajú počiatočným obavám reálne kontúry. Čo ma však prinútilo strhnúť hviezdičku bolo množstvo ale množstvo absurdít v správaní postáv (aspoň sa človek aj trošku pobaví, i keď neviem, či to mal byť úmysel) a strašne nekvalitný starodávny priam ušitrhajúci soundtrack, ktorý sa mi tam veľmi nehodil. ()

Khumbac

V prvních 20 minutách jsem si říkal že se to dobře rozjíždí...jenže pak mě zklamalo chovaní postav, nelogičnost jejich jednání(hlavně toho jejího manžela). Jinak samozřejmě nápad to byl dobrej a krve bylo také dost . Psychotická schizofrénická žena vydávající se za makléřku uvězňuje potencionální nájemníky :) ()

Doudis19

Průměrná hororová naháněná, která sice technicky není vůbec zlá, za to ale hapruje v logice a to tak, že se nad neschopností hrdinů nestačí jen pousmát, ale rovnout vyprsknout smíchy :-D. Navíc mi příliš neseděl ani záporák a jeho nadženská síla se schopností naprosto neslyšitelného přemísťování se, bez ohledu na to, že pobíhá v lodičkách po dlaždicích. ()

Brandon

Balagueró si s logikou moc nerozumí. Díky tomu atmosféra působí krapet bezzubě. To je samé ječení a funění. Přitom tam potenciál je. Škoda. ()

Redi

Tak hloupý scénář s hloupýma a neschopnýma postavama jsem opravdu dlouho neviděl...Jedna psychopatická kráva dává všem zabrat, jako by byla Univerzální voják... všeci před ní utíkají bez sebemenšího odporu s prázdnýma rukama, jako by to byly nějaké holobyty a nedalo se tam najít nic, s čím ji umlátit, když neberu v potaz, že by ji stačilo dát jedno dělo (ano, byla tam i mužská postava, která z ní byla víc podělaná než ty ženské) mezi oči a leži... když už tak, tak bych aspoň očekával, že bude záporačka vzbuzovat nějaký strach a respekt, ale byla fakt ubohá... a když před ní chlap a ženská začali zdrhat podělaní strachy, i když si zrovna rozmixovala ruku v drtiči odpadu a svíjí se tam v bolestech, tak to už je moc... a takových hloupých scén je plný film. Jediná záchrana je krátká stopáž. Her. výkony k smíchu, i když se podle mě dost snažili, hl. představitelce to docela šlo, když zrovna nepřehrávala. Škoda, mohlo to být slušné pokoukání. ()

BROKEN_

Nervy až na půdu. Španělé a to konkrétně Jaume Balagueró ( REC ) umějí horory. Tento sice nejvíce trpí na nelogičnosti chování postav, ale zbytek nemá chybu. Záporák je super a celý ten nápad okolo něho a domu je skvělý. 8/10 ()

MissyRock

,,Tři pokoje, dvě koupelny, vybavená kuchyň.. Velmi světlý dům. Dokonalý pro rodinu. K pronajmutí. '' Bože, to bylo něco. Vyklepaná, vyděšená... film účel splnil, možná více nežli měl. Smekám, klaním se a odteď se budu vyhýbat žlutým pláštěnkám. :) ()

jefff

Zatradeně povedený a napínavý horor. Sice krátké, zato koncentrovaná hrůza a napětí by vystačila na dvouhodinovou stopáž. Milá paní domácí. ()

ferero

Jedná se o celkem napínavý horor s výbornou atmosférou, ale nevím, aby měl chlap a dvě ženské nahnáno z jedné staré ujeté babky mi přišlo dost legrační. Já bych takovou babku chytil za pačesy proliskal a vyhodil prvním oknem, ale co tam s ní prováděli oni, bylo dost stupidní. Kdyby její roli obsadili nějakým psychopatickým týpkem, šel bych s hodnocením mnohem výš. ()

borec999

Balaguerov krátky, ale veľmi funkčný horor o paneláku, v ktorom niečo nie je v poriadku. Atmosferické, napínavé, nepredvídateľné, dobre zahrané(Macarena Gómez, ale aj majiteľka paneláku Nuria Gonzalez) a ani s minútou navyše. Vytknúť sa dá iba nelogické správanie hlavnej hrdinky, ktoré je aj na pomery hororového žánru ktorý je týmto neduhom typický, naozaj výrazné. Mne to však zážitok zo sledovania pokazilo iba o 1 hviezdu a celkovo som bol s filmom viac než spokojný. Na REC alebo jeho pokračovanie to nemá, ale aj tak sa Balagueró určite nemusí hanbiť. Ten chlap proste horory točiť vie. 75% ()

Hanys_

Nebýt toho nelogického chování hlavních postav, tak jdu určitě výš, protože Balagueró umí tísnivou atmosféru vyrobit i z dětského karnevalu. Každopádně palec nahoru za takovýhle televizní projekt, o kterém si tuzemské televize můžou jenom nechat zdát. 6.5/10 ()

Burdock

Nemam rád, když se hlavní hrdinové chovají iracionálně a na facku - tady to bylo přímo na megafacku. Je to pěkně natočené, ale jejich chování mě přímo sralo. Hodil by se podtitul "Pan Retard s paní Retardovou kupují byt" ()

Mírouš

Rád bych dal full stars, ale něco mi v tom bohužel brání. Prostě mi vadilo, že tu starou čubku mohli několikrát zlikvidovat, příležitostí měli hafo, ale neudělali to, jen tam čuměli a čekali, až je ta plesnivina sejme. Joo, kdyby místo ní tam byl její synáček, tak neřeknu půl slova a určitě by to mělo větší říz, ale takhle... Škoda no, mohl to být film jak noha. 4 dávám za dobře zvolený prostředí (do takovýho činžáku bych nevlezl ani totálně nalitej, nebo i kdyby mě tam táhla nějaká pohledná samička), a za kvantitu krve :-) ()

ottis

Po delší době horor u kterého sem se ani chvilku nenudil.Solídní jemně krvavá podívaná s velmi přijatelnou stopáží.Nezabýval sem se tím,proč se postavy chovají tak nebo onak a snímek sem si skvěle užil.Atmosféra fungovala od první do poslední minuty a evropani opět dokazují,že umí. ()

sona123

Velmi příjemná stopáž 68 minut, být to delší, bude to zbytečně natahované. Připomíná to české experimenty, už ani nevím, jak se jmenovaly, takové ty novácké mini-filmové horory, dramata, ale Španělé si zvedají laťku a také ji poměrně úspěšně zdolávají. Přesto je to jakési "televizní," což rozhodně nevadí, co už vadí víc je nelogičnost chování jednotlivých postav, takové to klasické váhání, mám-li praštit, a tak dlouho držím ten klacek/mířím pistolí/třímám krabici/napřahuji se nožem apod., až někdo zezadu praští mne. Tady to dělají všichni a opakovaně se nepoučují z chyb, až to pěkné není. A obecně, chování jednotlivých postav je také dost podivné. Tohle umazat a mohlo to šlapat o něco líp. ()

katchi

Tento "sympatický španělský horůrek" mě přivedl na velmi podstatnou myšlenku - nikdy si nepořizovat drtič odpadků ani nechodit na obhlídky bytů, které tuto vymoženost mají. Dávám 5* a doufám, že aspoň do konce týdne seberu odvahu vyjít z pokoje. ()

Illy

Parádní film. Mít tady takovou předsedkyni Svazu majitelů domů a bytů, je deregulace dávno hotova. Solidní krvák, který mohu jen doporučit. ()