Wetten, dass..? (TV pořad)

Komedie / Hudební

Západní Německo / Rakousko / Švýcarsko, 1981, 165 min

Curt Cress

Thomas Gottschalk, Iris Berben, Harald Juhnke, Götz George, Michael Schumacher, Mario Adorf, Senta Berger, Pierre Brice, Stefan Raab, Dieter Hallervorden, Karl Dall, Claudia Schiffer, Phil Collins, Christiane Hörbiger, Peter Maffay, Uwe Ochsenknecht, Robbie Williams, Shakira, Naomi Campbell, Alain Delon, Terence Hill, Alicia Keys, Til Schweiger, Kylie Minogue, Paul McCartney, Arnold Schwarzenegger, Christopher Lambert, Kimi Räikkönen, Cher, Hugh Grant, Tina Turner, Gérard Depardieu, Madonna, Beyoncé Knowles, Dolph Lundgren, Jane Fonda, Jürgen Prochnow, Klaus Maria Brandauer, John Travolta, John Malkovich, Bette Midler, David Hasselhoff, Peter Ustinov, Jackie Chan, Wolfgang Petersen, Catherine Deneuve, Ray Liotta, Jon Bon Jovi, Sophia Loren, Moritz Bleibtreu, Will Smith, Cindy Crawford, Kevin Costner, Kelly Rowland, Shania Twain, Rowan Atkinson, Christina Aguilera, Justin Timberlake, Jennifer Lopez, Renée Zellweger, Avril Lavigne, Ralf Moeller, Gisele Bündchen, Mika Häkkinen, Anastacia, Mika, Rick Kavanian, Michael Flatley, Atze Schröder, Yvonne Catterfeld, Paris Hilton, Nora Tschirner, Mel Gibson, Carlos Santana, Ozzy Osbourne, Sylvester Stallone, Alanis Morissette, David Gahan, Martin Gore, Andrew Fletcher, Tyra Banks, Pamela Anderson, Angelina Jolie, Raquel Welch, Jessica Schwarz, David Bowie, Tom Gerhardt, Falco, Nicolas Cage, Victoria Beckham, Geri Halliwell, Emma Bunton, Melanie Chisholm, Melanie Brown, Mickey Rourke, Lenny Kravitz, Brigitte Nielsen, Michele Placido, Norah Jones, Barbara Valentin, Hannelore Hoger, Terri Garber, Florian Henckel von Donnersmarck, John Legend, Duffy, Rihanna, Esther Schweins, Erich von Däniken, Diane Kruger, Laetitia Casta, Diego Armando Maradona, John Cusack, Cameron Diaz, Keith Urban, Helmut Zilk, Niki Lauda, Tom Jones, Lady Gaga, Sarah Biasini, Sönke Wortmann, Ivana Trump, Lilli Palmer, Jenny Elvers-Elbertzhagen, Daniel Brühl, Morgan Lily, Bill Kaulitz, Wilson Gonzales Ochsenknecht, Eva Herzigová, Hans Zimmer, Herbert Grönemeyer, Joe Cocker, Carla Bruni, Peter O'Toole, Gilbert Bécaud, Giorgio Moroder, Roberto Blanco, Michelle Hunziker, Anna Netrebko, Joja Wendt, Agnetha Fältskog, Andrew Lloyd Webber, Maurice Gibb, Michael Stipe, Helmut Dietl, Mark Feehily, Ronan Keating, Michail Sergejevič Gorbačov, Mike Dirnt, Cecilia Bartoli, Tony Curtis, Otto Waalkes, Nick Carter, Thekla Carola Wied, Michael Lesch, André Rieu, Kelly Osbourne, Engelbert Humperdinck, Franz Josef Strauss, Ralph Rieckermann, Jessie J, Maja Maranow, Ryan Tedder, Leona Lewis, Lionel Richie, Annette Frier, Inka Bause, Abi Tucker, Dirk Nowitzki, Monika Gruber, Gerhard Berger, Eddie Jordan, Ralf Schumacher, Udo Lindenberg, Désirée Nick, Ion Tiriac, Roger Federer, Steffi Graf, Boris Becker, Gabriella Sabatini, Bruno Mars, Jochen Busse, Tim Sander, Beatrice Richter, Piet Klocke, Florian Martens, Barbara Meier, Luka Kumi, Hape Kerkeling, Bill Gates, Eberhard Diepgen, Rita Süssmuth, Christian Ude, Karen Webb, Peter Buck, Cordula Stratmann, Helene Fischer, Harald Schmidt, Udo Jürgens, DJ Ötzi, Paul Maximilian Schüller (a.z.), Gabriel Merz, Mustafa Sandal, Sebastian Vettel, Barbara Schöneberger, Jasmin Wagner, Melanie Marschke, Ben, Sandy Mölling, Lewis Hamilton, Gaby Köster, Michael Mittermeier, Elizabeth Teissier, Christel Peters, Sara Nuru, Mike Rutherford, Tony Banks, Wolfgang Niedecken, Marie Theres Relin, Alizée, královna Silvia Švédská (a.z.), Edda Moser, Ashley Roberts, Christian Wunderlich, Steve-Marvin Dwumah, Ulrich Wickert, Andreas Schmidt-Schaller, Horst Lichter, Olivia Jones, Tim Mälzer, Mario Barth, Andrea Kiewel, Frauke Ludowig, Karl-Heinz Grasser, Dagmar Koller, Klaus Eberhartinger, Roland Kaiser, Enie van de Meiklokjes, Günther Jauch, Marco Rima, Kai Pflaume, Dieter Nuhr, Jörg Pilawa, Yvonne Maria Schäfer, Jürgen von der Lippe, Esther Marrow, Joey Kelly, Thore Schölermann, Nazan Eckes, Paul Biedermann, Maite Kelly, Rosi Mittermaier, Wolfgang Lippert, Ingrid Steeger, Elton, Johannes B. Kerner, Ursula von der Leyen, Hans-Dietrich Genscher, Doris Schröder-Köpf, Lothar Späth, Franziska van Almsick, Thando Walbaum, Sabine Christiansen, Oskar Lafontaine, Whitney Houston, Jana Julie Kilka, Annemarie Wendl, Thomas Dürr, Wolfgang Joop, Babette Einstmann, Markus Lanz, Alfons Schuhbeck, Sarah Wiener, Klaus Wowereit, Edmund Stoiber, Peter Scholl-Latour, Günther Beckstein, Norbert Blüm, Jürgen Rüttgers, Friedrich Nowottny, Renate Schmidt, Roger Willemsen, Oliver Kahn, Hannelore Kraft, Hella von Sinnen, Joey Heindle, Yvonne Ransbach, Cihan Calis, Julian Zude, Hagen Brüggemann, Sarah Connor, Frank Hof, Costa Cordalis, Ireen Sheer, Thomas Anders, Carmen Nebel, O.W. Fischer, Karl-Theodor zu Guttenberg, Antje Pieper, Fritz Eckhardt, Waltraut Haas, Hansi Hinterseer, Klausjürgen Wussow, Barbara Dickmann, Patrick Lindner, Hans-Jürgen Bäumler, Stefan Pinnow, Heinz Schenk, Vivienne Westwood, Judith Pinnow, Reinhard Mey, Paloma Picasso, Hansjörg Felmy, Cro, Howard Carpendale, Gil Ofarim, Axel Schulz, Alfred Biolek, Pietro Lombardi, Theo Waigel, Franz Beckenbauer, Joschka Fischer, Michael Schanze, Susanne Fröhlich, Jürgen Möllemann, Urs Meier, Ralph Siegel, Sandra Völker, Katrin Müller-Hohenstein, Rudi Völler, Regina Halmich, Heiner Brand, Max Raabe, Andreas Rieke, Henning Krautmacher, Lothar Matthäus, Vicky Leandros, Wolf-Dieter Poschmann, Kristin Otto, Stefan Kretzschmar, Fritzi Eichhorn, Floriane Eichhorn, Diether Krebs, Marius Müller-Westernhagen, Heidi Kabel, Tim Lobinger, Felix Sturm, Hannelore Auer, Gustaf Norén, Sven Hannawald, Dieter Kürten, Berti Vogts, Paul Breitner, Nino Sandow, Toni Garrn, Vanessa Petruo, Sepp Maier, Sebastian Krumbiegel, Burkhard Driest, Urban Priol, Nadja Auermann, Rod Stewart, Gerd Dudenhöffer, Sabrina Setlur, Gabriella Cilmi

Komentáře uživatelů k TV pořadu (11)

Joooo, tak tohle jsem jako malá sledovávala na satelitu na nějakém německém kanálu a pamatuji si, že se mi hrozně líbily ty blond kudrny moderátora .. :))(21.9.2008)

V našich dobách socialistických v kapitalistickém Německu rozjížděl svoji velkolepou show blondýn Thomas Gottschalk, který si u nás v téže době získal popularitu za importované komedie o "nosáčích". U nás konkurence nelenila a mrskla na scénu přibližně ve stejnou dobu maniakální revuální pořad "Dva z jednoho města", ve kterém také došlo k určitému zápolení družstev, ale u Thomase se sázelo na jednotlivce z řad diváků, kteří plnili různorodé úkoly, jimž přihlížely slavné osobnosti. A zpravidla vždy se jednalo o atraktivní hosty z hudební, filmové, anebo sportovní branže. Vysílalo se z různých měst a pro našince to nebyl až takový adrenalin, jako pro německy hovořící národ. Pro českého diváka pořad táhly právě ty pozvané persony, které k nám nedorazily ani po revoluci a pravděpodobně, už ani nikdy nedorazí. Show také stavěla na řadě tamních umělců, kteří českému divákovi povětšinou nic neříkají a rozhodně ji sledovat pravidelně, také nebylo nijak zvláště poutavé. Z pořadu šla taková ta typická německá chladnost až odměřenost, což mně asi vadilo vždy nejvíc. U sázek, respektive, jak dopadnou nebo nedopadnou, jsem se jako přítomní, také moc nebavil. Byla to však jasná ukázka toho, jak byla naše scéna sto let za show opicemi. Všechno velkolepě nablýskané, perfektní moderátorský přístup, do toho superhvězdy a jejich reakce a hudební vystoupení v případě, že šlo o zpěváky a poměrně vlídná, avšak přece jen "německá" atmosféra. Když u nás "show" a "galapořady" jednu dobu dělal jen a pouze Jirka Adamec, tak hledám kyblík, o jehož obsah se raději sázet nebudu. 60%(4.7.2014)

• Terva

Pořad, který jsem několikrát viděl, leč v Němčině, tak že jsem moc nerozuměl. Pořad dávala legendární TV ARD.(10.5.2011)

Bezkonkurenčně nejlepší zábavná show vysílaná každého čtvrt rroku v německy mluvících zemích, kterou jsem od jejích začátků strašně rád sledoval v programu rakouské televize ORF. Také to byla jedna z možností jak za hluboké totality vidět a slyšet ty nejpopulárnější osobnosti pop music či hollywoodské megastar v přímém přenosu. Moderátorů se vystřídala celá řada, pamatuju si ještě třeba Franka Elstnera, kterého potom vystřdal Thomas Gottschalk, který pořad dovedl k naprosté dokonalosti... P.S. Vždycky jsem si moc přál, aby sázku celebrita projela a musela pak splnit stanovený úkol, který potom v dalším vydání ukázali.(5.11.2011)

Poměrně zdařilý pořad německé televize ORF, která oslní diváka hvězdnými hosty. Jako moderátor jeden z nosáčů posobí poměrně věrohodně a kvalitně. Rozhodně překvapení... 3*(10.5.2008)

Ten Německý blondýn si do pořadu zve jednu hvězdu za druhou. Tento pořad ještě nikdo do dnes nepřekonal, alespoň účasti světových megastar! 80% - 4****(4.3.2010)

Thomas Gottschalk je v nemecku tak popularni osobnost, ze v nemecke obdobe nejvetsiho cecha skoncil na 24. miste a porazil jak nemecke hvezdy soucasnosti, jako Schumachera, Beckera, Beckenbauera, tak i historicke velikany jako Bedricha Velikeho, Immanuela Kanta nebo Roentgena. Ne ze bych mel takove ankety rad, ale vypovida to o tom, jak je tenhleten byvaly nosac popularni a tento porad je tomu duvodem. Ja osobne jsem ale bohuzel zachytil jen nekolik vydani.(22.2.2009)

Wetten Dass sledujem od malička a Thomasa Gottschalka som vždy uznával ako najväčšiu televíznu osobnosť akú poznám. Bez neho som si túto show ani nevedel predstaviť. Žiaľ tragická nehoda súťažiaceho Samuela Kocha počas priameho prenosu ako aj klesajúca sledovanosť programu podporili rozhodnutie Thomasa Gottschalka ukončiť moderovanie show. V Nemecku sa rozprúdila diskusia, kto si program po Gottschalkovi trúfne moderovať. Voľba padla na vekovo mladšieho, ale skúseného moderátora Markusa Lanza, pôvodom z Južného Tirolska. Lanz dokázal prevziať štafetu po Thomasovi Gottschalkovi a po prvej sérií možno konštatovať, že sa mu program podarilo udržať nažive. Nie je síce taký skúsený talkmaster ako Gottschalk, čo sa prejavuje najmä v rozhovoroch s celebritami na gauči, ale svojou húževnatosťou, zmyslom pre humor a aj fyzickou kondíciou dokáže programu dodať niečo osobité, čo nekopíruje Thomasa Gottschalka. Program si stále drží svoju úroveň, už len treba veriť, že si udrží aj divákov a sledovanosť.(27.8.2008)

Skvela show, ktera se vysilala az do roku 2014. Gottschalk se na ni vykaslal v roce 2012 kvuli tragedii, kdy se jeden kaskader vsadil ze udela urcity skok, ten mu ale nevysel a misto toho zustal na vzdy ochrnut. Vzhledem k tomu ze slo o LIVE, videli to miliony lidi.. Gottschalk se pote rozhodl z show odejit.(9.5.2016)

• andykanadan

Thomasa Gottschalka moc nemusim, ale ako show to je celkom OK(20.12.2012)

Legendární, nepřekonatelný pořad o neskutečné dovednosti účinkujících. V 90. letech ho sledovali snad všichni, kteří ,,chytali" německé televize.(13.5.2017)