Reklama

Reklama

Jesse Stone: Tenký led

(TV film)
  • USA Jesse Stone: Thin Ice (více)

Obsahy(1)

Když postřelí a těžce zraní jeho kolegu a kamaráda, riskuje policejní šéf malého městečka Jesse Stone svůj život i kariéru, aby našel pachatele a zároveň musí ještě najít ztracené dítě... V napínavém pokračování populární detektivní série. Paradise, Massachusetts, policejní šéf Jesse Stone (Tom Selleck) byl účastníkem hojně medializované přestřelky, při které byl postřelen a těžce zraněn jeho kamarád, velitel státního oddělení vražd Healy (Stephen McHattie). Bostonské oddělení interních záležitostí zahájí vyšetřování proti Stoneovi, což zapříčiní jeho delší nepřítomnost v Paradise a nevítanou pozornost tamní městské rady. Když ještě vyhodí z policejního oddělení nejzuřivějšího vypisovače pokutových lístků, čímž vážně oslabí zdroj příjmů, a jeho prestiž před městskou radou tak dále poklesne, riskuje Stone svou kariéru tím, že pomáhá slavnému cizinci z jiného města najít ztracené dítě. (HBO Europe)

(více)

Recenze (22)

nash. 

všechny recenze uživatele

Tak, a je to. Jesse Stone se definitivně vyhoupl do čela řebříčku mých oblíbených detektivů. Klidný a rozvážný muž, který vždy, a bez ohledu na osobní následky, udělá co je správné, který přes všechny hrozby a osobní potíže zůstává nekompromisně věrný svým zásadám. Pro mě osobně Tom Selleck našel svou životní roli. I v pátém filmu si navíc série dokázala udržet všechny své přednosti. Pomalé tempo, kde se dokonale kloubí místy až melancholická nálada s dramatickými událostmi, výborné dialogy, výborná hudba, druhý souběžně řešený případ, který je spíš smutný než filmově zábavný a opět, na televizní film netypicky, bez happyendu. ()

Skuby47 

všechny recenze uživatele

V pořadí pátý díl této televizní detektivní série má stejně skvělé parametry jako předchozí části. Řekla bych, že je o něco dynamičtější, ale zachovává si poetičnost a pozvolný způsob vyprávění i kvalitní hudební doprovod. S potěšením jsem se usadila do křesla a na hodinku a půl se znovu vrátila do městečka Paradise, abych sledovala excelentního Toma Sellerse, jak si tam vede. Vyšetřované případy, které se tentokrát udály mimo jeho region a přinesly šerifovi suspendování, jako by naznačovaly ukončení série. Bohudíky, nestalo se, jede se dál. ()

Reklama

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Ano, Jesse Stone je na tenkým ledu, ale to neznamená, že se nechá zastrašit a sleví na svých zásadách. Tento snímek vstupuje do daleko dramatičtější a napínavější polohy. Už začátek je nečekaně akčnější, než bývalo zvykem. Pomalejší televizní vyprávění je však zachováno. Jesse Stone si u diváků získává daleko větší sympatie. Scénář je dokonalý a zručně napsaný. Troufám si tvrdit, že tento díl předčil všechna očekávání i předchozí snímky. ()

Terva 

všechny recenze uživatele

CITÁT - To je moc dobrý kafe.......... Opět dvě linie příběhů a každá sleduje svou stopu. Spousta hlášek se už opakuje z předešlých příběhů a tady se ještě ke všemu děj strašně líně vleče. Poprvé jsem pocítil nudu u sledování tohoto detektivního filmu. Vlastně je to pro mě nejhorší příběh z celé série. CITÁT - Kdo po tobě střílel?........ Takových 50%. ()

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Další příběh ze série o Jessem Stoneovi se nese ještě v o trochu více depresivnější náladě. Opět tu máme dva nesouvisející případy, opět se to táhne jak nudle a z nosu a Tom Selleck pronáší repliky, které jsem od něj slyšel už několikrát. Malinko se do této série začíná vkrádat repetitivnost. Aktuální dvojice případů je však rozhodně mnohem záživnější, než ty z předchozího dílu. ()

Galerie (19)

Zajímavosti (3)

  • Jesse Stone: Thin Ice je první film ze série o Jessem Stoneovi, který nebyl natočen na motivy románu Roberta B. Parkera. (ČSFD)
  • Film byl natočen už v roce 2007 krátce předtím, než se Tom Selleck připojil k seriálu Las Vegas: Kasino (od r. 2003). Nakonec měl premiéru až v roce 2009. (ČSFD)
  • Natáčelo se v kanadské provincii Nové Skotsko. (Terva)

Reklama

Reklama