Jesse Stone: Tenký led (TV film)

Jesse Stone: Thin Ice

Scénografie:

William Fleming

Kostýmy:

Betsy Cox

Ano, Jesse Stone je na tenkým ledu, ale to neznamená, že se nechá zastrašit a sleví na svých zásadách. Tento snímek vstupuje do daleko dramatičtější a napínavější polohy. Už začátek je nečekaně akčnější, než bývalo zvykem. Pomalejší televizní vyprávění je však zachováno. Jesse Stone si u diváků získává daleko větší sympatie. Scénář je dokonalý a zručně napsaný. Troufám si tvrdit, že tento díl předčil všechna očekávání i předchozí snímky.(21.2.2014)

Po Smrti v jezeře asi druhý nejlepší díl, kde se Tom Selleck asi díky šerifovi Stoneovi konečně našel. Za zmínku stojí jistě i návrat a proměna na větším prostoru vtipu a intuici vedlejší postavy Kufra, který mu začíná zdatně sekundovat. Díly by se ovšem už zřejmě neobešly bez postelových scén a chemických hrátek s bad girls, kde snad v každém díle nesmí nějaká nová, která ještě Jessemu nevlezla na kanape chybět. Což vidím jako jediné velké minus filmu na rozdíl od autora knih, který si asi myslel něco jiné.(29.12.2014)

CITÁT - To je moc dobrý kafe.......... Opět dvě linie příběhů a každá sleduje svou stopu. Spousta hlášek se už opakuje z předešlých příběhů a tady se ještě ke všemu děj strašně líně vleče. Poprvé jsem pocítil nudu u sledování tohoto detektivního filmu. Vlastně je to pro mě nejhorší příběh z celé série. CITÁT - Kdo po tobě střílel?........ Takových 50%.(4.2.2015)

Tak, a je to. Jesse Stone se definitivně vyhoupl do čela řebříčku mých oblíbených detektivů. Klidný a rozvážný muž, který vždy, a bez ohledu na osobní následky, udělá co je správné, který přes všechny hrozby a osobní potíže zůstává nekompromisně věrný svým zásadám. Pro mě osobně Tom Selleck našel svou životní roli. I v pátém filmu si navíc série dokázala udržet všechny své přednosti. Pomalé tempo, kde se dokonale kloubí místy až melancholická nálada s dramatickými událostmi, výborné dialogy, výborná hudba, druhý souběžně řešený případ, který je spíš smutný než filmově zábavný a opět, na televizní film netypicky, bez happyendu.(31.10.2011)

Byla to jen náhoda, že jsem se tomuhle dostal, ale stála za to. Jsem překvapený jak moc mě ten film vtáhl, dostal, nadchl. A když teď zjištuju, že už je to pátý díl v řadě, je mi jasný, že musím vidět i ty ostatní. Výtečněj Selleck, jak ho jinak moc nemusím, tak tady exceloval. Výtečný příběh, dokonalá atmosféra, skvělá hudba.(18.1.2013)

• Tom Selleck

• - Natáčelo se v kanadské provincii Nové Skotsko. (Terva)

• - Jesse Stone: Thin Ice je první film ze série o Jessem Stoneovi, který nebyl natočen na motivy románu Roberta B. Parkera. (Elwanelyn)

• - Film byl natočen už v roce 2007 krátce předtím, než se Tom Selleck připojil k seriálu Las Vegas: Kasino (od r. 2003). Nakonec měl premiéru až v roce 2009. (Elwanelyn)