Jesse Stone: Tenký led (TV film)

Jesse Stone: Thin Ice

Steven J. Brandman

Steven Cohen

Kostýmy:

Betsy Cox

Další příběh ze série o Jessem Stoneovi se nese ještě v o trochu více depresivnější náladě. Opět tu máme dva nesouvisející případy, opět se to táhne jak nudle a z nosu a Tom Selleck pronáší repliky, které jsem od něj slyšel už několikrát. Malinko se do této série začíná vkrádat repetitivnost. Aktuální dvojice případů je však rozhodně mnohem záživnější, než ty z předchozího dílu.(21.2.2016)

Po Smrti v jezeře asi druhý nejlepší díl, kde se Tom Selleck asi díky šerifovi Stoneovi konečně našel. Za zmínku stojí jistě i návrat a proměna na větším prostoru vtipu a intuici vedlejší postavy Kufra, který mu začíná zdatně sekundovat. Díly by se ovšem už zřejmě neobešly bez postelových scén a chemických hrátek s bad girls, kde snad v každém díle nesmí nějaká nová, která ještě Jessemu nevlezla na kanape chybět. Což vidím jako jediné velké minus filmu na rozdíl od autora knih, který si asi myslel něco jiné.(29.12.2014)

Tak, a je to. Jesse Stone se definitivně vyhoupl do čela řebříčku mých oblíbených detektivů. Klidný a rozvážný muž, který vždy, a bez ohledu na osobní následky, udělá co je správné, který přes všechny hrozby a osobní potíže zůstává nekompromisně věrný svým zásadám. Pro mě osobně Tom Selleck našel svou životní roli. I v pátém filmu si navíc série dokázala udržet všechny své přednosti. Pomalé tempo, kde se dokonale kloubí místy až melancholická nálada s dramatickými událostmi, výborné dialogy, výborná hudba, druhý souběžně řešený případ, který je spíš smutný než filmově zábavný a opět, na televizní film netypicky, bez happyendu.(31.10.2011)

Byla to jen náhoda, že jsem se tomuhle dostal, ale stála za to. Jsem překvapený jak moc mě ten film vtáhl, dostal, nadchl. A když teď zjištuju, že už je to pátý díl v řadě, je mi jasný, že musím vidět i ty ostatní. Výtečněj Selleck, jak ho jinak moc nemusím, tak tady exceloval. Výtečný příběh, dokonalá atmosféra, skvělá hudba.(18.1.2013)

V pořadí pátý díl této televizní detektivní série má stejně skvělé parametry jako předchozí části. Řekla bych, že je o něco dynamičtější, ale zachovává si poetičnost a pozvolný způsob vyprávění i kvalitní hudební doprovod. S potěšením jsem se usadila do křesla a na hodinku a půl se znovu vrátila do městečka Paradise, abych sledovala excelentního Toma Sellerse, jak si tam vede. Vyšetřované případy, které se tentokrát udály mimo jeho region a přinesly šerifovi suspendování, jako by naznačovaly ukončení série. Bohudíky, nestalo se, jede se dál.(18.1.2013)

• Tom Selleck

• - Natáčelo se v kanadské provincii Nové Skotsko. (Terva)

• - Jesse Stone: Thin Ice je první film ze série o Jessem Stoneovi, který nebyl natočen na motivy románu Roberta B. Parkera. (Elwanelyn)

• - Film byl natočen už v roce 2007 krátce předtím, než se Tom Selleck připojil k seriálu Las Vegas: Kasino (od r. 2003). Nakonec měl premiéru až v roce 2009. (Elwanelyn)