Dobrý herec na sebe někdy strhává pozornost jen tím, že je ve filmu, někdy svým skvělým výkonem. Takový podává Humphrey Bogart ve snímku "Vysoko v horách", kde mu věříte jak toho mafiána, tak toho člověka, který by teoreticky mohl mít i nějaké srdce. Není takovým klasickým rozervaným hrdinou, ale nemá k němu daleko. Někdy to jsou prostě okolnosti, které nás nutí k něčemu, co nechceme.(17.12.2013)

Postava gangstera - sympaťáka, bola v histórii kinematografie zobrazená veľa krát. Zločinec zo srdcom má u divákov vždy svoje sympatie, aj keď v reálu je to odcudzenia hodná osoba, ktorá zabíja, kradne, podvádza. Ale robí aj skutky dobré - možno kvôli výčitkám svedomia. Humphrey Bogart stvárnil svoju postavu svojím osobitým spôsobom, spôsobom tela, teda tak, že len akonáhle opustí v úvode brány vezenia, viete, že to bude prívetivý hajzel ( v rámci ). Emocionálny, smer osudov zo života sajúci film, ktorý je klasikou, či ju už ho máte radi, alebo nie.(13.3.2015)

Bohužel se kombinace gangsterky a noiru nepovedla tak jako v pozdějším "Key Largo". Je to jeden z horších Bogartových filmů (paradoxně se mu po tomto filmu konečně otevřela pořádná hollywoodská kariéra "Maltézským sokolem" počínaje). Ani režisérův film to není nejlepší. "Bouřlivým dvacátým létům" nebo snad "Bílému žáru" to nesahá ani po kolena, ale i tak dobrý film. Autorem předlohy a scénáře je W.R. Burnett, který už dříve napsal lepší gangsterku "Malého Caesara"(29.3.2008)

Po celou dobu mi film prisel trochu naivni. Presto jsem se skvele bavil. Humphrey Bogart v rolich ruznych zloduchu je vyborny a urcite se jedna o jednoho z nejlepsich hercu sve doby. Mozna skoda, ze se film dost venuje vztahu hlavniho hrdiny a farmarove vnucce na ukor samotneho zlocinu. Skvely herecky vykon podal ten cernoch, spravce campu, skoda, ze neni na teto strance uvedeny... Co me vsak skutecne iritovalo byl ten otravny cokl. Dobra a svezi noirovka.(6.4.2013)

Příběh není špatný, divák se nenudí, čeká na něj slušná porce napětí, docela fungující romantická linka, sem tam pokus o humor, ale stále by to bylo tak na průměr. Hlavní důvod, proč tomuhle filmu dávám silné 4* je Humphrey Bogart, jehož postava je maximálně charismatická a naplno jsem jí fandil. A za zmínku stojí také zvířecí hrdina; ještě se mi asi nestalo, abych někdy tak moc roztomilého psa tolik nesnášel (i když to, že ho vzali s sebou na loupež, byla pěkná blbost).(7.8.2013)

• - Pes který ve filmu hrál jako "Pard" vlastním jménem "Zero the Dog" byl v reálném životě Bogartův psík. (formelin)

• - Hlavní mužskou roli měl původně hrát James Cagney nebo George Raft. Oba ji odmítli. (Pavlínka9)