H.Bogart coby podmínečně propuštěný bankovní lupič Roy Earl obdrží od gangsterského bosse Big Maca (pod nímž už v minulosti "pracoval" a jenž má především také prsty v jeho lehce znovu nabité svobodě) těžko odmítnutelnou nabídku na riskantní loupež šperků. Parťáky v chystané akci mu jsou dva nezkušení a nevyzpytatelní začátečníci, v jejichž společnosti se rovněž střetne s mladou dívkou, kteréžto jako nový vůdce party ihned padne do oka. Bogart tu v roli zločince, který svou nečekaně získanou volnost rozhodně nehodlá zahodit v niveč a pro něhož je současná fuška tou "ale skutečně poslední", představuje přímo kovaného klaďase, který se o sebe, když jde do tuhého, sice umí postarat, ale jenž svou cestu za "novým-lepším životem" neváhá lemovat činy z řad těch doslova samaritánských. Filmu škodí, že za účelem dokázat divákovi jaký že je to ten Roy Earl velký dobrák, často zabředá až do nemístně vyznívajících melodramatických poloh - což je škoda, protože charizmatický (v té době ještě nepříliš známý) Bogie svou postavu opředl přirozenou aurou sympatičnosti i bez pomoci zbytečných vedlejších berliček. Přesto, film má i své skvělé momenty - výtečná je závěrečná štvanice-honička, využívající hlavně zrychleného běhu filmu. Mám dojem, že takhle svižně natočenou akci jsem u podobně starého filmu ještě neviděl. Celkové hodnocení? Z mého pohledu slabší, ale přece jen nesporné 4*.(5.6.2005)

Bogart je skvelý, dej už menej. Najviac mi vadila naivita buď hlavného hrdinu, alebo scenáristu, keď robí lúpež bez akéhokoľvek zamaskovania alebo rukavíc a nechá viacerých svedkov, ktorí ho ľahko identifikujú. Potom, keď po ňom pátra celý štát a je na titulných stránkach všetkých novín, tak sa veselo prechádza medzi ľuďmi akoby nič, takisto bez nejakej snahy sa aspoň trochu zamaskovať, zmeniť auto alebo čokoľvek, čo by trochu skomplikovalo jeho odhalenie. Ale možno naozaj v tej dobe si gangstri s takými prkotinami nelámali hlavu a podľa toho všetci aj skončili...(9.5.2018)

Po celou dobu mi film prisel trochu naivni. Presto jsem se skvele bavil. Humphrey Bogart v rolich ruznych zloduchu je vyborny a urcite se jedna o jednoho z nejlepsich hercu sve doby. Mozna skoda, ze se film dost venuje vztahu hlavniho hrdiny a farmarove vnucce na ukor samotneho zlocinu. Skvely herecky vykon podal ten cernoch, spravce campu, skoda, ze neni na teto strance uvedeny... Co me vsak skutecne iritovalo byl ten otravny cokl. Dobra a svezi noirovka.(6.4.2013)

Postava gangstera - sympaťáka, bola v histórii kinematografie zobrazená veľa krát. Zločinec zo srdcom má u divákov vždy svoje sympatie, aj keď v reálu je to odcudzenia hodná osoba, ktorá zabíja, kradne, podvádza. Ale robí aj skutky dobré - možno kvôli výčitkám svedomia. Humphrey Bogart stvárnil svoju postavu svojím osobitým spôsobom, spôsobom tela, teda tak, že len akonáhle opustí v úvode brány vezenia, viete, že to bude prívetivý hajzel ( v rámci ). Emocionálny, smer osudov zo života sajúci film, ktorý je klasikou, či ju už ho máte radi, alebo nie.(13.3.2015)

Příběh není špatný, divák se nenudí, čeká na něj slušná porce napětí, docela fungující romantická linka, sem tam pokus o humor, ale stále by to bylo tak na průměr. Hlavní důvod, proč tomuhle filmu dávám silné 4* je Humphrey Bogart, jehož postava je maximálně charismatická a naplno jsem jí fandil. A za zmínku stojí také zvířecí hrdina; ještě se mi asi nestalo, abych někdy tak moc roztomilého psa tolik nesnášel (i když to, že ho vzali s sebou na loupež, byla pěkná blbost).(7.8.2013)

• - Pes který ve filmu hrál jako "Pard" vlastním jménem "Zero the Dog" byl v reálném životě Bogartův psík. (formelin)

• - Hlavní mužskou roli měl původně hrát James Cagney nebo George Raft. Oba ji odmítli. (Pavlínka9)