Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Humphrey Bogart exceluje v roli gangstera, který je právě po dlouhé době propuštěn z vězení. Přesto se znovu pustí na tenký led - zorganizuje loupež, která skončí po divoké honičce fiaskem. Dívka, do které se zamiloval (Joan Leslie) ho odmítne a zůstává při něm jen Marie (Ida Lupino), unavená pamětnice 30. let jako je on. Bogart svým vynikajícím hereckým výkonem předvedl přesun klasického jednobarevného darebáka gangsterských filmů do existenciální šedé zóny typu film noir. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (54)

cheyene 

všechny recenze uživatele

Po chvilce váhání dávám plný počet hvězd. High Sierra má dobrou dramaticko-romantickou linii, thrillerový závěr a kriminální nádech po celou dobu. Herecká dvojice Bogart - Lupino je skvělá a ze snímku dýše příjemná noirová atmosféra. Prostředí, v němž se děj odehrává je taktéž působivé a díky ideální stopáži pak nemám problém dát 5*. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Dobrý herec na sebe někdy strhává pozornost jen tím, že je ve filmu, někdy svým skvělým výkonem. Takový podává Humphrey Bogart ve snímku "Vysoko v horách", kde mu věříte jak toho mafiána, tak toho člověka, který by teoreticky mohl mít i nějaké srdce. Není takovým klasickým rozervaným hrdinou, ale nemá k němu daleko. Někdy to jsou prostě okolnosti, které nás nutí k něčemu, co nechceme. ()

Reklama

Kass 

všechny recenze uživatele

H.Bogart coby podmínečně propuštěný bankovní lupič Roy Earl obdrží od gangsterského bosse Big Maca (pod nímž už v minulosti "pracoval" a jenž má především také prsty v jeho lehce znovu nabité svobodě) těžko odmítnutelnou nabídku na riskantní loupež šperků. Parťáky v chystané akci mu jsou dva nezkušení a nevyzpytatelní začátečníci, v jejichž společnosti se rovněž střetne s mladou dívkou, kteréžto jako nový vůdce party ihned padne do oka. Bogart tu v roli zločince, který svou nečekaně získanou volnost rozhodně nehodlá zahodit v niveč a pro něhož je současná fuška tou "ale skutečně poslední", představuje přímo kovaného klaďase, který se o sebe, když jde do tuhého, sice umí postarat, ale jenž svou cestu za "novým-lepším životem" neváhá lemovat činy z řad těch doslova samaritánských. Filmu škodí, že za účelem dokázat divákovi jaký že je to ten Roy Earl velký dobrák, často zabředá až do nemístně vyznívajících melodramatických poloh - což je škoda, protože charizmatický (v té době ještě nepříliš známý) Bogie svou postavu opředl přirozenou aurou sympatičnosti i bez pomoci zbytečných vedlejších berliček. Přesto, film má i své skvělé momenty - výtečná je závěrečná štvanice-honička, využívající hlavně zrychleného běhu filmu. Mám dojem, že takhle svižně natočenou akci jsem u podobně starého filmu ještě neviděl. Celkové hodnocení? Z mého pohledu slabší, ale přece jen nesporné 4*. ()

majo25 

všechny recenze uživatele

Bogart v tradičnej roli drsného chlapíka a moderne pôsobiaci príbeh o zločincovi a jeho krátkom pobyte na slobode. Film má slušné tempo, preto dobre odsýpa. Amerika má v nadŕžaní zlončicom slabosť a teraz vidno, že aj tradíciu. Zaujímavé a z dnešného pohľadu komické, ako bolo v tých rokoch nepísané pravidlo, že chlap v rokoch vykráda kasy, vie si dupnúť, má vo filme hlavné role a mladí sú len bojkovia a filmoví štatisti. To platí aj o vtedy mladučkom Cornelovi Wildovi a jeho menšej vedľajšej roli. ()

Slasher 

všechny recenze uživatele

Bogart jako dobrácký gauner, kterýmu fandíš přesto, že je osudově zamotaný ve zločinu. Ani on to ale nezachrání v nepříliš konzistentní krimi s otravnou vedlejší zápletkou (kulhající vnučka) a ještě otravnějším čoklem v jedné z hlavních rolí. Škoda, ta závěrečná honička a sama Sierra Nevada se dala prodat mnohem líp. Časem si třeba spravím chuť s I Died a Thousand Times. ()

Galerie (50)

Zajímavosti (4)

  • Pes který ve filmu hrál jako "Pard" vlastním jménem "Zero the Dog" byl v reálném životě Bogartův psík. (formelin)

Reklama

Reklama