Nastala chyba při přehrávání videa.
 • InJo
  ***

  Slabota, kterou táhne jen a pouze dokonalý Bogart. Šíleně dlouhá expozice (trvá hodinu, než se děj pořádně rozjede), žádná femme fatale (jsou tam dvě ženské, přičemž obě jsou nudné a otravné), žádný pořádný protihráč nebo zajímavý dějový zvrat - prostě nic! Bogie je samozřejmě král, který svým charismatem a herectvím s přehledem vládne každé scéně, ale ani skvělý herec v hlavní roli neposune film do nadprůměru, když scénář ani režie nejsou žádná velká hitparáda. 60 %(20.8.2017)

 • cheyene
  *****

  Po chvilce váhání dávám plný počet hvězd. High Sierra má dobrou dramaticko-romantickou linii, thrillerový závěr a kriminální nádech po celou dobu. Herecká dvojice Bogart - Lupino je skvělá a ze snímku dýše příjemná noirová atmosféra. Prostředí, v němž se děj odehrává je taktéž působivé a díky ideální stopáži pak nemám problém dát 5*.(15.11.2012)

 • Sarkastic
  ****

  Příběh není špatný, divák se nenudí, čeká na něj slušná porce napětí, docela fungující romantická linka, sem tam pokus o humor, ale stále by to bylo tak na průměr. Hlavní důvod, proč tomuhle filmu dávám silné 4* je Humphrey Bogart, jehož postava je maximálně charismatická a naplno jsem jí fandil. A za zmínku stojí také zvířecí hrdina; ještě se mi asi nestalo, abych někdy tak moc roztomilého psa tolik nesnášel (i když to, že ho vzali s sebou na loupež, byla pěkná blbost).(7.8.2013)

 • Mol
  *****

  Bogart naprosto chladnej gangster, kterej nenávidí poldy a hasí si to krajinou ve svým A 38 Plymouth coupe. Škoda jen, že občas ukázal i nějaký city. Film neztratil za dobu své existence vůbec na ničem a směle se v akčních sekvencích vyrovná i dnešním digitálním orgasmům od Baye. Ať už jsou to dynamické honičky se zrychlenejma záběrama nebo pištění pneumatik na prašné cestě.(15.11.2013)

 • Kass
  ****

  H.Bogart coby podmínečně propuštěný bankovní lupič Roy Earl obdrží od gangsterského bosse Big Maca (pod nímž už v minulosti "pracoval" a jenž má především také prsty v jeho lehce znovu nabité svobodě) těžko odmítnutelnou nabídku na riskantní loupež šperků. Parťáky v chystané akci mu jsou dva nezkušení a nevyzpytatelní začátečníci, v jejichž společnosti se rovněž střetne s mladou dívkou, kteréžto jako nový vůdce party ihned padne do oka. Bogart tu v roli zločince, který svou nečekaně získanou volnost rozhodně nehodlá zahodit v niveč a pro něhož je současná fuška tou "ale skutečně poslední", představuje přímo kovaného klaďase, který se o sebe, když jde do tuhého, sice umí postarat, ale jenž svou cestu za "novým-lepším životem" neváhá lemovat činy z řad těch doslova samaritánských. Filmu škodí, že za účelem dokázat divákovi jaký že je to ten Roy Earl velký dobrák, často zabředá až do nemístně vyznívajících melodramatických poloh - což je škoda, protože charizmatický (v té době ještě nepříliš známý) Bogie svou postavu opředl přirozenou aurou sympatičnosti i bez pomoci zbytečných vedlejších berliček. Přesto, film má i své skvělé momenty - výtečná je závěrečná štvanice-honička, využívající hlavně zrychleného běhu filmu. Mám dojem, že takhle svižně natočenou akci jsem u podobně starého filmu ještě neviděl. Celkové hodnocení? Z mého pohledu slabší, ale přece jen nesporné 4*.(5.6.2005)

 • - Hlavní mužskou roli měl původně hrát James Cagney nebo George Raft. Oba ji odmítli. (Pavlínka9)

 • - Pes který ve filmu hrál jako "Pard" vlastním jménem "Zero the Dog" byl v reálném životě Bogartův psík. (formelin)