• worm14
  ***

  Tenhle film by se dal spíš označit za soudní drama. A především sociální drama. Prakticky celý scénář dýchá sociálním podtextem a tak trochu viní celou společnost. Přesně tak jak to známe z desítek jiných podobných filmů 30. a 40. let. Bogart si tady střihnul roli právníka. Obhajuje chudého mladíka obviněného z vraždy, který pochází z neúplné rodiny a "nejhorší čtvrti, která kdy zostudila moderní město" když si dovolím citovat. Film postupně trošku ztrácí tempo, ale finále je opravdu strhující. Po shlédnutí tohoto filmu si určitě každý bude klást spoustu otázek. Každopádně Vás to donutí zamyslet se nad tématem. A toje vždycky dobře. Mimochodem Bogart je tu v nejlepší formě a myslím, že tahle role patří minimálně k jeho lepšímu průměru.(20.5.2011)

 • vitekpe
  ***

  Hodne upovidany, spis soudni film. Bogart pravnikem obhajujicim takovyho mladyho hajzlika... Prumer.(15.1.2016)

 • EdaS
  ***

  Spíš vlažný mix soudního a sociálního dramatu, kterému chybí větší naléhavost. Producenti cpali dopředu Bogarta, o kterém film být neměl, stejně tak rozhodnutí natáčet ve studiu nebylo nejšťastnější.(13.8.2011)

 • liquido26
  ***

  Příběh kluka, co měl těžkej život a skončil u soudu a na vině je kdo? Společnost. Něco na tom bude, ale to nic nemění na tom, že hošík byl pořádně nesympatickej a dělal kraviny, i když nemusel. Celé to táhne nahoru Bogart, kterej je úplně super.(4.2.2015)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace