Love Affair

Drama / Romantický

USA, 1932, 68 min

Jo Swerling

Ted Tetzlaff

Zdánlivý slaďák typické hoolywoodské produkce se tvůrcům pozoruhodného romantického díla podařilo překlenout především v rovině hereckých výkonů a vlastně i scénáře. Přesvědčivost a suverenita, s jakou mladý Bogart a pro mne zcela neznámá Dorothy Mackaillová zvládli své party, byla strhující. A tak příběh, který měl být klišé, divácká náplast na vrcholící hospodářskou krizi, jakoby nabyl pečeť nastupujícího New Dealu. Nakažlivá naděje, síla, optimismus, vůle žít plně a šťastně dokonale přehlušily a převrstvily hrozící klišé červené knihovny i různých romantických resentimentů (portrét mladé ženy a okolnosti jeho nálezu v odlehlé galerii hrdinkou, která ji nahodile navštíví v "malém" New Yorku či Philadeplphii). Film je - věřím, že nejen pro mne - dokonalým zjevením. Krásy a čistoty vpravdě panenské. Umění výsostného. A strhujícího.(21.9.2015)