• Houdini

Mussoliniho pohár - výběr(13.12.2005)

Slusna advokatni krimoska s mladou Bette a mladym Bogartem. Hostesky (rozumej prostitutky) se za to ze s nima spatne zachazi spiknou proti hlavnimu mafianovi, a obvini ho ze zabiti jedne z nich. Pomoci advokata Bogarta pak uspesne vyhraji proces, a vse se v dobre obrati. Hlavni vudkyni cele akce je Bette. 3+(25.3.2016)

Nebylo to špatné, ale mám tam pár nesrovnalostí v ději. No a taky si myslím, že se z tématu dal vymáčknout trochu silnější příběh, tohle na mě moc dojen neudělalo. Škoda, že to nevzniklo o čtyři roky dřív před zavedením kodexu. Docela mě zaujal Bogart, který ve svých začátcích hrál převážně vedlejší role padouchů, ale tady se objevuje jako čestný a kladný žalobce.(26.12.2014)

Bette Davis vždy říkala, že všechny její filmy ze 30. let nestojí za nic. V tomto případě bych s ní nesouhlasila. Samozřejmě Marked Woman nejsou Little Foxes nebo Jezebel, přesto je to díky ní pozoruhodný film, navíc když zvážíme rok vzniku a porovnáme to s filmy, které se natáčely jinde. Příběh je samozřejmě poněkud naivní a se šťastným koncem, výkony Davis a Bogarda ho ovšem dělají zajímavým. Bogard se mi nikdy nelíbil v rolích 'drsných mužů', ale když hrál něco jiného, než tyto své nejslavnější hrdiny, vždy mě zaujal, stejně tak v tomto filmu, kde jeho představitel působí lidsky. Davis byla vynikající herečka, navíc velmi krásná, i když možná ne v tom klasickém slova smyslu, ale možná o to zajímavější. Chvílemi je možná příliš afektovaná a trochu přehrává, vzápětí je ale znovu úchvatná a postavy silných žen jí vždy seděly. Celkově tedy nezasloužené velmi nízké hodnocení, které zde film má.(19.10.2012)

V hlavních rolích H. Bogart a B. Davis, kteří si na své nejlepší role museli přece jenom ještě pár let počkat. Příběh se točí kolem skupiny žen, které pracují v baru největšího gangstera ve městě. Nejlepší je asi Bogart - hraje státního zástupce, který se snaží dostat toho gangstera za mříže. Jinak neuškodilo by víc akce a míň mluvení. Protože co se týče akce, byl tam jenom náznak. Nadprůměrné byly třeba pasáže u soudu. Jinak ale celkem průměrný snímek.(21.2.2009)

• - Kvůli cenzuře musely hlavní hrdinky pracovat "jen" jako hostesky a ne prostitutky, jak bylo původně zamýšleno. (fleurette)

• - Film byl inspirován příběhem Thomase E. Deweyho, státního návladního na Manhattanu, který se ve 30. letech 20. století proslavil bojem s organizovaným zločinem. Jeho největším úspěchem bylo usvědčení Lucky Luciana díky svědectví řady pro něj pracujících prostitutek. (fleurette)

• - Humphrey Bogard (David Graham) se během natáčení seznámil s Mayo Method (Estelle), s níž se v roce 1938 oženil. (fleurette)