• Francie

RockNRolla

Akční / Krimi / Komedie

Velká Británie / USA / Francie, 2008, 110 min

Prvni pulku filmu to je perfektni jizda, proste starej dobrej Ritchie zpet ve svy nejlepsi forme. Zajimavej pribeh, ve kterym se ruzne micha nekolik dejovejch linii a spousta postav, ale ani na chvily se clovek v deji neztrati a ani to nepusobi jak vykradacka Ritchieho prvnich dvou filmu, i kdyz tu de opet o londynsky podsveti a prachy. To vse skvele stylove natoceny, snad jen tech hlasek by tu mohlo bejt vic. Jenze pak bohuzel pride druha pulka filmu a prislo mi, ze se to cely zacne az na par mist docela tahnout, ztraci to na zajimavosti, Ritchie uz tak nak nema co vypravet a konec je stupidni, jelikoz vsechny ty linie uzavre jednou naprosto nedulezitou a vedlejsi zapletkou. Kdyby si to udrzelo uroven prvni pulky, tak bych asi tech 5* dal, ale takle ne. Jinak co se tyce hercu, je to perfektni sestava, ale tak nak mi tu chybela nejaka vyraznejsi cool postava, jedinej na to ma nabeh Toby Kebbell jako fetak a zpevak o kterym vsichni rikaj, jak je desne rocknrolla, coz sem do konce filmu nepochopil, co to jako ma bejt.(14.1.2009)

Tak Vám nevím ale rukopis a zaběhnutá schémata Guye jsou všude.... takže nic nového dalo by se říct.... Otáukou je zda je to dobře či špatně... tak nějak nevím... Asi bych vnitřně chtěl od Guye nějaký posun, z druhé strany jeho zaběhlý rukopis podvědomě vyhlédávám.... :-) RocknRolla je RocknRolla a tak ma byť tak je to spravné...(2.12.2010)

Guy Ritchie se urputně snaží vypadat jako ten starý lišák Ritchie, až vypadá jako svoje nepovedená imitace. RockNRolla je svým způsobem návratem ke komplikovaným gangsterkám, které brnkali na lehkonohou strunu. Ale i tak jsme měli strach o naše hrdiny. Nechybělo jim napětí. Autenticita smrti byla stejně tak blízká, jako ústí hlavně u Ritchieho hrdinů z nemanic. I tentokrát tu máme partu budižkničemů, kteří se zapletou s bohatým mafiánem. Ale opravdové napětí a strach o jejich osudy přichází až v poslední půl hodině. Mezitím sledujeme víceméně nezajímavé zápletky, na které už jsme zvyklí z jiných a především lepších filmů. Ritchieho snaha vrátit se do zajetých kolejí připomíná spíše umanutý vzdor druhorozeného prince, než návrat právoplatného krále londýnského podsvětí. Škoda.(9.11.2009)

První půlka se celkem táhne a vytváří dojem, jako by se Ritchie při návratu do starých kolejí malinko rozkoukával. Což jen potvrzuje zbytek, jenž výrazným nástupem "malého Johnnyho" konečně dostane pořádný šmrnc a vytahuje RocknRollu přesně tam, kde jsem ji chtěl mít od začátku - na vrchol. Ritchie navíc ustoupí i od příliš vážné hry, na níž se sice hezky kouká, ale není zase tolik zábavná a začne si hrát jako kluk na pískovišti, jemuž dal hodný strýček na hraní novou soupravu kyblíčků a lopatiček. Surreálnou honičkou vás napumpuje, vizuálními hrátkami zfetuje a závěrečnou pointou přímo odrovná. Nejlepší Butlerův film so far, brilantní Wilkinson a uhrančivý Strong. Ale především... Tenhle GUY to v sobě pořád má. 7/10(31.1.2009)

Prostě Guy Ritchie jak ho známe a máme rádi. Londýn, sympatické a hodně známé obsazení, nezaměnitelný způsob vypravování příběhu a především onen charakteristický Ritchieho střih. Obsazení je vážně široké, vyzdvihnout pouze jednoho představitele by byla škoda, žasnu jen nad tím, jak skvěle se nakonec povedlo jednotlivé osudy postav propojit. Skvělá práce, která nenudí, ale naopak vás už na začátku posadí do křesla...tempo sice časem poleví, ale i tak se jedná o výborný film, který by neměl každý správný fanoušek filmu minout...80%(29.12.2014)

• - Režisér Guy Ritchie si ve filmu sám zahrál cameo roličku cyklisty, který projede kolem hudebních producentů Romana a Mickeyho, když přicházejí k domu, v němž se skrývá Johnny Quid. (curfew77)

• - Herec Matt King, který v tomto filmu hraje Cookieho, si zahrál režiséra Guyho Ritchieho v seriálu Příběhy hvězd (od r. 2006) v epizodě s názvem Madonna: The Woman's Life. (griph)

• - Automatická puška, kterou střílejí Rusové v obchodě se sportovními potřebami, je Kalashnikov AK-74 SU ráže 5.45x39 mm, tj. nejmenší provedeni pušky AK-74, kterou použivají ruské specialní jednotky. (c.tucker)