Akční / Krimi / Komedie

Velká Británie, 2008, 110 min

Guy Ritchie a jeho britský export se neodmítá - ozdoben bezpáteřními slizouny, kamarády s tajemstvím, ruskými gorilami, svůdnými úřednicemi a jedním pravým RocknRollou. Příběh neurazí, styl nadchne, tohle vymazlené dílko zkrátka funguje jako nezávazná jízda londýnským panoptikem - podsvětím - mraveništěm, obývaným výše zmíněnými, čile pikle kujícími kreaturami. Sherlock Holmes má z poloviny vyhráno! 75%(17.4.2009)

Na celém filmu je z mé strany jako z pozice Čecha nejvíce pozitivní Karel Roden, který zase perlí a kouzlí před kamerou jednu kvalitní scénu za druhou. Zbytek už je režisérova rutina, která není špatná ani dobrá, prostě je jen průměrná a tak trošku už otravuje, protože jeho styl je jasný, jenže už trošku stereotypní. Každopádně se na to nechá vcelku příjemně podívat, jenže časem si na to asi stejně nevzpomenu. Nutno podotknout, že z Butlera se stává pán herec, uvidíme ještě v pár filmech co předvede a doufám, že to bude nějaká festovní akce, protože tam on bezesporů patří. Tady mu to všecko sedlo na jedničku, ale jak jsem řek, já měl oči jenom na Rodenovi, ten kde se objeví, tam mu to prostě sedne, a tady vyjímka není.(15.3.2009)

Guy Ritchie opět nezklamal, ale na Sbal prachy a vypadni či na Podfu(c)k to nemá, ale i tak se jedná o slušný nářez. O tom, že Guy Ritchie je stylař se nemá cenu bavit, opět nechybí typické rychlé střihy, zajímavé postavy a rychlé tempo. Nemůžu se ale ubránit pocitu, že trochu ubral ze své svéráznosti. Obsazení není vůbec špatné, hlavně Tom Wilkinson a nevěřil jsem vlastním očím, když jsem na plátně náhle viděl Karla Rodena :). Kvalitní a zábavná podívaná, které určitě za zkouknutí stojí, ale nečekejte nářezy typu Sbla prachy a Podfu(c)k.....PS Ten konec mi úplně připomněl Scorseseho Skrytou identitu :)..........(16.1.2009)

Guy Ritchie opět to samé jen trochu jinak. Podfu(c)k a Sbal prachy a vypadni jsou pro mě stále trochu jinde nejen vtipem, ale i stylově mi sedli více. RocknRolla je podivný film, v kterém jsem tak dlouho čekal, až zjistím, co skutečný RocknRolla dokáže, až jsem to nezjistil:). Gerard Butler má však nakročeno velmi silně mezi nejlepší a nejdrsnější herce současnosti a s jeho hlasem a charisma se není čemu divit. Kromě něj mě potěšila snad jen krásná Thandie Newton. Co se týče děje... čekal jsem čekal jsem až jsem toho opravdu moc nedostal. Klasické schéma, které by mohlo být klidně i komplikovanější, se vším všudy. Ritchie dokáže točit stylově, to ví každý, bohužel občas nedokáže najít správnou míru mezi stylem a kvalitou. V RocknRolle jde trochu na hranu, kde mu to zachraňuje vtip a herci a pro někoho i RocknRolla, který mě moc neoslnil a čekal jsem, že předvede o hodně víc. Celkově stylový film s humorem, který mezi ostatními filmy Guye Ritchie působí jen jako "další verze" zajetého konceptu.(20.2.2009)

Nejdříve se ohlédněme trochu do minulosti, Lock, Stock and Two Smoking Barrels a Snatch byly dva vynikající filmy, pak přišel brak v podobě Swept Away a nakonec velice průměrný Revolver. Dnes tu před námi stojí Guy Ritchie se svým nejnovějším dílem s názvem RocknRolla. Již trailer předurčoval jistou kvalitu filmu a dával tušit, že se Ritchie vymanil ze svého nezdaru a přijde další trhák. Z části se dá říct, že se mu to i povedlo, ale bohužel ne na plných 100%, troufám si tvrdit, že ani ne na těch 80%. RocknRolla je především o podvodech, mafiánech, podsvětí, ukradeném obrazu a dlouhých rozhovorech s několika málo světlými momenty, jako je např. přepadení auta s penězi. Akce, na kterou jsme byly v předchozích dvou peckách zvyklý, se zkrátka někam vytratila. A já se ptám proč? Vždyť akce u těchto typů filmů je právě jeden ze stěžejních prvků úspěchu a zároveň zábavy. Co se mi tedy líbilo nejvíce kromě cool hlášek, záběrů a scény s účetní? Ty dynamické titulky hned v úvodu filmu, v tu chvíli jsem se ještě těšil, že je Ritchie zpět v plné síle. Rozhodně se tak ale nestalo, natočil totiž jen zábavnou konverzační přestřelku a pravé zbraně zůstaly zamčené v trezoru. Úplným závěrem si ještě rýpnu do Karla Rodena, je to dobrý herec a nic proti němu nemám, ale ať bude hrát Rusa, Američana nebo třeba Eskymáka, vždy v něm uvidím jen a jen Čecha. (7/10)(10.1.2009)

• - Herec Toby Kebbell byl za svou roli Johnnyho nominován na cenu BAFTA. (Roman.Ticka)

• - Stejně jako v předchozích snímcích Guye Ritchieho Podfu(c)k (2000) a Sbal prachy a vypadni (1998) se i v tomto objevuje mačeta. (vyfuk)

• - Ve filmu zazní věta "věrný jako pes". Stejná replika je ke slyšení i v podobném snímku Podfu(c)k (2000). (x_silver)