Akční / Krimi / Komedie

Velká Británie, 2008, 110 min

Guy Ritchie opět nezklamal, ale na Sbal prachy a vypadni či na Podfu(c)k to nemá, ale i tak se jedná o slušný nářez. O tom, že Guy Ritchie je stylař se nemá cenu bavit, opět nechybí typické rychlé střihy, zajímavé postavy a rychlé tempo. Nemůžu se ale ubránit pocitu, že trochu ubral ze své svéráznosti. Obsazení není vůbec špatné, hlavně Tom Wilkinson a nevěřil jsem vlastním očím, když jsem na plátně náhle viděl Karla Rodena :). Kvalitní a zábavná podívaná, které určitě za zkouknutí stojí, ale nečekejte nářezy typu Sbla prachy a Podfu(c)k.....PS Ten konec mi úplně připomněl Scorseseho Skrytou identitu :)..........(16.1.2009)

Chtít od tohoto filmu další klon prvních dvou Ritchieho filmů je chyba. Mnohem blíže než k rozjuchaně vtipným hláskařům má RocknRolla k Layer cake Matthewa Vaughna, tzn. brnká se na méně odlehčené struny, zato s důrazem na postavy a vrstvení provázaného děje, který opět táhne k ‚velkému‘ konci. Úprk od Luca Bessona i Madonny Guyovi evidentně svědčí a i když celá ta stará parta tak nějak nostalgicky chybí, cholerický Wilkinson, úlisný Roden a temně charismatický Strong vás rádi vezmou mezi sebe. Nechejte se pozvat, tahle ‚slezina‘ stojí za to. 4 a ½.(19.1.2009)

Když akční komedii z podsvětí, tak raději Po krk v extázi nebo V Bruggách. Když Guy Ritchie, tak raději Sbal prachy a vypadnI nebo Podfu(c)k. Ale byl tam Gerard Butler, takže dobrý (a tedy za tři).(10.1.2010)

Čekejte málo, dostanete hodně, tak nějak to dopadlo u mě. Opět se přiznám, že jeden z hlavních důvodů, proč jsem film chtěla vidět, zapříčinily hormony, pro Butlera mám slabost :o) a další slabost mám pro Rock (and Roll) tak jsem si to na doporučení pustila. Každým momentem jsem se chtěla vrhnout na televizi, ale ona se dříve vrhla na mě. Neskutečné scény, u kterých jsem prskala smíchy. Díky bohu, že jsem neměla rýmu, to by nedopadlo hezky. Charizmatický Roden, který když mluví rusky, musím povolat do služby slintací pytlíček. Butler taky nezklamal, kurnik z čeho on je vyrobený a hlas Marka Stronga se tak nádherně poslouchal, asi si ho nahraju a budu poslouchat na dobrou noc. Společně s písničkou I´m a Man (Black Strobe) no ... Prostě tahle akční komedie mi přirostla k srdci :o)(23.6.2009)

Ve světě zločinu se vždy přihodí jistá shoda okolností. A právě tito chlapci, kteří naplní její touhy, vysí Lenymu 2 mega…. Nechápu, proč Ritchie, který umí dát do filmů vše co mám rád, mně hodinu nudí! Hluboké rozjímání o ničem, respektive o lásce k drogám. Chybí mi humor – byť černej, víc akce, hlášky. V mých očích to nezachrání ani herci včetně Rodena, ani fakt, že po režijní stránce nemám co vytknout. PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE ** NAPĚTÍ *** Co uvidíme (možná) příště? Johny, Archy a Divoká banda se vrátí s ,,pravým ROCKNROLLA“. Film nebude mít závěrečné titulky z obavy, že lidi přijdou jen kvůli nim.(10.2.2009)

• - Aby Toby Kebbel (hrající Johnnyho Quida) docílil toho, že vypadá více jako feťák, držel před natáčením hladovku 7 dní. (lil:mickey)

• - Automatická puška, kterou střílejí Rusové v obchodě se sportovními potřebami, je Kalashnikov AK-74 SU ráže 5.45x39 mm, tj. nejmenší provedeni pušky AK-74, kterou použivají ruské specialní jednotky. (c.tucker)

• - Gerard Butler dostal během natáčení injekci do zadku od samotné Madonny. Gerardovi, který v době natáčení onemocněl, nabídla žena Guye Ritchiho v dobrém úmyslu injekci s vitamínem B12, po které se mu ale ještě více přitížilo. (Ajka1)