Zkamenělý les

• slovenský

Skamenelý les

Drama / Film-Noir / Krimi / Romantický

USA, 1936, 82 min

TELL US, DUKE, WHAT KIND OF A LIFE HAVE YOU HAD? WHAT DO YOU THINK? I SPEND MOST OF MY LIFE TIME SINCE I GREW UP IN JAIL - IT LOOKS LIKE I'LL SPEND THE REST OF MY LIFE DEAD!! Teda ten Alan byl ale ukecanej. Divím se, že ho hned když otevřel hubu neprovrtali olovem. Postavy jsou celkově spíš otravné a jediná postava, která za něco stojí je po právu Bogart. Jeho chladnokrevný zabiják se zvláštním postojem budil hrůzu a respekt. Jinak vcelku film o ničem.(16.4.2016)

• El Indio

Herecký projev Leslieho Howarda a vůbec celá ta jeho postava mi šla už od začátku šíleně na nervy. A vzhledem k tomu, že to byla hlavní role, měl jsem docela problém ten film dokoukat. Učinil jsem tak pouze kvůli Bogartovi, který, jak se později ukazálo, byl taky to jediné, co zde za něco stálo. A pak vlastně ještě konec, který sice nebyl nijak objevný ani výjmečný, avšak pro mě byl po hodině Howardovo nesnesitelného žvanění velkým zadostiučením. Takže ve finále dvě hvězdy s odřenýma ušima.(8.2.2008)

Predstavenie krásnych dialógov v jednej "opustenej" púštnej oblasti - krásne štylizované ateliéry. Bette Davis som videl teraz nedávno v Little Foxes a akokeby vidím úplne iného človeka. To svedčí o jej hereckom majstrovstve. A keď sa na jej vizáž povedalo všeličo, tu je skutočne krásna. Fakt, výborný film zo zlatej dielne Hollywoodu.(16.1.2014)

Opět moje milovaná Bette, takže pro mě důvod, abych tento film nevynechala. Je to můj pátý film s ní, musím říct, že na vrcholu je zatím jiný, a to co se filmu samotného i role této velké herečky týká. Avšak to neznamená, že je Zkamenělý les špatný film! Rouhodně ne! Opět skoro divadelní řešení, většina děje na jedné benzínce, spíše konverzace než nějaké složité dějové zvraty. Bette ještě mlaďounká, přesto neskutečně dobrá. I když pravda, nejvíce mě ve filmech okouzlila, když jí bylo tak čtyřicet... Zkamenělý les se povedl, to ne že ne, ale já jsem asi udělala chybu, že jsem si jako první film vybrala asi to nejlepší (nebo jedno z nejlepších), co natočila, a teď budu už jen srovnávat a srovnávat a brblat nad tím, že filmu Vše o Evě se máloco vyrovná.(16.6.2013)

Dobrá gangsterka, kterou na sebe poprvé výrazněji upozornil Humphrey Bogart. Příběh je jednoduchý a zaměřený především na scénář, který je solidní; Leslie Howard ztvárnil svoji roli poměrne věrohodně, kraluje ovšem Bogart, který na sebe strhává veškerou pozornost (ve svých scénách)... škoda že byl po zbytek 30. let zaškatulkován jen do tohoto typu rolí (viz "Bullets or Ballots", "Bouřlivá dvacátá léta" a jiné).(9.8.2010)

• - Rozhlasová stanica The Screen Guild Theater odvysielala 7.1.1940 polhodinovú adaptáciu tohto filmu, v ktorom si svoju úlohu zopakoval Humphrey Bogart. (beso74)

• - Ve snímku absolvoval přelomovou roli Humprey Bogart, kterého si do role přál Leslie Howard. Na jeho obsazení trval Howard prý dokonce natolik, že zaslal studiu krátký telegram s textem "Trvam na Bogartovi. Zadny Bogart, zadna dohoda." Díky tomu byl nakonec protagonista také obsazen. Bogart a Howard se spolu objevili už v původní divadelní hře téhož jména a stali se velkými přáteli. (džanik)

• - Inšpiráciou pre postavu menom Duke Mantee (Humphrey Bogart) bol legendárny lupič John Dillinger. (beso74)