Zkamenělý les

Arizona žhne jako rozpálená pánev. Na tajném místě se ukrývá hledaný vrah Duke Mantee se svými rukojmími - spisovatelem Alanem Squierem, mladou Gabby Maple a dalšími. Mantee ví, že je hledán a že se kolem něj stahuje smyčka. V jedné sebezpytné chvíli dokonce připouští: "Vypadá to, že zbytek života budu mrtvej." (oficiální text distributora)

Astaroth12

Je to komorne ladená konverzačka, kde nie je ani tak dôležitá príbehová stránka filmu, ale to, že je celá postavená na úžasne inteligentných dialógoch. Tak hned od začiatku sa nieslo v ovzduší blížiaca krimi zápletka s najhľadanejším zločincom v krajine. Ale predtým sa rozohrala milá i miestami romantická zápletka, medzi idealistickým spisovateľom, živelnou čašníčkou a nabúchaním poskokom. Do tohto všetkého rozháraného prostredia príde ešte aj mafián, ktorý vyzerá flegmaticky, ale nasrať ho si nikto nedovolí. Tento film by nebol ničím, keby režisér do rolí nenasadil zvučné osobnosti, ktoré postavám dali silný charakter. Hlavne zaujala mladá a užasne hrajúca Bette Davis, rojko Leslie Howard a ťahák filmu Humphrey Bogart pre ktorého to bola prelomová rola a hlavne aj odrazový mostík do sveta filmových zloduchov. Po technickej stránke tiež úžasné a aj keď som povodne chcel dať silné 4*, musím tu 1* prihodiť, lebo už dlho sa mi nestalo, že takýto jednoduchý príbeh ma tak veľmi zaujal. ()

genetique

Veľmi pôsobivá krimi romantika, ktorá mi z odvrátenej strany pripomenula atmosféru filmu 'Bonnie and Clyde'. Pokiaľ ale v nej o akciu nie je núdza, základ tohto filmu je de facto celý založený na veľmi dôkladne napísaných dialógoch a znamenitých charakteroch postáv. Tie ale museli byť aj pre zjavnú monotónnosť a ťažkopádnosť deja zahrané veľmi presvedčivo a precízne, aby film ako celok dokázal zaujať. Humphrey Bogart vo svojej prelomovej roli, a nečudo že prelomovej, keď za tých pár minút, s pár slovami v scenári dokázal herecky tromfnúť aj (dovtedy viac známeho) Leslieho Howarda. Občas svieži závan humoru, inokedy zas nepríjemný závan sentimentu, ako celok však stál za to. 75%. ()

Aleee89

Opět moje milovaná Bette, takže pro mě důvod, abych tento film nevynechala. Je to můj pátý film s ní, musím říct, že na vrcholu je zatím jiný, a to co se filmu samotného i role této velké herečky týká. Avšak to neznamená, že je Zkamenělý les špatný film! Rouhodně ne! Opět skoro divadelní řešení, většina děje na jedné benzínce, spíše konverzace než nějaké složité dějové zvraty. Bette ještě mlaďounká, přesto neskutečně dobrá. I když pravda, nejvíce mě ve filmech okouzlila, když jí bylo tak čtyřicet... Zkamenělý les se povedl, to ne že ne, ale já jsem asi udělala chybu, že jsem si jako první film vybrala asi to nejlepší (nebo jedno z nejlepších), co natočila, a teď budu už jen srovnávat a srovnávat a brblat nad tím, že filmu Vše o Evě se máloco vyrovná. ()

El Indio

Herecký projev Leslieho Howarda a vůbec celá ta jeho postava mi šla už od začátku šíleně na nervy. A vzhledem k tomu, že to byla hlavní role, měl jsem docela problém ten film dokoukat. Učinil jsem tak pouze kvůli Bogartovi, který, jak se později ukazálo, byl taky to jediné, co zde za něco stálo. A pak vlastně ještě konec, který sice nebyl nijak objevný ani výjmečný, avšak pro mě byl po hodině Howardovo nesnesitelného žvanění velkým zadostiučením. Takže ve finále dvě hvězdy s odřenýma ušima. ()

MikO_NR_1909

Predstavenie krásnych dialógov v jednej "opustenej" púštnej oblasti - krásne štylizované ateliéry. Bette Davis som videl teraz nedávno v Little Foxes a akokeby vidím úplne iného človeka. To svedčí o jej hereckom majstrovstve. A keď sa na jej vizáž povedalo všeličo, tu je skutočne krásna. Fakt, výborný film zo zlatej dielne Hollywoodu. ()

• Ve snímku absolvoval přelomovou roli Humprey Bogart, kterého si do role přál Leslie Howard. Na jeho obsazení trval Howard prý dokonce natolik, že zaslal studiu krátký telegram s textem "Trvam na Bogartovi. Zadny Bogart, zadna dohoda." Díky tomu byl nakonec protagonista také obsazen. Bogart a Howard se spolu objevili už v původní divadelní hře téhož jména a stali se velkými přáteli. (džanik)
  • Rozhlasová stanica The Screen Guild Theater odvysielala 7.1.1940 polhodinovú adaptáciu tohto filmu, v ktorom si svoju úlohu zopakoval Humphrey Bogart. (beso74)
  • Inšpiráciou pre postavu menom Duke Mantee (Humphrey Bogart) bol legendárny lupič John Dillinger. (beso74)