Epizody(12)

castor

Série o pokání. Ano, platilo, že mu každá vleze pod peřinu jen na pár svádivých poznámek a na sebejistý pohled, ovšem Hank má momentálně úplně jiné starosti. Sedí ve vězení a všechno vypadá bledě. Nevychovaný pisálek neúspěšně napravuje, co způsobil, ale pokud to tehdy byly bitvy, nyní řeší opravdovou válku s nejistým výsledkem. Navíc po celou sérii to vypadá, že Karen bude bez něj přeci jenom lépe. Mnohé epizody jsou dokonale vypointované, řada dialogů by se dala vytesat (talking s Miou na balkóně). Nové postavy se povedly, ať už je to hollywoodské pako Rob Lowe nebo kouzelná právnička Carla Gugino. Přidrzlé zvířátko čeká soud, hrdinové lehce bilancují, vzpomínají a po vyslovení Beccyina přání, že by bylo fajn mít normálního otce, který ráno odejde do práce, večer se vrátí a věnuje rodině, vzejde moc milá snová vsuvka. Posraná pohádka čeká na svůj konec. ()

Lacike

V prvých zhruba dvoch dieloch sa snažili tvorcovia zase hrať na vážnejšiu strunu, ale potom čo Hanka v tretej sérii totálne zhovadili, tak už akákoľvek serióznejšia línia nefunguje. Najviac tým trpí rodinná línia a Becca a Karen sú už úplne zbytočné postavy u ktorých si prajem, aby zo seriálu odišli. A ďaleko k tomu nemá ani Hank. Je to už regulérny kokot, ktorého trampoty ma už málokedy rozosmejú. Väčšinou je už len otravný a to jak mu automaticky skočí do postele každá je WTF. To že sa už na tomto seriály nedá brať nič vážne pochopili aj autori a veľmi rýchlo prehodili výhybku do absurdna a vychutnali si karikatúrovanie Hollywoodu. A tam sa už nejaké vtipné momenty našli. Jediná postava, ktorá stále perfektne funguje je Charlie Runkle. Ten ma zakaždým rozosmeje a vďaka nemu ešte v tejto sračke pokračujem ďalej. Tým druhým dôvodom sú nádherné herečky, ktoré sa tu často ukazujú polonahé. Tentoraz vedie Addison Timlin, ktorá je dokonalou voľbou pre filmové stvárnenie Madeline Zima, ktorá sa tiež na pár dielov vráti. A do tretice ma potešila Carla Gugino. Ale ako celok je táto séria zase podpriemerná fraška a celá tá v prvých sériách šokujúca línia s Miou úplne vyšumela do prázdna. 4/10. ()

SeanLSD

Ďalšou a ďalšou sériou sa Hank s rodinou a s nimi celé CALIFORNICATION iba nezmyselne cyklí a devalvuje a divák nadšený prvou sériou sa postupne musí zmieriť s tým, že sa zvrhol na niečo iné, ako to, čo ho spočiatku zaujalo. Štvrtá séria síce ponúka skutočnú drámu v súvislosti s obvinením zo zneužitia a zaujímavé prostredie Hollywoodu, ale šanca nie je príliš využitá, a hoci by sme sa s hlavnou postavou mali ocitnúť na úplnom dne, v skutočnosti pokračuje všetko vo vyjazdených koľajach. A Hank Moody, napriek tomu, že konečne zase niečo napíše, už definitívne nie je sympatickým spisovateľom v kríze, ale chronickým prúserárom a kurevníkom, ktorému to, čo ide (teda písanie, zvádzanie a sex), ide automaticky a všetko ostatné konštantne a flegmaticky posiera. Plejáda excentrických figúrok aj starých známych, ktoré mu sekundujú, je síce zábavná, ale prudké striedanie a nevyrovnanosť výborných, priemerných aj vyslovene trápnych momentov robia už iba konzum z pôvodne milovanej záležitosti. ()