Californication (TV seriál)

Californication

Californication - Orgie v Kalifornii

Komedie / Drama

USA, 2007–2014, 39 h 37 min (Minutáž: 26–33 min)

David Duchovny, Natascha McElhone, Madeleine Martin, Evan Handler, Pamela Adlon, Madeline Zima, Callum Keith Rennie, Rachel Miner, Carla Gallo, Kathleen Turner, Carla Gugino, Camilla Luddington, Stephen Tobolowsky, Paula Marshall, Embeth Davidtz, Eva Amurri Martino, Diane Farr, Zoë Kravitz, Ellen Woglom, Peter Gallagher, Maggie Grace, Addison Timlin, Angus Macfadyen, Michael Ealy, Chris Williams, Ezra Miller, Mädchen Amick, Amy Price-Francis, Rick Springfield, Luenell, Adam Silver, Rob Lowe, Judy Greer, Camille Langfield, Michelle Lombardo, Jonathan Kasdan, Jason Beghe, Michele Nordin, Josh Gad, Larry Poindexter, Patrick Fischler, Kathy Christopherson, Robert Merrill, Carly Pope, Zita Vass, Michaela Watkins, Mark Margolis, Ed Westwick, Justine Bateman, Alexis Arquette, Brian Posehn, Ann Henson, Lucy Davis, Joaquin Pastor, Lynn A. Henderson, Mary Gross, Henry Rollins, Amy Okuda, Damian Young, Angie Patterson, Kristine Blackport, Meredith Monroe, Paul Rae, Megan Stevenson, Stephen Root, Lindsay Stuart, Sheri Moon Zombie, Kevin Corrigan, Fisher Stevens, Alan Dale, Allison McAtee, RZA, Meagan Good, Scott Michael Foster, Vanessa Angel, Ervin Ross, Natalie Zea, Adam Pally, Ashley Watkins, Drea de Matteo, Hal Ozsan, Jim Tavaré, Kathryn Adams, Christina Ulloa, Dustin Ybarra, Tim Minchin, Fiona Gubelmann, Danielle Souza, Nina Rausch, Marilyn Manson, Meghan Falcone, Alison Becker, Cory Knauf, Keir O'Donnell, John Laughlin, Camden Gray, Tara Holt, Brian Thompson, Ronnie Gene Blevins, Paola Turbay, Heather Graham, Mary Lynn Rajskub, Lyndon Smith, Vincent Angell, Kat Rogers, Jake Hoffman, Stephanie Hunt, Kelen Coleman, Luis Moncada, Bryan Friday, Ciera Payton, Clement von Franckenstein, Dan Bakkedahl, Angela Trimbur, Alissa Dean, Ping Wu, Aubrey K. Miller, Pete Wentz, Chuck Williams, Teddy Lane Jr., David Anthony Higgins, Cooper Barnes, Billy 'Sly' Williams, Milana Vayntrub, Roger Howarth, Dana DeLorenzo, Tehmina Sunny, Cristin Michele, Bryan Callen, Sarah Wynter, Jorge Garcia, Maggie Wheeler, Mo Collins, Samantha Maloney, Laura Niles, Lou Fusaro, Daisy Gardner, Amber Heard, Brigitte Bako, Billy Mayo, David Haley, Matthew Corbett Davis, Jonathan Goldstein, Billy Brown, Diana Terranova, Tim Sitarz, Peter Fonda, Ken Marino, Philip Tan, James Frain, Todd Louiso, Callie Thorne, Tommy Lee, Dawn Olivieri, Peter Berg, Gillian Vigman, Sinqua Walls, Melora Walters, Sarah Power, Sandeep Parikh, Daniel Benzali, Marcus Folmar, Johann Urb, Lee Arenberg, Alanna Ubach, Artie Lange, Steve Jones, Chasty Ballesteros, Mary Kay Place, Edi Patterson, Noah Harpster, Bill Smitrovich, Tree Adams, Michael Imperioli, Oliver Cooper, Chris Titone, Alonzo Bodden, John Madison Tye, Brigette Davidovici, Jim Florentine, Brandon T. Jackson, Mercedes Mason, Rebecca Metz, Darrell Britt-Gibson, Christian Clemenson, Hana Mae Lee, Cerina Vincent, Sharon Angela, Leah McCormick, Camille Chen, Nishi Munshi, Sebastian Bach, Lea DeLaria, Lance Barber, Brett Gelman, Zakk Wylde, Taber Cross, Lili Haydn, Elaine Loh, Julie McKinnon, Jonah Wharton, Scott Anthony Leet, Pamela Guest, Ossie Mair, Liz Fenning, Jeris Poindexter, Carter Sand, Stacey Scowley, Alicia Sixtos, Samantha Yonack, Alexandra Barreto, Casey Adams, Emma Fassler

Komentáře uživatele Bluntman k tomuto TV seriálu

CALIFORNICATION je ukázkový příklad seriálu, který sice na rozdíl od XENY či BUFFY je sexistický, ale místní tregédi mu dávají nadprůměrné 4* (já dávám taky 4*, ale je to 70%, takže tragéd nejsem. Btw ahoj, Che! :-))._____ Sexizmus je zde proto, že dění je nám podáváno optikou hlavního, mimochodem naprosto úděsně nadabovaného (ten hlas!) hrdiny, který je sexista, jenž ženy bere jako objekty na zasunutí, ať už mají 16 nebo 40. O to problematičtější je pak linka rodinná, kdy jsou utužovány vztahy s 12letou dcerou a jiné dojímavé sekvence, které tragicky nefungují._____ Těži se zde z pubertálního humoru a trapnosti, což je mi sympatické, a navíc to opravdu JE vtipné, ale vystavět každý díl na třech obstojných fórech mi nepřijde jako dvakrát dobrý nápad, o Duchovnym, který hraje sám sebe, ani nemluvě. Chtyře napsané dialogy u HBO/Showtime jsou jistotou, ovšem boření tabu je laciné a většina vtipů je postavena na primitivnosti až laciné šokantnosti a tenhle druh vtipů jaksi nezabírá, i když tvůrci umí dobře pointovat._____ Na Oscarové noci jsem viděl cca. 4-5 dílů, které byly ukázkou toho, jak lze původní koncept, který není objevný, ale dá se s ním slušně pracovat, rozmělnit, což mě mrzí. 70% s tím, že to nepůjde dolů tak, jak to bylo 24.2. 2008. :-)(25.2.2008)