Californication

• USA Californication (více)
USA, (2007–2014), 39 h 37 min (Minutáž: 26–33 min)

Tvůrci:

Tom Kapinos

Série(7) / Epizody(84)

Madison

Asi som staromódna alebo neviem, čo je "in", ale ak ma má nadchnúť seriál, v ktorom si to hlavný hrdina rozdáva - každých 10 min!!! - snáď aj s vlastnou materou, tak si radšej po stý raz poplačem nad nejakou úprimnou sentimentalitou. Cynizmus ja rada, to by som v tom prípade nezbožňovala kruto-allenovskú štúdiu partnerských vzťahov, ale čo je moc, to je veľa. Čo do obsahu, neuveriteľne povrchný a prehnitý seriál plný ,,múdrych" dialógov, ktoré by mi - pokiaľ by som sa nimi riadila - uštedrili minimálne dvadsať bolestných rozvodov a mala na krku dvadsať detí s dvadsiatimi potencionálnymi otcami. Úžasné, hlavne, že je to moderné a hlavne, že to tak rieši celá Amerika. Nie som žiadna konzervatívna puritánka, ale ak má byť tento bezcitný krutý a neľútostný spôsob riešenia vzťahov a sexuálnej otázky vodítkom pre už tak dosť zmagorené generácie, tak verím tomu, že sa toho nedožijem. Hnus! ()

StarsFan

Seriál, jehož úroveň klesá každým dílem. První scéna první epizody první řady je stylová a asi tak do pátého dílu to má šťávu; úvodní titulky jsou šmrncovní a občasné zhoustnutí atmosféry (hlavně, když Hankovi poprvé dojde, kdo je Mia) není vůbec na škodu. Bohužel nic netrvá věčně, takže mezi pátým a desátým dílem nám pak scénárista nabízí cosi, co by s jinými herci mohlo projít na DVD jako porno, a vše to završují patetické epizody 11 a 12, kdy už jsem k naprosté většině vedlejších postav cítila ryzí odpor. Na drsné, satirické Californication ala "Big Lebowski ve 12 dílech" jsem se těšila, druhou řadu už si ale nepustím. ()

Eliott

Jeden z nejlepších seriálů s tou nejlepší rolí Duchovného na kterou si vzpomenu. Poprvé jsem se k tomu dostal již před deseti lety, zhruba v dobách vzniku a stále mám k dílu velmi vřelý vztah a to i přestože nejsem žádným fanouškem vztahových propletenců a rodinných dramat. V Californication úspěch tkví především ve velice poutavém příbehu a hlavně v ústřední hlavní postavě, velice sympatického proutníka a bohéma Hanka, který ač má srdce na pravém místě, neustále se dostává do všemožných problémů, které musí následně žehlit u své rodiny (Karen a Becky). Dokonale vybíráni jsou však i lidé z jeho okolí. Zpravidla se v každé sérii objeví hned několik nových postav a svou interakcí velice obohacují Hankovu složitou cestu. Základ však zůstává vždy stejný a jen málokdy se nějaká postava objevuje napříč celým seriálem. Dílo tak hodnotím mimořádně kladně, jelikož je velice vtipné a já ho dokoukal již několikrát. Říkám sice několikrát, ale poslední sérii bytostně nesnáším a již na poprvé jsem ji málem nebyl schopen dokoukat. 85% ()

Hellboy

Je mi naprosto jasný, že Fox Mulder si jen změnil jméno na Hank Moody, přestal sledovat ufouny a stal se z něj tenhle spisovatel, kterej má sice tvůrčí krizi, ale vše bere s humorem a problémy s bývalou skoro manželkou zahání neuvěřitelným množstvím sexu. Děsná sranda, u které jsem se nemohl dočkat dalších dílů, dokud neskončila první série. Už se těším na další! Ačkoliv zde není skoro žádný příběh, jen sled událostí, vůbec to nevadí. Neřeší se tu žádná uměle vykonstruovaná zápletka, jen vtipné chování hlavních postav. Skoro jako ze života..ale jen skoro:) Ve skutečnosti bych Hanka považoval za naprostýho blbce, ale v seriálu je to okouzlující týpek, kterýmu prostě musim fandit:) ()

Arachneuss

Camel Lights vždy připraveny, život se mnou zápolí. Já miluji všechny ženy, láska občas zabolí. Hank Moody je nehorázný týpek a nezbožňovat jeho eskapády je zločin proti lidskosti. První série: 80% Druhá série: 75% Třetí série: 85% ()

3DD!3

První: Život stojí za hovno a je fajn se z toho občas vypsat. Když však máte spisovatelský blok je to 2x tak v hajzlu. Hank Moody to řeší zapálením cíga, sklenkou dobré skotské a novou ženskou, každý druhý den. Jenže život je pořád nahovno. Když se na CALIFORNICATION dívám mám takový příjemně hřejivý pocit, že nejsem v prdeli sám... Druhá: Sakra vždyť to je barák Ricka Rubina! Nebo ne? Třetí: Změna povolání s sebou přinesla svěží vánek a po trošku slabší druhé řadě míříme zpátky na špici. Tři nové krásky a neskutečně našlapaný poslední díl mě vážně chytli za srdce. Hodně štěstí Hanku.Čtvrtá: Jako poslední kapitola v knize, která nekončí. Vynikající konec třetí řady měl za následek hodně silný rozjezd (možná nejlepší ze všech sérií) a závěry měly grády. Pak se všechno vrátí do zaběhlých kolejí až ke konci zase přeskakujeme laťku. Výborný díl s flashbacky ještě před pilot ukazuje, že už uplynulo v potoce hodně vody, ale kvalita neklesá. Jediná věc mě začíná pomalu, ale jistě štvát a to je Charlie. Přehání to jenom proto aby se Hankova nejtěžší chvilka zdála snesitelnější? Možná. Ale některé hranice by se neměli překračovat. Co se týče posledního dílu tak lepší závěr jsme asi dostat ani nemohli. Kruh, který začal prvním dílem se uzavřel a teď je před námi prázná cesta. Kterých příběhů se na ní dočkáme? Pátá: Pauza v New Yorku Hankovi prospěla a celkem dobrý vliv měla i na celou řadu seriálu. Nazačátku je náladový spisovatel doslova vtažen proti své vůli zpět do seriálu a z krátkého výletu do Kalifornie se vyklubala dlouhodobější dovolená. "Začalo to dobře, pak už to bylo divný a nakonec se zesralo úplně všechno." Z vedlejších postav vyčuhuje magor Sam. Apoc. a je Hankova mladší verze, která chodí s jeho dcerou. Dokonalý závěr, kde se naplňuje to, že i když děláte všechno správně, tak to nepomůže a nedostanete to co chcete, protože Bůh nás nenávidí všechny. Doufám, že se uvidíme příště Hanku. Šestá: Měla to být i poslední řada, ale penízky se musí točit. Nemůžu si pomoct, ale celé kaliforikování začíná být cesta spirálou až do samotného pekla s Lewem Ashbym za barem. Dobrá polovina dílů stojí za starou belu. Začátek je docela fajn, léčebna zajímavá a buzíci patřičně srandovní, rocková opera je naopak čiré zoufalství. Říká to i sám Hank. Nápad s můžou Faith (nádherná Maggie Grace) jako s novou "první dámou" v Hankově životě měl taky na víc. Byl by to takový problém nechat to zahnat o kus dál? Celé to začíná být hodně násilné a některé části jsou nudná a nechutná hlušina točící se ve své absurdnosti. To že bude pokračování mě moc netěší protože jsme svědky pádu dalšího hrdiny z lidu. Místy jsem to sledoval opravdu jen ze stervačnosti. No třeba to byla jen slabší chvilka a reparát bude stát za to. Sedmá: Bída a mizérie. Objev marnotratného syna je to nejhorší co Californication postihlo. Situace nabírají ještě absurdnějších rozměrů. Hnus, hloupost a trapnost se vrší. Reparát to nebyl, spíše útrpné doplazení se do cíle. Dobré, opravdu jen dobré jsou závěrečné cca tři, čtyři díly. Díky tomu Hank Moody odchází ještě se ctí, sice pošramocenou, rozbitou a nestartující, ale se ctí. Sbohem Hanku, ale po čtvrté řadě měl jsi v tom New Yorku zůstat. Sbohem, starý brachu. () (méně) (více)

Hitman_47

Jeden z nejlepších seriálů letošní sezony...showtime opravdu umí - Dexter a teď Hank Moody. Aneb co se dá všechno udělat s 12 epizodami na jednu sezonu. Řekl bych, že o dost víc, než seriály tzv. "od 20 výš". Hank je opravdu skvěle napsaná postava a hodně mi svým chováním připomíná mě samého :) Seriálu opravdu nemám co vytknout a doufám, že to páni scénáristi nehodlají zjebat odfláknutou druhou řadou (jak je v poslední době zvykem), na druhou stranu ale...Showtime to v Dexterově případě nepodělala, takže se na případnou druhou řadu Californication opravdu těším. GO MOODY GO! ()

hellstruck

Pro mě je to takový průměr, zkrátka nic u čeho bych musela pořád vysedávat. Je to sex ve městě (akorát nudnější ) pro chlapy, ale na čsfd samozřejmě lépe hodnocené, protože se u toho nikdo nemusí stydět, že by se díval na "trapnou slepičí" zábavu,že.. ()

Radko

Občas sa ocitnem v spoločnosti skupiny seriálohltačov (nemusí nutne ísť o notorických divákov), ktorí bez ohľadu na spoločenské postavenie a množstvo nakukaných dielov nedajú dopustiť na hlášky, jeby a cynizmus. Onedlho sa ponáram do prúdu hurónsky ftipných komentárov života a vzťahov. Priamo pred očami sa tak spúšťa ďalší z dielov Californication. Netvrdím, že občas nepobaví, len je to obšľahnuté. Trapošina celého vyskakuje na povrch ak si uvedomím rozpor medzi hrdo cynickými hláškami týchto ľudkov a ich reálnym životom, často plným otravne jednotvárnej, no skvele zaplatenej práce. Takéto návody na život nie sú len zo seriálov, ale zo všetkých mediálnych dekrétov väčšinovej kultúry. Spoločne s uniformným výzorom, obliekaním, používaním rovnakého technického zázemia, humoru, hlášok a tromfovania sa v cynickosti a "čiernom humore" to vytvára masu robotov. Spisovateľ Robert Shea tvrdí, že je fajn uvedomiť si, že všetci sme len roboti a prijať tento fakt za svoj. Prečo nie, no aj v sci-fi poviedkach boli roboti kreatívnejší. Pretože prevzaté modely žitia sú len nepodareným epigónstvom. A tento seriál len ďalším z nariadených vzorcov správania. Nereálne lúzersky poživačných, ale bez možnosti to zmeniť. Zaraďuje divákov do spoločnosti večnej zábavy a hry. Aby si mohli spoločne všetci vypiť, zatrtkať a následne zafilozofovať: "Život tuná je tak strašne na piču, ale v pohodééé!". ()

psy.cho

Ťažko sa mi komentuje ale toto vôbec ale vôbec nebola šálka mojej kávy. Nebavil som sa vôbec a prišlo mi to celé trápne. ()

castor

Ležérní David Duchovny, bezdějovost, sarkasmus, rozporuplnost, hlášky. A kurvy na obou stranách barikády s příjemným zjištěním, kolik tenhle seriál dokázal „svléknout“ nebo dostat do hodně zajímavých pozic dříve upejpavých ženštin. Tom Kapinos už měl zřejmě dost ženských témat a rozhodl se zacílit na mužského diváka. Hýřivý styl života si tak užívá uznávaný spisovatel v tvůrčí krizi, který vypouští oplzlé narážky, střídá chlast s drogami, nadržené paničky s náctiletými pokušitelkami a ještě u toho zvládá „vychovávat“ dceru a dvořit se své životní lásce, bývalce Natasche McElhone. Divák je ze přisprostlých dialogů v sedmém nebi, má to styl, nápad, nadhled i tempo a hlavně skvělého Davida Duchovnyho, který odmítá dospět. ()

Rex Mundi

Voči Hankovi, Karen alebo Mii mám určité výhrady... ale musím uznať, že je to po všetkých stránkach seriál ostrý a štipľavý ako čerstvo zomletá paprička habanera. 4* si rozhodne zaslúži. Je ako prehliadka (aj našich) tuctových životov plných kompromisov, zdravo prehnitého cynizmu, menej zdravej každodennej plytkosti, šmrcnutej trochu fatalizmom i rebelantstvom... Najradšej mám tie napínavé zápletky, ktoré hrozia riadnou pohromou :-) A Davidovi Duchovnému rola enfant terrible Hanka Moodyho bohovsky sadne. ()

MM_Ramone

David Duchovny sa stal svetovou hereckou hviezdou najmä vďaka americkému sci-fi mysterióznemu seriálu "Akty X", kde stvárnil agenta FBI Foxa Muldera. S postupným úpadkom tejto série začala zapadať aj jeho hviezdna kariéra. Snaha o oživenie prišla v roku 2007, keď sa začal vysielať televízny seriál "Californication". Podarilo sa to. David Duchovny povstal z popola ako bájny phénix v podobe nekonvenčného spisovateľa Hanka Moodyho. Na mňa to bolo síce dosť sprosté, nechutné a vulgárne, ale musím uznať, že si to našlo početnú skupinu oddaných a nadšených divákov. Svojim spôsobom kontroverzné, ale komerčne úspešné. Misia splnená. *** ()

Spooner

Pche, prej Mulder, ale kdepak. David Duchovny pro mě bude vždycky už asi jenom Hank Moody, kterej chlastá, přefikne každou sukni a s ničím se nepáře. Navíc jeho hlášky plný cynismu a ironie jsou taky super. Duchovny je tu v životní roli a opravdu si to tu užívá. Příběhově to taky není špatný, nebere si to servítky a věřim, že místy to bude asi fakt ze života (40 mi ještě nebylo takže to potvrdit nemůžu). Ale bez Davida a jeho postavy by to asi bylo poloviční. ()

Davies182

Naprosto cool sukničkářský seriál. Vynikající David Duchovny, bomba scénář, a v každém díle nová sexy buchta. Co chtít více? 1. série: Televize Showtime představuje zcela nový, velmi originální seriál, a celý svět včetně mě si z něj sedne na zadek. I když - originální... ona je to vlastně taková drsná Americká krása říznutá Markýzem de Sade. Kouká se na to prostě skvěle (hlavně chlapům), plus Duchovny ukázal své kvality perfektního herce tím, že dal dokonale zapomenout na agenta Muldera - 88%. 2. série: Přichází všemocný Lew Ashby a s ním zatím nejvýraznější, nejšílenější a nejsympatyčtější vedlejší postava celého seriálu. Californication dostává koňskou dávku vtipu a nadhledu do žil, a stává se pro mne natolik ceněným artiklem, že jej zřejmě nikdy nevymažu z osobní seriálové desítky. BTW ten pomník chci na pohřbu taky! - 94%. 3. série: Trošku slabší než předchozích dvanáct dílů, avšak s jedním velkým rozdílem: třetí "sérka" představila zatím nejbáječnější epizodu, ve které je Moody ve svém bytě postupně konfrontován se všemi důležitými "pussies" sezóny. Posledních několik epizod mírně pokulhává za výborným začátkem, celkově mám z roku 2009 o něco méně euforičtější pocit než z šukací nadílky 2008 - 86%. 4. série: Stále velmi dobré, ve výsledku ale o něco slabších dvanáct dílů, než na jaké by si mohl zhýčkaný fanoušek po kanonádě v předchozích epizodách zvyknout. Obsahuje několik vyloženě perfektních epizod, stejně jako pár hluchých míst, kde se "jen" šuká, poslouchají se Moodyho oplzlosti a čučí na sličné dívčiny (proč se na to koukám??)... Hořký konec velké plus, uvidíme co nabídne pětka - 82%. ()

Reiniš

Koukatelná záležitost, která ale rozhodně není taková pecka jako jsem čekal. Sledovat Duchovnyho, jak klatí jednu hloupou holku za druhou není zase taková zábava (dobře, mluví ze mě závist). Moc jsem se u Californication skutečně nenasmál a vnímám ho spíš jako drsnou sondu do války pohlaví 21. století, kde jsou ženské kurvy a chlapy vlastně taky. Uvidíme, jak si tvůrci povedou i v druhé sérii, nic zásadního mi ale tenhle kundolap zatím nedal. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis