Californication

• USA Californication (více)
USA, (2007–2014), 39 h 37 min (Minutáž: 26–33 min)

Tvůrci:

Tom Kapinos

Série(7) / Epizody(84)

lesumir

Promiň, Housi, ale byl jsi překonán! Hanku, teď ty vládneš všem cynickým seriálovým hrdinům. Duchovny našel další roli padnoucí přímo na tělo, svým úsměvem a tváří vytvořil nového sarkastického maníka, ve kterém se spousta chlapů uvidí a když ne, budou to aspoň chtít. Slavný spisovatel v krizi středního věku plus ho opustila žena. Kde jinde si to léčit, než u věrného kamaráda jménem alkohol a ženských na jednu noc. Moody prožívá pokaždé jiné dobrodružství, ale skoro vždycky je zraněn nebo někomu vpálí mezi oči, urazí, udělá ze sebe pako a "ojede" nějakou kočku, kterou sbalí na svý rozbitý Porsche, look starého mládence nebo knihu. Prostě dokonalá porce černého humoru a sarkasmu. Tohle se nedá zaškatulkovat. Jinak McElhone je fakt hot a její nevlastní dcera taky. Když se tak podívám na LA, všichni jsou promiskuitní, asi se budu stěhovat... ()

Gimp

Dělané pro chlapy, byť místy i melancholické, upřímné, zamyšlené, citlivé ... prostě pro chlapy:) ... celé je to spíš než realita taková utopie o (ne)dokonalém muži, který řeší konflikt rozum a chtíč, má materiální zajištění, šarm, fyzickou krásu, slovní zásobu i nadhled. I přes to přese všechno a přes jeho schopnost vše ustát to ale pořád není dost k tomu, aby byl doopravdy šťastnej. P.S. další season už prosím ne!!!! (pozdě, 28. září se kolovrátek znovu roztočí) ()

LiVentura

Místy až přehnaně americké, ale o ncih to přeci je... Nicméně, chytře psaný scénář, dobře zfilmováno s charakterním hercem v hlavní roli, za sebe dávám čtyři a kousíček hvězdy.!! ()

Jamal

Opravdu slušnej úlet. Duchovny ve své životní roli. Nenechte si to ujít, protože to vážně stojí za to (( :: ()

juta

Je to zatím takový průměr, některé díly byly průměrné, některé byly zase hodně povedené, hlavně ty poslední díly už mě začaly víc zajímat, tak jsem zvědavý, jak se to bude vyvíjet dál. Zatím jsem moc Duchovnymu neuvěřil, že by byl takový magnet na ženské. Po druhé řadě musím říct, že se seriál měl ukončit první řadou a se šťastným koncem. Začátek druhé série byl hodně nudný až ke konci se to zase trochu vylepšilo. Lepší byla rozhodně první série. ()

paascha

Docela milé překvapení. DD se, alespoň v mých očích, zbavil stigmatu Foxe Muldera a role zlobivého kluka mu svědčí. Seriál je vtipný, pěkně odsejpá, je tu plno veselých scén i zábavných figurek, jen mě neskutečně srala ta malá zlodějská svině, šukání a mlácení. ()

Fiftis

Sexistický, sarkastický, vtipný a pravdivý obraz toho, ako to môže vo vzťahoch medzi mužmi a ženami chodiť. V hlavnej úlohe sa predstavil David Duchovny, ktorý týmto seriálom vyvrátil mojou zidealizovanú predstavu klaďasa agenta Foxa Muldera. Hank Moody ako spisovateľ s momentálnou tvorivou krízou sa rúti životom nekontrolovanou rýchlosťou a riadi sa heslom "chlast, sex, chlast, sex". Tento životný štandard je navyše vykreslený ostrými, ale napriek tomu vtipnými dialógmi. Jedinečný a nenapodobiteľný seriál. Duchovný nikdy nesklamal. Navyše radosť sa dívať na krásnu Nataschu McElhone. ()

playboxguest

"Neříká se mi to lehce, tak to řeknu rovnou. Někoho mám. Přišlo to náhodou. Nesnažil jsem se o to, nezačal jsem si. Přišlo to jako bouře. Ona něco řekla a pak jsem zase řekl něco já a najednou jsem věděl, že v tom rozhovoru chci strávit zbytek života. Mám najednou pocit, že je to ta pravá. Ona je úplně bláznivá. Ale přitom mě to vždycky rozesměje. Je taky hodně neurotická. Asi bude vyžadovat velmi náročnou péči. Jsi to ty Karen. A ani nevím, proč bys měla plýtvat důvěrou na někoho jako jsem já. A přitom tak krásně voníš domovem. A vařís skvělý kafe. To se taky počítá, ne? Zavolej někdy, nevěrně tvůj Hank Moody." Hodnocení za první dvě série, pak už je to jen donekonečna opakovaný balast maximálně za tři a recyklace právě prvních dvou sérií. ()

Indiana

Zajímavej seriál, to určitě, ale je mi trošku nesympatickej tou svojí atmosférou ala všechno je v prdeli. David Duchovny je dobře zkrachovalej, ale mnohem víc mi pasuje do Akta X. ()

sheen

Duchovny je nehorázný klátič xD Mulder fakt překvapil, jedná se o originální seriál a jeho postava spisovatele na dně je geniální. 6.11 jsem hodnotil po prvním díle, 15.11 po shlédnutí třech sérií můžu s klidem to hodnocení nechat, geniální seriál, pro mě osobně velké překvapení. 4tá série se rozjela ve velkém stylu. Pátá série opět šukézní! Šestka začala opět dobře. Tak poslední série už vaří z vody, kvalit prvních 4 nedosahuje ani náhodou, uvidíme jak dopadne ohlášená sedmička. Poslední, sedmá série jen prohloubila trápení z předposlední série, Hank už není žádny vymrdá**č, bůh, je z něj suchar, celkově to ztratilo náboj, Hanka jako machra. Snad už to nechají u ledu. ()

petaspur

Černé Porsche 911 coupé s přirozeně opilým, sarkasmem hýřícím a finančně zajištěným Hankem na palubě, líně se pohybující po Los Angeles, je neodolatelné pro většinu dam, které chtějí život strávit za peníze někoho jiného. Hank se nechává bez problémů sbalit od kdejaké kokety, sperma poskytuje se zlehka znuděnou dobrovolností, ale druhý den už žádnou ze zlatokopek nepoznává. Hank je totiž originál, který si radši koupí nové Porsche, než by si to staré nechal umýt. Navíc stále miluje svou bývalou partnerku a náruče ostatních žen mu pouze zkracují čekání na její návrat. Věkem už dospěl k životnímu cynismu, který ho vede od chlastu k orgasmu (a zpět) a mě nezbývá než si popřemýšlet o tom, co bych mohl dělat, kdybych měl Hankův literární talent. ()

hippyman

asi nemá cenu v záplavě pozitivních ohlasů plkat další superlativy, prostě spokojenost na 90%. (po dvou sériích) ()

Stegr

95% - Neuvěřitelný David Duchovny jako cynik Hank Moody je jedna z nejzajímavějších postav, kterou jsem doposud viděl. Je to neskutečný tahoun a tento seriál je tak dobrý hlavně díky němu. Zápletka fajn, ostatní postavy fajn, všechno fajn, ale aby bylo dílo super, potřebuje něco extra a tím je zde právě Duchovny. Jen tak dál... 1.1.09 - V druhé sérii si seriál drží pětihvězdičkový standard. Hank je stále nejlepší, ale tentokrát má velkou konkurenci v Lew Ashbym, který taky ruluje kudy projde... :) ()

salahadin

Pseudozábava snažící se využít moderní nechutné trendy naší civilizace. Nevidím v tom tu pravou nadsázku, jakou by tahle snobská nechutnost měla mít. Takže o hovnu si můžou povídat jen dvě prdele. Pro mě nestravitelná a hlavně nevtipná věc neslučitelná se životem. Ale proti většinovému gustu žádná dišputace. Nestačím však vycházet z údivu, co se dnes lidem líbí.... ()

GilEstel

David Duchovny, hvězda seriálu Akta X a příležitostný herec žánru XXX, konečně našel roli, ve které se mu daří skloubit neskloubitelnou roli milujícího otce a hypermaniakálního playboye. Způsob, jakým to tam každý díl klátí, nechává tušit drobnější psychickou poruchu tohoto pro ženy magnetizujícího jedince. Zdání ale klame, málo kdo si uvědomuje, že jeho jednání ja vlastně službou společnosti, když uspokojuje ty životem znuděné manželky a přítelkyně, trpící sexuální frustrací způsobené nudným kořenem, kterého mají doma. Co na plat, občas mu to taky ujede, když omylem přefikne nějakou štětku, pornohvězdu nebo šestnáctiletou kámošku svý dcery. To rozhodně nelze vyčítat. V tý pemanenci se takové věci prostě stávají. Jeho sebeobětování, při kterém se vrhá na každou sukni, je o to větší, že nabourává jeho vlastní rodinný život. Nedbalá výchova dcery Rebecy spolu s jejím syndromem jedináčkovství má neblahý vliv na vývoj dítěte. Když k tomu přičteme nepřiměřené vzhlížení k otci s jeho negativním příkladem a naopak nedostatečný respekt k matce, máme zaděláno na problém. Chudák Becca je v tom ale nevinně. Ani ona není imunní vůči Hankovu šarmu. Jak by mohla, když ani její matka si neví rady. Není tedy divu, že tato mladá dívka, snažící se na sebe mermomocí upozornit, nachází záliby v okultním satanismu. Tato pseudointelektuální cesta, kterou se chce odlišit od okolí a vzbudit kontroverzi, je ale stejně ubohá, jako braková literatura jejího otce. Jelikož je Becca dostatečně drzá a rodiče jí vše tolerují a ve všem podporují, nedokáže vůbec uvažovat v souvislostech reálného života. Modelový příklad, kdy si hraje na gothic-popovou hvězdu, zatímco je zcela průměrná, dává společně s iluzivním přístupem jejích rodičů tušit, že v životě spadne hodně tvrdě na hubu. ___Docela vtipné jsou v seriálu postavy kokainové šmoulinky a jejího perverzního manžela Kojaka. S nima je vážně prča. Nemůžu ani nepochválit mou oblíbenou Nataschu McElhone. Ona je opravdu pěkná. Má v sobě jakousi noblesu spojenou s aristokratickou vznešeností. Dáma s velkym D. Pivař by řekl, že má říz. Je to taková ta dlouhotrvající chuť v krku, která člověku říká, že je čas dát si ještě jeden kousek. Škoda, že scénář jí často bere vítr z plachet, když jí bere důstojnost a hrdost. Vedle „hvězdného“ playboye Davida tak občas působí jako úplný loser. Má dost pochopení pro Hankovi úlety. On za to přeci nemůže, že mu furt skáčou slečny kolem krku. Miluje ho, ale ne dost, aby si ho vzala. Asi ví proč. Fakt, že jsou permanentně na rozchodu, aby se pak mohli hned v zápětí zase vyspat, má být jakýsi motor seriálu. Musím říci, že po x dílech to už jde na nervy. Nevyrovnanost tohoto páru je až zarážející.____No a co říci na závěr? Seriál je to docela dobrý. Rychle do něj vpadnete, má rychlý rozjezd. Nelíbí se mi, že se všechno tlačí jen směrem k co nejpeprnějšímu slovníku a sexuální otevřenosti. Apel na diváka je v tomto směru příliš silný a nedává vůbec možnost v tom vidět něco jinýho. Logické nesmysly a absurdní chování většiny postav ani nekomentuji. S přibývajícími díly je to stále totéž a úroveň stále klesá. Scénář pro další řady by si člověk mohl napsat sám. () (méně) (více)

Cappuccino

Odľahčené drama s poriadnou dávkou sarkazmu a sexistického humoru. Seriál by som odporučil predovšetkým bohémskym indivíduám (akým je samotná hlavná postava), ktoré sa vyžívajú v slobode, svojskom zmýšľaní, tvorivosti a umeleckých sklonoch. Pokiaľ do danej skupiny nepatríte, nič to, drahí moji. Pevne verím, že si vás prazvláštny život ešte prazvláštnejšieho Hanka Moodyho, oplývajúceho nekonvenčnými názormi na svet, získa tak či onak! VIAC TU. 1. séria 80% 2. séria 80% 3. séria 85% 4. séria 85% 5. séria 75% ()

HAL

Hank Moody je asi nejsypatičtější chlap jakého jsem kdy v jakém seriálu viděl - věčně v prdeli z nešťastné lásky sarkasticky glosuje všechno co v LA potká, shazuje před ním kalhotky každá ženská ke které se přiblíží na méně než dvacet metrů a k tomu vychovává nejpohodovější dcerku od doby Wednsday Adamsové. Perfektní námět na seriál ve kterém se mísí zápletky jak z laciného porna (každý s každým a hlavně pořád a všude) s těžkou melancholií a neuvěřitelným způsobem podávanými až příliš uvěřitelnými pravdami o životě. Dialogové perly, emoce až na dřeň a full frontal nudity v jednom. (před koncem třetí série zvědám na maximum, to prostě nejde jinak) /////// Po konci poslední série -- zůstávám na maximu. Propady v kvalitě nějaké byly, ale Hank si udržel integritu až do konce a zůstává nejsympatičtějším a pro mě nejosobnějším seriálovým hrdinou ever. Takže díky Hanku... a hodně štěstí. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis