Dirty Sexy Money

• Slovensko Sexi špinavé prachy
USA, (2007–2009), 16 h 25 min (Minutáž: 42–43 min)

Hudba:

Peter Nashel

Peter Krause, Donald Sutherland, William Baldwin, Seth Gabel, Zoe McLellan, Blair Underwood, Will Shadley, Jill Clayburgh, Sheryl Lee, Samaire Armstrong (více)

Série(2) / Epizody(23)

Idealistický mladý právnik musí často prekročiť svoje morálne zábrany a balansovať na hranici zákona, ak chce zastupovať svojich bohatých klientov. Peter Krause ako mladý právnik Nick George musí po otcovej smrti prevziať jeho prax a postarať sa najmä o bohatú rodinu Darlingovcov, riešiť ich problémy vrátanie drogových excesov, nemanželských detí a množstva protiprávnych aktivít. Nick prevezme miesto po svojom otcovi aj preto, že chce zistiť, prečo zomrel za takých veľmi záhadných okolností. (TV JOJ)

Acrux

Zdá se mi to, nebo tenhle seriál měl mít minimálně ještě třetí sérii?! Protože koncem druhé to přece nemohlo skončit, to se na mě nezlobte; taková spousta nedořešených věcí (v první řadě hlavní zápletka seriálu - Nickův otec)... Dirty sexy money je typickým příkladem, jak může seriál po skvělé první sérii (5*) jít celkem do kytek v průběhu druhé (3*). Ne, že by mě snad už pak nebavil, ale v druhé sérii bylo na můj vkus až moc Simona Eldera a málo darlingovských - jak to říct - úletů, na nichž stála série první. Ale i tak, celkově 4* :-) ()

Wormboy

Darlingovci, ich zivoty, svet a ich zobrazenie na obrazovkach je perfektnou ukazkach umeleckeho a najma mravneho upadku dnesnej spolocnosti. Prachy vladnu svetu a tych par, ktori ich maju skutocne neobmedzene mnozstvo si za ne dokazu kupit, zaobstarat a zariadit uplne vsetko. Od narodeninovej oslavy na uzavretom Manhattanskom moste, cez umlcanie nekomfortneho pribuzneho az po darovanie organu za ucelom znovuprijatia padleho knaza. Nemajme vsak iluzie o prehnanom umeleckom prepaleni zivota takychto ludi, som presvedceny o tom, ze realita je ovela, ovela horsia...Nech je vsak Dirty sexy money o com len chce, vdaka skvelemu spracovaniu a vybornym hercom, sa sleduje skvele a skutocne ma mrzi, ze druha seria vsetko ukoncila. Dovody zrejme nie je nutne hladat dalej ako opat len v penazenke ;) ()

klerik

Pri obľúbenosti O.C. či GOSSIP GIRL si nájde dosť fanúšikov aj tento seriál. Takto nejako bude vyzerať život prominentných detí z už spomínaných seriálov. Je to pekne natočené, občas dráždivé. Vždy som mal však problém s hodnotením seriálov, kde sa vyskytujú hlúpe postavy - tentoraz dám 3 aj napriek tomu, že seriál stojí len na posledných desiatich minútach každej časti... ()

lakikaki

Dirty Sexy Money – intelligent and funny. Hoci je to tak trochu telenovela, je veľmi dobre napísaná, výborne zahraná a zábavná inteligentným spôsobom. Každá jedna postava je aspoň sčasti bastard, ale práve to dodáva seriálu punc autentickosti a zžitie sa s postavami je omnoho zaujímavejšie, keď ich svet nie je iba čiernobiely. Scenár síce občas trochu zakopne a pomáha si pri tom prostoduchými zvratmi, ale následné dianie to zakaždým zachráni, takže za žiadne výrazné negatívum to považovať nechcem a nebudem. A prekvapivo mi nevadil ani vyššie spomínaný telenovelový charakter, prejavujúci sa najmä v druhej sérii, ktorá za tou prvou síce trošičku zaostáva, ale nie je ani tak horšia, ako skôr odlišná. Za sklamanie by som ju ale určite neoznačil. Čo ma však trochu sklamalo, bola záverečná časť, ktorá nemala práve najrafinovanejší scenár, ale podarilo sa jej aspoň elegantne uzavrieť niekoľko, dovtedy nezodpovedaných, otázok. Avšak príliš veľa ich zostalo otvorených aj naďalej a mne je veľmi ľúto, že pokračovania tohto skvelého seriálu sa už veľmi pravdepodobne nedočkáme. Veľká škoda. ()

honajz

Mně se to nelíbilo. Přišlo mi to zmateně vyprávěné a charaktery těch postav plavaly po povrchu. Nebylo nic, co by mne zaujalo. Stát se mohlo cokoliv. Ke konci to začalo připomínat Ordinaci v Růžové zahradě. Vtipu to taky moc nepobralo. Pár situací je fajn, pohled do tohoto světa tímto způsobem ne až tak profláknutý, ale prostě mne to nedrželo, neudrželo, nudilo, a ti lidé mi byli zcela ukradení. ()

• V první verzi pilotu se objevila také Victoria Pratt, ale její postava byla později vyškrtnuta. (NinadeL)