Dirty Sexy Money (TV seriál)

Sexi špinavé prachy

USA, 2007–2009, 16 h 25 min (Minutáž: 42–43 min)

Peter Nashel

Peter Krause, Donald Sutherland, William Baldwin, Seth Gabel, Zoe McLellan, Blair Underwood, Will Shadley, Jill Clayburgh, Sheryl Lee, Samaire Armstrong, Lucy Liu, Bellamy Young, Chloë Grace Moretz, Tamara Feldman, Sofía Vergara, Michelle Krusiec, Kristin Bauer van Straten, Kiersten Warren, Kelvin Yu, Lisa Arturo, David Bardeen, Brooke Smith, Elle Fanning, Peter Strauss, Thomas Kopache, Victoria Pratt, Scott Alan Smith, Darcy Rose Byrnes, Alexa Gerasimovich, Bella Thorne, Gina Torres, Jocelin Donahue, Nolan North, Briana Lane, Marco Dapper, Dale Waddington, Isabella Hofmann, Jill Latiano, Neil Hopkins, Tom Wright, Gary Collins, Scott Holroyd, Natalie Zea, Jeff Denton, Jody Lambert, Rachel Winfree, John Kapelos, Victor Browne, Ted Shackelford, Kristin Holt, Glenn Fitzgerald, Peter Jason, Deborah May, Eric Curtis Johnson, Jelly Howie, Sarah Carter, Ron Glass, Joseph Siravo, Hannah Leigh, Matt Riedy, Joe Forbrich, Gilles Marini, Alex Nesic, Tommy Nelson, Candis Cayne, Evan Arnold, Maria McCann, Bruce French, Ursula Brooks, John Bennett Perry, Madison Mason, Trevor St. John, Selenis Leyva, Kimberly Dilts, Ming Lo, Louis Giambalvo, Jennifer Ilene Perry, Steve Stapenhorst, Adam Kulbersh, Peter Bogdanovich, Daniel Cosgrove, Joseph Adams, John Ellison Conlee, Erick Avari, Eddie Cibrian, Lin Shaye, Alan Blumenfeld, Robert Pine, Alice Krige, Kenny G, Don Stark, Caroline Lagerfelt, Michael Lerner, Elaine Kagan, Joel Madden, John Rubinstein, Ken Howard, Eddie Driscoll, Christopher Grove, Donna Mills, Rena Sofer, Elijah Kelley, John Schneider, Krista Allen, Agnes Bruckner, Tzi Ma, Rick Scarry, Kathe Mazur, Jan Munroe, Mel Fair, Richard Tanner, Paul Darrigo, Steve Seagren, Andrew Astor, Nikki Novak, Daryl Keith Roach, Jeffrey Hutchinson, Joseph Will, Ron Butler, Michael FitzGibbon, Marc D. Wilson, Jordan Feldman, Andrew Friedman, Bob Wiltfong, Rebecca Tilney, Dean Napolitano
  • honajz

Mně se to nelíbilo. Přišlo mi to zmateně vyprávěné a charaktery těch postav plavaly po povrchu. Nebylo nic, co by mne zaujalo. Stát se mohlo cokoliv. Ke konci to začalo připomínat Ordinaci v Růžové zahradě. Vtipu to taky moc nepobralo. Pár situací je fajn, pohled do tohoto světa tímto způsobem ne až tak profláknutý, ale prostě mne to nedrželo, neudrželo, nudilo, a ti lidé mi byli zcela ukradení.(9.9.2016)

• liuk

Jaký je pilot? Rozhodně zábavný, poutavý a budící zájem na pokračování - 4*. Zatímco většina soap oper odehrávající se mezi členy těch nejbohatších sociálních skupin se snaží aspoň podprahově vyvolat jakousi závist a touhu moci si taky takhle užívat, Dirty Sexy Money se vydal opravdu jinou cestou. Snad ze všech členů klíčové rodiny Darlingů udělal mocné karikatury nebo snad i úplné voly. Ale voly, které je z pohledu dobráckého právníka, který pro ně z jistého důvodu začal pracovat, opravdu zábavné sledovat. Povedlo se moc trefně hned ze začátku vystihnout povahy všech, a tak snad můžeme doufat, že se nedočkáme nějakých velkých úkroků stranou. A je vtipné sledovat, jak Kiefer Sutherland je stále podobnější a podobnější svému otci Donaldovi.(5.10.2007)

Příjemný seriál se zajímavými herci i jejich postavami. Ke konci se z toho bohužel začala stávat telenovela a poslední díl byl vážně přehnaně utnutý, kde šlo jen o to kdo s kým skončí. Je to škoda protože potenciál seriál měl alespoň na další sezónu, ale jeho tvůrci to přece nedělají pro naše pobavení, ale jen pro peníze:).(27.1.2010)

Darlingovci, ich zivoty, svet a ich zobrazenie na obrazovkach je perfektnou ukazkach umeleckeho a najma mravneho upadku dnesnej spolocnosti. Prachy vladnu svetu a tych par, ktori ich maju skutocne neobmedzene mnozstvo si za ne dokazu kupit, zaobstarat a zariadit uplne vsetko. Od narodeninovej oslavy na uzavretom Manhattanskom moste, cez umlcanie nekomfortneho pribuzneho az po darovanie organu za ucelom znovuprijatia padleho knaza. Nemajme vsak iluzie o prehnanom umeleckom prepaleni zivota takychto ludi, som presvedceny o tom, ze realita je ovela, ovela horsia...Nech je vsak Dirty sexy money o com len chce, vdaka skvelemu spracovaniu a vybornym hercom, sa sleduje skvele a skutocne ma mrzi, ze druha seria vsetko ukoncila. Dovody zrejme nie je nutne hladat dalej ako opat len v penazenke ;)(23.8.2010)

Vynikajúci seriál...dokonalá kombinácia jemného napätia a záhady, trefnej irónie, humoru so skutočne zaujímavými charaktermi (či už ide o kňaza, budúceho senátora atď. atď atď. ...), skvelé dialógy a na rozdiel od iných amerických seriálov sa na scéne vkuse niečo zomelie, čo núti diváka neodtrhnúť oči od obrazovky...Na trištvrtehodinku sa máte šancu ponoriť do nablýskaného sveta newyorskej smotánky, ktorý nie je až taký dokonalý, na aký sa hrá..je plný inríg, podvodov, lží...avšak je aj neuveriteľne príťažlivý...(6.1.2009)

• - V první verzi pilotu se objevila také Victoria Pratt, ale její postava byla později vyškrtnuta. (NinadeL)