Dirty Sexy Money (TV seriál)

Sexi špinavé prachy

USA, 2007 - 2009, 16 h 25 min (Minutáž: 23x45 min)

Peter Nashel

Peter Krause, Donald Sutherland, William Baldwin, Seth Gabel, Zoe McLellan, Blair Underwood, Will Shadley, Jill Clayburgh, Sheryl Lee, Samaire Armstrong, Lucy Liu, Bellamy Young, Chloë Grace Moretz, Tamara Feldman, Sofía Vergara, Michelle Krusiec, Kristin Bauer van Straten, Kiersten Warren, Kelvin Yu, Lisa Arturo, David Bardeen, Brooke Smith, Elle Fanning, Peter Strauss, Thomas Kopache, Victoria Pratt, Scott Alan Smith, Darcy Rose Byrnes, Alexa Gerasimovich, Bella Thorne, Gina Torres, Jocelin Donahue, Nolan North, Briana Lane, Marco Dapper, Dale Waddington, Isabella Hofmann, Jill Latiano, Neil Hopkins, Tom Wright, Gary Collins, Scott Holroyd, Natalie Zea, Jeff Denton, Jody Lambert, Rachel Winfree, John Kapelos, Victor Browne, Ted Shackelford, Kristin Holt, Glenn Fitzgerald, Peter Jason, Deborah May, Eric Curtis Johnson, Jelly Howie, Sarah Carter, Ron Glass, Joseph Siravo, Hannah Leigh, Matt Riedy, Joe Forbrich, Gilles Marini, Alex Nesic, Tommy Nelson, Candis Cayne, Evan Arnold, Maria McCann, Bruce French, Ursula Brooks, John Bennett Perry, Madison Mason, Trevor St. John, Selenis Leyva, Kimberly Dilts, Ming Lo, Louis Giambalvo, Jennifer Ilene Perry, Steve Stapenhorst, Adam Kulbersh, Peter Bogdanovich, Daniel Cosgrove, Joseph Adams, John Ellison Conlee, Erick Avari, Eddie Cibrian, Lin Shaye, Alan Blumenfeld, Robert Pine, Alice Krige, Kenny G, Don Stark, Caroline Lagerfelt, Michael Lerner, Elaine Kagan, Joel Madden, John Rubinstein, Ken Howard, Eddie Driscoll, Christopher Grove, Donna Mills, Rena Sofer, Elijah Kelley, John Schneider, Krista Allen, Agnes Bruckner, Tzi Ma, Rick Scarry, Kathe Mazur, Jan Munroe, Mel Fair, Richard Tanner, Paul Darrigo, Steve Seagren

23/23 Tohle je přesně ten typ seriálu, o kterém se nedá moc seriózně debatovat, ale je vám s ním dobře. Přes všechny předpoklady je to brilantní zábava a skutečné překvapení pro nevěřící Tomáše. Bohužel to každou sezónu dopadlo trestuhodně s počtem neodvysílaných epizod. Loni to byly tři poslední (a dostupný také není první sestřih pilotu s trochu odlišným obsazením, například role Vicky Pratt byla celá vyškrtnuta) a tak se prostě série zkrátila. Letos, kromě krácení, dokonce díl uprostřed přeskočili… Pak takové libůstky nemají běžného diváka otrávit a stává se to tak automaticky jen kvalitním seriálem na DVD. Což je samozřejmě velká škoda; i když teď to vysílání na JOJce možná k něčemu vypadat bude. Nebylo by to poprvé, kdyby seriál doma takřka propadl a stal se hitem až po vývozu.(25.1.2009)

Darlingovci, ich zivoty, svet a ich zobrazenie na obrazovkach je perfektnou ukazkach umeleckeho a najma mravneho upadku dnesnej spolocnosti. Prachy vladnu svetu a tych par, ktori ich maju skutocne neobmedzene mnozstvo si za ne dokazu kupit, zaobstarat a zariadit uplne vsetko. Od narodeninovej oslavy na uzavretom Manhattanskom moste, cez umlcanie nekomfortneho pribuzneho az po darovanie organu za ucelom znovuprijatia padleho knaza. Nemajme vsak iluzie o prehnanom umeleckom prepaleni zivota takychto ludi, som presvedceny o tom, ze realita je ovela, ovela horsia...Nech je vsak Dirty sexy money o com len chce, vdaka skvelemu spracovaniu a vybornym hercom, sa sleduje skvele a skutocne ma mrzi, ze druha seria vsetko ukoncila. Dovody zrejme nie je nutne hladat dalej ako opat len v penazenke ;)(23.8.2010)

Pri obľúbenosti O.C. či GOSSIP GIRL si nájde dosť fanúšikov aj tento seriál. Takto nejako bude vyzerať život prominentných detí z už spomínaných seriálov. Je to pekne natočené, občas dráždivé. Vždy som mal však problém s hodnotením seriálov, kde sa vyskytujú hlúpe postavy - tentoraz dám 3 aj napriek tomu, že seriál stojí len na posledných desiatich minútach každej časti...(12.1.2009)

• honajz

Mně se to nelíbilo. Přišlo mi to zmateně vyprávěné a charaktery těch postav plavaly po povrchu. Nebylo nic, co by mne zaujalo. Stát se mohlo cokoliv. Ke konci to začalo připomínat Ordinaci v Růžové zahradě. Vtipu to taky moc nepobralo. Pár situací je fajn, pohled do tohoto světa tímto způsobem ne až tak profláknutý, ale prostě mne to nedrželo, neudrželo, nudilo, a ti lidé mi byli zcela ukradení.(9.9.2016)

hned v prvním díle vám přesně nalinkujou charakter od charakteru, každej samozřejmě jinej, aby to bylo pěkně přitažlivě rozmanitý, vrazí tam zápletku milostnýho trojúhelníku, vraždy (nebo že by nehody??) a pár dalších zamotanic, pak několik známých tváří pro větší sledovanost (W. Baldwin, D.Sutherland, hezounek S. Gabel...) a aby toho nebylo málo, do druhý série přihodí na pokerovej stůj ještě diamantovou třešinku v podobě neodolatelný Lucy Liu a tradadáá, i bez nějakýho extraordinérního blafování scénáristi tuhle hru s divákem pravděpodobně vyhrajou(1.5.2009)

• - V první verzi pilotu se objevila také Victoria Pratt, ale její postava byla později vyškrtnuta. (NinadeL)