Miloš Kopecký a Jiří Sovák v hlavních rolích dnes již klasické adaptace slavného humoristického románu Kingsley Amise a Roberta Conquesta.  Komedie o mužích, kteří si založili Metropolitní egyptologickou společnost amatérů, aby si uchránili alespoň částečnou volnost od manželek. Dokonale vybudovaný aparát nejprve vzbuzuje v ženách naprostou důvěru. Pravidelně ve čtvrtek se pánové scházejí v budově společnosti, o víkendech jezdí na semináře. O podezřelou společnost se začne zajímat i policie. A teprve shoda okolností přinutí ctihodné anglické gentlemany společnost rozpustit. Výborný a inteligentní příběh podle dnes již klasického humoristického románu je umocněn skvělými hereckými výkony Miloše Kopeckého, Jiřího Sováka a Josefa Vinkláře. (oficiální text distributora)

Mariin

Televizní inscenace podle satirického románu Kingsley Amise. Toto je herecký koncert, lahůdka. A přitom tak jednoduché, minimalistické. Přesně tento druh humoru mám rád. Jiří Sovák jako Cambuslang tu exceluje, ale též Miloš Kopecký jako předseda Henwick a z žen zvláště Irena Kačírková jako jeho šarmantní manželka. Toto dílko patří mezi nejvtipnější z českých inscenací vůbec. ()

D.Moore

Filmu by možná prospělo maličké zkrácení, aby nabral větší spád a aby jeden vtip střídal druhý, ale co - čtyři hvězdy jsou i tak naprosto a plně zasloužené. Kdyby za nic jiného, tak za zcela úchvatnou část, kdy Jiří Sovák zvedá telefony coby nerudný "vrátný", a za závěrečné okecávací interview, v němž mě Miloš Kopecký rozesmál k slzám, je prostě dát musím. "Kamna?"-"Kouří!", "Ubrusy?"-"V pořádku!", "Popelníky?"-"Plné!" ()

Gimli

Mám slabost pro Jiřího Sováka. A když k němu přidáte hromadu dalších skvělých herců (kteří dnešnímu českému filmu chybí), je to paráda. Jednotlivé výstupy jsou výborně vypointované. Bavil jsem se od začátku do konce královsky a obdivoval tu promakanost dokonalého krytí. S několika kamarády jsme přemýšleli, jaký spolek založíme my. ()

Marthos

Skvost! Metropolitní egyptologická společnost a její železné zákony, včetně pravidelných výjezdních seminářů, je vinna tím, že jsem se málem zalknul smíchy. A to nepřeháním. Sovákův Cambuslang alias šmatlavý vrátný alias polský profesor Asymczyk náleží k absolutním vrcholům filmového klaunství, podobně jako závěrečné televizní interview v podání Kopeckého, Vinkláře a Adamíry. Tím bych chtěl vzdát hold vaší otázce. Geniální. Skvělé. Nehynoucí. ()

nascendi

Pozrel som si pol storočia starú  televíznu inscenáciu románu Kingsley Amisa, ktorý je ešte o pár rokov starší. S ľútosťou musím konštatovať, že napriek nasadeniu osvedčených hercov nedokázal ani taký skúsený režisér, akým nepochybne Fratišek Filip bol, zabrániť tomu, aby som jeho dielo sledoval s vypätím všetkých vôľových vlastností a ani tak sa neubránil občasným mikrospánkom. Príčinu vidím nielen v anglickom humore, pre ktorý nemám dostatočne vyvinuté receptory, ale najmä  v zostarnutí predlohy i samotnej inscenácie. Z pohľadu súčasného diváka netuším, čo mu mala táto inscenácia priniesť. ()