Řekni, kdo tě zabil (TV seriál)

Pushing Daisies

Povedz, kto ťa zabil

Fantasy / Komedie / Romantický / Drama

USA, 2007 - 2008, 16 h 2 min (Minutáž: 22x43 min)

Jim Dooley

Lee Pace, Anna Friel, Chi McBride, Ellen Greene, Swoosie Kurtz, Kristin Chenoweth, Jim Dale, Mike White, Julia Campbell, Paul Reubens, Audrey Wasilewski, Mark Harelik, Riki Lindhome, Christopher Sieber, Omar Avila, Eddie Shin, Patrick Fabian, Patrick Breen, Ivana Milicevic, Autumn Reeser, Missi Pyle, French Stewart, Peter Cambor, Diana Scarwid, Lee Arenberg, Googy Gress, Graham McTavish, Sammi Hanratty, David Arquette, Christine Adams, Hayley McFarland, Dana Davis, Ted Garcia, Jenny Wade, Orlando Jones, Michael Hitchcock, Paul F. Tompkins, Rachael Harris, Gina Torres, Fred Williamson, Robert Picardo, Nora Dunn, Jayma Mays, Molly Shannon, Byrne Offutt, George Hamilton, Josh Randall, Eric Stonestreet, Patrick Fischler, Josh Hopkins, Joel McHale, Wilson Cruz, Stephen Root, Willie Garson, Colton Haynes, Theo Alexander, Mark Povinelli, Hamish Linklater, Ellery Sprayberry, Ed Brigadier, Christopher Neiman, Jennifer Elise Cox, Sarah Jayne Jensen, Jessica Lundy, Debra Mooney, Julie Wittner, Melinda Bennett, Raúl Esparza, Kerri Kenney, Constance Zimmer, Dan Glenn, Lydia Look, Ping Wu, Taji Coleman, Murray Gershenz, Sy Richardson, Ralph P. Martin, Blake Kushi, Nick Endres, Mo Collins, Jenn Gotzon, Tim Conlon, Ron Yuan, Matt Winston, E.J. Callahan, Allan Graf, Steve Hytner, Wayne Wilderson, Grant Shaud, Dash Mihok, Carlos Alazraqui, Barbara Barrie, Michael Cornacchia, Hayes MacArthur, Andrea Lui, Daeg Faerch, Fred Willard, Ethan Phillips, Jesse Heiman, Tim Bagley, Beth Grant, Alexander Gould, David Koechner, Mary Kay Place, Michael Weaver, Richard Benjamin, George Segal, Wendie Malick, Michael McDonald, Joey Slotnick, Mackenzie Brooke Smith, Rachel Cannon

Takřka geniální seriál s neuvěřitelně laskavou atmosférou doplatil na svou prudkou originalitu, když byl během druhé série nemilosrdně zrušen. Kombinace "burtonovské" hravosti a optimisticky barevných motivů asi není pro každého a určitě chvilku trvá, než se do ní zakousnete. Pak ale zachutná stejně jako pověstné koláče hlavního hrdiny. S přibývajícími epizodami roste důraz kladený na detektivní stránku příběhů a tempo jednotlivých dílů se pěkně zrychluje.(21.12.2010)

Pushing Daisies strašně klame tělem. Tváří se jako jednoduchá romantická komedie, a kýčovitě nádherné prostředí a rozpustilá hudba tomu napomáhají. Ze všech žánrů, které spojuje, je ale PD nepochybně především fantasy (hrátky se smrtí fungují, a je to výborný nápad) a mysteriózní. Ne zrovna klasicky střižená detektivka, ale absurdní miniepizodky, které posouvají děj dopředu hlavně tím, že pomáhají dokreslovat vztahy hlavních postav (asi jako kauzy v Ally McBealové), a tak se nenuceně dostáváme k prvku dramatu, které taky funguje dobře. Ned miluje Chuck, a Chuck zase Neda. Ale tahle láska nemůže díky nastoleným zákonitostem nikdy propuknout. A tak se Ned s Chuck dobrovolně uzavírají do vězení osamělosti. Chuck před celým světem, a Ned zase před Olive. Olive taky miluje Neda, a neschopná se smířit s jeho nedostupností, se i ona dobrovolně uvrhá do téhož vězení. Tady je asi největší zádrhel (nikoli faktický problém kvality seriálu, ale jeho možné působení na diváky), že kolonky romantický/komedie nejsou naplňovány tradiční formou. Těžko mít ten klasicky kýčovitý hřejivý pocit romantiky ze seriálu, kde nikdy doopravdy nedojde k naplnění jakéhokoli vztahu (říkejte si co chcete, ale sex prodává), a těžko se od srdce smát tam, kde postavy, které máte rádi, se víc než cokoli jiného trápí, že jsou samy, a že už tak zůstanou. Pushing Daisies je romantický seriál, ale zároveň frustrující. Je humorný, ale ne klasickým ha ha způsobem, spíš morbidně cynickým, a tak se z něho stává tvrdý seriálový oříšek. Je to nádherné dílo, ale není to snadno zkousnutelné. A fakt, že to tak vůbec nevypadá, nepochybně spoustu lidí odradí. To by ale byla škoda.(11.10.2007)

Ve velice výjimečných případech se vám stane, že narazíte na něco, co je vám "ušité na míru". Přiznám se bez mučení, že Pushing Daisies u mě spadá právě do téhle kategorie. Přesto, že se vše točí kolem mrtvol, celek působí velice pozitivně a optimisticky. Svůj díl na tom má i veselá barevná stylizace, potrhlost postav, absurdní zápletky, všudypřítomný humor a v neposlední řadě skvělé herecké výkony, Jako bonus tu najdeme roztomile staromódní romantiku i několik písní (většinou v podání bezkonkurenční Kristin Chenoweth). Je mi záhadou, jak je možné, že seriál, který sbíral nominace a ocenění, kam se člověk podívá. a i zde se těší velké popularitě, skončil po dvou sériích. Ovšem co díl, to perla. Sečteno, podtrženo je to roztomilé, barevné, vtipné, absurdní, potrhlé, ujeté...a prudce koukatelné. A pozor! Způsobuje nepřekonatelnou chuť na ovocné koláče! Nejlepší díly: 1x01, 1x03, 1x04, 1x07, 2x01, 2x04, 2x08, 2x11(16.5.2011)

Chápu, že ne každému se tento seriál musí líbit, ale já jsem se do něj zamilovala hned od první epizody. Vypravěč a jeho Fakta byla následující..., sladký Ned, roztomilá Chuck, nevrlý Emerson a samozřejmě i malinká Olive. Charaktery jsou skvěle napsány, zápletky (často absurdní) mě baví, plus je i barevnost ve stylu Tima Burtona. Nejvíc ale má romantická duše vzdychá nad vztahem mezi Nedem a Chuck. Jeden z mála seriálů, který se netočí jedině kolem sexu, jediný, který ukazuje, že i bez něj se mohou mít dva lidi rádi. Měním názor, nechápu, jak se tento seriál někomu může nelíbit... :-)(16.1.2011)

• korbitch22

JEŽIŠI!!!od seriálu,který má na svědomí tvůrce mrtví jako já,sem čekal teda kurevsky víc.první díl byl perfektní a já se těšil na další,už sem viděl celou první řadu a děkuju,víc už nechci.přiblblé postavičky,laciné fórky,všelijaké šílené barvičky a bože mě tak strašně nasrávající anna friel,kterou mám plný zuby už od bathory.navíc opět zmrdaný český dabing.už je mi jasné,proč mrtví jako já běží na čt 1 a tahle blbost na primě.fuj,fuj,fuj!tohle nešahá mrtví jako já,ani po začátek topůrka od kosy:-)(5.2.2010)

• - Spoiler: Ve středu zápletky osmého dílu druhé řady je postava Marianne Marie Beetle (Beth Grant). Jak Fullerovi fanoušci vědí, Marianne je postava z jeho předchozího seriálu Wonderfalls. (Tom Riddle)

• - V 7. epizodě 2. série s názvem "Bohatým brát" se malý Ned (Field Cate) pokouší oživit hada a králíka svého indského kamaráda. Oživuje je na hromadě suchého listí, které však navzdory předešlým tvrzením při doteku s Nedem (Lee Pace) zůstalo stále suché. (Rimer545)

• - Název seriálu je jen dalším americkým slangovým výrazem pro to, že je někdo mrtvý, stejně jako například původní název seriálu Odpočívej v pokoji. Doslovný překlad "tlačit sedmikrásky" samozřejmě znamená, že když je někdo pohřben v zemi, vytlačuje je na povrch. (Tom Riddle)