Řekni, kdo tě zabil (TV seriál)

Pushing Daisies

Povedz, kto ťa zabil

Fantasy / Komedie / Romantický / Drama

USA, 2007 - 2008, 16 h 2 min (Minutáž: 22x43 min)

Tvůrci:

Bryan Fuller

James Dooley

Lee Pace, Anna Friel, Chi McBride, Ellen Greene, Swoosie Kurtz, Kristin Chenoweth, Jim Dale, Mike White, Julia Campbell, Paul Reubens, Audrey Wasilewski, Mark Harelik, Riki Lindhome, Christopher Sieber, Omar Avila, Eddie Shin, Patrick Fabian, Patrick Breen, Ivana Milicevic, Autumn Reeser, Missi Pyle, French Stewart, Peter Cambor, Diana Scarwid, Lee Arenberg, Googy Gress, Graham McTavish, Sammi Hanratty, David Arquette, Christine Adams, Hayley McFarland, Dana Davis, Ted Garcia, Jenny Wade, Orlando Jones, Michael Hitchcock, Paul F. Tompkins, Rachael Harris, Gina Torres, Fred Williamson, Robert Picardo, Nora Dunn, Jayma Mays, Molly Shannon, Byrne Offutt, George Hamilton, Josh Randall, Eric Stonestreet, Patrick Fischler, Josh Hopkins, Joel McHale, Wilson Cruz, Stephen Root, Willie Garson, Colton Haynes, Theo Alexander, Mark Povinelli, Hamish Linklater, Ellery Sprayberry, Ed Brigadier, Christopher Neiman, Jennifer Elise Cox, Sarah Jayne Jensen, Jessica Lundy, Debra Mooney, Julie Wittner, Melinda Bennett, Raúl Esparza, Kerri Kenney, Constance Zimmer, Dan Glenn, Lydia Look, Ping Wu, Taji Coleman, Murray Gershenz, Sy Richardson, Ralph P. Martin, Blake Kushi, Nick Endres, Mo Collins, Jenn Gotzon, Tim Conlon, Ron Yuan, Matt Winston, E.J. Callahan, Allan Graf, Steve Hytner, Wayne Wilderson, Grant Shaud, Dash Mihok, Carlos Alazraqui, Barbara Barrie, Michael Cornacchia, Hayes MacArthur, Andrea Lui, Daeg Faerch, Fred Willard, Ethan Phillips, Jesse Heiman, Tim Bagley, Beth Grant, Alexander Gould, David Koechner, Mary Kay Place, Michael Weaver, Richard Benjamin, George Segal, Wendie Malick, Michael McDonald, Joey Slotnick, Mackenzie Brooke Smith, Rachel Cannon, Carol Mansell, Brad Grunberg, Shelley Berman, Pamela Kosh, Phil Abrams

Během 3 dní, jsem ho viděl celý a povišuju z 4* na 5. Když jsem ho viděl celý, taky jsem tak viděl i příběh (každý díl není na jedno brdo), táhnoucí se oběma skromnými sériemi (uvítal bych plnohodnotné (po 20-24 dílech) 4 další), který naznačoval, že by se seriál mohl velmi se rozvinout (podobně jako Gilmorky -pro ty co je viděly z většiny). Nejoblíbenější postavy jsou Ned (za jeho věčná přirovnávání), Olive (ta ale zpívá a dělá scény) a Emerson (za jeho vztah k penězům a hláškám s tím spojené), občas Chucky a obě tety. A jsou podpořeny obrazovou naaranžovaností (kamera to ještě podtrhává) a vypravěčem, který umí se odmlčet i ozvat se ve správný čas ("Fakta jsou následující:").(17.7.2013)

Zvláštně barevné, teplé a studené zároveň, zábavné a roztomilé. Barry Sonnenfeld je v určitých scénách hrozně moc cítit. Každopádně bylo příjemné koukat na seriál s určitým nápadem a hlavně s optimistickým laděním. Upřímná láska obou protagonistů je jedním z mnoha milých prvků seriálu a právě ten mě absolutně přesvědčil o dobrém hodnocení, protože s láskou podobného ražení se na obrazovce moc nesetkávám, asi protože je na dnešní publikum moc šťastná. V kontrastu s Codovým cynismem zprostředkovaným pro roli perfektním McBridem to navíc pracuje jako Emerson za peníze. Seriálu nechybí nenucený humor a je sladký jako jeden z koláčů.(30.12.2010)

Jejda, to je silenej narkotrip. Castecne Burton, castecne Amelie, castecne detektivka, křiklavy barvy jak od fauvistu, a do toho uplne ujeta a na hlavu padla zapletka o cukrari, kterej ozivuje a zabiji dotekem a navic budi mrtvoly kvuli vyslechu. Kazdopadne to bavi a predstavivost u sledovani Pushing Daisies nezustava ani na chvili v klidu. Zatim jsem videl jen par dilu, vic dopisu pozdeji. Ale ta vizualita je vazne omracujici.(20.8.2008)

Úžasný seriál kombinujúci výtvarnú a dramaturgickú stránku filmov Tima Burtona ako napr. Big Fish, alebo Lemony Snicket...Kúzelná atmosféra, morbídny ale nevinný humor a zaujímavé obsadenie. Tento seriál som si obľúbil hneď od prvých minút....Zápletka je typicky burtonovská a som zvedavý ako si s ňou tvorcovia budú pohrávať v ďalších dieloch...(22.9.2007)

Smíchejte Carnivale a Wonkovu čokoládovnu a máte Pushing daisies. Divná kombinace, ale v tomhle provedení rozhodně půvabná. Uskakování od hlavního příběhu k jiným je sice otravné, ale v pozdějších dílech aspoň ne tak časté. Herci mají skvěle napsané postavy a Lee Pace ala Ned je se svými úšklebky perfektní. S Annou Friel jim to sluší a zákaz dotýkaní je opravdu originálni a velice vtipný, jako celý seriál. Škoda jen, že některé zápletky nedokážou zaujmout tak, jako jiné. I tak je to oproti všem těm vážným kriminálkám a všem tajemným seriálům, vítaná změna.(31.8.2008)

• - První sezona byla nominovaná na 12 cen Emmy. (Lenny.M)

• - Anna Friel (Chuck) je Britka, a při natáčení používá svůj americký přízvuk. Jediná osoba, se kterou mluví svým přirozeným přízvukem, je její matka, která nesnáší, když její dcera používá "americký hlas". (Tom Riddle)

• - Spoiler: Ve středu zápletky osmého dílu druhé řady je postava Marianne Marie Beetle (Beth Grant). Jak Fullerovi fanoušci vědí, Marianne je postava z jeho předchozího seriálu Wonderfalls. (Tom Riddle)