Řekni, kdo tě zabil (TV seriál)

Pushing Daisies

Povedz, kto ťa zabil

Fantasy / Komedie / Romantický / Drama

USA, 2007 - 2008, 16 h 2 min (Minutáž: 22x43 min)

Jim Dooley

Lee Pace, Anna Friel, Chi McBride, Ellen Greene, Swoosie Kurtz, Kristin Chenoweth, Jim Dale, Mike White, Julia Campbell, Paul Reubens, Audrey Wasilewski, Mark Harelik, Riki Lindhome, Christopher Sieber, Omar Avila, Eddie Shin, Patrick Fabian, Patrick Breen, Ivana Milicevic, Autumn Reeser, Missi Pyle, French Stewart, Peter Cambor, Diana Scarwid, Lee Arenberg, Googy Gress, Graham McTavish, Sammi Hanratty, David Arquette, Christine Adams, Hayley McFarland, Dana Davis, Ted Garcia, Jenny Wade, Orlando Jones, Michael Hitchcock, Paul F. Tompkins, Rachael Harris, Gina Torres, Fred Williamson, Robert Picardo, Nora Dunn, Jayma Mays, Molly Shannon, Byrne Offutt, George Hamilton, Josh Randall, Eric Stonestreet, Patrick Fischler, Josh Hopkins, Joel McHale, Wilson Cruz, Stephen Root, Willie Garson, Colton Haynes, Theo Alexander, Mark Povinelli, Hamish Linklater, Ellery Sprayberry, Ed Brigadier, Christopher Neiman, Jennifer Elise Cox, Sarah Jayne Jensen, Jessica Lundy, Debra Mooney, Julie Wittner, Melinda Bennett, Raúl Esparza, Kerri Kenney, Constance Zimmer, Dan Glenn, Lydia Look, Ping Wu, Taji Coleman, Murray Gershenz, Sy Richardson, Ralph P. Martin, Blake Kushi, Nick Endres, Mo Collins, Jenn Gotzon, Tim Conlon, Ron Yuan, Matt Winston, E.J. Callahan, Allan Graf, Steve Hytner, Wayne Wilderson, Grant Shaud, Dash Mihok, Carlos Alazraqui, Barbara Barrie, Michael Cornacchia, Hayes MacArthur, Andrea Lui, Daeg Faerch, Fred Willard, Ethan Phillips, Jesse Heiman, Tim Bagley, Beth Grant, Alexander Gould, David Koechner, Mary Kay Place, Michael Weaver, Richard Benjamin, George Segal, Wendie Malick, Michael McDonald, Joey Slotnick, Mackenzie Brooke Smith, Rachel Cannon

Tak to je moje. Kouzelnou barevností mi to připomínalo Penelope. Ta atmosféra podle mě hrála v seriálu velkou roli. Taky se mi líbí malý počet dílů, což zaručilo, že se seriál nestihl zkazit, jak to mu zpravidla bývá. Herci byli perfektní od Lee Pace, přes Annu Fiel až po Chi McBride (můj osobní favorit v tomto seriálu), no a tetičky nebyly jiné než perfektní. Jediný, kdo mi tu vadil, byla Kristin Chenoweth - tu jako herečku nemám vůbec ráda a vadí mi snad všude v čem jsem ji viděla. Díly vás nikdy nenudí, střídá se tu vtip, občas napětí (i když abych pravdu řekla, poslední díly jsem viděla s českým dabingem a tam mě velmi mrzelo že v podstatě už od začátku jsem věděla kdo je ten bídák, jelikož ho vždy - aspoň v těch 4 dílech- daboval Vaculík), láska, absurdita, magičnost. A to vše je zabaleno, jak už jsem se zmínila, v krásné přímo pohádkově magické barevné atmosféře.(26.12.2011)

1. série Po první řadě musím s radostí říci, že Pushing Daisies mě skutečně zaujaly, a to se mi u většiny seriálů, zvlášť, když se tam ještě k tomu řeší vraždy, nestává... Zajímavá hlavní myšlenka, sympatické postavy a nebo nadprůměrná hudba. To vše vyzdvyhuje seriál poměrně vysoko. Menší výhrady bych měl k výpravě, která je sice skoro vždy opravdu kouzelná, ale podle mě by občas neuškodilo podívat se třeba na skutečnou noční oblohu či skutečnou louku... Tyto věci už jsou přece samy o sobě dost poetické, a není potřeba je ještě více přikrášlovat. Některé záběry tak působí nepříjemně počítačově, stejně jako triky. To ale není nic zas tak zásadního, důležitější je, že romantické linie jsou skutečně silné. Obejdou se bez dotyků, a přesto dokáží vyvolat rozmanité emoce. 80%. 2. série Vše se ještě zlepšilo, výprava už nevypadá tak uměle, hudba je ještě lepší, ale především, hlavní příběhová linie získala neuvěřitelný spád, a tak každá epizoda, kromě klasické detektivní zápletky ještě posouvá příběh mnohem dál. 90%. Celkem to vychází na 85%, a je veliká škoda, že takto neotřelý a kvalitní seriál byl po pouhých dvou sezonách ukončen.(3.2.2010)

Zvláštně barevné, teplé a studené zároveň, zábavné a roztomilé. Barry Sonnenfeld je v určitých scénách hrozně moc cítit. Každopádně bylo příjemné koukat na seriál s určitým nápadem a hlavně s optimistickým laděním. Upřímná láska obou protagonistů je jedním z mnoha milých prvků seriálu a právě ten mě absolutně přesvědčil o dobrém hodnocení, protože s láskou podobného ražení se na obrazovce moc nesetkávám, asi protože je na dnešní publikum moc šťastná. V kontrastu s Codovým cynismem zprostředkovaným pro roli perfektním McBridem to navíc pracuje jako Emerson za peníze. Seriálu nechybí nenucený humor a je sladký jako jeden z koláčů.(30.12.2010)

Ja som racionalista, ktorý má rád "chladnú hlavu" a preto som často na strane detektíva Emersona Coda a pochabú Chuck by som najradšej... no, minimálne okríkla :-) No je mi jasné, že scenár je scenár a keby sa správala normálne a nekazila im dvom prácu, ja by som sa nemusela rozčuľovať, ale diváci by sa nudili. Aj pri takýchto detailoch sa však králičej nežnosti Neda, suchému Emersonovmu humoru, cynickým tetuškám Lily a Vivian, naivite a dobrému srdiečku Olive a v konečnom dôsledku hlavne nádhernej vizuálnej štylizácii á la Amélia z Montmartru... odoláva veľmi ťažko. Navyše tématika smrti - podobne ako pri Dead like me - ma neprestáva baviť.(3.6.2008)

Ačkoliv tomu tak není, po prvních pěti minutách jsem měl pocit, že Tim Burton v tomhle prostě musí mít prsty - po výtvarné stránce jako bych zde četl jeho rukopis - výtvarná stránka je opravdu geniální. Dále mě doslova pohltil unikátní nápad - dva lidé, kteří jsou do sebe zamilovaní, avšak nemohou se nikdy dotknout? To tu ještě nebylo. Když přidáme vynikající herecké výkony Lee Pace a Anny Friel, kterou si pravděpodobně bude většina české populace pamatovat jako krvavou Bathory :), dávám plné hodnocení. 5*+(5.5.2008)