Řekni, kdo tě zabil (TV seriál)

Pushing Daisies

Povedz, kto ťa zabil

Fantasy / Komedie / Romantický / Drama

USA, 2007 - 2008, 16 h 2 min (Minutáž: 22x43 min)

Jim Dooley

Lee Pace, Anna Friel, Chi McBride, Ellen Greene, Swoosie Kurtz, Kristin Chenoweth, Jim Dale, Mike White, Julia Campbell, Paul Reubens, Audrey Wasilewski, Mark Harelik, Riki Lindhome, Christopher Sieber, Omar Avila, Eddie Shin, Patrick Fabian, Patrick Breen, Ivana Milicevic, Autumn Reeser, Missi Pyle, French Stewart, Peter Cambor, Diana Scarwid, Lee Arenberg, Googy Gress, Graham McTavish, Sammi Hanratty, David Arquette, Christine Adams, Hayley McFarland, Dana Davis, Ted Garcia, Jenny Wade, Orlando Jones, Michael Hitchcock, Paul F. Tompkins, Rachael Harris, Gina Torres, Fred Williamson, Robert Picardo, Nora Dunn, Jayma Mays, Molly Shannon, Byrne Offutt, George Hamilton, Josh Randall, Eric Stonestreet, Patrick Fischler, Josh Hopkins, Joel McHale, Wilson Cruz, Stephen Root, Willie Garson, Colton Haynes, Theo Alexander, Mark Povinelli, Hamish Linklater, Ellery Sprayberry, Ed Brigadier, Christopher Neiman, Jennifer Elise Cox, Sarah Jayne Jensen, Jessica Lundy, Debra Mooney, Julie Wittner, Melinda Bennett, Raúl Esparza, Kerri Kenney, Constance Zimmer, Dan Glenn, Lydia Look, Ping Wu, Taji Coleman, Murray Gershenz, Sy Richardson, Ralph P. Martin, Blake Kushi, Nick Endres, Mo Collins, Jenn Gotzon, Tim Conlon, Ron Yuan, Matt Winston, E.J. Callahan, Allan Graf, Steve Hytner, Wayne Wilderson, Grant Shaud, Dash Mihok, Carlos Alazraqui, Barbara Barrie, Michael Cornacchia, Hayes MacArthur, Andrea Lui, Daeg Faerch, Fred Willard, Ethan Phillips, Jesse Heiman, Tim Bagley, Beth Grant, Alexander Gould, David Koechner, Mary Kay Place, Michael Weaver, Richard Benjamin, George Segal, Wendie Malick, Michael McDonald, Joey Slotnick, Mackenzie Brooke Smith, Rachel Cannon, Carol Mansell, Brad Grunberg, Shelley Berman

Chápu, že ne každému se tento seriál musí líbit, ale já jsem se do něj zamilovala hned od první epizody. Vypravěč a jeho Fakta byla následující..., sladký Ned, roztomilá Chuck, nevrlý Emerson a samozřejmě i malinká Olive. Charaktery jsou skvěle napsány, zápletky (často absurdní) mě baví, plus je i barevnost ve stylu Tima Burtona. Nejvíc ale má romantická duše vzdychá nad vztahem mezi Nedem a Chuck. Jeden z mála seriálů, který se netočí jedině kolem sexu, jediný, který ukazuje, že i bez něj se mohou mít dva lidi rádi. Měním názor, nechápu, jak se tento seriál někomu může nelíbit... :-)(16.1.2011)

"Dala bych ti pusu, kdyby mě to nezabilo." Fakta byla následující: První řada na mě působila jako zjevení, protože jsem dlouho neviděla tak roztomilou, vtipnou a originální záležitost se sympatickými postavami (Emersonovy neustálé sarkastické poznámky byly top). Po několika letech jsem konečně zhlédla i druhou sérii, která měla sice více slabších momentů, ale pořád dokázala pobavit. Chválím také český dabing.(14.8.2011)

Takový mix Burtona a Amélie. V dnešní době originální nápad a zpracování. Hlavně v první sérii to šlape náramně. Vše je krásně rozkošné a to hlavně platí na Annu Friel. Její modýlky šatů a úsměvy mi zařídili srdeční arytmii. Chi McBride se zase svojí mimikou a hláškama postaral o časté vtípky. Lee Pace mi naopak vůbec nesedl, protože nemám rád tyhle typy postav, co dlouho kecaj, vlastně nic neřeknou a mají působit roztomile zbrkle. Prostě první série supr, druhá už mě místy nudila.(14.7.2009)

• Handle

Nápad seriálů byl velmi nadějný (i když podobných kousků je taky mraky, viz. ''A co když je to pravda?'') zpracování je taky originální, herci mi nevadí, ale když se mě někdo zeptá jestli se mi to líbí, tak stejně řeknu, že je to kravina. Tohle mohlo dopadnout mnohem líp, mělo to velký potenciál, pro mě bohužel skutek utek.. Nebaví mě to. Vtipy nejsou dobré, jako komedie to nefunguje, snad jediný, co se mi vždycky líbí je, jak se hl. postavy mají rádi, ale nemůžou se dotknout.. Toť vše. Nechápu, z čeho jsou lidi tak odvařený, ale nikomu to samozřejmně brát nebudu. :)(18.1.2010)

Jejda, to je silenej narkotrip. Castecne Burton, castecne Amelie, castecne detektivka, křiklavy barvy jak od fauvistu, a do toho uplne ujeta a na hlavu padla zapletka o cukrari, kterej ozivuje a zabiji dotekem a navic budi mrtvoly kvuli vyslechu. Kazdopadne to bavi a predstavivost u sledovani Pushing Daisies nezustava ani na chvili v klidu. Zatim jsem videl jen par dilu, vic dopisu pozdeji. Ale ta vizualita je vazne omracujici.(20.8.2008)

• - V 7. epizodě 2. série s názvem "Bohatým brát" se malý Ned (Field Cate) pokouší oživit hada a králíka svého indského kamaráda. Oživuje je na hromadě suchého listí, které však navzdory předešlým tvrzením při doteku s Nedem (Lee Pace) zůstalo stále suché. (Rimer545)

• - Anna Friel (Chuck) je Britka, a při natáčení používá svůj americký přízvuk. Jediná osoba, se kterou mluví svým přirozeným přízvukem, je její matka, která nesnáší, když její dcera používá "americký hlas". (Tom Riddle)

• - První sezona byla nominovaná na 12 cen Emmy. (Lenny.M)