Řekni, kdo tě zabil (TV seriál)

Pushing Daisies

Povedz, kto ťa zabil

Fantasy / Komedie / Romantický / Drama

USA, 2007 - 2008, 16 h 2 min (Minutáž: 22x43 min)

Jim Dooley

Lee Pace, Anna Friel, Chi McBride, Ellen Greene, Swoosie Kurtz, Kristin Chenoweth, Jim Dale, Mike White, Julia Campbell, Paul Reubens, Audrey Wasilewski, Mark Harelik, Riki Lindhome, Christopher Sieber, Omar Avila, Eddie Shin, Patrick Fabian, Patrick Breen, Ivana Milicevic, Autumn Reeser, Missi Pyle, French Stewart, Peter Cambor, Diana Scarwid, Lee Arenberg, Googy Gress, Graham McTavish, Sammi Hanratty, David Arquette, Christine Adams, Hayley McFarland, Dana Davis, Ted Garcia, Jenny Wade, Orlando Jones, Michael Hitchcock, Paul F. Tompkins, Rachael Harris, Gina Torres, Fred Williamson, Robert Picardo, Nora Dunn, Jayma Mays, Molly Shannon, Byrne Offutt, George Hamilton, Josh Randall, Eric Stonestreet, Patrick Fischler, Josh Hopkins, Joel McHale, Wilson Cruz, Stephen Root, Willie Garson, Colton Haynes, Theo Alexander, Mark Povinelli, Hamish Linklater, Ellery Sprayberry, Ed Brigadier, Christopher Neiman, Jennifer Elise Cox, Sarah Jayne Jensen, Jessica Lundy, Debra Mooney, Julie Wittner, Melinda Bennett, Raúl Esparza, Kerri Kenney, Constance Zimmer, Dan Glenn, Lydia Look, Ping Wu, Taji Coleman, Murray Gershenz, Sy Richardson, Ralph P. Martin, Blake Kushi, Nick Endres, Mo Collins, Jenn Gotzon, Tim Conlon, Ron Yuan, Matt Winston, E.J. Callahan, Allan Graf, Steve Hytner, Wayne Wilderson, Grant Shaud, Dash Mihok, Carlos Alazraqui, Barbara Barrie, Michael Cornacchia, Hayes MacArthur, Andrea Lui, Daeg Faerch, Fred Willard, Ethan Phillips, Jesse Heiman, Tim Bagley, Beth Grant, Alexander Gould, David Koechner, Mary Kay Place, Michael Weaver, Richard Benjamin, George Segal, Wendie Malick, Michael McDonald, Joey Slotnick, Mackenzie Brooke Smith, Rachel Cannon, Carol Mansell, Brad Grunberg, Shelley Berman

Skvělé obsazení, skvělý nápad, skvělá hra barev, nechybí napětí, romantika, tajemno... Jenom by mě zajímalo, proč to všechno museli tak násilně posledním dílem ukončit... Vůbec by nevadilo, kdyby to protáhli ještě do alespoň jedné série. Tvůrci taky určitě chtěli rozvinout každý kousek skládačky a ne všechno utnout za deset minut, kdy se člověk nemohl pořádně nadechnout. Určitě by to zanechalo lepší celkový dojem. Každopádně musím dát všech 5*, protože jsem si to navzdory malému počtu dílů velmi, velmi užila, ale chci víc! Bake me another pie!!!(15.12.2012)

• suicide

Je ještě brzy na nějaké objektivnější hodnocení, takže se ho prozatím zdržím, protože seriál může překvapit. Prozatím po několika dílech zhlédlých kostatuji pár poznatků: Když jsem viděl upoutávku, tak jsem si říkal: "Páni, to je ale skvělej námět na film!" Pak jsem se zklamáním zjistil, že jde o seriál. Víte ono takhle pojatý to nemůže mít dlouhou únosnost na seriál. Co jsem měl možnost vypozorovat, tak se jedná o jakousi kombinaci Zoufalých manželek, Amélie z Montmartru a jakéhosi nespecifikovatelného krimi seriálu. Bohužel ta část, která nesází na kecání a vztahy (krimi) je silně podceňována a degradována na minutový pokec s mrtvým a shrábnutí prachů. Taky mi přijde, že scénáristi se snaží tak intezivně až hystericky vyvolávat zdání pohodového seriálu, že tak nějak zapomínají vykreslit charakter dvou hlavních protagonistů - Neda a Chuck. Bohužel, ač se to snaží scénáristé před divákem zatajit, jedná se hlavně o rozvíjení tohoto vpravdě platonického a bezbudoucnostního vztahu těchto dvou, takže se opravdu nemůžu těšit, že by otravná Chuck zemřela nějakým náhodným dotykem, což je naprosto nereálná představa. A možná právě se divák může opravdu vcítit do těch dvou vedlejších hrdinů (detektiva a Olivie), s kterýma může svou nenávist vůči Chuck sdílet. Těmahle dvěma a ještě tím bezva chlápkem z márnice.(12.1.2010)

Po první sezóně... Pushing Daisies se tváří jako kouzelná komedie, s několika nadpřirozenými prvky a velkou láskou, která se obejde i bez doteků. Takže je to krásně nezávadné...teda až na to oživování mrtvých. Na první pohled seriál opravdu kouzelný je, nadsazené barevné zpracování upoutá a první díl navnadí. Nápad použít schopnosti k vyšetřování vražd autorům umožňuje na každý díl mít dostatek nápadů k vyprávění. Ovšem postupem času originalita rychle vyprchá, díly se začnou podobat jako vejce vejci a zpočátku zajímavé použití vypraveče začne být neuvěřitelně otravné. Nejenže jeho hlas se oposlouchá, ale neustále vypráví to samé, ideálně každý díl několikrát a k tomu přidává hlášky o evidentních faktech jako kdyby měl diváka za hlupáka, který by to bez něj prostě nepochopil... (1. sezóna - 65%)(12.11.2009)

Podle hodnocení tady je to pro mě velké zklamání. Vynikající nápad - slabé zpracování. Vtipů je poskromnu. Málokdy se tady zasměju. Je tady vždy pár humorných situací. Slovní přestřelky nepůsobí tak, jak by měly. Spíše na mě působí občas až otravně - hlavně, postava Chucky mě někdy svým chováním doslova vytáčí. Co se týká barevného zpracování - je to totální úlet, ale v pozitivním slova smyslu. Má to působit takovou nadnesenou atmosféru, což se celkem daří a seriál neberete příliš vážně. Výkony herců jseou celkem ucházející. Ale jako celek to nějak nefunguje. Buď to mělo být nějaké krimi a drama a nebo vyloženě komedie. Takhle je to, resp. asi měla být oddychová taškařice plná humora a nadsázky s ulítlými kulisami. Todle se ale nepodařilo. Ovšem velkým plusem jsou hlášky a grimasy soukromého detektiva. U těch se vždy zákonitě pobavím! Ale jinak jsem čekal více. Howgh!(19.1.2010)

Díly jsou si hodně podobné, ale je to úžasný seriál. Nikdy nevynechám ani jeden díl. Nejvíce se mi líbí ty barvy, které na nás útočí ze všech stran - tohle je asi nejbarevnější seriál, jaký znám (teda kromě Simpsonů a Futuramy). Koláčník, Chucky, Olive a Emerson jsou skvělí a jejich představitelé k nim pasují. Jeden z nejlepších seriálů....(15.12.2010)

• - Název seriálu je jen dalším americkým slangovým výrazem pro to, že je někdo mrtvý, stejně jako například původní název seriálu Odpočívej v pokoji. Doslovný překlad "tlačit sedmikrásky" samozřejmě znamená, že když je někdo pohřben v zemi, vytlačuje je na povrch. (Tom Riddle)

• - Seriál byl původně plánovaný jako spin-off z Mrtví jako já. (Tom Riddle)

• - Anna Friel (Chuck) je Britka, a při natáčení používá svůj americký přízvuk. Jediná osoba, se kterou mluví svým přirozeným přízvukem, je její matka, která nesnáší, když její dcera používá "americký hlas". (Tom Riddle)