Řekni, kdo tě zabil (TV seriál)

Pushing Daisies

Povedz, kto ťa zabil

Fantasy / Komedie / Romantický / Drama

USA, 2007 - 2008, 16 h 2 min (Minutáž: 22x43 min)

Jim Dooley

Lee Pace, Anna Friel, Chi McBride, Ellen Greene, Swoosie Kurtz, Kristin Chenoweth, Jim Dale, Mike White, Julia Campbell, Paul Reubens, Audrey Wasilewski, Mark Harelik, Riki Lindhome, Christopher Sieber, Omar Avila, Eddie Shin, Patrick Fabian, Patrick Breen, Ivana Milicevic, Autumn Reeser, Missi Pyle, French Stewart, Peter Cambor, Diana Scarwid, Lee Arenberg, Googy Gress, Graham McTavish, Sammi Hanratty, David Arquette, Christine Adams, Hayley McFarland, Dana Davis, Ted Garcia, Jenny Wade, Orlando Jones, Michael Hitchcock, Paul F. Tompkins, Rachael Harris, Gina Torres, Fred Williamson, Robert Picardo, Nora Dunn, Jayma Mays, Molly Shannon, Byrne Offutt, George Hamilton, Josh Randall, Eric Stonestreet, Patrick Fischler, Josh Hopkins, Joel McHale, Wilson Cruz, Stephen Root, Willie Garson, Colton Haynes, Theo Alexander, Mark Povinelli, Hamish Linklater, Ellery Sprayberry, Ed Brigadier, Christopher Neiman, Jennifer Elise Cox, Sarah Jayne Jensen, Jessica Lundy, Debra Mooney, Julie Wittner, Melinda Bennett, Raúl Esparza, Kerri Kenney, Constance Zimmer, Dan Glenn, Lydia Look, Ping Wu, Taji Coleman, Murray Gershenz, Sy Richardson, Ralph P. Martin, Blake Kushi, Nick Endres, Mo Collins, Jenn Gotzon, Tim Conlon, Ron Yuan, Matt Winston, E.J. Callahan, Allan Graf, Steve Hytner, Wayne Wilderson, Grant Shaud, Dash Mihok, Carlos Alazraqui, Barbara Barrie, Michael Cornacchia, Hayes MacArthur, Andrea Lui, Daeg Faerch, Fred Willard, Ethan Phillips, Jesse Heiman, Tim Bagley, Beth Grant, Alexander Gould, David Koechner, Mary Kay Place, Michael Weaver, Richard Benjamin, George Segal, Wendie Malick, Michael McDonald, Joey Slotnick, Mackenzie Brooke Smith, Rachel Cannon

Tvorba Barryho Sonnenfelda se nezapře, tady si ještě podává ruku se stylizací Tima Burtona, do toho nám hraje velmi příjemný a trefný soundtrack, herci jsou do jednoho neskuteční sympaťáci (vedou Kristin Chenoweth a Chi McBride se svými pletacími jehlicemi :-) - zkrátka vkusně a černohumorně zabalený balíček s tím nejvoňavějším koláčem, jaký si vůbec dovedete představit.(6.6.2012)

Ja som racionalista, ktorý má rád "chladnú hlavu" a preto som často na strane detektíva Emersona Coda a pochabú Chuck by som najradšej... no, minimálne okríkla :-) No je mi jasné, že scenár je scenár a keby sa správala normálne a nekazila im dvom prácu, ja by som sa nemusela rozčuľovať, ale diváci by sa nudili. Aj pri takýchto detailoch sa však králičej nežnosti Neda, suchému Emersonovmu humoru, cynickým tetuškám Lily a Vivian, naivite a dobrému srdiečku Olive a v konečnom dôsledku hlavne nádhernej vizuálnej štylizácii á la Amélia z Montmartru... odoláva veľmi ťažko. Navyše tématika smrti - podobne ako pri Dead like me - ma neprestáva baviť.(3.6.2008)

Vynikající záležitost, Lee je úchvatný, avšak to vím už delší dobu ze Soldier's Girl, Anna stejně tak a těšila jsem se na tuhle její božkost už od té doby, co se o ní začalo mluvit v souvislosti s Bathory a já ho poté viděla a byla tím jediným, co mě drželo, abych se z toho studem nepozv...(15.2.2009)

Po celou dobu sledování, jsem měla pocit, jako by mě někdo hodil do burtonovského universa, avšak ne toho temného, ale naopak toho vizuálně i jinak hýřícího barvami, hemžícího se spoustou bizarních figurek a naplněn stejnou měrou jak černým, tak vlastně i laskavým humorem. Detektivní případy nejsou nijak ohromující, ale komu na tom záleží, když je to celé tak absurdně nápadité, Anna Friel roztomilá, Lee Pace sympaťák až na půdu, vedlejší postava černocha narušuje obvyklý stereotyp už jen tím, že ve volném čase plete svetry, tety mořské panny nemají chybu a i ty mrtvoly berou svoje vraždy tak nějak sportovně. A navíc je to provoněné všemi druhy koláčů, co jich jen v místní koláčovně napečou...no, neberte to!(17.3.2014)

Naprostá závislost na tomhle příjemném, barevném, roztomilém, malém seriálku se skvělým obsazením. Lee Pace s Annou Friel se k sobě hodí, chemie mezi nimi je obrovská. Chi McBride je taky skvělý. Jediné mínus bych viděl v Kristin Chenoweth, to zpívání tam vůbec být nemuselo. U tohodle seriálu jsem strávil velké množství času, vynechal školu na celkem dlouho a prostě celý den u toho proležel v posteli. Celý seriál jsem si po zhlédnutí pustil ještě jednou. Veliká škoda, že tenhle seriál byl zrušen. Podle mě má spoustu fanoušků. ▐ 1. Série 85%, 2. Série 80%(16.3.2014)

• - První sezona byla nominovaná na 12 cen Emmy. (Lenny.M)

• - Anna Friel (Chuck) je Britka, a při natáčení používá svůj americký přízvuk. Jediná osoba, se kterou mluví svým přirozeným přízvukem, je její matka, která nesnáší, když její dcera používá "americký hlas". (Tom Riddle)

• - V 8. díle 1. série s názvem "Hořké sladkosti" si můžete všimnout, že malý Ned je ve škole s Indským chlapcem. Sešit chlapce měl stejný obal, jaký měl deník Johna Doea (Kevin Spacey) z filmu Sedm (1995) a deníky Evana (Ashton Kutcher) z filmu Osudový dotek (2004). (Rimer545)