Řekni, kdo tě zabil (TV seriál)

Pushing Daisies

Povedz, kto ťa zabil

Fantasy / Komedie / Romantický / Drama

USA, 2007 - 2008, 16 h 2 min (Minutáž: 22x43 min)

Tvůrci:

Bryan Fuller

James Dooley

Lee Pace, Anna Friel, Chi McBride, Ellen Greene, Swoosie Kurtz, Kristin Chenoweth, Jim Dale, Mike White, Julia Campbell, Paul Reubens, Audrey Wasilewski, Mark Harelik, Riki Lindhome, Christopher Sieber, Omar Avila, Eddie Shin, Patrick Fabian, Patrick Breen, Ivana Milicevic, Autumn Reeser, Missi Pyle, French Stewart, Peter Cambor, Diana Scarwid, Lee Arenberg, Googy Gress, Graham McTavish, Sammi Hanratty, David Arquette, Christine Adams, Hayley McFarland, Dana Davis, Ted Garcia, Jenny Wade, Orlando Jones, Michael Hitchcock, Paul F. Tompkins, Rachael Harris, Gina Torres, Fred Williamson, Robert Picardo, Nora Dunn, Jayma Mays, Molly Shannon, Byrne Offutt, George Hamilton, Josh Randall, Eric Stonestreet, Patrick Fischler, Josh Hopkins, Joel McHale, Wilson Cruz, Stephen Root, Willie Garson, Colton Haynes, Theo Alexander, Mark Povinelli, Hamish Linklater, Ellery Sprayberry, Ed Brigadier, Christopher Neiman, Jennifer Elise Cox, Sarah Jayne Jensen, Jessica Lundy, Debra Mooney, Julie Wittner, Melinda Bennett, Raúl Esparza, Kerri Kenney, Constance Zimmer, Dan Glenn, Lydia Look, Ping Wu, Taji Coleman, Murray Gershenz, Sy Richardson, Ralph P. Martin, Blake Kushi, Nick Endres, Mo Collins, Jenn Gotzon, Tim Conlon, Ron Yuan, Matt Winston, E.J. Callahan, Allan Graf, Steve Hytner, Wayne Wilderson, Grant Shaud, Dash Mihok, Carlos Alazraqui, Barbara Barrie, Michael Cornacchia, Hayes MacArthur, Andrea Lui, Daeg Faerch, Fred Willard, Ethan Phillips, Jesse Heiman, Tim Bagley, Beth Grant, Alexander Gould, David Koechner, Mary Kay Place, Michael Weaver, Richard Benjamin, George Segal, Wendie Malick, Michael McDonald, Joey Slotnick, Mackenzie Brooke Smith, Rachel Cannon, Carol Mansell, Brad Grunberg, Shelley Berman, Pamela Kosh
  • gilmore_girl

Napad je to vazne dobry a originalni, to tady jeste nebylo. Ale zpracovani me prilis neoslovilo. Jednotlive pribehy me nebavi a netouzim jich videt 22. Navic me nezaujaly ani hlavni postavy. Kolacnik zna jen dva mimicke vyrazy – trpitelsky a pritroubly, a kdyby mel misto hlavy kolac, koukalo by se na nej lip. Mezi jedny z mala zajimavosti patri cernoch Chi McBride, pes a dobra kamera.(27.8.2010)

Úplné zjevení mezi seriály. Bohužel na to doplatil a neměl moc valnou sledovanost. Ale já ho sledovala s nadšením. Morbidno v kombinaci se ztřeštěným humorem a bláznivýma barvama, šílenýma postava a pečením koláčů mě dostalo. Lee Pace je k sežrání, Anna Friel je krásná a dokonale sem zapadne, ale nejlepší postavy a nositelé humoru jsou Chi McBride jako Emerson a Kristin Chenoweth jako Olive. Emerson, když trousí suché ironické poznámky a Olive, když se marně snaží získat lásku Neda, který miluje tu 'Mrtvou holku'. A ten vypravěč je super. Je opravdu škoda, že seriál končil po druhé řadě, ale zase na druhou stranu, tvůrcům by pak mohly dojít nápady. Spolu s Wonderfalls, které s Pushing Daisies spojuje Lee Pace a autoři, je to seriálový výlet do bláznivého pohádkového světa, kde se mi moc líbí.(20.1.2011)

Už po několika prvních dílech můžu říct že mě tenhle seriál dostal. Perfektní stylizace, skvělé přirozené hlavní postavy, spousta výborných drobných nápadů, které dohromady dávají potřebnou jiskru. Humorem mi Pushing Daisies naprosto sedí a i jednotlivé příběhy jsou velmi zajímavé. Další originální klenot mezi seriály a já jen doufám, že se mi s přibývajícími díly nezačne ta specifická stylizace přejídat.(12.10.2009)

Po první sezóně... Pushing Daisies se tváří jako kouzelná komedie, s několika nadpřirozenými prvky a velkou láskou, která se obejde i bez doteků. Takže je to krásně nezávadné...teda až na to oživování mrtvých. Na první pohled seriál opravdu kouzelný je, nadsazené barevné zpracování upoutá a první díl navnadí. Nápad použít schopnosti k vyšetřování vražd autorům umožňuje na každý díl mít dostatek nápadů k vyprávění. Ovšem postupem času originalita rychle vyprchá, díly se začnou podobat jako vejce vejci a zpočátku zajímavé použití vypraveče začne být neuvěřitelně otravné. Nejenže jeho hlas se oposlouchá, ale neustále vypráví to samé, ideálně každý díl několikrát a k tomu přidává hlášky o evidentních faktech jako kdyby měl diváka za hlupáka, který by to bez něj prostě nepochopil... (1. sezóna - 65%)(12.11.2009)

Jeden z nejpříjemnějších seriálů co jsem měl tu čest za poslední dobu vidět. Pekař koláčů Ned s jedinou ale o to významnější paranormální dovedností oživovat mrtvé, alespoň tedy v jistém smyslu, soukromý detektiv Emerson se svým, pro mě velmi zábavným, smyslem pro humor, a vůbec všechny hlavní a často i vedlejší či epizodní charaktery co tu jsou, mají své jedinečné kouzlo, a ať jsou vám jako charaktery sympatické či nikoli, příjemné či nepříjemné, stejně člověka nakonec uchvátí a budou bavit. Škoda jen té nedotažené druhé série... oproti některým slátaninám co už jedou pomalu třetí sezónu a to téměř o dvojnásobném počtu dílů, je škoda že tady to nepokračuje dál... nezbývá než doufat.(18.2.2009)

• - První sezona byla nominovaná na 12 cen Emmy. (Lenny.M)

• - Jim Dale, který dělá v seriálu vypravěče, je v USA známý také tím, že namluvil čtenou verzi Harryho Pottera. (Dino07)

• - Anna Friel (Chuck) je Britka, a při natáčení používá svůj americký přízvuk. Jediná osoba, se kterou mluví svým přirozeným přízvukem, je její matka, která nesnáší, když její dcera používá "americký hlas". (Tom Riddle)