Reklama

Reklama

Řekni, kdo tě zabil

(seriál)
  • USA Pushing Daisies (více)
USA, (2007–2008), 16 h 2 min (Minutáž: 41–55 min)

Tvůrci:

Bryan Fuller

Hudba:

Jim Dooley

Hrají:

Lee Pace, Anna Friel, Chi McBride, Ellen Greene, Swoosie Kurtz, Kristin Chenoweth, Jim Dale, Mike White, Julia Campbell, Paul Reubens, Audrey Wasilewski (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(22)

Obsahy(1)

Když je Ned malý kluk, zjistí, že má schopnost přivádět mrtvé zpět k životu pouhým dotykem. Ovšem na pouhou minutu, protože po uplynutí oněch šedesáti sekund musí jiný živý zemřít a zaujmout tak místo oživeného. Naštěstí může Ned život i vzít a to druhým dotekem. Dá se dohromady se soukromým detektivem, oživuje oběti zločinů a ptá se jich, kdo je zabil. Pak si rozdělí odměnu za zatčení. Ano, šlo to krásně, než se jednou z mrtvých stala Nedova dávná láska, dívka jménem Chuck, a Ned se rozhodl, že ji nemůže nechat zemřít. To ovšem znamená, že se jí nikdy nesmí dotknout... (Kessler)

(více)

Recenze (272)

Zbyisek 

všechny recenze uživatele

Tak jsem se dostal k tomuto nepříliš známému a nepříliš tradičně pojatému seriálu. Hned první díl diváka upoutá svým vizuálním pojetím, ale i zajímavou myšlenkou. Barevné, veselé, někdy až křiklavé prostředí, různé počítačové efekty, plno sedmikrásek a dalších kytiček. K tomu zvláštní schopnost hlavního hrdiny, okolo které se vše točí a o zábavu je postaráno. Některé díly jsou zajímavější, některé méně. Občas padne nějaký hodně povedený vtípek, občas zase dojde k nějakému zajímavému a nečekanému zvratu. Co mi na seriálu trochu vadilo byl fakt, že stále dokola opakoval, co se vlastně stalo. Na začátku každého dílu v klasickém "Previously on Pushing Daisies" se nám vlastně zopakovalo vše, co se událo v prvním dílu plus občas něco navíc z dílu posledního. Stále dokola poslouchat věty jako "What if you didn't have to be dead?" a "You touch murder victims, ask who killed them. Touch them again, back to being dead and you collect the reward?" se po takových 3 dílech ohrálo. Po tolika dílech snad už každý divák ví, o co tady vlastně běží. Navíc přílišné opakování bylo často i uvnitř dílů. Celkově ale působí seriál svěže a příjemně, slabší díly vyrovnají díly zábavnější. Takže pokud máte rádi úsměvné romantické fantasy s detektivními příběhy vybarvenými v těch nejpestřejších barvách, je tento seriál pro vás. 77% ()

higuain 

všechny recenze uživatele

Jeden z příkladů toho, jak (ne)sledovanost může odrovnat i velmi dobrý seriál. Příliš mnoho rozehraných zápletek a kvůli nedostatečné sledovanosti příliš uspěchaný konec. A ti, které po pilotu zajímalo, jak by asi mohl dopadnout vztah Neda a Chucky, zamilovaného páru bez možnosti vzájemného dotyku, si na své závěrem nepřijdou už vůbec. ()

Reklama

Mikarda 

všechny recenze uživatele

Chápu, že ne každému se tento seriál musí líbit, ale já jsem se do něj zamilovala hned od první epizody. Vypravěč a jeho Fakta byla následující..., sladký Ned, roztomilá Chuck, nevrlý Emerson a samozřejmě i malinká Olive. Charaktery jsou skvěle napsány, zápletky (často absurdní) mě baví, plus je i barevnost ve stylu Tima Burtona. Nejvíc ale má romantická duše vzdychá nad vztahem mezi Nedem a Chuck. Jeden z mála seriálů, který se netočí jedině kolem sexu, jediný, který ukazuje, že i bez něj se mohou mít dva lidi rádi. Měním názor, nechápu, jak se tento seriál někomu může nelíbit... :-) ()

TomStall 

všechny recenze uživatele

Už po několika prvních dílech můžu říct že mě tenhle seriál dostal. Perfektní stylizace, skvělé přirozené hlavní postavy, spousta výborných drobných nápadů, které dohromady dávají potřebnou jiskru. Humorem mi Pushing Daisies naprosto sedí a i jednotlivé příběhy jsou velmi zajímavé. Další originální klenot mezi seriály a já jen doufám, že se mi s přibývajícími díly nezačne ta specifická stylizace přejídat. ()

Samuel7 

všechny recenze uživatele

1. série Po první řadě musím s radostí říci, že Pushing Daisies mě skutečně zaujaly, a to se mi u většiny seriálů, zvlášť, když se tam ještě k tomu řeší vraždy, nestává... Zajímavá hlavní myšlenka, sympatické postavy a nebo nadprůměrná hudba. To vše vyzdvyhuje seriál poměrně vysoko. Menší výhrady bych měl k výpravě, která je sice skoro vždy opravdu kouzelná, ale podle mě by občas neuškodilo podívat se třeba na skutečnou noční oblohu či skutečnou louku... Tyto věci už jsou přece samy o sobě dost poetické, a není potřeba je ještě více přikrášlovat. Některé záběry tak působí nepříjemně počítačově, stejně jako triky. To ale není nic zas tak zásadního, důležitější je, že romantické linie jsou skutečně silné. Obejdou se bez dotyků, a přesto dokáží vyvolat rozmanité emoce. 80%. 2. série Vše se ještě zlepšilo, výprava už nevypadá tak uměle, hudba je ještě lepší, ale především, hlavní příběhová linie získala neuvěřitelný spád, a tak každá epizoda, kromě klasické detektivní zápletky ještě posouvá příběh mnohem dál. 90%. Celkem to vychází na 85%, a je veliká škoda, že takto neotřelý a kvalitní seriál byl po pouhých dvou sezonách ukončen. ()

Galerie (391)

Zajímavosti (18)

  • Jim Dale, který dělá v seriálu vypravěče, je v USA známý také tím, že namluvil čtenou verzi Harryho Pottera. (Dino07)
  • Alfredo (Raúl Esparza) zmíní, že jeho homeopatické tinktury jsou „schválené od FDA“. Všechny rostlinné roztoky a homeopatické přípravky přitom nemohou být nikdy schválené od FDA, protože jsou mimo jejich jurisdikci. (TaNya_)
  • První sezona byla nominovaná na 12 cen Emmy. (Lenny.M)

Související novinky

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

01.11.2022

Zatímco poslední celovečerní příspěvek do jedné z nejpopulárnějších hororových sérií všech dob dorazil do kin už před dlouhými třinácti lety a dalšího filmu se kvůli tvůrčím sporům o práva na… (více)

Konkurence pro Dextera? Hannibal Lecter!

Konkurence pro Dextera? Hannibal Lecter!

14.09.2011

Slavný filmový kanibal se přesouvá do televize. Francouzské studio Gaumont založilo novou divizi, která bude produkovat televizní seriály. A hned uzavřelo smlouvu s Marthou de Laurentiis. Známý… (více)

Reklama

Reklama