Řekni, kdo tě zabil (TV seriál)

Pushing Daisies

Povedz, kto ťa zabil

Fantasy / Komedie / Romantický / Drama

USA, 2007–2008, 16 h 2 min (Minutáž: 41–55 min)

Tvůrci:

Bryan Fuller

Jim Dooley

Lee Pace, Anna Friel, Chi McBride, Ellen Greene, Swoosie Kurtz, Kristin Chenoweth, Jim Dale, Mike White, Julia Campbell, Paul Reubens, Audrey Wasilewski, Mark Harelik, Riki Lindhome, Christopher Sieber, Omar Avila, Eddie Shin, Patrick Fabian, Patrick Breen, Ivana Milicevic, Autumn Reeser, Missi Pyle, French Stewart, Peter Cambor, Diana Scarwid, Lee Arenberg, Googy Gress, Graham McTavish, Sammi Hanratty, David Arquette, Christine Adams, Hayley McFarland, Dana Davis, Ted Garcia, Jenny Wade, Orlando Jones, Michael Hitchcock, Paul F. Tompkins, Rachael Harris, Gina Torres, Fred Williamson, Robert Picardo, Nora Dunn, Jayma Mays, Molly Shannon, Byrne Offutt, George Hamilton, Josh Randall, Eric Stonestreet, Patrick Fischler, Josh Hopkins, Joel McHale, Wilson Cruz, Stephen Root, Willie Garson, Colton Haynes, Theo Alexander, Mark Povinelli, Hamish Linklater, Ellery Sprayberry, Ed Brigadier, Christopher Neiman, Jennifer Elise Cox, Sarah Jayne Jensen, Jessica Lundy, Debra Mooney, Julie Wittner, Melinda Bennett, Raúl Esparza, Kerri Kenney, Constance Zimmer, Dan Glenn, Lydia Look, Ping Wu, Taji Coleman, Murray Gershenz, Sy Richardson, Ralph P. Martin, Blake Kushi, Nick Endres, Mo Collins, Jenn Gotzon, Tim Conlon, Ron Yuan, Matt Winston, E.J. Callahan, Allan Graf, Steve Hytner, Wayne Wilderson, Grant Shaud, Dash Mihok, Carlos Alazraqui, Barbara Barrie, Michael Cornacchia, Hayes MacArthur, Andrea Lui, Daeg Faerch, Fred Willard, Ethan Phillips, Jesse Heiman, Tim Bagley, Beth Grant, Alexander Gould, David Koechner, Mary Kay Place, Michael Weaver, Richard Benjamin, George Segal, Wendie Malick, Michael McDonald, Joey Slotnick, Mackenzie Brooke Smith, Rachel Cannon, Carol Mansell, Brad Grunberg, Shelley Berman, Pamela Kosh, Phil Abrams, Sam Pancake, Karly Rothenberg, Alexandra Barreto, Victor Z. Isaac, Tammy Dahlstrom, Ron Riekki, Jordan Feldman, Samantha Bailey, Matt Braunger, Michael Merton, Francesca P. Roberts, Kristin Dos Santos

Myslím si, že sleduji celkem velké množství seriálů, nebo jsem je aspoň sledoval. Je jich poměrně mnoho, které mě opravdu zaujaly, další, které jsem spíš přetrpěl, ale pak jsou naprosto srdcové záležitosti (i těch je hodně), které se mi vryly hluboko do hlavy i do toho orgánu, který mě hlavně drží naživu. "Pushing Daisies" (podobně jako u seriálu "Supernatural" nechci používat český název, protože je divný) je přesně takovým seriálem, který se mi zapsal hluboko do duše. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/03/pushing-daisies-serial-2007-2009-100.html(10.4.2013)

Vizualne krasne a roztomile, hrave, napadite, pro radost, pozitivni, originalni. Tenhle zpusob mam moc rad. P.S.: misto Anny F. mohla byt klidne treba Zooey D., ze? :-))) P.P.S.: jak ke konci druhe serie dochazi tvurcum dech, zacina se nejen objevovat vetsi mnozstvi postav (klasicky...), ale tez se vyhrocuje puvodne mily pribeh mezi hlavnim hrdinou a ozivenou hrdinkou, a to v tom klasickem stylu - podej nekomu prst a sezere ti ruku atd. Tim se trosku ta puvodni roztomilost vytraci a zacina to byt takove nejake moc ze zivota... tzn. "chlap sedi s hlavou v dlanich a zenska na nej jeci" apod. ...to uz me teda moc nebavilo.(11.5.2013)

Chápu, že ne každému se tento seriál musí líbit, ale já jsem se do něj zamilovala hned od první epizody. Vypravěč a jeho Fakta byla následující..., sladký Ned, roztomilá Chuck, nevrlý Emerson a samozřejmě i malinká Olive. Charaktery jsou skvěle napsány, zápletky (často absurdní) mě baví, plus je i barevnost ve stylu Tima Burtona. Nejvíc ale má romantická duše vzdychá nad vztahem mezi Nedem a Chuck. Jeden z mála seriálů, který se netočí jedině kolem sexu, jediný, který ukazuje, že i bez něj se mohou mít dva lidi rádi. Měním názor, nechápu, jak se tento seriál někomu může nelíbit... :-)(16.1.2011)

Docela příjemně retro, ale až moc kýčovité na můj vkus. A to je právě bod úrazu. I když právě tu zvláštní atmosféru jiní opěvují, já jí nemůžu přijít na chuť. Koláčník je mi docela dost nesympatický, zato Anna Friel je úžasná. Celkově příběh o oživování mrtvol a způsob, jakým je to podáno (tak komicky)..je docela fajn,ale abych tomu stylu propadla,to rozhodně ne..(2.3.2011)

Jeden z nejpříjemnějších seriálů co jsem měl tu čest za poslední dobu vidět. Pekař koláčů Ned s jedinou ale o to významnější paranormální dovedností oživovat mrtvé, alespoň tedy v jistém smyslu, soukromý detektiv Emerson se svým, pro mě velmi zábavným, smyslem pro humor, a vůbec všechny hlavní a často i vedlejší či epizodní charaktery co tu jsou, mají své jedinečné kouzlo, a ať jsou vám jako charaktery sympatické či nikoli, příjemné či nepříjemné, stejně člověka nakonec uchvátí a budou bavit. Škoda jen té nedotažené druhé série... oproti některým slátaninám co už jedou pomalu třetí sezónu a to téměř o dvojnásobném počtu dílů, je škoda že tady to nepokračuje dál... nezbývá než doufat.(18.2.2009)