Řekni, kdo tě zabil (TV seriál)

Pushing Daisies

Povedz, kto ťa zabil

Fantasy / Komedie / Romantický / Drama

USA, 2007–2008, 16 h 2 min (Minutáž: 41–55 min)

Tvůrci:

Bryan Fuller

Jim Dooley

Lee Pace, Anna Friel, Chi McBride, Ellen Greene, Swoosie Kurtz, Kristin Chenoweth, Jim Dale, Mike White, Julia Campbell, Paul Reubens, Audrey Wasilewski, Mark Harelik, Riki Lindhome, Christopher Sieber, Omar Avila, Eddie Shin, Patrick Fabian, Patrick Breen, Ivana Milicevic, Autumn Reeser, Missi Pyle, French Stewart, Peter Cambor, Diana Scarwid, Lee Arenberg, Googy Gress, Graham McTavish, Sammi Hanratty, David Arquette, Christine Adams, Hayley McFarland, Dana Davis, Ted Garcia, Jenny Wade, Orlando Jones, Michael Hitchcock, Paul F. Tompkins, Rachael Harris, Gina Torres, Fred Williamson, Robert Picardo, Nora Dunn, Jayma Mays, Molly Shannon, Byrne Offutt, George Hamilton, Josh Randall, Eric Stonestreet, Patrick Fischler, Josh Hopkins, Joel McHale, Wilson Cruz, Stephen Root, Willie Garson, Colton Haynes, Theo Alexander, Mark Povinelli, Hamish Linklater, Ellery Sprayberry, Ed Brigadier, Christopher Neiman, Jennifer Elise Cox, Sarah Jayne Jensen, Jessica Lundy, Debra Mooney, Julie Wittner, Melinda Bennett, Raúl Esparza, Kerri Kenney, Constance Zimmer, Dan Glenn, Lydia Look, Ping Wu, Taji Coleman, Murray Gershenz, Sy Richardson, Ralph P. Martin, Blake Kushi, Nick Endres, Mo Collins, Jenn Gotzon, Tim Conlon, Ron Yuan, Matt Winston, E.J. Callahan, Allan Graf, Steve Hytner, Wayne Wilderson, Grant Shaud, Dash Mihok, Carlos Alazraqui, Barbara Barrie, Michael Cornacchia, Hayes MacArthur, Andrea Lui, Daeg Faerch, Fred Willard, Ethan Phillips, Jesse Heiman, Tim Bagley, Beth Grant, Alexander Gould, David Koechner, Mary Kay Place, Michael Weaver, Richard Benjamin, George Segal, Wendie Malick, Michael McDonald, Joey Slotnick, Mackenzie Brooke Smith, Rachel Cannon, Carol Mansell, Brad Grunberg, Shelley Berman, Pamela Kosh, Phil Abrams, Sam Pancake, Karly Rothenberg, Alexandra Barreto, Victor Z. Isaac, Tammy Dahlstrom, Ron Riekki, Jordan Feldman, Samantha Bailey, Matt Braunger

Smíchejte Carnivale a Wonkovu čokoládovnu a máte Pushing daisies. Divná kombinace, ale v tomhle provedení rozhodně půvabná. Uskakování od hlavního příběhu k jiným je sice otravné, ale v pozdějších dílech aspoň ne tak časté. Herci mají skvěle napsané postavy a Lee Pace ala Ned je se svými úšklebky perfektní. S Annou Friel jim to sluší a zákaz dotýkaní je opravdu originálni a velice vtipný, jako celý seriál. Škoda jen, že některé zápletky nedokážou zaujmout tak, jako jiné. I tak je to oproti všem těm vážným kriminálkám a všem tajemným seriálům, vítaná změna.(31.8.2008)

22/22 Seriál, kterého se osudově dotkla stávka scénáristů, je pravou kombinací Tima Burtona a Eda Wooda. V podstatě jde o sérii samostatných detektivek osvěžených originální "metodou". Český název je bohužel hodně dementní, ale samotný dabing až tak hrozný není. Přesto je samozřejmě výhodou sledovat v originále, přítomnost vypravěče je sympatická, stejně jako postupné mapování minulosti hlavních hrdinů.(28.2.2009)

Tak to je moje. Kouzelnou barevností mi to připomínalo Penelope. Ta atmosféra podle mě hrála v seriálu velkou roli. Taky se mi líbí malý počet dílů, což zaručilo, že se seriál nestihl zkazit, jak to mu zpravidla bývá. Herci byli perfektní od Lee Pace, přes Annu Fiel až po Chi McBride (můj osobní favorit v tomto seriálu), no a tetičky nebyly jiné než perfektní. Jediný, kdo mi tu vadil, byla Kristin Chenoweth - tu jako herečku nemám vůbec ráda a vadí mi snad všude v čem jsem ji viděla. Díly vás nikdy nenudí, střídá se tu vtip, občas napětí (i když abych pravdu řekla, poslední díly jsem viděla s českým dabingem a tam mě velmi mrzelo že v podstatě už od začátku jsem věděla kdo je ten bídák, jelikož ho vždy - aspoň v těch 4 dílech- daboval Vaculík), láska, absurdita, magičnost. A to vše je zabaleno, jak už jsem se zmínila, v krásné přímo pohádkově magické barevné atmosféře.(26.12.2011)

Velmi zajímavý počin, který mě velmi mile překvapil. Je tu trochu černého humoru (hlavně z úst Chi McBridea) a trochu té romantiky a mysteriózna. Něžná a milá Anna Friel, kterou jsem si záhy po shlédnutí prvního dílu velmi oblíbil a dalšími díly mé sympatie vzrůstali. Celkem dosti záživný a zábavný seriál.(29.5.2008)

• gilmore_girl

Napad je to vazne dobry a originalni, to tady jeste nebylo. Ale zpracovani me prilis neoslovilo. Jednotlive pribehy me nebavi a netouzim jich videt 22. Navic me nezaujaly ani hlavni postavy. Kolacnik zna jen dva mimicke vyrazy – trpitelsky a pritroubly, a kdyby mel misto hlavy kolac, koukalo by se na nej lip. Mezi jedny z mala zajimavosti patri cernoch Chi McBride, pes a dobra kamera.(27.8.2010)

• - V 7. epizodě 2. série s názvem "Bohatým brát" se malý Ned (Field Cate) pokouší oživit hada a králíka svého indského kamaráda. Oživuje je na hromadě suchého listí, které však navzdory předešlým tvrzením při doteku s Nedem (Lee Pace) zůstalo stále suché. (Rimer545)

• - Seriál byl v roce 2009 nominován na pět cen Emmy, odnesl si čtyři (Kristin Chenoweth za roli Olive, umělecký vedoucí, kostýmy, makeup). (Lennie)

• - Jim Dale, který dělá v seriálu vypravěče, je v USA známý také tím, že namluvil čtenou verzi Harryho Pottera. (Dino07)