poster

Rozmarýnek (TV pořad)

Rodinný

Československo, 1953

Režie:

Libuše Koutná
 • kingik
  ***

  Naše staré kamarády nehodííííííme do smetí....A ta písnička tak nějak končí. Je nutno si mě představit jak to zpívám operním altem. Pásmo pohádek ve své době, ano pouze a jen ve své době, se stalo fenoménem. Štěpánka a její Čertík Bertík pouštěly krátké loutkové a animované pohádky, (co spolu dál dělali když zrovna jela nějaká pohádka o tom lze jen spekulovat), kdy asi nejvíce se mně vryly do paměti dva opičáci Hup a Hop. Na ty dva mě nesahejte:-) A dál už si vybavuji pár pohádek, které byly z dnešního pohledu dětského diváka poněkud slabé. Asi těžko by dnešní dítě bylo hotové z tohoto pásma.Takže zdejší hodnocení je přehnané a volím smířlivějších a odpovídajících 60% Je nutno si přiznat, že stěžejní postava Čertík Bertík byl latentní homosexuál a aby se to udrželo v tajnosti musel spolupracovat s STB. Díky tomu působil na televizních obrazovkách tak dlouho. Intimní vztah udržoval pak po pádu komunistů s Pavlem Vítkem a Lumírem Olšovským, občas zkusil trojku s Honzou Musilem.(25.4.2012)

 • Kri-kri
  ***

  Naprostý souhlas s Karlosem! Rozmarýnek je snad ještě větší nostalgie našeho dětství, než Magion a Studio Kamarád. Tenhle pořad jsem viděl naposledy ve školce a to už je dobrých 20 let zpátky. Štěpánka Haničincová byla jednoznačně nejlepší moderátorkou dětských pořadů. Přistupovala k tomu profesionálně a bylo na ní znát, že ji to opravdu baví. Vybavuji si i Čertíka Bertíka a tu úvodní melodii.(1.2.2009)

 • Karlos80
  *****

  "Pojďte s námi do pohádky, projdeme se pamětí, naše staré kamarády, nehodíme do smetí..." No jasan, tohle byla znělka z mého oblíbeného dětského pořadu mého nejútlejšího dětství. Kdo by neznal Štěpánku (mimochodem podle mého nejlepší dětskou moderátorku všech dob, kam se na ní hrabe nějaká Patraska nebo Nesvatba s Reifovou), nemohu dodnes zapomenout, stejně tak jako na jejího věrného průvodce Čertíka Bertíka, papouška Lórinku, na všechny ty hry a povídání a na kolotoč s vyřezávanými zvířátky. Kultovní dětský pořad. Tady je to bez debat!(22.8.2007)

 • Ainy
  *****

  Opět nemůžu hodnoti jinak než plným počtem ... tohle všechno jsou pořady mého dětství ... ne že bych byla ročník třiapadesát, ale tento pořad se vysílal i za mě. Čertík Bertík a Štěpánka :-) ... já chci zpátky do svého bezstarostného světa! :-)) "Pojďte s námi do pohádky, projdeme se pamětí, naše staré kamarády, nehodíme do smetí"(8.4.2013)

 • infected
  *****

  Štěpánka Haničincová byla tak trochu moje televizní maminka a já byl svým způsobem ztělesněním čertíka Bertíka. Nostalgie jako prase,znělka kterou si dodnes pamatuju nazpaměť,krásné pohádky a v povídáních jemný výchovný efekt. V některých dílech se objevila maličká Magdaléna Bičíková která za Štěpánku "zaskakovala" a čertíka Bertíka namluvila Eva Klepáčová. Pan Nesvadba starší tam učil děti kreslit,jeho syn dělá kraviny s lepícími páskami....inu,je jiná doba. Je škoda že zatímco se z komanče reprízuje kdeco,na pořady pro nejmenší z té doby se jaksi pozapomnělo. Otázkou je jak by to na generaci dnešních capartů kteří mají doslova vše nač si vzpomenou,zapůsobilo. Nesluší se mi hodnotit minulý režim vzhledem k tomu že jsem z něj zažil jen kousek a to ještě dětským pohledem,ale připadá mi,že ne všechno bylo špatně.(6.9.2014)