Triáda

John Woo, Terence Chang

Scénografie:

Alfred Yau
  • DanRichter

Film má něco do sebe, děj je poutavým, ale bohužel zpracování, režie a akční scénky sráží tento film hodně dolů, takže člověk si jen může povzdechnout nad nevyužitým slibným námětem ... vzhledem k tomu, že jsem to ani nedodíval do konce, musím chtě, nechtě konstatovat, že bych ho nedoporučil nikomu ke shlédnutí(11.10.2009)

• Adrian

Az prilis okata snaha dolovat z predobrazov maximum (nielen Woo-ov Bullet in the Head) je pre film aj najvacsou slabinou. Pribeh troch priatelov z vidieka, ktori po prichode do velkeho mesta postupne musia ustupovat zo svojich idealov a skazenost prostredia meni nielen ich charaktery, ale hlavne rozleptava ich vzajomne puta, je natoceny v retro atmosfere nielen usadenim do Shanghaja v 30. rokoch min. storocia, ale i samotnym nasnimanim. Krasa ponurych obrazov zahalena v mlznom opare snoveho rozpijania sa v prevazne teplych farbach je vsak casto knockoutovana viditelnou nekoherentnostou ostatnych zloziek - nielen fragmentovo predkladany dej s hrubym strihom, sterilne prevedenie akcnych sekvencii, ale i striedme herecke vykony. 50%(25.8.2007)

• kikuka

..John si mal radšej vyhradiť post režiséra..alebo povolať Johnnieho..Blood Brothers odetí v retro hnedastom filtri akoby sa rozhodli zúročiť známe a videné práve z dielne týchto dvoch pánov (ergo Woo a To), pričom Bullet in the Head priam kričí už z úvodných sekvencií a motívu troch priateľov na život a na smrť..paradoxne, film obsahuje veľa z esencie retro gangsterky (situovanej do Shanghaia 1930´), no v konečnom dôsledku mu chýba vnútorné puto, resp. putá medzi postavami a klanmi, či už ide o lásku alebo nenávisť, zradu, pomstu, jednoducho čokoľvek, čo by filmu vdýchlo život..hrubé skoky v čase a priestore nielenže dezorientujú, ale najmä nabúravajú "smooth (time to time sinister) look" vyvolaný voľbou a úpravou setu, kostýmovaním, svietením..akčné sekvencie postrádajú náboj (hoci vystrieľaných je ich dosť) a šarm..a s poľutovaním musím konštatovať, že šarm postráda aj Daniel Wu Yin-Cho..príjemné, ale postrádateľné..(29.3.2008)

• ladynka

Očividná je hlavně snaha natočit drama se silou Bullet in the Head, ale film vyznívá dějově plytce (žádná hloubka charakterů, postavy působí jako loutky) a emočně sterilně navzdory vypjatým momentům. PS: Motivaci tvůrců k natočení snad dokáži pochopit, ale co nutí k české firmy k distribuci zrovna tohoto filmu, to nechápu...(7.4.2008)

• genetique

Spojenie typu ázijskej a americkej šablóny gangsterského filmu asi nikdy nebudú vo filme v rovnováhe, čo sa potvrdilo aj v tejto snahe. Snaha o silný príbeh na prakticky nulovom podklade je enormná a tým viac aj nezmyselná, tragická, miestami smiešna. Keď príde na rad snaha spraviť film cool a štýlový, tragickosť sa ešte znásobuje. Príbeh, ktorý sa skrýva pod lákavým názvom 'Triáda', si predstavujem trošku inak a nič na tom nemohol zmeniť ani fakt, že bol film pod producentským dohľadom Johna Woo (do akej miery to bol len reklamný ťah ma nezaujíma). Herecká snaha bola v norme. Nájdu sa aj miesta, ktoré si zaslúžia, aby film dostal aspoň dve hviezdičky, ale čakal som viac aj napriek nízkym hodnoteniam. Mrzí ma, že sa k ním musím pridať. 40%.(21.4.2009)