Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Shanghai 1930: zářící město neřesti a dekadence. Tři nevinní mladí muži přijíždí do tohoto zdánlivého ráje hledat lepší budoucnost. Ale jak čas ubíhá, jejich cesty se rozcházejí, přestože se všichni propadnou do světa zločinu. Brzy se přítel obrací proti příteli, bratr proti bratru. Nyní jsou spojeni krví, ale i vzpomínkou na jejich nevinnou minulost. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (19)

Adrian 

všechny recenze uživatele

Az prilis okata snaha dolovat z predobrazov maximum (nielen Woo-ov Bullet in the Head) je pre film aj najvacsou slabinou. Pribeh troch priatelov z vidieka, ktori po prichode do velkeho mesta postupne musia ustupovat zo svojich idealov a skazenost prostredia meni nielen ich charaktery, ale hlavne rozleptava ich vzajomne puta, je natoceny v retro atmosfere nielen usadenim do Shanghaja v 30. rokoch min. storocia, ale i samotnym nasnimanim. Krasa ponurych obrazov zahalena v mlznom opare snoveho rozpijania sa v prevazne teplych farbach je vsak casto knockoutovana viditelnou nekoherentnostou ostatnych zloziek - nielen fragmentovo predkladany dej s hrubym strihom, sterilne prevedenie akcnych sekvencii, ale i striedme herecke vykony. 50% ()

ArdathBay 

všechny recenze uživatele

Klišé, klišé, klišé. Děj je složitý jak cesta na klozet. Kdyby byla alespoň jedna ruka v sádře, aby to bylo složitější. Emocionálně vypjatější je snad i Lenin v mauzoleu. Zív. Na konci filmu se i víc střílí, ale tak nějak nezajímavě. Marketingová upoutávka "Z produkce Johna Woo" navnadí, ale jen v půjčovně. Ta hvězda je jen za ten zpěv a tanec v klubu Paradise. ()

Reklama

gauron666 

všechny recenze uživatele

Film s obrovským potencionálem, který bohužel nebyl plně využit. Já jakožto člověk, který se zajímá o asijskou mafii, jsem si tento počin nemohl nechat ujít, i když český název je už tradičně jen snůška výmyslů, tak film i vcelku vystihuje. Triáda je tu s námi už od 16 století, to ještě italští amíci tahali kačera, to jen tak na okraj. A i když tu jejich praktiky zase až tak moc vidět nejsou (únosy, obchod s drogami, organizovaná prostituce, vydírání, nelegální herny atd.) tak to tolik nevadí, to by se asi težko vešlo do 90 minut. Film prostě sráží televizní zpracování, protože např. ze Šanghaje třicátých let a to pánové bylo něco, vlastně nevidíme nic, jenom klub. Dále jsou tu nelogické boty, SPOILER: Když se přátelé na odpis, ukryjí ve vesnici ve které vyrůstal i šéf mafie, který se jich ted chce zbavit, tak ho asi napadne, že můžou být tam a vyšle tam své zabijáky, já bych se přeci nešel schovat někam, kde to můj zabiják tak dobře zná, KONEC. A takových chyb je tam víc, i příběh trojice kamarádů a jejich cesta za slávou a pěnezi je udělaný strašně na rychlo, jednou jsou jako nosiči rikš a za deset minut mají kvádra a jsou pravou rukou bosse, ale i pozitiva se dají najít, tak hlavně Qi Shu, pro tuhle děvu mám slabost:-) a Daniel Wu to je prostě držák, i ostatní herci byli dost cool a když Chen Chang na konci začne svým revolverem kosit jednoho mafiána za druhým, řeknete si "sakra, to je frajer". Takže, příště to chce lepší rozbor postav a jejich cíle a hlavně větší kapitál a režiséra, kterému se to nevymkne z rukou a budeme tu mít film, proti kterému bude Kmotr jenom pohádka před usnutím, protože čínská a konec konců celá asijská mafie má obrovský potenciál, který zatím bohužel nebyl ve filmech zcela využit. PS: I já jsem fanda Kmotra, aby někdo neřekl, že straním. ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Plné "gangsterských" klišé (amerických i ázijských), s nezaujímavo natočenými prestrelkami a s typicky ázijskými bla-bla dialógmi, ale príjemne epické, spletité, rýchlo odsýpajúce a hlavne s výbornými, na HK produkciu až šokujúco civilnými hereckými výkonmi. Stráviteľná jednohubka, ktorá nie je zabitým časom, ale do týždňa na ňu dokonale zabudnete. Akurát som celý film čakal, z ktorého okna vypadnú Indiana Jones a Willie (Šanghaj 30. rokov už mám asi nadosmrti spojený s jednou jedinou filmovou scénou). ()

ladynka 

všechny recenze uživatele

Očividná je hlavně snaha natočit drama se silou Bullet in the Head, ale film vyznívá dějově plytce (žádná hloubka charakterů, postavy působí jako loutky) a emočně sterilně navzdory vypjatým momentům. PS: Motivaci tvůrců k natočení snad dokáži pochopit, ale co nutí k české firmy k distribuci zrovna tohoto filmu, to nechápu... ()

Galerie (30)

Reklama

Reklama