poster

Triáda

 • Čína

  Tian tang kou

 • Čína

  天堂口

 • Belgie

  Blood Brothers

Akční / Romantický / Drama

Čína / Hong Kong, 2007, 95 min

Režie:

Alexi Tan

Producenti:

John Woo, Terence Chang

Scénografie:

Alfred Yau
(další profese)
 • ladynka
  *

  Očividná je hlavně snaha natočit drama se silou Bullet in the Head, ale film vyznívá dějově plytce (žádná hloubka charakterů, postavy působí jako loutky) a emočně sterilně navzdory vypjatým momentům. PS: Motivaci tvůrců k natočení snad dokáži pochopit, ale co nutí k české firmy k distribuci zrovna tohoto filmu, to nechápu...(7.4.2008)

 • genetique
  **

  Spojenie typu ázijskej a americkej šablóny gangsterského filmu asi nikdy nebudú vo filme v rovnováhe, čo sa potvrdilo aj v tejto snahe. Snaha o silný príbeh na prakticky nulovom podklade je enormná a tým viac aj nezmyselná, tragická, miestami smiešna. Keď príde na rad snaha spraviť film cool a štýlový, tragickosť sa ešte znásobuje. Príbeh, ktorý sa skrýva pod lákavým názvom 'Triáda', si predstavujem trošku inak a nič na tom nemohol zmeniť ani fakt, že bol film pod producentským dohľadom Johna Woo (do akej miery to bol len reklamný ťah ma nezaujíma). Herecká snaha bola v norme. Nájdu sa aj miesta, ktoré si zaslúžia, aby film dostal aspoň dve hviezdičky, ale čakal som viac aj napriek nízkym hodnoteniam. Mrzí ma, že sa k ním musím pridať. 40%.(21.4.2009)

 • ArdathBay
  *

  Klišé, klišé, klišé. Děj je složitý jak cesta na klozet. Kdyby byla alespoň jedna ruka v sádře, aby to bylo složitější. Emocionálně vypjatější je snad i Lenin v mauzoleu. Zív. Na konci filmu se i víc střílí, ale tak nějak nezajímavě. Marketingová upoutávka "Z produkce Johna Woo" navnadí, ale jen v půjčovně. Ta hvězda je jen za ten zpěv a tanec v klubu Paradise.(14.8.2008)

 • gauron666
  ***

  Film s obrovským potencionálem, který bohužel nebyl plně využit. Já jakožto člověk, který se zajímá o asijskou mafii, jsem si tento počin nemohl nechat ujít, i když český název je už tradičně jen snůška výmyslů, tak film i vcelku vystihuje. Triáda je tu s námi už od 16 století, to ještě italští amíci tahali kačera, to jen tak na okraj. A i když tu jejich praktiky zase až tak moc vidět nejsou (únosy, obchod s drogami, organizovaná prostituce, vydírání, nelegální herny atd.) tak to tolik nevadí, to by se asi težko vešlo do 90 minut. Film prostě sráží televizní zpracování, protože např. ze Šanghaje třicátých let a to pánové bylo něco, vlastně nevidíme nic, jenom klub. Dále jsou tu nelogické boty, SPOILER: Když se přátelé na odpis, ukryjí ve vesnici ve které vyrůstal i šéf mafie, který se jich ted chce zbavit, tak ho asi napadne, že můžou být tam a vyšle tam své zabijáky, já bych se přeci nešel schovat někam, kde to můj zabiják tak dobře zná, KONEC. A takových chyb je tam víc, i příběh trojice kamarádů a jejich cesta za slávou a pěnezi je udělaný strašně na rychlo, jednou jsou jako nosiči rikš a za deset minut mají kvádra a jsou pravou rukou bosse, ale i pozitiva se dají najít, tak hlavně Qi Shu, pro tuhle děvu mám slabost:-) a Daniel Wu to je prostě držák, i ostatní herci byli dost cool a když Chen Chang na konci začne svým revolverem kosit jednoho mafiána za druhým, řeknete si "sakra, to je frajer". Takže, příště to chce lepší rozbor postav a jejich cíle a hlavně větší kapitál a režiséra, kterému se to nevymkne z rukou a budeme tu mít film, proti kterému bude Kmotr jenom pohádka před usnutím, protože čínská a konec konců celá asijská mafie má obrovský potenciál, který zatím bohužel nebyl ve filmech zcela využit. PS: I já jsem fanda Kmotra, aby někdo neřekl, že straním.(9.2.2011)

 • Cervenak
  ***

  Plné "gangsterských" klišé (amerických i ázijských), s nezaujímavo natočenými prestrelkami a s typicky ázijskými bla-bla dialógmi, ale príjemne epické, spletité, rýchlo odsýpajúce a hlavne s výbornými, na HK produkciu až šokujúco civilnými hereckými výkonmi. Stráviteľná jednohubka, ktorá nie je zabitým časom, ale do týždňa na ňu dokonale zabudnete. Akurát som celý film čakal, z ktorého okna vypadnú Indiana Jones a Willie (Šanghaj 30. rokov už mám asi nadosmrti spojený s jednou jedinou filmovou scénou).(1.5.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace