Proč jsem se jen ženil

Why Did I Get Married?

Komedie / Drama

USA, 2007, 113 min

Klasická černošská drama-komédia (a tým vôbec neznevažujem černochov, lebo viem ako by mi to Tasha natrela) plná intríg, zamotaných príbehov, lásky, vášne, happyendu. Priznám sa, že takéto filmy môžem! A ešte sa priznám, že hoci film nepôsobí ako pravá komédia (kde sa smejete od začiatku až po koniec) dvakrát počas filmu sa mi stalo, že som film musel zastaviť, lebo som sa doslova válal po zemi :D - What is wrong with your wife? - What do you mean? It's Wednesday. Welcome to my world.(17.2.2009)

Soundtrack Aaron Zigman: 1. Love U Better - Keith Sweat/Keysia ,2. Sorry for the Stupid Thing - Babyface ,3. You Belong To Me - Anita Baker ,4. Why - Kelly Price ,5. DJ Don't - Gerald Levert ,6. Betterman - Musiq ,7. One - Tyrese ,8. Who Am I To Say - Hope ,9. Flaws And All - Beyonce ,10. Mmmm - Laura Izibor ,11. No One Else - Amel Larrieux ,12. Why Did I Get Married - Tamika Scott ,13. L-O-V-E - Michael Buble ,14. Givin' Up - Jennifer Holiday ,(14.5.2011)

Úvodem chci říct, že jsem si toho s ženskýma zažil dost a tak mi podobný filmy o vztazích (ač je to samozřejmě "filmově") mají hodně co říct, přijdou mi často zajímavý stejně jako sama psychologie vztahu když v něm zrovna jsem. Tady jsem čekal jednodušší látku, větší srandu, byla to ale poměrně vážná "černošská" konverzačka, náročnější i vzhledem k delší stopáži. Ale vážně jsem ji shledal dobrou, v základu věrohodnou a ženatý nejsem, ale troufám si říct, že být nějaký seznam povinné filmové četby na téma manželství, nemělo by tam toto chybět. Škoda snad jen tolika cukru na konec. Jo a ještě jedna věc... pro jistotu... nebuďte předpojatí ;) "You know, if you’re not happy about the way you look then change it. Stop doubting yourself. I mean, it’s not attractive. I don’t like it. And hell, it makes me uncomfortable for you."(1.8.2014)

• Smok

Štyri manželské páry zrelých štyridsiatnikov, jedna milenka, miestny šerif, zasnežená horská chata a týždeň dovolenky. Čakal by som kopec srandy, dostal som za prvú hodinu len intrigy, hádky a ohováranie každého z partie. Skoro mi z toho opuchla hlava. Druhá polovica filmu už je konštruktívnejšia, ale priznávam, že už som z toho bol dosť unavený. Tí ktorí sa radi špárajú zápalkou v hovne si prídu na svoje. U mňa za 1* ale stojí pri mne manželka :)))(3.8.2008)

=dospělácké problémy. hodně originální a dobře zpracovaný film. Mě po jeho zhlédnutí donutil docela přemejšlet o věcech kolem a docela sem si uvědomil jak je ten nevázanej život prima. A když už do chomoutu, tak si nejdřív ověřit že ta vyvolená má chytrou kámošku, která jí bude dodávat všelijaké testy aby si ta moje mohla dát dohromady pět a pět.(8.10.2010)