Reklama

Reklama

Proč jsem se jen ženil

  • USA Why Did I Get Married?
Trailer

Obsahy(1)

Tyler Perry robí autorské filmy, určené pre černošskú komunitu. Z filmami Diary of a Mad Black Woman (2005) a Madea's Family Reunion (2006) zožal ceny na Black Movie Awards. Ďaľším do série je film Why Did I Get Married?

Štyri manželské páry vyrazili na cestu do zasnežených hôr Colorada. Kariéristka Dianne a jej manžel Terry, populárna psychologička a spisovateľka Patrícia, jej manžel architekt Gavin, Sheila a jej manžel Mike a Angela s Marcusom očakávali zábavu a oddych. Dobrá nálada sa stratí, keď Sheilina údajná priateľka Trina sa vyspí s jej manželom. Keď sa toto tajomstvo odhalí, páry začnú prehodnocovať svoje manželstvá. Počas víkendu sa každý stretne so zradou a odpustením a je len na každom jedincovi, či nájde cestu späť. (jojoping)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (16)

Smok 

všechny recenze uživatele

Štyri manželské páry zrelých štyridsiatnikov, jedna milenka, miestny šerif, zasnežená horská chata a týždeň dovolenky. Čakal by som kopec srandy, dostal som za prvú hodinu len intrigy, hádky a ohováranie každého z partie. Skoro mi z toho opuchla hlava. Druhá polovica filmu už je konštruktívnejšia, ale priznávam, že už som z toho bol dosť unavený. Tí ktorí sa radi špárajú zápalkou v hovne si prídu na svoje. U mňa za 1* ale stojí pri mne manželka :))) ()

asirtes 

všechny recenze uživatele

Zopár vychytávok a fakticky dobrých fórov premiešaných s "dokonale" analiticko-patologickým prístupom, z ktorého sa mi takmer zavaril mozog. Film sa snaží tváriť inteligentne, ale moc mu to nejde. Zvlášť keď skončí tam kde začal a od nijakého bodu sa nikam neodrazí, aby vytvoril ako taký dojem. Tým dojmom bolo asi to, že jeho hlavná zápletka vznikla omylom. ()

Reklama

Slasher 

všechny recenze uživatele

Úvodem chci říct, že jsem si toho s ženskýma zažil dost a tak mi podobný filmy o vztazích (ač je to samozřejmě "filmově") mají hodně co říct, přijdou mi často zajímavý stejně jako sama psychologie vztahu když v něm zrovna jsem. Tady jsem čekal jednodušší látku, větší srandu, byla to ale poměrně vážná "černošská" konverzačka, náročnější i vzhledem k delší stopáži. Ale vážně jsem ji shledal dobrou, v základu věrohodnou a ženatý nejsem, ale troufám si říct, že být nějaký seznam povinné filmové četby na téma manželství, nemělo by tam toto chybět. Škoda snad jen tolika cukru na konec. Jo a ještě jedna věc... pro jistotu... nebuďte předpojatí ;) "You know, if you’re not happy about the way you look then change it. Stop doubting yourself. I mean, it’s not attractive. I don’t like it. And hell, it makes me uncomfortable for you." ()

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Aaron Zigman: 1. Love U Better - Keith Sweat/Keysia ,2. Sorry for the Stupid Thing - Babyface ,3. You Belong To Me - Anita Baker ,4. Why - Kelly Price ,5. DJ Don't - Gerald Levert ,6. Betterman - Musiq ,7. One - Tyrese ,8. Who Am I To Say - Hope ,9. Flaws And All - Beyonce ,10. Mmmm - Laura Izibor ,11. No One Else - Amel Larrieux ,12. Why Did I Get Married - Tamika Scott ,13. L-O-V-E - Michael Buble ,14. Givin' Up - Jennifer Holiday , ()

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Filmová adaptace vlastní divadelní hry režiséra Tylera Perryho, který si střihl i jednu roli, o zkouškách manželství a o tom, co se stane jedné rodině, když na scénu přijde sexy mladá svůdnice. A dojde k tomu jednoduše. Čtyři páry se každoročně scházejí někde na dovolené, aby si, jak se jednoduše říká, vyčistili hlavu. Zajímavostí je, že charakteristicky odlišné jsou pouze ženy. Pánové jakoby by byli povahově naprosto stejní. Pokud někdo zná hru na pravdu, tak něco podobného se stane tady a to během oběda, nebo čeho. Prostě se na každého něco vyzradí a začnou se dít věci. Partnerský či manželský stereotyp je něco, s čím se námětově pracuje především. Sofistikované Intimní drama  o mezilidských vztazích, důvěře a věrnosti. Romantická atmosféra, příjemné odpočinkové tempo, nenásilný humor a emoční situace, které určitě budou mnohým divákům blízká. A tak se vcelku jedná o povznášející snímek, snad i hodný k zamyšlení nad sebou samým a přístupu ke svému partnerovi. Film funguje srdcem i duší a k tomu Tyler Perry nepotřeboval ani monstrózní rozpočet. Výborný scénář plus výborní herci rovná se výborný filmový počin. ()

Galerie (16)

Reklama

Reklama