Pohoda

Dokumentární

Slovensko, 2011, 52 min

Miro Remo

Miro Remo, Juro Šlauka

Dokument ukazujúci pravú pohodovú Pohodu, ktorý sa snáď ani nedal pokaziť akurát doviesť do dokonalosti (na tejto Pohode som bol ako dobrovoľník a musím povedať, že pár vecí mi tu chýbalo, aj keď chápem, že zachytiť sa nedalo všetko), čo sa tomuto nie úplne podarilo. Každopádne vzdávam úctu Michalovi a organizačnému tímu, na taký veľký festival tak málo problémov - paráda. Teším sa na ďalší ročník a ďalší skvelý dokument.(16.12.2012)

ukazkova strihova skladba, vyborna atmosfera, humor(26.2.2012)

• asirtes

Na dokument o tak veľkom festivale príliš málo. Najmä, keď si človek uvedomí koľko kvalitného materiálu tam bolo k dispozícii. V tomto prípade nevyužitého...(7.12.2013)

• Thailon

Aj ked Rema mam rad, toto je proste slabe. Moznost byt v zakulisi a nevyuzit ju. Skoda.(15.11.2016)

Pohodový dokument o Pohode. Humorný, na začiatku trochu smutný (spomienka na tých čo tragicky zahynuli na festivale) ale hlavne plný dobrej hudby a zaujímavých pohľadov do zákulisia, kde uvidíme naozaj všetkých ktorých sa na tom podieľajú - od tých čo pucujú hajzle až po tých čo na nich hrajú (ako na hudobnom nástroji).(4.7.2012)

• - Festival Pohoda sa k dokumentu nehlási, pretože režisér Miro Remo odmietol vystrihnúť scénu, kde riaditeľ Michal Kaščák vyhadzuje chalanov za pozitívny alkoholový test pri nástupe do práce. Na Pohode je pre zamestnancov nulová tolerancia alkoholu, v tomto prípade šlo o zvyškový alkohol 0,1 promile. "Trval som na tom, ako zamestnávateľ tých chalanov a zároveň ako niekto, kto umožnil natáčanie v zákulisí, nemôžem dopustiť, aby boli v dokumente ich tváre, pripadalo mi to (a pripadá) ako neférová bulvárna hra, zneužitie dôvery a niečo, čo nie je z dokumentačného ani umeleckého pohľadu dôležité." sa vyjadril vyštudovaný matematik a zemepisec, ktorý v roku 1997 festival založil. (el.zapikano)