Alžír

Pepé le Moko, dobrodruh z Alžíru

Algiers

Drama / Romantický / Mysteriózní

USA, 1938, 95 min

Charles Boye ako Pepe Le Moko sa zaľúbi do zvodnej Hedy Lamarr, ktorá pricestovala do alžírskeho okresu Casbah. Joseph Calleia ako policajný úradník a Gene Lockhart ako informátor sú výborní v tomto romantickom filme.(24.9.2011)

• Houdini

Oscar 4 nominace: Herec HR - Charles Boyer, Herec VR - Gene Lockhart, Výprava, Kamera(26.3.2004)

Z nejrůznějších důvodů se stal americkým debutem Hedy Lamarr remake Pepé le Moka. Dostala v něm zásadní roli, ale na poměrně malém prostoru doslova ukradla celý film Charlesu Boyerovi a to bohatě stačilo na vepsání do dějin filmu. Ať se propadnu, jestli jsem nechtěla být Charlesem Boyerem každou jejich společnou minutu... ;)(12.2.2009)

• StaryMech

Údajně pravzor hollywoodských pakopií zahraničních filmů, v tomto případě Duvivierova "Pépého le Moka". S dialogy vypomohl James L. Cain, Kasbu (až na pár záběrů vypůjčených z francouzského originálu) v kalifornských ateliérech nasvítil a nasnímal později slavný James Wong Howe ; Boyer coby titulní kvítko vypadá a hraje jinak než Gabin, ale neméně přesvědčivě. První velká americká role Hedy Lamarr se zvláštním přídavkem : generace diváků mohou na velkém detailu studovat, jak se rodí předstíraný úsměv svůdnice.(28.9.2014)

• Cucina_Rc

Hudba: Vincent Scotto a Mohamed Ygerbuchen(14.3.2014)