Stalin (TV seriál)

• Německo

Stalin

Dokumentární

Německo, 2003, 3x52 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (11)

Zdržím se komentáře k tomu kvalitnímu německému dokumentu a věnuji následujících pár řádků malé ukázce myšlení, které doposud přetrvává mezi některými našimi spoluobčany (jazykově neredigováno): "Soudruh Stalin byl jednou z největších kom. představitelů,nezaslouží upadnout v zapomění.Sláva s.Stalinovi!! (...) Nevinných mi je líto,ale s.Stalin "vraždil" bělogvardějce,buržuje,rozvraceče a reakcionáře.Těch nevinných zas tolik nebylo." (Libor)___"Tak především s.Stalin byl hrdina ,je hrdina a bude hrdina.Proč??Protože dokázal to co nedokázal třeba prohnilý carský režim. (...) V s. stalinovy vidím hrdinu protože za jeho vlády vše fungovalo.at zvítězí komunismus soudruzi" (sabo1948)___ "Stalin je osobnost je to člověk kterého dějiny potřebovali a srovnávání s Hitlerem je absurdní. myslím, že kdyby se na jeho místo tenkrát dostal Trockij vypadalo by Rusko již uboze ale Stalin jej vedl dlouho svou pevnou rukou a vedl jej do krásnější budoucnosti." (Jovista)... z diskuzí na www.ksm.cz ___ A perličkou budiž připomenutí všeobecně známého faktu, že stalinistou je též jeden z ústavních činitelů České republiky - místopředseda Poslanecké sněmovny a soudně potvrzený udavač, který je známý též svým výrokem o našem malém českém Únoru: "Převzetí moci v roce 1948 proběhlo ústavní cestou, nebylo na tom nic nedemokratického." Jmenovat netřeba...___ Vzhledem k tomu, že lidé tohoto typu nechtějí vést racionální diskuzi a historické studie odmítají s poukazem na buržoazní ideologii, tendenčnost a překrucování faktů, jakýkoli další komentář je opravdu zbytečný - tak bude z jejich strany viděn i tento třídílný dokument. Můžeme jen doufat, že se opět nedostanou k moci. A závěrem slovo psychologa: "Jedním z nejvýraznějších historických příkladů duševního i fyzického sadismu byl Stalin. Jeho chování je přímo učebnicí nesexuálního sadismu, jako jsou romány markýze de Sade učebnicemi sadismu sexuálního." (Erich Fromm: Anatomie lidské destruktivity)(24.7.2008)

Ohyzdná lidská příšera povstala z lidské zloby, chamtivosti a hlouposti.!!! Takové je ale i dnes, bohužel, Rusko...(19.2.2011)

Tří dílně rozdělený něměcký dokument, který ikdyž má celkem skoro 3 hodiny, tak nevysvětluje všechno úplně do detailu a spíše jen, tak teoreticky poukazuje na kruto vládu sovětského vládce Stalina. Proto dávám jednu hvězdu dolů, ikdyž jinak je dokument povedený a určitě si tam každý najde něco pro sebe zajimavého. Kdybych měl napsat, která z těch částí se mi zdá býti nejlepší, tak asi ta druhá, protože poukazuje, jak málo chybělo, aby SSSR padlo pod kontrolu německé říše a jaký byl Stalin špatný vojenský stratég.(7.11.2010)

Dnes jsem podruhé dočetl Mongiliho publikaci Stalin a sovětské impérium, a tak jsem se rozhodl obohatit si vědomosti ještě tímto dokumentem. Všechny tři díly jsem si pustil za sebou. Co se informací týká, tak jsem se toho už tolik podstatného nedozvěděl, nicméně pro mě dokument měl i tak svou cenu díky rozhovorům s některými aktéry či očitými svědky událostí, Stalinovými potomky, potomky popravených komunistických funkcionářů, dozorci z gulagů, vyšetřovateli NKVD atd. a především díky bohatému vizuálnímu materiálu. Nejsilnější byl rozhodně třetí díl dokumentu. Přestože jsem věděl, co čekat, stejně jsem se nestačil divit tomu, kam až je člověk schopen zajít a jaké zrůdnosti toto lidské monstrum páchalo. Události popisované v literatuře totiž podbarvené obrazovým materiálem dostávají ještě hrůznějších rozměrů.(20.9.2012)

Trojdílný hodnotný dokument, který mapuje drtivou většinu zvěrstev tohoto pána. Poutavé věcné poučné, to je od dokumetnu plná palba.(19.8.2010)

Nepamatuji si kdy bylo o něčem ve válce natočeno silnější dokument než tento. 5/5(16.10.2013)

Dokument, který vám přiblíží život, vzestup i pád tohoto krutého diktátora. Pokud pratříte k zájemce o tuto historii, je tento dokument pro vás jako dělaný. Dobře zpracován, kde se nudit nebudete...(20.11.2008)

Odkaz pořadu "Stalin" na stránkách tvůrce ZDF.(5.10.2008)

Místy opravdu silné. Člověka napadá, jak je možné, že se tyhle věci děli ve 20tém století? Jinak Stalin za zhruba 20 let poslal do gulagů 40 milionů lidí a 20 milionů z nich zemřelo. Tak silný komunismus u nás naštěstí nebyl...(19.10.2008)

Velice povedený dokument shrnující Stalinova zvěrstva.(6.2.2011)

Právě sleduji podruhé tento třídílný seriál. Po prvním dílu 70% a 4/5. 21.2.11. Druhý díl ještě zajímavější o hrůzách války - 80% 27.2.11. Poslední třetí díl shlédnut 3.3.11 a je vyvrcholením - ukazuje skutečné krutosti Stalina. 85%.(22.2.2011)