Hlava elitní hongkongské policejní jednotky, seržant Wong Man Chin přezdívaný „Psí hlava“, dohlíží na první krůčky nadějného nováčka, pohledné agentky Ho. Zároveň však sleduje také notorického zločince Chana. Věří totiž, že právě tento výlupek byl hlavním strůjcem nedávno spáchané geniální loupeže v klenotnictví. Jenže ačkoli si je Chan policistovy pozornosti dobře vědom, rozhodně ho neodradí od příprav na největší akci svého života. Souboj mezi zákonem a zlem může vypuknout. Na straně první stojí Simon Yam a Miss Hongkong z roku 2004 Kate Tsuiová coby paže zákona, na druhé pak Tony Leung Ka Fai v úloze muže, který je schopen téměř čehokoli v kriminálním thrilleru, který si právem vysloužil přezdívku „hongkongská Francouzská spojka“. (oficiální text distributora)

genetique

Ázijský krimi thriller na americký štýl. Vôbec nie zlá kombinácia, ktorá na mňa veľmi zapôsobila. Pomerne jednoduchá zápletka, žiadne extra zvraty, zato ale slušná herecká podpora a svižné spracovanie a príbeh premyslený do posledného detailu. Charizmatický záporák sa podpísal pod veľké percento môjho hodnotenia. 80%. ()

Martyr

Chladný, nevýrazný a na plačlivé scény trápny film s fajn hercami. Agentka je po 3 minutovej skuške prijatá medzi elitných policajtov kde si ju pod patronát zoberie starý 'DogHead' a hneď ju nasadí do prvej dôležitej akcie. Nechápem to nadšenie.Videl som asi sto lepších filmov o sledovačkách s lepším scenárom, hudbou aj kamerou. 45% ()

Mkqp

Policejní práce v Hong Kongském podání pro mě vždy znamená určité očekávání, jelikož mě snad ještě nezklamala. Eye in the Sky oplývá velice jednoduchým dějem, s nímž dokázali tvůrci pracovat na výbornou, herci a postavy jsou sympatičtí, a obsah precizně seskládán dohromady. Spousta lidí srovnává s remakem od Korejců, tak jsem taky vyplyvnu svůj názor. Ačkoliv má korejská verze spoustu hereckých hvězd, nedokázala mě tolik zaujmout jako originál. Ten působí přirozeněji a osobněji. ()

honelnik

Vynikajúci a strhujúci film, ktorý neraz pripomenie Francúzsku spojku a Pepkov súboj s nepolapitelným Charnierom. Perfektne natočené, perfektne zahrané. Plus pohľad na Simona Yama (v posledných filmoch hráva mafiánskych bossov alebo ľudí čo lámu chrbtice pohladom) v teplákoch, 30 ročnom vypletanom svetríku a ladvinkou je neuveriteľný. ()

sniper18

Je to celkom dobrý krimi thriller. Má dosť dobrý príbeh o špeciálnej policajnej jednotke venujúcej sa sledovaniu, ktorá práve vezme novú členku a síce sa jej tu začína pomerne ťažko, ale vďaka dobrému nadriadenému sa rýchlo stáva plnohodnotnou členkou tímu. A práve čelia veľmi dobre organizovanej skupine lupičov, ktorá za sebou nezanecháva takmer žiadne stopy, no polícii sa podarí zistiť vzhľad jedného z podozrivých a tak ho sledovacia skupina musí nájsť. No šéf lupičov je rovnako inteligentný ako nebezpečný a tak čelia viacerým problémom. So spracovaním som celkom spokojný, ale dalo sa z toho získať aj o niečo viac. Už na prvý pohľad musím pochváliť tento zaujímavý nápad so sledovacou jednotkou, ktorá sa v tomto žánri vôbec nevyužíva a tak to celé príjemne osvieži, pričom svoj potenciál využíva naplno. A tak už úvodná sekvencia mi prišla dostatočne zaujímavá, ale aj následne sa mi to dosť páčilo, zoznámenie sa s obomi stranami, aj keď záporáci mohli mať predsa len ešte o niečo viac priestoru, no určite musím pochváliť aj hľadanie a sledovaie prvého podozrivého, to sa mi z celého filmu páčilo najviac. Len škoda, že druhá polovica je už o niečo slabšia, za čo ale môže hlavne to veľké tempo, kvôli čomu som mal pocit, že sa všetko rieši až príliš rýchlo, čo ma dosť mrzí, ale zase aj táto časť je stále dostatočne kvalitne zvládnutá a ponúkne aj pár vydarených sekvencií. Čo sa týka akcie, tvorí ju očakávane hlavne samotné sledovanie, ktoré mi prišlo dosť zaujímavé, ale nájde sa tu aj niekoľko klasických policajných akcií, ktoré mi ale prišlo skôr len úplne štandardné, taže svoj účel splnia, ale inak výraznejšie nezaujmú. S hereckým obsadením som dosť spokojný, výborná hlavná hrdinka, Simon Yam ako šéf tímu ma síce trochu sklamal, nepôsobí tu až tak charizmaticky, ako obvykle, ale aj tak poteší, k tomu hlavný záporák Tony Leung Ka Fai, tradične nechýba Suet Lam a ešte pár slušných vedľajších postáv, ako hlavná veliteľka alebo Eddie Cheung. Réžia a technická stránka síce v ničom nevynikajú, ale je to slušný žánrový štandard, takže nemám problém. V tomto prípade mi juhokórejský remake sadol o trochu viac, keďže vlastne doladil takmer všetko, čo mi tu trochu prekážalo, ale aj Eye in the sky určite stojí za pozornosť, slušná žánrovka. 74% ()