Jeonseolui gohyang

všechny plakáty

tombac

Víceméně souhlasím s kolegou Syslem. Tyhle sterilní jihokorejské duchařiny mě už přestávají bavit. Hezké obrázky, hromada keců kolem, slabý scénář a téměř neškodný vlasatý bubák (až na scénu, kdy vlasatice vyrostla a začala sebou trhat jako Sadako - žel jedinou), který by nebýt skřípavých zvuků mohl ledatak v zelí odhánět vrabčáky. Tady si už musí člověk rozpačitě klást otázku, proč ta dlouhovlasá ženština tak blbne, když to nakonec dopadne takhle... Korejská impotence pokračuje, jelikož za poslední rok a půl byli schopni vyplodit jen dva nadprůměrné horrory (Goemul mezi ně neřadím). V závětří však číhá několik slibných kousků, tak doufám, že nás čeká brzký konec jihokorejské horrorové mizérie. ()

Sysel_CZ

Nudná slátanina, kterou jsem, přiznám se, nepochopil. Ze zdrojů jsem vyčetl, že jde o zpracování jakési legendy či co - o tom nic nevím, takže mohu hodnotit jen film samotný. Scény spoléhající se pouze na styl "jsem vlasatá holka, bojte se" (snad až na jednu výjimku, to jsem se lekl). Děj? Postavy splývající zmateně pobíhající, vyprávějící si polekané historky a vzápětí zmateně umírající. Rozuzlení a motivace? Řeknu nulová, protože alespoň tak jsem to pochopil z podřadných anglických (oficiálních) titulků. Shrnuto, film má nějaké ty strašidelné momenty a řekněme nějaké klady, ale byla to hrozná nuda, která navíc vyústila v nablblý a useklý konec, který rozřešil jen to, co všichni věděli od začátku. ()