Chorobná závislost na matce může mít až katastrofální následky… V místnosti sázkové kanceláře ohrožuje maskovaný muž pistolí mladou úřednici. Nemá v úmyslu ji zavraždit, ale pouze postrašit, chce ukrást velké peníze. Žena poslušně nahází bankovky z pokladny do tašky maskovaného lupiče, který ji hodlá zavřít na WC, aby nemohla ihned přivolat policii. Nešťastnou náhodou vše uslyší mladík odvedle, který vejde dovnitř úřednici na pomoc. Doplatí však na svou nezkušenost a udělá osudovou chybu: strhne muži s pistolí masku z tváře. Ten okamžitě zareaguje a střelí nečekaného svědka přímo do srdce… V průběhu vyšetřování se seznamujeme se čtveřicí originálních detektivů, s milenci Zikánem (P. Štěpán) a Krocovou (L. Zedníčková), s postarším kriminalistou před penzí Políčkem (O. Vlach) a tvrdou šéfkou Rohanovou (D. Bláhová). Vyšetřovatelé zjišťují, že neznámý vrah už má za sebou přepadení několika pošt a směnáren a na noční loupeže používá masku, kterou lze koupit kdekoliv. Pátrání se rozebíhá ve třech směrech: jedním je vrahův vztah ke zbraním, druhým ona maska a třetím vynikající znalost místa činu. Až se tyto tři osy protnou, budou kriminalisté znát vraha… (Česká televize)

Cival

Výsměch. Jedna hvězda fakt za tu snahu. Dramaturgové a šéfové dramatické tvorby z České televize by měly zvednout své bohatě honorované zadele a dobelhat se do nejbližšího kina nebo videopůjčovny. I kdyby se podívali na nějakou trapnou kriminálku druhého sledu z Francie, dozvěděli by se, jak má zhruba žánr vypadat v 21. století. Škodné by to prospělo. Tuhle hrůzu plnou šablonovitých postav, nemotorných pokusů o napětí, přehrávajících herců a zoufalých snah o akci (zmatená rozklepaná kamera, naprosto ztracená v prostoru) by se pak neodvážili nasadit bez úprav do hlavního vysílacího času. Ptám se: Jak dlouho budou ještě Kavky dírou, do níž se hážou koncesionářské poplatky kvůli obžive neschopných režisérů a dramaturgů? Bože... ()

Tosim

Film se hodně soustřeďuje na efekt, akci a rádoby drsnost, kdyby Viktorín Šulc dělal to, co mu jde nejlépe, tj. budoval detektivní zápletku, dopadl by snímek o mnoho líp. 50%. ()

Enšpígl

Mě to přišlo jako výsměch policajtům, počínaje nemocnicí přes převoz a konče závěrečnou akci. Nevím neznám policejní postupy, ale podle mě naši policajti nejsou takový kreteni jak tady vypadaj. Michal Slaný jako psychouš je mistrovskej a námět taky není špatný, ale mělo se to pojmout víc jako kriminálka nebo thriller a ne groteska. ()

Radek99

Akční detektivní televizní film ,,made by Česká televize". Je to smutné dívání, my tohle tedy skutečně ještě neumíme natočit. Problematické je už obsazení rolí. Lucii Zedníčkové věřím, že je drsná policistka asi stejně, jako bych věřil Heleně Růžičkové roli neodolatelné sexbomby. Taťjana Medvecká nemá co hrát, zajímavý je Oldřich Vlach coby detektiv ze staré školy (à la mord parta pana rady Vacátka), který ještě osobně zná většinu galerky. Hereckou laťku jednoznačně drží Vladimír Dlouhý, který v roli feťáka jako vždy exceluje, je to skutečně jedna z nejvýraznějších tváří této herecké generace. Dějová osa a příběh jsou celkem zajímavé, ale svým tuctovým až zpackaným zpracováním ji vesele pohřbí. Šílený střih, šílené záběry ruční kamery, šílená kompozice záběrů, nulová akčnost... Smutná podívaná... Vykastrovaná kriminálka... ()

DaViD´82

Česká novodobá televizní akční kriminálka. Zní to poněkud podezřele, že? Projekt, který dojel na režii. Roztřesená kamera a zběsilý střih z vás ještě druhého Greengrasse neudělají. Na to by Petr Kotek musel mít talent či alespoň cit pro tempo vyprávění. Scénář sice není úplně nejvyšší kvalitativní třída, ale myslím, že kdyby byl podpořen slušným rozpočtem a solidnějším režisérem, tak mohl být základem pro dobrý film. Po Škodné sice zůstala aura sympatického projektu, ovšem ne již zároveň i aura kvalitního počinu. Snad příště. ()

CheGuevara

Filmy by se měli točit aspoň z nějakého nápadu. Jenže tahle televizní záležitost vznikla pouze z nápadu: "Natočíme akční krimi na zaplácnutí nedělního večera." Neumětelství pana Kotka je do nebe volající, zejména co se týče střihové skladby. Kamera je až odvážně inovativní, ale ta je bezpečně zadupána do země stádem naprosto nepatřičných střihů. Scénář je plný postav, které jsou pouhou šablonou a mnohé jsou jednoduše zbytečné. To vše by se dalo odpustit, kdyby ten film byl aspoň trošku napínavý. Dramaturgicky špatně odvedený snímek, kdy půl stopáže sledujeme pátrání po vrahovi, aby se nakonec zvrtl ve vrahův survival. Jediné, co můžu pochválit je touha natočit něco svižného a jiného v tomhle českém rybníčku, jenže tentokrát to vyznělo, jako když se Jihoafričani snaží hrát hokej. PS: To jak byl film špatný, jsem si však nejvíc uvědomil, když jsem se díval půl hodinu poté na Horem Pádem. Takže točit kvalitně lze i na tomhle malém písečku, ale musí se to umět! ()

dobytek

Jak už tady napsali ostatní, Lucie Zedníčková byla opravdu úplně mimo. Ještě navíc má pořád nějaký hlášky, který jako kdyby vypadly z huby Clinta Eastwooda v roli drsnýho Harryho. Tuhle postavu měli ze scénáře úplně vyškrtnout. Jinak je to celkem průměrný krimi, který se ve druhý polovině snaží chvílema vypadat akčně, ale to bylo spíš na škodu. Nicméně nenudil jsem se u toho a to je hlavní. ()

Gilmour93

Šňupání koksu ještě dřív, než na vedlejším Kanále popřeje Koranteng hezký večer? Sex kolem půl deváté? A co ta krvavá přestřelka mezi traktoristou a psychopatem, jenž nese autorské prvky začínajících Coenů (z období někdy před jejich pubertou)? Rada pro rozhlasové a televizní vysílání by měla zasáhnout! Zabavit těkavou kameru, Kotkově režisérské židli uříznout nohu a divákům vrátit alespoň část koncesionářského poplatku za měsíc červen.. Kriminalistické postupy sice vnesly řadu otazníků, nicméně mělo to v sobě jakési nepopsatelné kouzlo zvrhlé lacinosti.. ()

sud

Ve výsledku spíše průměrný krimithriller, jenž mohl být mnohem lepším filmem, kdyby měl po celou dobu tempo závěrečné půlhodiny. Jinak film táhnou herecké výkony Taťjany Medvecké, Vladimíra Dlouhého a především Michala Slaného, který se v roli psychopata pořádně vyřádil. Ústřední detektivní duo Zedníčková - Štěpán sice působí poměrně věrohodně, jejich postavy jsou však napsány i zahrány nevýrazně, nedostaly dostatečný prostor a ve výsledném dojmu se krčí ve stínu výše uvedených postav ve vedlejších rolích. 60%. ()

Faustka

Freddy Krueger z pošty - noční můra české policie. Akční krimi... kterému dominuje drsná Krocová a psychopat Jansa. ()

paascha

Trochu moc televizní, trochu přetažené a trochu nevěrohodné, jinak v bažině českých televizí celkem osvěžující záblesk. Výkony herců, snad až na topornou Zedníčkovou, byly dobré, místy výborné - T.Medvecké jsem její výkon věřil, padouch Jansa byl nechutný.-) Potkat takový hovado, je asi nejlepší dělat mrtvýho:-) ()

Adam Bernau odpad!

Když personál čt seskládá různé prověřené elementy cool zápaďáckých kriminálek a zasadí je do důvěrně známých českých reálií, ostentativně při tom pohrdaje elementární dějovou logikou a uvěřitelností čehokoli, nepomůže konzumovatelnosti takového zmetku ani bonus v podobě sexu na služebně. Oficiální text distributora: "...Jansa okamžitě pochopil, co musí udělat. Namíří pistoli a střelí nečekaného svědka přímo do srdce..." ()

pornogrind

Přiznám se, že Krimi filmy moc nemusím a už vůbec né ty český. Do filmu jsem šel především kvůli filmu Hrobník(2009) jenže je volným pokračováním tohoto snímku. V podstatě si o filmu myslím to co napsal uživatel Enšpígl. Je to výsměch český policie jelikož vykresluje český fízly jako naprostý dementy. Na snímku lze pochválit jen herecký výkony O. Vlacha alá fízl ze starý školy a zejména pak M. Slaného. Už dlouho jsem v českým filmu neviděl takovýho pošuka. ()

Slarque

Televizní kriminálka, co ani nevypadá moc televizně. Postavy jsou propracované, vyšetřování nepůsobí směšně, už jen to je taková malá událost. Když přidám kvalitní herecké výkony (výborná Taťjana Medvecká), tak nechápu, co tu všichni proti tomu filmu mají. ()

triatlet

Atmosféra skutečně dusná - především ve chvílích, kdy Michal Jansa má své psychopatické vstupy. Bohužel ústřední dvojice policajtů má jiné než kriminalistické problémy. Jedná se spíš o karikatury kriminalistů - obsazení Lucie Zedníčkové bylo chybou. Samotný závěr je jako ze špatnýho filmu. Střihač měl poznat, že scénárista jen zbytečně nastavuje příběh o další hluché minuty. ()

Flego

Najprv to vyzeralo na akčné krimi na americký spôsob, našťastie to tak úplne nebolo. Prišlo aj na mravčiu prácu kriminalistov, ktorí napokon slávili úspech v práci. Hoci mal scenár niekoľko nelogických dier, kamera sa mi páčila ( hlavne ručná mala zaujímavý šmrnc ), z hereckých výkonov by som vyzdvihol Taťjanu Medveckú vo vedľajšej úlohe - malo to slušné tempo a nenudilo to. ()

honajz

Zkrátka převzatý mustr z amerických kriminálek, včetně všech možných klišé, občas dotažené do absurdního konce ("miluji tě!" ve skoro poslední scéně a dojemný sestřih). Přesto to drží napětí, dramaturg(ové) se snažil(i), takže nechybějí ani perpetie, což oceňuji (matka, která dávala vyčurat dítě v lese). Spousta podivných náhod to ale zase sráží dolů - přece jen tři ostřílení policajti se nechají při převozu vězně obalamutit? A to s tím traktorem bylo taky trochu přitažené za vlasy, ale tak dejme tomu. Nejednoznačný dojem. Některé pasáže napínavé, jiné vyloženě WTF a směšné. Velkým minusem byla kamera, kdy člověk často netušil, jestli se dívá na psí lejno, nebo něčí vlasy. Rozklepaná jak zvracející narkoman. ()

Kimon

Scénář Viktorína Šulce jako vyšitý z dílny Hollywoodské produkce - prostě pro popcornového jelinama. Pane Šulci, pochopte prosím, že tady jsme na starém evropském kontinentu, kde prozatím vládne divák inteligentní a moudrý (Homo sapiens). Alespoň doufám a věřím, že to tak zůstane. Mimo jiné, ten závěr s Taťánou Medveckou zámořskou scénaristickou produkci dokonce předčí. Zkuste nabídnout, pane Šulci, svou práci v Jú Es Ej. Třeba vyděláte balík. Tady už to na nás nezkoušejte, prosím prosím. Ani slušné herecké výkony Vaše dílo nezachránily. ()

Tommassi3

"Vy máte uši jako rys, paní Bémová !! Ale na férovku.. Kolik jste měla v sobě piv ?? Štyry ?? Pět ??" ;) Parádní herecké výkony Taťjany Medvecké a Vladimíra Dlouhého patří k tomu nejlepšímu, co tahle (Kr)Kavčí kriminálka nabízí, zejména v kontrastu k tomu, co předvádí učebnicově nevěrohodná Lucie Zedníčková, přičemž tento castingový laps hlasitě asociuje jiný, další konkurenční novácký s Hankou Vagnerovou z Expozitury.. ()

Historik

Po dlouhé době česká kriminálka, za kterou se tvůrci nemusí stydět, a u které může mít divák pocit dobře stráveného televizního večera. Našla by se tam místa, o kterých by se dalo diskutovat, ale vzhledem k dosavadní mé zkušenosti s podobnou televizní produkcí, se mi to jeví jako nepodstatné šťourání. Musím ocenit i výborné herecké výkony, ať už padoucha samotného, či jeho matky, nebo jako vždy spolehlivého Oldřicha Vlacha. Jsou to poctivé čtyři hvězdičky. ()