• tron

„Váš tím rozpustíme.“ - „Rozpustiť? Čo to znamená? Je to vôbec slovo?“ – „Ale áno, JE to slovo. A finančne to znamená skončiť.“ Willa Ferrella pokladám za jedného z najlepších žijúcich amerických komikov. Je mi ľudsky veľmi sympatický a jeho výkony v komédiách sú na úplne inom stupni, ako u kolegov. Je mi blízky jeho zmysel pre humor – absurdná fraška, ktorá je postavená na absolútnom prežívaní a takom afektovanom prejave (alebo naopak kamennej tvári), že by som musel dlho rozmýšľať, či má v Hollywoode dôstojnú konkurenciu. Videl som ho vo väčšine filmov. Od tých, v ktorých len nahrával na smeč v podpornej roličke (STARSKY A HUTCH) až po hlavné úlohy. Tie filmy nie vždy boli výnimočné, už kvôli nemu ale stáli za to a minimálne on v nich výnimočný BOL. Toto bolo bohužiaľ prvý raz, čo ma nudil. Snímkou si síce doplnil filmografiu o ďalší šport (po krasokorčuľovaní v ĽADOVO OSTRÝCH a automobilových závodoch v RÝCHLO A DESIVO: ŠIALENÝCH PRETEKOCH), ale to je asi tak všetko. Uchechtol som sa raz za 30 minút, aj to boli dané vtipy o poznanie slabšie, ako v jeho najlepších kúskoch (a toľko dobrých príležitostí tu bolo, od medveďa cez „otvorené manželstvo“ po „vyvraždím ti rodinu, hajzel a potom ti zapálim dom“). Akčné scény boli slabučké, bol poznať malý rozpočet a nebavila ma žiadna postava. S lepšími hercami by to možno bolo lepšie. Možno nie. Woody Harrelson, na ktorého kombináciu s úplne odlišným Ferrellom som sa tešil, je ukážkovo typovo zle obsadený herec do úlohy, ktorá by s iným hercom mohla byť vynikajúca. Tentoraz sa negatívne vyjadrujem aj na stranu nezrozumiteľného strihu, ktorý berie vtipom pointu, takže nie sú vtipné (ak družstvo vyhrá zápas, musí divákom kúpiť pukance. Zápas vyhrá, strih. Kúpilo pukance? Nekúpilo? Woody Willa trénuje v zvracaní, Willa napína na zvracanie, strih. Vyvracal sa? Nevyvracal?).(18.3.2011)

Za prvé: milujem basketbal. Za druhé: mám rád Woodyho Harrlesona a Will Ferell je sympaták. Semi-Pro je celkom slušná priemerná komédia, ktorá ničím nevyniká, ale pobaví. Drží sa známeho klišé, ktoré je v športových filmoch videné skoro stále a napriek tomu mi to nevadilo a po celý čas som sa bavil. Ale viacej než 60% nemôžem dať ani keby som chcel :)(21.5.2008)

• milka

Willu Ferrelovi po několika úspěšných komediích narostlo ego a zkouší na nás další ze svých kreací v další sportovní komedii. Jeho rádoby vtipkování a sprostá mluva je ovšem v tomto případě trapná už od začátku a člověk,že mu tenhle film asi žádnou velkou srandu nenabídne, i když si nejspíš Ferrel myslí opak. Mně už se ale po těch pár filmech okoukal a už mi nemá vůbec co nabídnout. Woody Harrelson taky vypadá, že podepsal úplně jinou smlouvu než chtěl a vypadá tady fakt divně. Navíc vtipnou scénu nebo nápad, aby tady člověk hledal lupou. Celý je to prostě moc blbý a nudný a Ferrel nezajímavej. Jestli ho z tohodle bahna nevyhrabou Step brothers, tak už nevim co.(10.10.2008)

Po Blades of Glory,ktorá ma sklamala,je tu Will Ferrell opäť v športovej komédii,o basketbalovom mužstve,ktoré preslávil hlavne jeho excentrický majiteľ,kouč,hráč Jackie Moon. A že sa to celkom vydarilo,o tom nepochybujem,len škoda ,že na moj vkus sa to až priveľmi odohrávalo na palubovke.Inak,ani ja som v detstve nevraciaval,tak ako ani malý Jackie.. :-) (DVD,30.09.2008)(5.10.2008)

Obrovské, nečekané a demoralizující překvápko! Přitom první čtvrthodinka je přesně taková, jak jsem se bál - pupě nezábavná, šíleně trapná, plná otravných nepadnoucích a přehrávajíchc herců, a režiséra, který evidetně nemá zdání, co točí. Už jsem se chtěl zvednou a odejít, což jsem zatím při promítání nikdy neudělal ale něco mi říkalo, abych jim dal ještě chvíli šanci... A jak jí využili! Will Ferrel v roli excentrického miláčka davu Jackieho Moona je dechberoucí. Lepší než Ron Burgundy a Mugatu dohromady;) . Všechny taškařice časem skvěle gradují do velkého finále, které je výtečné, a jenom díky němu věřím, že by v budoucnu mohlo i z Altermana něco pořádného být. Podle mě tu nejde o to, že tu chybí vypointované scénky a řádné("inteligentní") fory či momentálně oblíbená satira. Jde tu o to, že jsem se skvěle bavil a moje bránice to pocítila víc, než značně. Řeči o tom, že Ferrelovky ztrácí dech, lžou. Možná se jedna dvě nepovede, ale příští léto se Will vždycky vrátí, aby vás o mých slovech přesvědčil. Nevím, jak vy ale já se těším na další match. Tohle Ferrel vyhrává zcela jasně, 85 ku 100 b.(8.6.2008)

• - Příjmení jednoho z hráčů Tropics zní Munson. Postava, kterou hraje Woody Harrelson ve filmu Kingpin, se také jmenuje Munson. (Caszidy)

• - Grizzly Rocky byl k hranému souboji vycvičen Randym Millerem, který pak také Ferrella v nebezpečné scéně zastoupil. Za nedlouho poté při cvičení soubojů Rocky zabil člena týmu trenérů. (Psychopat no.8)

• - Amy Sedaris měla ve filmu roli, avšak její scény byly nakonec vystřiženy. (Caszidy)