Tentokrát o něco slabší Will Ferrell. Párkrát jsem se pořádně zasmál, ale jelikož neholduji hloupým sportům (obzvláště těm nejhloupějším americkým sportům), tak vlastně nevím, o čem to bylo. Tam kde Ledově ostří byli geniální satirou na krasobruslení, je Poloprofesionál jen snahou o komedii ze světa basketbalu. Mohla to být pořádná prdel, kdyby měli tvůrci koule, udělat si srandu z těch poskakujících košostřelců. Dokonce ani jindy skvělý Woody mě nebavil. Přesto dám tři hvězdičky, protože i slabší Ferrell je pořád Ferrell.(26.12.2016)

Will Ferrell tentokrát v roli vlastníka/kouče/hráče basketbalového týmu, snažícího se dostat do NBA. Na jeho starší kousky tento počin zdaleka nemá. Gagy (a především Ferrell sám) se totiž často opakují, i přesto je však poměr těch normálních a trapných vtipů na velmi únosné míře. Po Ricky Bobby - nejrychlejší jezdec rozhodně posun směrem vzhůru.(17.5.2008)

Pokud bych byl vlastníkem basketbalového týmu, tak bych také chtěl být jeho trenérem, nejlepším plajerem i zpěvákem, ale pokud by to bylo možné, tak na zápas s medvědem bych nominoval o něco méně důležitějšího borce, než jsem já. To Jackie Moon si tohle všechno zařídí sám a kdyby věda poněkud svižněji reagovala na potřeby trhu, tak by po palubovce v dresu Tropic pobíhal pouze on se svými klony. Je tedy smutnou pravdou, že tohle není film, ale pouze sestřih ferrellových exhibic, ale kdo má jeho řádění rád, tak by neměl být vyloženě zklamán.(17.9.2012)

Ak ste naučení v pohode stráviť čas pri Ferrellových blbinách, Semi-Pro je to pravé pre vás. Totálne odfláknutý scénár, ešte priblblejšia zápletka a až na Ferrella nezaujímavé herecké výkony. Takto by sa to dalo v kocke zhrnúť. Neviem čo viac k tomu dodať, pretože Ferrell sa v poslednom čase strašne opakuje a natáča filmy stále o tom istom a stále tak isto. A opakovaný vtip prestáva byť vtipom.. Lenže je treba uznať, že pár vtípkov sa mu tu vydarilo a je sa teda aspoň raz začas na čom zasmiať. Zábavné sú tu tiež malé cameá známich z Frat-Packu ako Steve Carell alebo David Koechner. Semi-Pro nie je ale vôbec ničím výnimočné, je to len prostučká komédia o dosiahnutí cieľov aj keď nám osud nepraje, plná moralizovania s najamerickejším happey endom na konci. P.S. ten gag s tým medveďom na záver ma dostal :-)(3.4.2008)

Klasicka Ferrellovka, která ničím výrazným nepřekvapí. Drží se v zajetých kolejích jeho posledních výtvorů, což znamená sportovní ztřeštěná komedie. Ovšem jak ukazují Box Office čísla, takto už ho lidé nechtějí, takže by měl raději změnit téma. Nicméně i přesto jsem se dobře bavil, pár výborných scén, ale nic třeskutého. Ovšem po celou dobu filmu mi na rtech zůstal mírný úsměv a dobrá nálada byla patrná. To mi na 4* komedii stačí. Hlavní podíl na tom má atmosféra, Ferrell a Harrelson. Shlédnutím nic nezkazíte.(19.5.2008)

• - Příjmení jednoho z hráčů Tropics zní Munson. Postava, kterou hraje Woody Harrelson ve filmu Kingpin, se také jmenuje Munson. (Caszidy)

• - Grizzly Rocky byl k hranému souboji vycvičen Randym Millerem, který pak také Ferrella v nebezpečné scéně zastoupil. Za nedlouho poté při cvičení soubojů Rocky zabil člena týmu trenérů. (Psychopat no.8)

• - Od začiatku natáčania boli tvorcovia filmu bezvýsledne žiadaní organizáciou PETA, aby zo scenára vypustili časti s medveďom Rockym. Cvičiteľ Stephan Miller bol medveďom napadnutý a zabitý dňa 22.4.2008, iba niekoľko týždňov po natáčaní. (whack)