• Dever

Soundtrack Theodore Shapiro: 1. Love Me Sexy - Jackie Moon (Will Ferrell) ,2. Get The Funk Out Ma' Face - (Brothers Johnson) ,3. Lady Marmalade - (LaBelle) ,4. The World Is A Ghetto - (War) ,5. Tell Me Something Good - (Ronnie Laws) ,6. Mr. Big Stuff - (Jean Knight) ,7. Give Me Just A Little More Time - (Chairman Of The Board) ,8. Why Canâ TMt We Be Friends - (War) ,9. Walking In Rhythm - (The Blackbyrds) ,10. Dance To The Music - (Sly & the Family Stone) ,11. Love Rollercoaster - (Ohio Players) ,12. Que Sera, Sera (Whatever Will Be, Will Be) - (Sly & the Family Stone) ,13. Move On Up - (Curtis Mayfield) ,14. Shining Star - (Elijah Kelley) ,(10.5.2011)

Za prvé: milujem basketbal. Za druhé: mám rád Woodyho Harrlesona a Will Ferell je sympaták. Semi-Pro je celkom slušná priemerná komédia, ktorá ničím nevyniká, ale pobaví. Drží sa známeho klišé, ktoré je v športových filmoch videné skoro stále a napriek tomu mi to nevadilo a po celý čas som sa bavil. Ale viacej než 60% nemôžem dať ani keby som chcel :)(21.5.2008)

Čekal jsem na nový film s Ferrellem a očekavám oddychovou komedii s prostředí basketu. Dostal jsem ji a ještě něco více. Ferrel zde má nejvíce prostoru , protože jako majitel-trenér-hráč se musí ukazovat často. V jinych filmech toto zastaví 3 lidé :-D . Jeho ztřeštený humor je zde opět obsažen. Ferrel si oblibil mirně hloupé extravagantní postavy a tak Jackie Moon diky ukradene pisni je nabubrelým majiletem tymu ABA. V 70.letech se tedy slučují 4 týmy s NBA a zbytek jde do důchodu. To by to , ale nebyl Jackie , aby jeho sen o NBA se nevyplnila a tak tým looseru s vycnivajicím Coffem a sexy roztleskavačky najíma veterána , který vyhral NBA ze střidačky. Příběh je plný kliše , ale narozdíl od tucty jinych podobně laděných filmů jsou tu komediální osobnosti a ten krásný retro nádech a jeste onen mirny historický podtext. Originální zabava mezi poločasy jako třeba bitka s medvědem nebo přeskok roztleskávaček s pomocí kolečkových bruslí. Sice to u mě nemá na Vybijenou , která je u mě co se týče sportovních komedii nejvýše, tak jsem se dobře bavil a prijemne oddychl. Kdo ví , třeba by jsme nyni četly o Michigan Flint Tropicacs místo třeba San Antonia Spurs ? :-D(24.5.2008)

• BaronX

Tak tohle se bohužel moc nepovedlo. Povedenejch vtípků pomálu, herecké výkony poněkud rozpačité (nechápu hlavně Woodyho Harrelsona - ten se do toho filmu vůbec nehodí, proč bral takovou roli???). Will Ferrell se sice snaží, ale nějak to skřípe (pokud ho chcete vidět perlit pusťte si raději Stranger than Fiction). Vcelku tahle komedie neurazí bohužel ani moc nepobaví :((24.6.2008)

• Djkoma

Od podobných komedií s Willem Ferrellem jsem kdysi očekával zábavu, ale postupem času klesá jeho "hvězda" hodně rychle dolů. Dříve zajímavý a občas i překvapující herec měl šťávu, která jako by byla vytlačena jeho úspěchem a v posledních filmech je špatný. Velmi špatný a hlavně nezábavný. Všechny jeho pokusy být v Semi-Pro tím starým dobrým vtipálkem byly k ničemu. Je to škoda, protože komedie z basketbalového prostředí nemusela být nudnou sbírkou sportovní klišé a Willa Ferrella bez formy. Nepomohou tomu ani stárnoucí Woody Harrelson nebo zpěvák André Benjamin. Slabé dvě hvězdičky za skoro vymetenou podlahu všech sportovních komedií. Ferrelle probuď se!(8.7.2008)

• - Od začiatku natáčania boli tvorcovia filmu bezvýsledne žiadaní organizáciou PETA, aby zo scenára vypustili časti s medveďom Rockym. Cvičiteľ Stephan Miller bol medveďom napadnutý a zabitý dňa 22.4.2008, iba niekoľko týždňov po natáčaní. (whack)

• - Příjmení jednoho z hráčů Tropics zní Munson. Postava, kterou hraje Woody Harrelson ve filmu Kingpin, se také jmenuje Munson. (Caszidy)

• - Grizzly Rocky byl k hranému souboji vycvičen Randym Millerem, který pak také Ferrella v nebezpečné scéně zastoupil. Za nedlouho poté při cvičení soubojů Rocky zabil člena týmu trenérů. (Michalek)