Po Blades of Glory,ktorá ma sklamala,je tu Will Ferrell opäť v športovej komédii,o basketbalovom mužstve,ktoré preslávil hlavne jeho excentrický majiteľ,kouč,hráč Jackie Moon. A že sa to celkom vydarilo,o tom nepochybujem,len škoda ,že na moj vkus sa to až priveľmi odohrávalo na palubovke.Inak,ani ja som v detstve nevraciaval,tak ako ani malý Jackie.. :-) (DVD,30.09.2008)(5.10.2008)

Čekal jsem na nový film s Ferrellem a očekavám oddychovou komedii s prostředí basketu. Dostal jsem ji a ještě něco více. Ferrel zde má nejvíce prostoru , protože jako majitel-trenér-hráč se musí ukazovat často. V jinych filmech toto zastaví 3 lidé :-D . Jeho ztřeštený humor je zde opět obsažen. Ferrel si oblibil mirně hloupé extravagantní postavy a tak Jackie Moon diky ukradene pisni je nabubrelým majiletem tymu ABA. V 70.letech se tedy slučují 4 týmy s NBA a zbytek jde do důchodu. To by to , ale nebyl Jackie , aby jeho sen o NBA se nevyplnila a tak tým looseru s vycnivajicím Coffem a sexy roztleskavačky najíma veterána , který vyhral NBA ze střidačky. Příběh je plný kliše , ale narozdíl od tucty jinych podobně laděných filmů jsou tu komediální osobnosti a ten krásný retro nádech a jeste onen mirny historický podtext. Originální zabava mezi poločasy jako třeba bitka s medvědem nebo přeskok roztleskávaček s pomocí kolečkových bruslí. Sice to u mě nemá na Vybijenou , která je u mě co se týče sportovních komedii nejvýše, tak jsem se dobře bavil a prijemne oddychl. Kdo ví , třeba by jsme nyni četly o Michigan Flint Tropicacs místo třeba San Antonia Spurs ? :-D(24.5.2008)

Obrovské, nečekané a demoralizující překvápko! Přitom první čtvrthodinka je přesně taková, jak jsem se bál - pupě nezábavná, šíleně trapná, plná otravných nepadnoucích a přehrávajíchc herců, a režiséra, který evidetně nemá zdání, co točí. Už jsem se chtěl zvednou a odejít, což jsem zatím při promítání nikdy neudělal ale něco mi říkalo, abych jim dal ještě chvíli šanci... A jak jí využili! Will Ferrel v roli excentrického miláčka davu Jackieho Moona je dechberoucí. Lepší než Ron Burgundy a Mugatu dohromady;) . Všechny taškařice časem skvěle gradují do velkého finále, které je výtečné, a jenom díky němu věřím, že by v budoucnu mohlo i z Altermana něco pořádného být. Podle mě tu nejde o to, že tu chybí vypointované scénky a řádné("inteligentní") fory či momentálně oblíbená satira. Jde tu o to, že jsem se skvěle bavil a moje bránice to pocítila víc, než značně. Řeči o tom, že Ferrelovky ztrácí dech, lžou. Možná se jedna dvě nepovede, ale příští léto se Will vždycky vrátí, aby vás o mých slovech přesvědčil. Nevím, jak vy ale já se těším na další match. Tohle Ferrel vyhrává zcela jasně, 85 ku 100 b.(8.6.2008)

Ferrellovo herecké zapálení je podobné třeba tomu Jacka Blacka, minimálně intenzitou a musím uznat, že poslední dobou to na mne působí ve výrazně pozitivním smyslu. Už jen nápad natočit komedii o naprostých lůzrech, kteří to svou pílí dotáhnou až ... na čtvrté místo, které stejně nic neřeší :-) a to vše v dobových retro kostýmech, které jsou svou kombinácí s účesy prostě šílené, je jednoduše slibný. Některé hlášky ( "Kdo je kurva Bambi?", "Jakoby mi do očí chcala kočka" nebo "Panikařte! Je to jako na Titanicu, ale plném medvědů") mne nekompromisně zválcovali a ikdyž má film pár hluchých míst, nakonec si můj hlas svým osobitým způsobem jakým zachází s klišé sportovních filmů získal.(2.10.2008)

"Who the fuck is Bambi?" Ferrella môžem vo veľkých dávkach a na Semi-pro som sa veľmi tešil. Ukázalo sa, že oprávnene, lebo bavil som sa kráľovsky počas celého filmu. Už pri úvodnej piesni Love me sexy v podaní samotného Jackieho Moonea som sa dusil smiechom . A to čo nasledovalo, bola jednoducho našľapaná komédia s vynikajúcimi scénami, hláškami a aj zábavnými vedľajšími charaktermi(napríklad skvelí komentátori). Scény s medveďom, palacinkou, Dukesom a mnoho ďalších je skvelých. A idem si to pustiť znovu, aby som si trochu skrátil čakanie na Step brothers.(15.5.2008)

• - Amy Sedaris měla ve filmu roli, avšak její scény byly nakonec vystřiženy. (Caszidy)

• - Kromě Flint Tropics jsou všechny názvy týmů a jejich dresy autentické z doby fungování ABA. (Caszidy)

• - Will Ferrell se nechal slyšet, že toto bude jeho poslední komedie se sportovní tématikou. (Caszidy)