poster

Fantastický pan Lišák

 • USA

  Fantastic Mr. Fox

 • Velká Británie

  Fantastic Mr. Fox

 • Nový Zéland

  Fantastic Mr. Fox

 • Austrálie

  Fantastic Mr. Fox

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA / Velká Británie, 2009, 83 min

Komentáře uživatelů k filmu (628)

 • Djkoma
  ****

  Nejobyčejnější a nejpřístupnější film Wese Andersona, ale zároveň pro milovníky jeho stylu asi nejméně zajímavý. Mě však pobavil a po rozpačitých pocitech z Života pod vodou jsem zase byl jednou rád, že tenhle člověk točí filmy. Jiné, zvláštní a "své", ale točí. Mr. Fox je takový příjemný filmek, který snad nikoho nedokáže urazit. Postavy působí až pohádkově, celé animované prostředí vypadá skvěle a je plné nápadů. Možná tu není tolik humoru, jako bych čekal, ale na druhou stranu je humor hodně přístupný a zasměje se každý. Bohužel k animovanému provedení, délce i samotné podstatě filmu o lišce, která všem dokazuje jak je úžasná a divoká se vážou i docela chladné emoce. Určitě lze říct, že Mr. Fox není nabitý až po okraj vtipem a nápady, ale je tam všeho tak akorát, skvěle příběh utíká a zvířecí svět má něco do sebe... Někomu to bude stačit, někomu tam bude něco chybět. Já jsem tentokrát odešel opravdu spokojen.(17.1.2010)

 • Houdini
  ***

  Oscar 2 nominace: Nejlepší animovaný film, Hudba(5.2.2010)

 • Gemini
  ****

  Unikátní, působivé, nepředvídatelné a - jak u Andersona jinak - divné;) Animovaný film pro dospělé, v němž nic nezní, nevypadá a nechová se tak, jak byste očekávali. Tedy, nečetl jsem předlohu, takže to s tím očekáváním berte s rezervou. Nedělejte tu chybu, že byste se to pokoušeli pouštět dětem, pro které se obvykle animované filmy natáčejí - tenhle by pro ně mohl být znepokojivý, protože humor je tu opravdu hodně svébytný, a nejzajímavější jsou tu zřejmě zvířátka, která ale v detailu (kterých je tu mnoho, protože spolu jednotlivé postavy často rozmlouvají ve dvou) díky těm čachrům se srstí a vousy a ušima a očima a zuby, vypadají skutečně svérázně. Po technické stránce je to úžasná záležitost - stačí se podívat na prvních pár minut, na scénu vloupačky pana a paní Liškových (tedy tehdy ještě ne pana a paní...) na farmu. Anderson je nepochybně chorý mozek, ale nějakým kouzlem to celé funguje, a magie vrcholí ve scéně s vlkem pár minut před koncem. Tempo respektive struktura příběhu jsou sice takové zvláštně roztahané (a to má film čistého času 81 minut), ale myslím, že svoji osmdesátku si určitě zaslouží. A nechci vědět, jak vypadá český dabing;)(5.10.2014)

 • Matty
  *****

  „Dřív jsem kradl slepice, ale teď jsem novinář.“ Heist Movie. Western. Bondovka. Sociální drama. Film o krizi (manželské a středního věku). Existenciální komedie. Nemá význam snažit se pana Lišáka někam zařadit: A) je to nemožné, B) v nezařaditelnosti tkví jeho fantastičnost (i pointa). Těžko sepsat, čím konkrétně je Andersonův první (a naštěstí ne poslední) animovaný film tak jedinečný, neboť jsem ani napodruhé nebyl schopen potlačit okouzlení z rozhýbaných zvířátek ve prospěch střízlivé analýzy. Navíc tam je těch božích věcí tolik… Vypiplaná mizanscéna, která napovídá, jak na tom hrdinové emocionálně jsou (hotový Antonioni), choreografie postav před kamerou umístěné na ideálním místě (což ušetří stovky zbytečných střihů), v celku pohádkové, v detailech realistické vizuální ztvárnění. Andersonův nepohádkově komplexní příběh o boji s vlastní přirozeností ohromuje velkými scénami, vzbuzujícími úžas (TA scéna s vlkem), stejně jako drobnostmi pro pozornější, kdy oněmělost střídá výkřik radosti (vnitřní rozpolcenost civilizovaných divokých zvířat reflektují idylické krajinky paní Lišákové, vždy s nějakým nezkrotitelným bleskem nebo tornádem v pozadí). Z nemnoha filmů, které budu raději milovat, než chápat, dozajista ten nejbarevnější. A největší divočina! 95% Zajímavé komentáře: Bluntman, Eddard, FlyBoy(28.3.2018)

 • J*A*S*M
  ****

  Originální, podivné, podmanivé, magické. Typicky netypický a nezaškatulkovatelný Wes Anderson.(27.6.2012)

 • T2
  ***

  Rozpočet $40miliónovTržby USA $21,002,919Tržby Celosvetovo $46,498,922Tržby za predaj DVD v USA $9,501,326 //počet predaných kusov 617,749║ Dobrý bábkový nápad, má to správny nadhľad, vypointovanie scén, taký Slepačí "Líščí" úlet, pobavilo. /60%/(20.2.2012)

 • Marigold
  ****

  Aneb kterak Wes Anderson neohnul hřbet před žánrem, ale žánr ohnul hřbet před Wesem Andresonem. Typická záležitost s vypiplanou retro dramaturgií, poťouchle monotónním tempem, nápaditou kamerou a obsahem na pomezí pohádky a životní filozofie nad ranní miskou corn flakeů. Nebýt prostředka, kde pokus o psychologické rozbory roztomilých loutek trochu přesahuje skutečné možnosti Andresonova filmu je to bezchybná záležitost, staromilská, nápaditá, autorsky svéhlavá... film předurčený k tomu, aby komerčně neuspěl, ale byl přitom bezmezně milován. Bravo, Wesi!(28.3.2010)

 • Renton
  ***

  Scénář: Wes Anderson, Noah Baumbach .. Nejlepší Wes Anderson (tj. v animaci - dle známé předlohy - si vede mnohem líp než ve svých -mimózních - hraných taškařicích..)!(21.6.2010)

 • woody
  *****

  V Andersonově případě nebudu nikdy objektivní... A nehodlám na tom nic měnit ani v tomhle případě, už jen proto, že FMF musí sednout i jeho největším odpůrcům...(19.3.2010)

 • Radek99
  *****

  Fantastic Mr. Anderson! Jeho divukrásná adaptace kouzelné dětské knížečky Roalda Dahla (autora slavného Karlíka a továrny na čokoládu) Fantastický pan Lišák je pokračováním jeho svojského uměleckého přístupu, v němž mísí nostalgii poučeného pozorovatele (podpořenou nezúčastněnými a mírně posmutnělými hlasy neskutečně umně vybraných dabérů animovaných postav), velmi rozvolněné až pomalé tempo vyprávění, osobitý či zvláštní smysl pro humor, skutečně originální poetiku, mile nostalgickou hudební stránku (s nezapomenutelným vsunutým hudebním číslem) a jako již tradičně ryze osobitý svět s ,,vykolejenými" hrdiny, tentokráte ale metonymicky založený na Dahlově bajce, neboť pohádková oslava blazeovaných zvířátek je vlastně oslavou toho nádherně zvířecího světa lidí...který tak rád (a po svém) oslavuje i Wes Anderson... Nelze se asi nezastavit u podivuhodných, skutečně netradičních animačních technik, které dávají Andersonově snímku výjimečný punc. Mix fázové (stop motion) a ryze počítačové animace je unikát, ta první dala tomuto animovanému filmu již ze své podstaty animování okénka po okénku do vínku neskutečně vycizelovaný smysl pro detail a propracovanost do takových podrobností, že je při běžném sledování nelze pouhým okem ani zachytit, ale v kombinaci s druhou modernější technikou animace se film nemusel pracně dělat několik let a vnikl funkční a esteticky stále úchvatný moderní animační klon. Celá stylizace pak odkazuje nejspíš někam k Nicku Parkerovi. Fantastický pan Lišák je dalším z pohlazení po duši...a opět spíše dospělého než dětského diváka, ač jde o animovaný film, ona apriori vnitřní provázanost nejspíš neplatí. Tohle je postmoderní filmová bajka, hravé umění...(26.1.2010)

 • DaViD´82
  *****

  Velká sýrová loupež po andersonovsku. Takže nic pro děcka. Clooney je v liščí podobě snad ještě charismatičtější než obvykle, Dafoe má part z ranku nezapomenutelných a k tomu navíc Desplat à la Morricone, kterého lacině nevykrádá (jako mnozí jiní), ale naopak z něj fantasticky vychází. A on vůbec je celý tenhle film takovou fantastickou oslavou lišč... ehm, lidské fantazie a hravosti.(4.2.2010)

 • KarelR
  ***

  Jsem ortodoxní andersonovec, ale tohle mě dalece minulo. Animace je sice moc pěkná, jenže i těch 87 minut na téma "pan Lišák je nepolepšitelný zloděj a schovává se se zbytkem zvířecího světa v podzemí" je až až. Písničky nejsou tak dobré, jak je u Wese zvykem, humor polulhává (většinou boduje akorát Schwartzmanův mladý lišák) a zhypnotizovaná vačice to všechno nezachrání. Možná mi jen nesedla Dahlova poetika, ale docela se divím, že do nečeho takového šlo tolik hvězd. [Londýn](17.12.2009)

 • Superpero
  *****

  Knížku od Roalda Dahla jsem nečetl, ale Wes Anderson si tu látku musel přizpůsobit, protože film nese jeho rukopis naprosto zřetelně. Ze začátku jsem si říkal, co to jako má bejt? Ale pak se to rozjelo a já jen čuměl, jak moc je ten film hravý a nápaditý. Půlku dojmu z filmu tvoří geniální hudba, která zní jako mix původního Wicker Mana a westernové tvorby Ennia Morriconeho. Prostě fakt jeden z filmů, který vás buď mine a nebo ho musíte milovat.(10.4.2011)

 • Rob Roy
  ****

  Je to divné, je to nápadité, je to božsky ohudbené (Desplatovy perfektně sedící variace na Morriconeho), je to vlastně fantastické. A hrajou tam Rolling Stones. Opakované projekce v budoucnu jisté. P.S. Scéna s vlkem v Lišákovi je stejně magická jako scéna s vlkem v Collateral, pro mě dechberoucí okamžik.(28.1.2010)

 • hirnlego
  ***

  Latinská jména byla vtipná, zbytek moc ne (ale ano, "pochopila" sem to). Body k dobru za formu, "stará dobrá loutkařina" působí v té současné záplavě digitálních volovin jako mazlivá pěst na oko. (3,5*)(3.6.2010)

 • TheMaker
  *****

  Originální.(14.3.2010)

 • Dever
  **

  Aj na priek príšerno príšernej bábkovej animácií Mr.Fox do seba niečo má. Jediné čo sa mi naozaj páčilo, bol práve soundrack Alexandra Desplata, ktorý bol perfektne dosadený k obohateniu atmosféry a príbehu, pre nás pripravený Wesom Andersonom. Mr.Fox síce má vysoké hodnotenie, mňa ale neoslovil.(5.5.2011)

 • Bluntman
  *****

  V minulém roce vznikly dvě výborné adaptace dětských knih, kterých se ujali auteurští tvůrci, jimž posloužily k tomu, aby se ve své tvorbě posunuli výrazně dál, aniž by ztratili cokoliv ze svého specifického rukopisu. Spike Jonze ve WHERE THE WILD THINGS ARE dokázal, že nepotřebuje scénář Charlieho Kaufmana, aby se dostal do kůže hlavního představitele a nahlédl do jeho mysli; Wes Anderson FANTASTIC MR. FOX potvrdil, že ho už nezajímají nedospělí hrdinové ocitající se na prahu dospělosti. Pan Lišák totiž primárně neřeší mládežnickou zamilovanost do nevhodné osoby (JAK JSEM BALIL UČITELKU) či problematické rodinné vztahy mezi otcem a synem či bratry (GRÁZLOVÉ, TAKOVÁ ZVLÁŠTNÍ RODINKA, ŽIVOT POD VODOU, DARJEELING S RUČENÍM OMEZENÝM), ale sám se stává otcem, který se musí vypořádat se zodpovědností. Zvolený způsob animace je tím jediným, co zachovává určitou sentimentální nostalgičnost po starých věcech, které jsou ale nenávratně pryč, a žánr bajky zase slouží k vizualizaci mentálních procesů (ehm) hlavního zvířecího hrdiny, což docení především dospělí. Fanoušci Wese Andersona nemůžou být zklamáni, protože zde nechybí nic z toho, s čím si filmy jím podepsané zvykli spojovat (od postmoderního míchání starých a nových prvků přes nápaditě zvolenou hudbu k řešení vztahů mezi postavami), a zároveň by měli být potěšeni, že staré známé je posunuto na novou úroveň. Snad jen ty děti musí vyčkat do druhé poloviny, která je anarchistickou smrští absurních gagů (plných odkazů k filmové historii!), jež ale mají svůj jasně daný řád a smysl. Stačí přistoupit na pravidla hry a přijmout, že k přesáhnutí smyslových a rozumových možností tentokrát nedojde při střetu s něčím bájným a mystickým, ale s "vlastním" druhem.(12.1.2010)

 • Fr
  ***

  Tvoje traktory vyvrátily můj strom, tví pohůnci štvali mou rodinu, tví pistolníci unesli mého synovce, tvoje krysa urážela mou ženu. A ustřelils mi ocas..... Lišákova rodina má stejné problémy jako vy. My. Já. Mladýmu se nechce do školy, pan Lišák je fantastický pouze v uvozovkách a časy kdy kradl drůbež jsou 12 liščích let pryč. Jejich životy změní triviální 40% sleva na zločinecké kukly. Vlastně nejen jejich.... Film s ,,podivnou“ animací je plný vtipných scének a průpovídek. Což je vlastně i důvod, proč se na něj člověk dívá. A tak nepřekvapí, že je víc pro dospělé než pro děti. Místo hezkých obrázků a milých postaviček tu jde o humor. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Říkají o mě, že mám smysl pro humor. 2.) Myslím, že jsem chytřejší než liška. 3.) Mám farmu na facebooku a ztrácejí se mi slepice. 4.) Potřebuji rychlokurz karate. PŘÍBĚH *** HUMOR *** AKCE * NAPĚTÍ *(25.4.2010)

 • B!shop
  ***

  Klasika, vsichni si tu uchcavaj, jak je to zase super pecka, co nam Anderson pripravil a me to opet nijak zvlast nebralo. Obzvlast ze zacatku, kdy jsem si rikal, co sem to pustil za sracku s naprosto odpornou animaci, kde hlavne zvirata vypadaj fakt k zbliti a ani dabing k jednotlivejm postavam moc nesedne a premejslel jsem, proc bych mel fandit bande hnusnejch lisek. Nastesti postupem casu se to trochu zlepsilo, precejen ty zlodejsky akcicky jsou docela zabavny. No a pak tu je jedno velky plus, ktery filmu hodne pridava, naprosto dokonala hudba. Rek bych, ze hodnoceni pujde hodne dolu, ale fanousci Andersona budou nejspis uchcavat z kazdy voloviny, co natoci a tady to nebude jiny, coz ale ja nejsem, takze za 3*.(16.1.2010)

 • Slasher
  ****

  Krásně zanimované, vtipné, inteligentní, nápadité, retro, nevídané, liščí, klasicky Andersonovsky "bez" emocí. Další příjemné filmové zjevení mého oblíbeného režiséra.(23.1.2011)

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 24 32
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace