Elitní zabiják

The Prince

Elitný zabijak

Akční / Thriller

USA, 2014, 93 min

Jason Patrick svojí rolí zdánlivě připomíná Arnolda Schwarzeneggera, který v roce 1985 šel také sám na vlastní pěst zachránit svoji dceru před vůdcem ozbrojeného komanda. Jenže Jason Patrick bojuje profi mafiánům obchodujícím s drogami a pátrá po dceři v barech, kde se to štětkami jen hemží. Kromě toho mu chybí pověstné Arnoldovy svaly a auto plné zbraní, jelikož si vystačí jen s pistolí a samopalem. Jeho ústředním protivníkem má být nějaký drogový dealer Eddie, jenže ta od něj odešla a teď pobývá někde u mnohem horšího bosse, Bruce Willise. Ten ve filmu hraje menší roli a má to být hlavní záporná postava. Ale je jí doopravdy, když Jason Patrick před nějakými dvaceti lety sám Willisovi zabil manželku a dceru? Chladnokrevná pomsta v tomto dobře natočeném béčku bohužel pro Willise dopadne špatně. [1291. hodnocení, 92. komentář, 43%](13.7.2020)

• Anderton

Dalo by sa písať o tom, že Cusack sa zhliadol v Cageovi a ich účesy sú na nerozoznanie, že spolu s Willisom sú ochotní hrať aj vo filmoch, pri ktorých vedia, že ich v kine nikto neuvidí, alebo o Patrickovom supermanstve. Jeho protivníci totiž považujú za česť zomrieť po zásahu z jeho zbrane a schválne strieľajú mimo a po zásahu efektne odpadnú. Ale stačí napísať, že: Komando 2. Jason Patrick je sympatický a drsný, ale na Arnolda proste nemá. Nie sme už totiž v 80. rokoch. Na druhú stranu práve takýto priamočiary prístup mnohým retro fanúšikom chýba a práve na nich Miller myslel a jeho prístup privítajú s nadšením. Mňa to proste iba nebavilo, najmä po úvode, ktorý sľuboval mystický, pomalý triler možno až v štýle 8 mm. Hlavne, že Fifty si zase strihol cool úlohu a môže ďalej machrovať, aký je skvelý herec. Pozor, jedná sa iba o cameo a Willis s Cusackom zase až tak viac času na plátne ako on nestrávia. Je to Patrickove sólo.(5.7.2015)

• sir-dave

Končím s Brucem, ty filmy jsou horší a horší. Ani jsem si nevšiml, že do sraček spadl i John Cusack. Kde jsou ty doby, kdy ve stejnou dobu zářili v Con Air, Armageddonu a Nebezpečné rychlosti 2. Aspoň Jessica Lowndes ještě před svými plastickými operacemi. Mimo teda docela "hvězdné" obsazení jsou akční scény doslova tupé a dialogy nestojí za řeč. Přitom s tím příběhem by se možná dalo vymačkat více.(14.1.2021)

• Xmilden

Jednou si takhle večer projíždí televizní kanály jistý Brian A Miller a zničehonic jej zaujme chlápek, který běhá po Francii a mlátí Albánce, aby získal zpět svou dceru. Tenhle Brian hned na druhý den nakluše za nejbližším producentem a svěří se mu se svým večerním zážitkem. Simsalabim a z Francie je New Orleans, z Albánského šéfa Bruce Willis a z Liama Neesona vyhořelý Jason Patric. Musím si dát bacha na chlápka, který MÁ TETOVÁNÍ, v nejbližším autoservisu, protože by mě mohl zabít na milion způsobů a to nejen tím že by mě předal fakturu za opravu auta.... Bože dohlídni prosím, aby v podobných filmech už přestal hrát, pro mě kdysi největší frajer, Bruce Willis. Během psaní tohoto komentáře přemýšlím jestli se mě v Princovi vůbec něco líbilo, ale nedokáži na nic přijít. 20%(16.10.2014)

• Chrustyn

Naprosto zoufalý a průhledný akčňák, do kterého se z nějakého záhadného důvodu nechal překecat Bruce Willis a jelikož asi neměl čas Nic Cage, vybrali tvůrci už prakticky zapomenutého Jasona Patricka, do role drsného taťky, který ví, jak se používají bouchačky. Pokud jsem počítal správně, byl zde jeden výbuch a jedna nicotná přestřelka.(11.10.2014)

• - Skoro celý film bol natočený v City of Mobile, v Alabame. Hlavne v hoteli The Battle House a komplexe RSA Battle House Tower a ich okolí. (Jadro)