Romantici

Romantics, The

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2010, 92 min

Festivalový filmový počin zabývající se myšlenkou dávných přátelských a milostných vztahů několika bývalých spolužáků a přátel. Dva z nich mají společnou svatbu a ostatní jsou pozváni. Léta se neviděli, a léta byla utajena spousta věcí, které náhle vyplouvají na povrch. Ty citové se nesmějí nechat jen tak být, ty se musí vyřešit. Ale jak, aby jeden druhému neublížil? Příběh tak sleduje události krátce před svatbou. Téměř každý má ve skříni svého kostlivce, kterého by se nejraději zbavil, ale to prostě nejde. Nenásilnou formou je prezentována veškerá životní úskalí dávných přátel, kteří si myslí jak se dobře znají, ale ve skutečnosti je to právě naopak. City dokážou hodně zahýbat osudy, ale na druhou stranu také záleží, jak se k tomu kdo postaví. Skončil příběh šťastně, anebo ne? Ono jak pro koho. Názory mohou být různé, nechť si ho tedy každý udělá sám. Takové je poselství snímku, kdy zapojuje do děje i diváka. Poselství, které zamotá hlavu každému rozumnému divákovi. Režijně dobře zvládnuté a i přes svoji složitost se s tím všichni herci poprali velmi dobře. Tento artový snímek si rozhodně zaslouží ocenění.(31.7.2014)

• Armin82

Hvězdně obsazená ptákovina v čele s holywoodskejma hercema, kteří svýma hereckýma schopnostma, ani nemají v Holywoodu co dělat. Řeč je hlavně o Katie Houmles a Josh Duhamel. Tyhle dva jsem ještě neviděl ve filmu, kde by ukázali nějaký herecký um a zde ze svého standartu nevybočili. K tomu jim sekundoval tragickej režisér, který držel v ruce klasický klišé scénář a pár dalších nevýrazných seriálových herců. Ve filmu jsem neviděl nic, co bych hodnotil pozitivně. Trošku je mi líto Elijaha Wooda. Jeho skromná role vykalený jitrnice, byla v týhle krávovině jen smutným dovětkem---->10%(4.12.2013)

Přesně, jak tady většina hodnotitelů říká, je to opět potvrzení toho, že Katie Holmes od Dawsonova světa prostě nehraje, je až neuvěřitelný, jak dokáže ve všech filmech zahrát se stejným ansámblem grimas a úšklebků - chvílema jsem fakt čekal, že z ní vypadne "musím najít sama sebe Dawsone"....na druhou stranu (když pomineme toto), docela zajímavá analýza lidských vztahů a celé je to vlastně taková "prověřovací zkouška" - zůstane ten kostlivec ve skříni??..........................moje hodnocení = 6 z 10.(31.1.2015)

• romanz123

Z označení "Komedie / Romantický / Drama" je podle mě ještě tak nejblíže pravdě to "Drama", je to takový "vztahový" film, který není nijak zvlášť vtipný a ani se o to podle mě nijak zvlášť nesnaží. Ze začátku jsem si říkal, že je to sice "jen" takové průměrné, ale vcelku příjemné, ovšem postupem času to pro mě bylo čím dál méně věrohodné, a to nejen kvůli hereckému výkonu Katie Holmes, ale hlavně kvůli celému směrování příběhu, takže nakonec končím u "mírně lepších 2" hvězdiček.(16.3.2011)

• Lucka07

Tolik známých jmen v tak pitomém filmu opravdu nechápu. Zařazení do kategorie komedie je zcela mylné. Celou dobu jsem očekávala, kdy přijde ta pecka, díky které se sešli na natáčení Katie, Anna, Elijah,... a ono nic. Doporučuji pouze těm, kdo má večer problémy s usínáním. Je to jen lepší varianta místo počítání oveček, víc nic.(19.9.2012)

• - V snímke odznie kultová hláška "Nejsem sice kovboj, ale jsem pořádnej hřebec." zo slávneho filmu Polnočný kovboj (1969). (Autogram)

• - Původně byla do filmu obsazena Liv Tyler. Nahradila ji ale Katie Holmes. (HappyTez)