Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Parlay
  **

  ZADÁNÍ MISE: napodobit epizodický formát „Lásky nebeské“ a dosáhnout jejího úspěchu. HODNOCENÍ MISE: Mission failed. Anglický humor, kouzelné prostředí Vánoc a malebný hudební doprovod jsou zde nahrazeny pokulhávající a těžkopádnou „legrandou“, kýčovitým „amíkovským“ svátkem všech zamilovaných a nevýraznou hudební vložkou. Netvrdím, že se jedná vyloženě o podprůměrnou záležitost (herci se snaží, seč mohou a několik romantických linií díky nim funguje nejenom na papíře), avšak zároveň se nemohu vyvarovat srovnání s platónskou ideou daného žánru, „Láskou nebeskou“, které pro Marschallův romantický slepenec vyznívá více jak krutě…(12.7.2010)

 • Nathalie
  ****

  Hollywood: full of hopes, full of promises, ignorant of reality. Amen to that... Love Actually byla "instant classic", láska až za hrob na první pohled, Valentine´s Day je "classic instant". Výprodej romantické veteše Garryho Marshalla se k Lásce nebeské příblížil v několika scénách: ačkoli byly nejspíš zamýšleny jako pocta, dopadají bez výjimky jako laciná vykrádačka bez pointy. A protože chybí chytlavé popíkové songy i sentimentální instrumentální themes (Taylor Swift to vážně nevytrhne, i když hrát trubku po boku medvěda a vlkodlaka jí sedí), chtělo by se nad valentýnskou mozaikou zlomit kříž. Jenže je odzbrojující. Dialogy končí parádními punchliny, napětí mezi některými páry by se dalo exportovat do rozvojových zemí, metafory a odkazy účinkují jako odlečující prvek. Samozřejmě s básnickou licencí, takže desetimilionová metropole působí jako dva bloky, v nichž každý zná každého. A ty různé podoby lásky a zamilovanosti, sblížení a jiskření, flirtu a osudových okamžiků jsou překvapivě ryzí, čisté, naivní, naprosto pomíjející uplynulé dvacetiletí. Garry Marshall je pořád oním staromódním snílkem, co věří, že se z prostitutky stane princezna, že existuje happily ever after a že sex je materializovanou ozvěnou citů. Taylor Lautnerolupus tu má hlášku, která odůvodňuje celou jeho filmovou existenci, McDreamy se proměnil v doktora McNightmare a kouzelná Jennifer Garner je dívkou, pro kterou by jakýkoli muž od pěti do šedesáti bez váhání ukradl růži v klášterní zahradě. Nebo ne? Val ´n´Teen ! 70 %(13.2.2010)

 • Kailo
  ***

  Co mě vedlo na tohle mrknout bylo hlavně herecké obsazení, které je více než zajímavé. Po zhlédnutí několika minut mi byla jasná podoba s Paris, je t'aime, a aby byla mozaika kompletní, tak i s New York, I Love you. Příběhy několika lidí, kteří jsou v blízkém kontaktu se zmedializovaným pojmem - láska. Bohužel pro nás, americký pohled na lásku je trochu sentimentální, a tím trpěl nejvíce konec - jedno velké klišé s ponaučením, které jsem si (jak jinak) neodnesl...55% [HD](7.7.2010)

 • ABLABLABLA
  ****

  Tento film se mi velmi zamlouval, především díky střípkovitým příběhům různých lidí, které do sebe ze začátku zjevně nezapadají, ale postupem času jsou všichni propojeni. Tento typ romantických filmů mám nejraději. Takže toto je další povedený z nich. Jediné, co mi vadilo, bylo to, že to byl zrovna příběh o dni sv. Valentýna, který já jako nějaký svátek vážně neuznávám a přijde mi jen jako komerční tah všech firem zabývajících se přáníčky, kytkami atd..Jinak nemůžu nic jiného vytknout. *SPOILER* A nejvíc mě překvapilo, jak jsem na závěr zjistila, že Bradley Cooper tu hrál homosexuála...na to bych vážně nepřišla :)(9.5.2010)

 • tron
  **

  „Bol to Stallone, kto povedal ´Nikdy sa nevzdávaj´?“ – „Myslím, že to bol Jean-Claude Van Damme.“ Bohužiaľ nepresvedčivé, Američania nevedia robiť romantické filmy (česť výnimkám – KEĎ HARRY STRETOL SALLY). Vinou ich polopatistických scenárov sa z vety „Milujem ťa“ stalo odporné klišé, pri ktorom obracajú oči asi už aj niektorí trvanliví fanúšikovia červených knižníc. Priamo sa ponúka porovnanie s britskou vianočnou LÁSKOU NEBESKOU; VALENTÍN je to isté (dve hodiny, 15 hlavných postáv, z nich niektoré sa poznajú, zamilovaný chlapček, homosexualita), len sa odohráva vo februári. Pravda, ak sa na plátne objavia moji miláčikovia, ako Topher Grace, Queen Latifahová a pravdupovediac už aj Bradley Cooper, tak to úplne zlé nie je... ale objavujú sa nečasto. Všetko je skratkovité a to paradoxne aj napriek tomu, že to má až 125 minút (hoci musím uznať, že mi v kine ubehli rýchlo). Vinou toho dostali niektoré slávne tváre skôr cameo (Kathy Batesová bola v úvodných titulkoch uvedená medzi prvými, i trailer ju bohato reprezentuje, v skutočnosti má asi minútu na začiatku a minút na konci!). Viac v mojej recenzii na Recenzie.org: http://www.recenzie.org/romantika/277-valentin-40- Kino Považan 2010(2.6.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace