• TeeAge

|| Scenár: Katherine Fugate / Abby Kohn Marc Silverstein | Hudba: John Debney | Produkcia: Samuel J. Brown, Mike Karz, Wayne Allan Rice, Josie Rosen | Distribúcia: Warner Bros., New Line Cinema | Štúdio: Relativity Media | Rozpočet: 52 miliónov $ | Tržby: 213,009,598 $ || Skoro všetko, čo robí filmy nadpriemernými, tu chýba. Tomuto kusu chýba hlavne nápad. Jediný nápad, ktorý americký tvorci vytiahli z rukávu opakovane, bolo už overené "copy & paste" čo sa štruktúry, stavby a taktiky filmu týka - od anglických kolegov... Hviezdne obsadenie Káčer, Hetvej, Album, Robots, MiniCooper, Amazing Grace - to samozrejme istia, a robia z toho niečo viac, než len videoklip o Valentíne.(11.5.2011)

Ultimátní romantická komedie, která… v tomhle totálně umělém světě nefunguje. Je do ní natlučených až příliš mnoho linií, přitom jen některé jsou zajímavé, ba dokonce s pointou (překvapí třeba Bradley Cooper nejen ve dvojici s Julií Roberts, ale i poté, co ona zmizí ze scény). Každý si ale najde své hrdiny, své postavy (většinou s ohledem na věk a pohlaví diváka/divačky), ve výsledku ale žádná zápletka nemá dostatečně času na rozvinutí, na pořádné zasáhnutí diváka. Vše je zjednodušené, průhledné, předvídatelné, což je minimálně škoda, protože i když to někdy vypadá, že hlavní roli hraje Ashton Kutcher, výraznější prostor nemá nikdo. Alespoň to ale dokáže zručná ruka tvůrce totálního kultu a kýče v jednom (Pretty Woman) slušně ukočírovat, nesklouzává k nějakým vyloženě trapným situacím.. Nadhled, svěžest a takové to příjemné uculování, které zdobily výrazně lépe gradující Lásku nebeskou, jsem ale v Na sv. Valentýna nenašel. I ten početný herecký ansámbl (i přesto, že je zde hvězdnější a divácky vděčnější) nemůže Lásku nebeskou po téhle linii trumfnout. 60%(28.4.2011)

Dvouhodinová procházka panoptikem made in Hollywood, jejíž vznik ospravedlňují tři věci. 1) nejlepší role Ashtona Kutchera mimo souložení s Demi Moore, 2) objev sex-appealu Jennifer Garner, 3) must-see dvojka Taylor-Taylor, jejíž scény doporučuji všem na spravení nálady po libovolném dílu Twilight ságy. Kéž by měl takový nadhled i David Slade...(27.2.2010)

Aj napriek momentálnemu citovému rozpoloženiu rozoznám romantickú "sragoru" od "hlbšieho citu"... aaa toto je romantická sračka (toť môj názor) plná známych tvári, takže aj ak by som vážne nechcel dať 5-6/10 len kvôli hereckému obsadeniu proste musím... nepovedal som, že sa mi to nepáčilo, ale je to stáaale to samé do kola " na sv. Valentína", koho to zaujíma... nenudil som sa, ani obzvlášť nebavil... proste relax.(30.4.2010)

Zase jeden snímek, o němž si myslím, že je podhodnocen. Valentine's Day se mi moc líbil. Asi nikdy se mi žádný den sv. Valentýna nelíbil tolik, jako byl zpracován právě v tomto filmu:) Na to, jak se snímek kompletně "americký" jsem z něj vůbec takový dojem neměla. Nepřišel mi křečovitý, prvoplánový, ani trapný. Naopak, velmi milý a příjemný. Při několika scénách jsem měla až záchvaty smíchu. Kupříkladu moment, kdy se Carter Jenkins rozhodne prožít romantickou chvíli s Emmou Roberts, přijde k ní domů, usadí se v jejím pokoji, svlékne se a "hodí" na sebe jen kytaru. Poté přijde domů její matka. Při této scéně jsem byla zkrátka odrovnaná:) Stejně jako při těch s Anne Hathaway, kdy poskytuje své služby po telefonu. Sympatické obsazení většiny rolí i ztvárnění jejich citových záležitostí, zejména objasnění Bradleyho charakteru je "very cute." Škoda jen, že ta scéna nebyla delší. Mohli to trochu rozvést...:) A jinak, v případě tohoto filmu je nějaké to klišé zcela na místě:) "Nech ho, je z Indiany, tam slaví jen svátek zamilovaných bratranců", "Je jediná z páťáků, kdo má na Ipodu Franka Zappu jako já." :)(15.2.2013)

• - "Hazeltine", příjmení postavy Julie Robertsové, vzniklo spojením jména její dcery Hazel a slova Valentine. (sssssycak)

• - Šťastné číslo Taylor Swiftové a její trade mark je 13. Stejné číslo má na ruce namalovaná postava Felicie, kterou Swiftová ztvárnila. (sssssycak)

• - V jedné scéně sedí Anne Hathaway venku před hotelem na lavičce jako Julia Roberts v Pretty woman. Ještě před touto scénou jsme se mohli dozvědět, že hotel se jmenuje Beverly Wilshire, přesně jako ve filmu Pretty woman. Tedy další narážka na onen film. (Drtic)