Co mě vedlo na tohle mrknout bylo hlavně herecké obsazení, které je více než zajímavé. Po zhlédnutí několika minut mi byla jasná podoba s Paris, je t'aime, a aby byla mozaika kompletní, tak i s New York, I Love you. Příběhy několika lidí, kteří jsou v blízkém kontaktu se zmedializovaným pojmem - láska. Bohužel pro nás, americký pohled na lásku je trochu sentimentální, a tím trpěl nejvíce konec - jedno velké klišé s ponaučením, které jsem si (jak jinak) neodnesl...55% [HD](7.7.2010)

V názvu to má Valentýna, odehrává se to na Valentýna, podle anotace je to spousta lásky v každém věku a natočil to Garry Marshall. Tím je řečeno vše a kdo čekal něco jiného, trpěl po zásluze. Já čekal extraporci sladké ryzí romantiky s lehkou polevou pohádkové naivity a určenou výhradně pro sledování ve dvou. A přesně tu jsem dostal. I s nášupem. Některé postavy byly navíc, některé mi nesedly, stejně jako některé scény, ale ten zbytek byl příjemně romantický i zábavný a přes značné množství postav a příběhů přehledný, svižně a hladce odsýpající, plný úsměvných drobností a také odkazů. Mezi většinou párů to příjemně jiskřilo, u některých by se napětí dalo krájet, Anne Hathaway pobavila i potěšila, stejně jako Jennifer Garner, ovšem nejlepší byla Julia Roberts. Už kvůli ní si Valentýna nejspíš někdy zopáknu.(19.4.2011)

KINO/// Obsazení 10/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Prostředí 7/10/// +obsazení, a kupodivu většina herců (i když na menším prostoru) hraje výtečně, některé známější písničky potěší, pár momentů je hezkých a dvě scény jsou zábavné (plánovaný sex, zamilovaný klučina) -lásky je tu až moc, sex tu ale nehledejte, sranda, zábava a vtip se až na výjimky vytratili/// Být tvrdý kritik, tak si podle mě film nezaslouží víc jak 40%, ale to já naštěstí být nemusím, proto si to ohodnotím tak jak já chci a jak si myslím. Je to hezký film a spousta scének a momentů vás potěší a po duši pohladí. Netrvá dlouho a do postav se vžijete. Úkol je to pro filmaře dost těžký, přeci jen aby si divák zvykl na postavu chce to trochu čas a zdejší postavy na to mají pár minut aby si vás získali. Kupodivu se tak ale děje a teď bych rád jmenoval kdo mě překvapil nejvíce: Anne Hathaway, Jamie Foxx, Jessica Biel, Bradley Cooper, Eric Dane, Hector Elizondo, Topher Grace, Emma Roberts, Carter Jenkins, Julia Roberts, Ashton Kutcher a Jennifer Garner, teď přejdeme ty co hrají standartně nebo nijak nevyčnívající a napíšu kdo mě spíše nepřesvědčil: Patrick Dempsey, Jessica Alba a to je vše. Myslím dobrá vizitka, co říkáte? Herce jsem si opravdu užíval. O něco méně už samotný děj, který jsem až na pár momentů přijímal vlažně. Škoda, chtělo to víc emocí a víc humoru. Ale co, svůj účel to splní dokonale. Jen nechci vidět ty, co na to jdou sami, nebo je doma nikdo nečeká. Ti asi schytají pořádnou dávku deprese./// Celkem 73%///(21.2.2010)

Dvouhodinová procházka panoptikem made in Hollywood, jejíž vznik ospravedlňují tři věci. 1) nejlepší role Ashtona Kutchera mimo souložení s Demi Moore, 2) objev sex-appealu Jennifer Garner, 3) must-see dvojka Taylor-Taylor, jejíž scény doporučuji všem na spravení nálady po libovolném dílu Twilight ságy. Kéž by měl takový nadhled i David Slade...(27.2.2010)

• tron

„Bol to Stallone, kto povedal ´Nikdy sa nevzdávaj´?“ – „Myslím, že to bol Jean-Claude Van Damme.“ Bohužiaľ nepresvedčivé, Američania nevedia robiť romantické filmy (česť výnimkám – KEĎ HARRY STRETOL SALLY). Vinou ich polopatistických scenárov sa z vety „Milujem ťa“ stalo odporné klišé, pri ktorom obracajú oči asi už aj niektorí trvanliví fanúšikovia červených knižníc. Priamo sa ponúka porovnanie s britskou vianočnou LÁSKOU NEBESKOU; VALENTÍN je to isté (dve hodiny, 15 hlavných postáv, z nich niektoré sa poznajú, zamilovaný chlapček, homosexualita), len sa odohráva vo februári. Pravda, ak sa na plátne objavia moji miláčikovia, ako Topher Grace, Queen Latifahová a pravdupovediac už aj Bradley Cooper, tak to úplne zlé nie je... ale objavujú sa nečasto. Všetko je skratkovité a to paradoxne aj napriek tomu, že to má až 125 minút (hoci musím uznať, že mi v kine ubehli rýchlo). Vinou toho dostali niektoré slávne tváre skôr cameo (Kathy Batesová bola v úvodných titulkoch uvedená medzi prvými, i trailer ju bohato reprezentuje, v skutočnosti má asi minútu na začiatku a minút na konci!). Viac v mojej recenzii na Recenzie.org: http://www.recenzie.org/romantika/277-valentin-40- Kino Považan 2010(2.6.2010)

• - Snímek za 52 miliónů dolarů se zaplatil hned první promítací víkend, ze kterého si odnesl 52,4 miliónů. (pavlikv)

• - Vo filme sa objaví aj Christine Lakin, predstaviteľka Al zo seriálu Krok za krokom (od r. 1991), v úlohe sekretárky Kary Monahan. (rogger)

• - Na sv. Valentýna je již druhý počin, ve kterém spolu hráli Jamie Foxx a Jennifer Garner. Poprvé se společně objevili ve filmu Království (2007). (Sufferer)