Čekání na zázrak

Powder Blue

USA, 2009, 106 min

Jsem si naprosto jist, že nechci vidět své dítě umírat, sedět čtvrtstoletí v base, zabít někoho při autonehodě ani nechat se zastřelit prostitkou s pinďourem. A už vůbec necítím potřebu týrat se sledováním podobných příběhů, neboť pohřbů blízkých mám za sebou již docela dost a ve filmu hledám spíše zábavu či odreagování. Přesto jsem si z dosud nezjištěného důvodu Powder Blue odvážně vrazil do přehrávače a tak jsem zjistil, že tohle není emocionálně ničící forma dramatu, takže jsem si po skončení nemusel ošetřovat žádný nový šrám na duši. Nakonec se musím omluvit Jessice Biel za to, že jsem na ní civěl tak drze, až jí to mohlo být poněkud nepříjemné.(23.11.2012)

Vynikající drama, který mi svojí koncipovaností a atmosférou připomnělo Crash, opět různě se proplétající silný osudy ruzných osob a to vše zabalený opět ve skvělým podání a s dárečkem v podobě pro mě oscarovýho výkonu Foresta Whitakera (kolikátýho už?) a nečekaně skvělý Jessicy Biel, která tu vypadá správně ustaraně, utahaně, ale zároveň i nesmírně sexy, když tancuje u tyče. Nicméně to co mě tady nejvíc dostalo byl Patrick Swayze, nejenže jsem ho vůbec nepoznal, ale i za tu chvilku co tam byl, nechal zapomenout na všechny svoje sračko role, co v posledních letech měl.(15.5.2009)

Plus: Jessica Biel sa konečne pred kamerou vyzliekla-a stojí to za to. Mínus: Jessica Biel nevie hrať. Čo sa týka filmu filmu, zo začiatku, kým ešte človek nevie takpovediac ktorá bije, dá sa to. Akonáhle sa však začne vyjasňovať, ide to ku dnu. Emočný dopad to na mňa malo nulový, i také zvonenie budíka ráno ma dojme viac...Škoda.(10.5.2009)

Scénář: Timothy Linh Bui .. Forest Whitaker hledá svoji kulku, Eddie Redmayne svoji první holku, Ray Liotta odpuštění rodinného kruhu, Jessica Biel naději svému synu... Nízkorozpočtová, výborně obsazená skládačka několika lidských osudů a jejich hříchů lásky. Kolik takhle koncipovaných, tvůrčích snímku je ročně vyprodukovaných? Moře. A jednotlivé kousky pak mají velmi složitou cestu se něčím odlišit a vymanit se výše do elitní skupiny nápaditých kousků. Pro mnohé bude Powder Blue pamětihodná odhalená Jessica Biel, když se však vyhneme těmto laskominám, moc ojedinělostí zde není. Styl, kamerové filtry, hra světel - to vše hezky vykresluje atmosféru a tu výtečně podbarvuje perfektní soundtrack, ale ani tohle není neobvyklé. Scénář nabízí v podstatě tuctovou skládačku s vlažným koncem. To byl vůbec největší problém filmu, ač si nadhazoval sebevíc, silné emoce ve mě nevyvolal.(19.5.2009)

Velmi křehký a atmosférický mozaikový snímek. Kamera je velmi obrazová, hudba lehká jako sněhová vločka a příběhy melancholické jako podzimní ráno. Timothy je hodně všestraný režisér, nemá problém pracovat s herci (Jesica opravdu příjemně překvapila), ztvárňuje emoce tak, že v divákovi rezonují a nemá absolutně problém s řemeslnou, či snad obrazovou stránkou (filtry dle nálady, zpomalovačky, ostření, opravdu šikula). Větší problém je s Timothym jako scénáristou, ač si vymyslel zajímavé postavy s příběhem, dějové linky spolu souvisí hlavně náladou a emocemi, jinak se sebe jen lehce dotýkají a nemají nějakou silnou piontu či sdělení, prostě tak nějak nevíte, proč jsou vám vyprávěny a čím mají být výjimečné oproti jiným podobným. Opravdu si přál vidět od Timothyho něco žánrovějšího a z cizího pera! Čtyři obyčejní lidé s neobyčejnými osudy prožívají tak trochu jiné, osudové vánoce... 70%(14.11.2009)

• - Forest Whitaker je jediný, kdo ze čtyř hlavních postav nemá modré oči. Zároveň jako jediný nevstoupí do striptýzového klubu, kde Rose-Johnny pracuje. (viperblade)

• - Jessica Biel absolvovala kvôli svojej postave striptérky "prípravu" v pánskom klube s názvom 4Play v Los Angeles. (MikaelSVK)

• - Swayze musel být ve filmu důkladně nalíčen, aby nebyla poznat jeho postupující nemoc, jíž zanedlouho podlehl. (Sfinkter)