Naděje umírá poslední. Z dílny bratrské dvojice vietnamských emigrantů Tony Bui (nar. 1973) a Timothy Linh Bui (nar. 1970) známe dva snímky, spjaté s jejich rodnou zemí. Jednak Tři sezóny (1999), líčící v propojených povídkách příběhy několika lidí žijících v Ho Či Minově městě, a pak Zelený drak (2000), v němž se odvíjejí osudy několika přistěhovalců, kteří se po ukončení války ve své zemi dostali do kalifornského uprchlického tábora. Ve filmové kariéře pak pokračoval pouze starší ze sourozenců, který se odpoutal od své etnické příslušnosti a natočil drama Čekání na zázrak, v němž sledoval několik obyvatel Los Angeles, jejichž zoufalé a osamělé osudy se v předvánoční době protnou. Striptérka Rose (Jessica Bielová), starající se o nemocného synka, plachý majitel pohřebního ústavu Qwerty (Eddie Redmayne), propuštěný kriminálník Jack (Ray Liotta), váhající nad pomstou, a bývalý kněz Charlie (Forest Whitaker), hledající sílu ukončit svůj život – to jsou hlavní protagonisté filmu, odehrávajícího se z velké části pod rouškou tmy. Melodramatické příběhy postav v sobě mají nepopiratelnou citovou působivost hlavně díky prestižnímu hereckému obsazení, které dokázalo překonat i některé scenáristické naschvály. Zvláštní zmínku si zaslouží práce francouzského kameramana Jonathana Sely, přesvědčivě zachycující v noirových odstínech noční zákoutí Los Angeles a svým namodralým laděním (jež zřejmě dalo filmu originální název) také citové rozpoložení hlavních aktérů snímku. (Česká televize)

Dever

Soundtrack Didier Rachou: 1 - Amor Porteno ,2 - Dripping Whispers ,3 - Never Meant to Hurt You ,4 - Collarbone ,5 - Werewolf ,6 - synapse ,7 - powder blue ,8 - Get Busy (with Katalyst) ,9 - Breathe (Bliss Featuring Sophie Barker) ,10 - The Woman Is the Way ,11 - grand theft auto ,12 - confessions ,13 - darkness and light ,14 - imogen heap urban species - serve chilled [hed kandi] (1 of 2) - blanket, ()

Enšpígl

Poslední film Patricka Swayzeho a já ho nepoznal hanba mi. Musím říct, že tyhle lidský protínačky nemám moc rád a na film jsem se díval proto, že sjíždím filmografii Eddieho Edmayneho, jinak bych s nezájmem prošel kolem. Silný příběhy v podobných filmech mě vždycky přijdou udělaný právě proto, aby se ty lidi a jejich osudy různě protli.Samozřejmě má to v sobě velký emoce, ale já se nedokážu odprostit od toho, že podobných filmů je dost a tudíž je to prostě na efekt. Herecky nemám výhrad včetně tance u tyče v podání Jess. ()

larelay

A to som prave zacala mat pocit, ze mi tu chyba prsne to, co tak neuveritelne zboznujem. Som rada, ze prisiel Powder Blue v pravy cas, aby mi dokazal, ako velmi som sa mylila... Minimalisticky, ale zaroven tak neuveritelne silny film, ktory ma vzdy emocne rozprasi na marne kusky. Nie je to len tou fantastickou hudbou, nadherne ludskym a az priam naturalistickym scenarom, ale je to hlavne hereckymi vykonmi, ktore v sebe odzrkadluju snad vsetku bolest, ktoru hlavni hrdinovia zazivali. Pribeh, v ktorom zazijete vzlety aj pady, radosti aj starosti a co je pre mna podstatne, prezivala som to s nimi, a to naozaj velmi intenzivne. Tlieskam. ()

Renton

Scénář: Timothy Linh Bui .. Forest Whitaker hledá svoji kulku, Eddie Redmayne svoji první holku, Ray Liotta odpuštění rodinného kruhu, Jessica Biel naději svému synu... Nízkorozpočtová, výborně obsazená skládačka několika lidských osudů a jejich hříchů lásky. Kolik takhle koncipovaných, tvůrčích snímku je ročně vyprodukovaných? Moře. A jednotlivé kousky pak mají velmi složitou cestu se něčím odlišit a vymanit se výše do elitní skupiny nápaditých kousků. Pro mnohé bude Powder Blue pamětihodná odhalená Jessica Biel, když se však vyhneme těmto laskominám, moc ojedinělostí zde není. Styl, kamerové filtry, hra světel - to vše hezky vykresluje atmosféru a tu výtečně podbarvuje perfektní soundtrack, ale ani tohle není neobvyklé. Scénář nabízí v podstatě tuctovou skládačku s vlažným koncem. To byl vůbec největší problém filmu, ač si nadhazoval sebevíc, silné emoce ve mě nevyvolal. ()

Fr

Cítíte se osaměle? Napadlo vás, zda někde existuje ten ,,pravý“ člověk, který čeká jen na vás?….. Kdo jsou ti lidé čekající na zázrak? Jaká je jejich minulost? Jakou mají budoucnost? Postupné odkrývání zapadajících střípků okořeněné striptýzovým uměním. Neobyčejné příběhy plné tajemství a věci, které ničí jejich sny, ale také touha po kapce naděje. Prožívám pocity štěstí, kterých není moc. Soucítím s bolestí, které je mnoho. Smutný film, připravte se na citové vydírání. Mám rád takovéto filmy o lidech, na které Bůh zanevřel. Z přehlídky herců zmíním jen R.Liottu, kterého jsem v lepší roli neviděl a roli P.Swayzeho. Nezapomenu ani na srdceryvný soundtrack, jenž doprovází ono vysvobození, které je pro některé až tam nahoře, kde počkají na ty které opustili. PŘÍBĚH ***** NAPĚTÍ *** ()

• Forest Whitaker byl také prvním obsazeným hercem. Zároveň film i produkoval. (viperblade)
  • Swayze musel být ve filmu důkladně nalíčen, aby nebyla poznat jeho postupující nemoc, jíž zanedlouho podlehl. (Sfinkter)