• Německo

• Austrálie

• Kanada

Muzikál / Romantický / Komedie

USA / Velká Británie / Německo, 2008, 109 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 589)

Věř, že štěstí přijde co z pohádek znáš, budoucnost Ti vyjde i když chyby máš…. Řeknu hodně málo: ABBA a M.Streep. Jakožto generačně poznamenaný hudbou této skupiny, jsem si ji rád po letech připomněl. Pobavili mne i drobné vtípky během písniček. Ovšem to, co předvedla M.Streep – klobouk dolů! Střelená, trhlá, veselá, usměvavá, roztančená – ty 3* jsou její zásluha! To ostatní? Asi jsem starej…(18.12.2008)

Filmek byl z mého pohledu příjemně "koukatelný":) ale co si budem povídat, kde by film byl bez legendárních songů od ještě legendárnější kapelky. I přesto že Maryl Streep je tu skutečně výborná až bych snad mohla i říct, že pro mě naprosto famózní, tak nemůžu dát lepší hodnocení než 3*, přece jenom, když odečtu slepeninu abbovskejch hitovek, co mi zbyde?.....(20.12.2008)

Dlouho opěvovaný muzikál Mamma Mia! jsem zhlédl až čtyři měsíce po jeho premiéře (mám se stydět?). Prakticky hned po českém uvedení do kin skupovali někteří známí lístky a na film šli dokonce i x-krát. Takže ačkoliv jsem od tohoto snímku nic extra nečekal, říkal jsem si, že to teda asi bude nakonec dobré. No a částečně bych nejspíše i souhlasil. Po technické stránce splňuje takřka všechny požadavky na nadprůměrný muzikál - tancuje se, zpívají se nádherné písně, prostředí je sladce kýčovité, no a protože to je komedie, tak herci používají trapčící mimiku a pohyby. Dokonce i obsazení je kvalitní, až tedy na Pierce Brosnana, který by měl příště využít nějakého dablera. Naštěstí pro úspěch filmu byly poměrně kvalitně předělány ty největší pecky od ABBY, jejíž tvorbu musí snad mít každý rád. No a kdo ne, tak nejspíše nebude mít rád ani tenhle muzikál, jenž asi opravdu neodmyslitelně bude patřit k létu 2008. Prostě Mamma Mia! je jedním z těch mnoha filmů, které si člověk může pustit prakticky kdykoliv.(21.12.2008)

Pro příznivce skupiny ABBA je jistě velkým zadostiučiněním, že tento film vznikl. Převedení jejich písniček do hollywoodského trháku s předními herci potěší jistě mnohé z nich. Ačkoli mám tyto songy taky rád, protože z nich čiší neuvěřitelný optimismus, přece jenom mi ke spokojenosti něco chybí. Asi bych od muzikálu čekal lepší choreografii a ani po pěvecké stránce mě to moc nedostalo. Přesto za to občasné podupávání a výbornou Meryl Streep dávám tři hvězdičky. Každopádně mám na hollywoodské režiséry jednu velkou prosbu, a to, aby už nikdy nenechali zpívat Pierce Brosnana. Je to strašidelné!(13.3.2009)

Milý film, chvilkami hloupý scénář sice přímo tahá za uši i oči, ale po shlédnutí zůstane příjemný pocit a hudba od ABBy je úžasná. Překvapí i příjemný hlas Amandy Seyfried, která si se svými písničkami poradila více než dobře.(23.3.2009)

• Tereza666

Ajéje. Tolik se o tom psalo, jaký že to bude filmový hit. No pro mě je to rozhodně jedna velká BLBOST! Na filmu jsem byla (bohužel) se třídou v kině. Měla jsem co dělat abych neusla. Otřesná hudba a navíc ještě horší herci, Amanda Seyfried, Pierce Brosnan, Christine Baranski. Hrůza, děs, nuda, a totální sračka!(3.7.2009)

• LukeUp

Utrpení, které jsem přetrpěl s maminkou po levoboku.(24.7.2009)

Taková milá nostalgická blbůstka pro pamětníky (nejspíš o něco lepší než Abba ve filmu, ale tu jsem hltal před dobrými třiceti lety, takže kdo ví). Meryl Streepová překvapivě dobře pěje. Jestli si na tom můžou něco najít nepamětníci, netuším. I když – strávili jsme nad tím příjemné nedělní odpoledne se ženou, švagrovou a všemi našimi dětmi (takové naše rozloučení s analogovým vysíláním, jinak televizi už moc nezapínáme) a děti kupodivu neutekly, takže tam něco muselo být i pro ně.(15.11.2011)

• Danny F.

Snad jen za obsazení postav. 40%(4.12.2011)

Super Trouper... Vážně klobouk dolů před výkonem herečky a nyní i zpěvačky Meryl Streepové. Kde se to v ní bere??(31.3.2012)

Lehce hysterický kýč, který ale může být v horkém večeru nebo lehkém splínu osvěžující. Vidět rozdováděnou Meryl Streep, choreografii v ploutvích nebo juchajícího Colina Firtha je zábavné a místy jsem se i zasmála. Dojem ale kazí trapné vtipy a afektované ječení, které postavy vyluzují na místech, kde mají být dialogy. Prvoligová je především filmová dcera a dvě obstarožní přítelkyně hlavní postavy. A co se zpěvu týká – Meryl zpívá skoro stejně dobře, jako hraje, zato pěvecký výkon (a usilovně tklivý výraz) Pierce Brosnana mě bude strašit ve snech ještě hodně dlouho.(1.10.2012)

"Tak co, Donno? Vždyť jde jen o zbytek tvýho života."(5.4.2013)

• philip.j.fry

Dencink kvín!(28.4.2013)

Teď už jsem ho dlouho neviděla, takže hodnotím trošičku s odstupem. Jenomže ABBU miluji pořád, to už se se mnou poveze, takže: i když to bylo sladký, moc americký, stejně.Byly tam skvělé vychytávky (Benny na pláži u kláves,čili scéna použitá z videa při Chiquititě, perfektně padnoucí řecký tanec při Voulez-Vous a konečně, když se nás Meryl Streep ptala, jestli opravdu chceme přídavek nebo budeme jen dál sedět a čučet a diváci v kině seděli a čučeli a nezvedali se,). To nemluvím o nádherných scenériích, létě a dobré náladě. Bylo to natočeno s nadhledem, se smyslem pro humor a jistou dávkou sebeironie, ale ne moc, jen tak akorát, co ABBA a její doba snese. Zkrátka, jeden z mála USA filmů, za který jsem ráda, koupila jsem DVD a občas na to jistě ještě juknu.(1.9.2013)

• hallelluja

Sú filmy, ktoré mi svojou trápnosťou spôsobujú až fyzickú bolesť. Toto je jeden z nich.(31.8.2014)

Meryl Streep sice nema rad, ale hrat rozhodne vie, horsie je to ale s Brosnanom. Ten ma sice dobre srdce, ale katastrofalny herec je to rozhodne. Tu ale zahviezdil. Hlavne vizualne je to nadherne, k tomu este vkusne dialogy, ktore sa daju pocuvat. Tancuje sa vo velkom, pesnicky nadherne, k tomu este exteriery greckegho ostrova, krasne : 80 %(6.5.2017)

Jsem velký fanoušek ABBY a tohle je fajná, svěží, příjemná letní komedie, u které vypnete a bavíte se – co víc chtít. Pár toporných výkonů to má, ale je to sranda, člověk se u toho zrelaxuje a navíc ta Meryl! Oproti děsné dvojce je to boží. Objektivně bych dala čtyři hvězdy, ale nemůžu, subjektivních pět hvězd je pro mě prostě povinnost.(21.7.2018)

Meryl skvělá, jak herecky, tak pěvecky. Správně letní, správně pozitivní, správně odpočinkové. Možná až moc. A řadím se k těm, kteří doufají, že už Brosnan žádnou roli do muzikálu nepřijme.(20.8.2008)

• Wendy

26. 10. 2008, téměř tři měsíce po premiéře, sál zpoloviny plný.(26.10.2008)

You are the dancing queen, young and sweet, only seventeen Dancing queen, feel the beat from the tambourine You can dance, you can jive, having the time of your life See that girl, watch that scene, diggin' the dancing queen... Až také zlé to nebolo.Dokonca to prekonalo moje očakávania.Po pätnástich minútach som mal chuť vstať a začať tancovať a spievať s hercami.Dokonca som začal ľutovať že ma od nich delí televízna obrazovka, čo sa mi často nestáva.Pochváliť treba herecký výkon Meryl Streep, skvelé pestrofarebné kostýmy a nádhernú výpravu gréckeho ostrova.Jednoducho letná oddychovka ako sa patrí...(17.11.2008)

• -dRaGoN-

Z vcelku pro mě očekáváné zaležitosti se z Mamma Mia po zhlédnutí stává bohužel dost patetická zoufalost o "znásilnění" klasiky od Abby. Meryl Streep je na ránu, stejně jako její kamarádky, štěky ostatních jsou bohužel vesměs zbytečné. Opomenu-li písničky, tak se scénaristi už i u tak jednoduché zápletky rozhodli na konci diváka zcela pustit k vodě. Radši si teda budu pouštět dál originální tracky od Abby a na tuhle patlaninu snad rychle zapomenu... Jinak ještě poznámka, že soundtrack k filmu je o dost kvalitnější než jak zní písničky ve filmu samotném. 35%(30.11.2008)