• Německo

• Austrálie

• Kanada

Muzikál / Romantický / Komedie

USA / Velká Británie / Německo, 2008, 109 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 589)

Věř, že štěstí přijde co z pohádek znáš, budoucnost Ti vyjde i když chyby máš…. Řeknu hodně málo: ABBA a M.Streep. Jakožto generačně poznamenaný hudbou této skupiny, jsem si ji rád po letech připomněl. Pobavili mne i drobné vtípky během písniček. Ovšem to, co předvedla M.Streep – klobouk dolů! Střelená, trhlá, veselá, usměvavá, roztančená – ty 3* jsou její zásluha! To ostatní? Asi jsem starej…(18.12.2008)

Ano příběh je naivní, prosťoučký, ale ruku na srdce, můžeme od muzikálu v meinstreamu čekat něco jiného. Dle mého těžko. Základem už od Pomády (češi dosadí Starce na chmelu) jsou nosné písničky, což v případě ABBY není problém, až tady jsem si uvědomil, kolik měli hitů. Sice tady tato hudba není můj šálek kávy a zpochybnit hitový potenciál jejich skladeb, může snad jen hudební zaslepenec. Taneční kreace sice nijak zvlášť neohromí tvůrčí invencí (snad vyjma Take A Chance On Me), ale neurazí a vidět "bláznit" padesátietou Meryl Streep je zážitek sám o sobě. Ač jsem si původně myslel pravý opak:-)... Verdikt - Prostuduchý plochý děj vyváží na vrchol, neskutečně, pod kůží se deroucí hity skupiny ABBA...(22.11.2008)

Na podruhé sám doma jsem už neodolal a můžete mi říkat měkota nebo co, ale ta radost z toho filmu čišela z každého herce a podpořeno bezchybnou hudbou mě to dostalo skoro jako poprvé Moulin Rouge nebo Kal Ho Naa Ho. Asi to bude tou moji blížící se svatbou nebo jsem fakt měkota! Dodatek: Jde o ty písničky, já na nich vyrůstal a Amanda má parádní hlas=D.(23.11.2008)

Paradni zazitek! Prijemny odlehceny a pohodovy muzikal. Abba udelala ve sve dobe opravdu velke a nesmrtelne hity, ktere byly (vetsinou) nenasilne zakomponovany do romantickeho pribehu s notnou davkou humoru. Zivy a vesely snimek, ze ktereho je patrne, jak si jej herci uzivali. A kdyby se nesnazil o zpev i Pierce Brosnan, nevaham udelit plny pocet hvezdicek!(28.11.2008)

Hodnocení tohoto filmu jistě závisí na tom, jak kdo má rád ABBU. Pro mě patřila k hudbě mého mládí a tak bylo jasné, že si ani tento titul, zfilmovaný muzikál, nemohu nechat ujít. Když člověk vypne mozek, soustředí se jen na taneční čísla, krásu řeckého ostrova, ztřestěnost Meryl Streep a melodie ABBY, tak je to příjemný zážitek. Díky titulkům také alespoň vím, o čem se v těch notoricky známých skladbách zpívá ;-). Překvapením je účast celé řady známých tváří a také jejich pěvecká a taneční čísla. I když Brossnanův zpěv - no nevím, nevím...(22.12.2008)

Milý, pohodový, prosluněný, rozezpívaný filmík, který nenadchne, ale ani neurazí. Předvídatelný, trochu pokulhávající příběh, který je ale odehrán mými oblíbenými herci s velkým nadšením a nasazením (myslím, že se u tohoto díla fakt dobře pobavili). Navíc celý film provází staré dobré písničky od Abby, které herci překvapivě dobře (i když ne vždy dokonale) sami zpívají a divák se k nim s chutí přidává. Prostě pohodový nenáročný film na letní večer či na dobu předvánoční.(22.12.2008)

• Joeey

Náhodou zajímavý a úspěšný tah: za pomoci hollywoodských hvězd připomenout světu tolik hitů skupiny ABBA! Ovšem to zpracování je na pováženou. Dobrý muzikál se totiž nerovná nekoordinovanému freestylu.(24.12.2008)

• fogs

Ne, ne a znovu ne... z donucení jsem musel jít na tento film do kina a utratit peníze za vstupné, které bych investoval určitě do něčeho jiného. Tento muzikál už nikdy nechci vidět. Pokaždé když herci začali zpívat musel jsem si ucpat uši abych to neslyšel, a když se děvčata smála "hihihihihihihi" tak také. Hlava mě bolela ještě den potom. Příběh jak dívka pošle dopis potencionálním otcům a oni se přetrhnou aby přijeli je k pláči... jasně a jednoznačně ODPAD!(3.1.2009)

• Illioplius

Keby som pozeral tento film bez obrazu a so zvukom zapnutým iba počas pesničiek, dal by som hádam aj štyri hviezdy, tri minimálne. No to, čo sa dialo, keď práve nespievali/netancovali, bola trápnotrápna urážlivá fraška bez myšlienky a akéhokoľvek aspoň trochu inteligentného deja. Pesničky boli naspievané celkom obstojne, hoci aj tam mám mnoho výhrad. Jedinú hviezdu odo mňa Mamma Mia! dostáva ako poctu k skupine ABBA a jej hudbe.(19.1.2009)

Jako vždy perfektní Meryl Streep, hity od legendární skupiny ABBY a romantický řecký ostrov - to jsou hlavní klady nenáročné letní oddechovky, která se stala s podivem hitem minulého léta. Mnozí z nich před kamerou zpívají a tančí poprvé. Zatímco Pierce Brosman svým halekáním moc neosilní, Meryl ta tam tomu velí jak po herecké tak po krásně amatérské pěvecké kráse (vždyť nejhezčí co může být je přeci krásná nedokonalost než chladná dokonalost sama) Její hudební čísla jsou pro mě tak nakažlivá, že mě vtáhla totalně do banálního a primitivního děje. Po dlouhé době jsem viděl jak si herci parádně užívali každou minutu filmu ve kterém hrali a nebrali to za další zářec v herecké práci. Je to sice křiklavý a pestrobarevní kýč ale vem to čert ja jsem se přitom parádně bavil a vzpoměl jsem si na svá donedávna dětská léta kdy mě moje mamina jako ukolébavku pouštěla písničky od ABBY. S klidným srdcem dávám 75%!!!!(30.1.2009)

• Mattezs

Vzdal jsem to po 20 minutách, ABBA mi zas až tak nevadí, ale tenhle "film" je mega sračka, Meryl Streep u mě hodně klesla, je to prostě běs....(4.2.2009)

Tak především: nevěřil bych nikdy, že bych byl schopen dokoukat až do konce muzikál na písně ABBA (ABBy?), kde hlavní roli tančí (!) a zpívá (!!!) Meryl Streep. Nakonec jsem to zvládl. jen mé hudebně nadané uši dost trpěly při zpěvu agenta007 a můj slábnoucí zrak nevěřil vlastním očím kterak klimakterický diblík Meryl skotačí po plátně víc než hodinu a půl(!). Film vpodstatě bez myšlenky (jeho jedinou myšlenkou bylo propojit alespoň trochu smysluplnými scénkami písničky švédského kvartetu), ale s velmi lehkou a prosluněnou atmosférou. Přesto jsem to hrdinně vydržel a možná z čiré nostalgie písní mého dětství dávám 3*.(16.2.2009)

Donna(Meryl Streep)žije na ostrove spolu so svojou dcérou Sophie(Amandou Seyfried).V mladosti ju očarili traja muži:Sam(Pierce Brosnen),Harry(Colin Firth)a Bil(Stelan Skarshgard).Sophie ma 20 rokov a ide sa vydávať za Sky(Dominic Cooper).Donnine dve kamarátky Rosie a Tanya(Julie Walters a Christine Baranski)prídu na Sophinu svadbu.Donna má s nimi vlastnú skupinu Donna a Dynamá a neskôr vo filme aj vystúpia ako táto skupina s pesničkou Super Trouper. Film sa začne tým,že Sophie pošle pozvánky na svadbu svojim trom potencionálnym otcom:Sam,Harry a Bill.Na začiatku zaznie pieseň I have dream v podaní Amandy Seyfried.Všetci traja pozvanie prímu v zámienke že ich pozvala Donna-ich stará láska.Na ostrov prídu aj Sofiine družičky-jej najlepšie kamarátky a im povie o to,že našla denník v ktorom jej mama hovorí akurát o tíchto troch mužoch.Kedže Sofii nevie kto je jej otec tak pozvala pozvánku všetkým trom.(zaznie pieseň Honey,Honey v podaní Amandy Seyfried.Ďalej zaznejú piesne:Money,money,money v podaní Meryl Streep,Mamma mia v podaní Meryl Streep,Chiquitita v podaní Julie Walters a Christine Baranski,Dancing Queen v podaní Meryl Streep,Julie Walters,Christine Baranski,Our last summer v podaní Meryl Streep,Amandy Seyfries,Pierca Brosnana,Colina Firtha,Stelana Skarshgarda,Lay all your on me v podaní Amandy Seyfried a Dominica Coopera,Super Trouper v podaní Meryl Streep,Julie Walters,Christine Baranski,Voulez Voulez,Sos v podaní Meryl Streep a Pierca Brosnana,Slipping trough my fingers v podaní Meryl Streep a Amandy Seyfried,Does your mother know v podaní Christine Baranski,The Winner takes it all v podaní Mery Streep,Ido Ido Ido Ido Ido v podaní Pierca Brosnana,When all is said & Done-v podaní Pierca Brosnana a Mery Streep,Take a chance on me v podaní Julie Walters a Stelana Skatshgarda,Waterlo v podaní všetkých hlavných rolí a pri titulkách zaznie The name of the game a Thank you for the music v podaní Amandy Seyfried.(17.3.2009)

Je to trhlý, až je to místama zábavný. Přesto mě však představa další projekce maličko děsí. 70%(20.3.2009)

Slabší příběh, tak nějak si představuji románky z Červené knihovny. Vtip? Ano, něco tam bylo. Celé se to odehrává u moře ve sluncem zalitém Řecku. To je zase plus. Bylo by to tak celkem na 50%. Písně od skupiny ABBA, které jsem měl kdysi velmi rád, však všechny mínusy škrtají. Nojo, holt nostalgie ...(9.4.2009)

Čekala jsem víc.. Nebýt písniček asi bych se dost nudila. Ale konec byl nečekaný...(20.4.2009)

Film ve mě sice vůbec nic nezanechal, ale upřímně musim přiznat, že jsem byl celkem překvapen. Některé hlody a hlášky nejsou vůbec špatné a ikdyž jsou tyhle filmy úplně proti mému vkusu, tak jsem se celkem bavil.(21.5.2009)

Příběh je tak prokouknutelný až hrůza. kamarádky Meryl S. jsou odporné a vlezlé jako ranní kocovina, Amanda Seyfried hraje naivní husičku, která si sní svůj stupidní sen.... songy od ABBy jsou to jediné co za něco stojí a nutno uznat, že většina je zajímavě zakomponovaných, ale přiznejme si, že tenhle snímek je opičí a stopu ve mě nezanechá, dám 3* i když moc nevím proč(29.5.2009)

Mne sa to veľmi páčilo a pesničky od ABBY boli veľmi nákazlivé. Každú chvíľu som chcel vstať a začať spievať a tancovať na plné hrdlo. A nakoniec to aj tak dopadlo inak ako by si človek myslel. Meryl Streepová bola skvelá a rovnako aj ostatní herci. Pierce Brosnan je skvelý herec, ale spev mu veľmi nejde. Síce neexceloval, ale dalo sa to vypočuť. Krásny film a ešte k tomu aj so skvelými pesničkami.(8.6.2009)

Hrozná blbina, ale fláky od ABBY jsou prostě neskutečně chytlavý. Nestačil jsem se ani na chvilku nudit, i když některé scény jsem jen těžko překousával a nakrátko střiženou Julii Walters jsem nemohl ani trochu vystát.(25.8.2009)

• farfalino

Bez Abby by to byl průser.(17.9.2009)