• Německo

• Austrálie

• Kanada

Muzikál / Romantický / Komedie

USA / Velká Británie / Německo, 2008, 109 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 589)

Věř, že štěstí přijde co z pohádek znáš, budoucnost Ti vyjde i když chyby máš…. Řeknu hodně málo: ABBA a M.Streep. Jakožto generačně poznamenaný hudbou této skupiny, jsem si ji rád po letech připomněl. Pobavili mne i drobné vtípky během písniček. Ovšem to, co předvedla M.Streep – klobouk dolů! Střelená, trhlá, veselá, usměvavá, roztančená – ty 3* jsou její zásluha! To ostatní? Asi jsem starej…(18.12.2008)

• Prubner

Velké zklamání. Písničky od ABBY jsou fajn, ale to byly i před tímto filmem. Scénář je hrozný a režie zoufale neinvenční. Tak špatně natočené hudební scény jsem už dlouho neviděl. Film jsem viděl nedlouho po muzikálu Chicago a ve srovnání s ním ještě víc vynikla nemohoucnost tvůrců Mamma mia.(30.1.2009)

• Ditulka

bože to byla krávovina :oPPP(4.2.2009)

• Violet.

Způsob, jakým byly do děje zaintegrovány písničky Abby, aby to dávalo smysl, se mi velmi líbil. Ale neustále mě rušilo holčičí ječení a pištění a všechno bylo tak afektovan, že jsem měla radost, když to skončilo. A nejsem žádná zapšklá babka, je mi 19...(13.2.2009)

• fferdas

Dávám * za to, že zazněli songy, jak je napsáno v obsahu, nesmrtelné skupiny ABBA. Neskutečně trapná a nudná záležitost, asi to není nic pro mě. Musel jsem se neskutečně přemáhat, abych to vůbec dokoukal.(14.3.2009)

Vzhledem k tomu, že jsem od tohoto letního (či spíše přeletněného) filmu nic nečekal, tak jsem nebyl ani zklamaný, ale přece jenom: Nebýt ABBY, tak tomu dám s klidným srdcem Odpad! Byla by to vskutku chyba navštívit takovou nebetyčnou koninu! Kam se poděli všichni ti herci, o kterých jsem si myslel, že umí hrát? Proč, pro boha živýho, obsadila režisérka Amandu Seyfried? Vždyť ta holka nemá ani kousek talentu! Už toho radši nechám nebo odstraním ještě další hvězdičku. 3*** jsou až dost!(20.3.2009)

• rawboy

Neskutečné zprznění švédského fenoménu. A zpívající Brosnan je hodně silné kafe!(16.4.2009)

Docela legrace. A zajímavým způsobem zkombinované písničky ABBY. Někdy sice nesedí úplně na konkrétní situaci (Winner takes it all), ale i tak by mně nikdy nenapadlo, že by se daly pospojovat do jednoho celku.(4.8.2009)

• `barocco

Hroza, blivajz, humus, grc.... Mamma Mia!!!!! Nikdy viac...(9.12.2009)

• MAST3R

Bože! Jak já ty muzikály nenávidím.(18.12.2009)

• freEDelL

Tomuto filmu bych dal odpad, ale pouze a jen díky písním od ABBY dostává film 2 hvězdy. Bohužel filmové hvězdy jako je například Pierce mají prostě jen herecký a nikoli zpěvácký talent, škoda. Mohl z toho být lepší film, ale každopádně stojí za shlédnutí.(6.2.2010)

Nnnno, nečakal som nič iné ako romantickú komédiu založenú a vystavanú na melódiách a textoch večne živej formácie ABBA, lenže pripadalo mi to ako trip, na ktorom sa o mňa stará spoľahlivý a skúsený personál, len destinácie sú úplne iné, než čo som si vybral a zaplatil, tak dobre, malo to byť sladké, chichúňavé a lepivé, bolo, ale len tak voľáko na pol plynu, ono sa zdá, že tento ľahký žáner je brnkačka, lenže ak to má mať gule, treba do toho vložiť omnoho viac kumštu a invencie, ďalej samotný fakt nasadiť štyri viacmenej dramaticky zamerané ťažkotonážne hviezdy do rolí hopsajúco-lalákajúcich skorodôchodcov chytajúcich tretí dych pod vplyvom horúceho gréckeho slnka a erupcie hriešnych spomienok, bol značný risk, ktorý v tomto prípade neveľmi vyšiel, no a nakoniec sa obtriem o Meryl - Meryl ako vypočítavá, bezcitná a nemilosrdná beštia je takmer bez konkurencie, Meryl ako citlivá, milujúca a trápiaca sa matka/manželka/milenka je ešte furt štyriapolhviezdová, ale Meryl ako spievajúca veselá až bláznivá posthipisáčka, tak to je pre mňa mimo misu, aj keď nepopieram, že sa tu riadne vyšalela, bolo to na nej vidieť, takže 60%.(22.2.2010)

• lisma

Bylo mně zcela jasné co bude následovat, ale přesto jsem byl překvapen. Vubec nevim k čemu bych toto dílo mohl přirovnat. Pokud by španělská inkvizice měla k dispozici tento pekelně rozverný muzikál, kde polovina ansámblu přehrává a druhá neumí zpívat, padlo by za oběti na mučidlech daleko více nevinných lidí.(29.12.2010)

Bez pesničiek ABBY by sa nič nekonalo ale práve tieto piesne ma dokážu nabiť obrovskou energiou. Film, pri ktorom sa vždy zabavím a oddýchnem si. A ak budem mať v 60 toľko energie ako Meryl Streep v tomto filme tak staroba bude zážitok.(11.2.2011)

Myslel jsem, že v kině vám může poškodit sluch hlavně nějaký brutalakční megafilm, ale není to úplně podmínkou. Existují totiž filmy, kde vám od začátku naservírují 6 příšerně uječených bab, které v kombinaci s výborným ozvučením kinosálu způsobí sonickou vlnu. A to mluvím výhradně o dialozích!! Zpíváné pasáže byly většinou dost slušné a pro mě odpočinkové. Další věc, která mě dodneška způsobuje noční můry, je vzpomínka na Pierce Brosnana, kterak mi zpívá S.O.S:)b Jako pocta skupině ABBA vydařené, jako cokoliv jiného celkem zabiják pro všechny co mají jistou hranici, po kterou může zajít romantika. 60%(15.2.2011)

Říkala jsem si písničky Abby zfilmované a Meryl Streep coby bláznivá matka a do toho ještě zpívat,pane bože si snad děláte srandu, hodně dlouho jsem se tomuhle filmu bránila ale pak jsem si řekla ale co,zkusit se má všechno, a můžu říct že jsem byla velice mile překvapena jak dobře se to dá zfilmovat.Meryl Streep je jedna z mých oblíbených hereček a bála jsem se aby jí tenhle film spíše neuškodil ale myslím že opak je pravdou,je vidět že je to opravdu herečka a že si troufne i na takovýhle žánr.Pierce Brosnan coby okouzlující drsňák ikdyž jeho zpěv nebyl moc dobrý, Colin Firth jako vždy anglický gentleman a velice okouzlující a Stellan Skarsgärd mě spíš přišel jako zpívající kovboj.Určitě to za shlédnutí stojí teda pokud nejste odpůrci ABBY :-)(5.3.2011)

Zpívající James "Dvojitá Nula" Bond s panem Darcym a kapitánem Tupolevem, k tomu jim zdárně sekundují Julia Childová, Leonardova (Dr. Hofstadter) máma a paní Weasleyová. Snad mi dáte za pravdu, že taková kombinace stojí za shlédnutí :) . Já jsem si exlusivně odpočinul u tohoto filmu a nestydím se říct i pobavil - zejména u závěrečných titulků, kdy jsou všichni zmínění odění do kombinéz s flitry, to jsem téměř chcal smíchy. A že to nemá děj, ale jděte, co jste čekali od muzikálu, kde se zpívají hitovky od ABBY:)(31.3.2011)

• Insspektor

Čítať si v zaujímavostiach ako sem dostali tvorcovia taký herecký tím je zaujímavejšie než samotný film. Zároveň to mnoho vysvetluje o tom ako sa tieto hviezdy pridali ku tejto katastrofe.(31.3.2011)

No nevím nevím. Asi záleží na věku. Znám lidi, kteří by na to nedali dopustit. Ale to je 40 a výš. Mně hlavní myšlenka nepřipadá tak originální a k tomu nejsem vůbec muzikálový tip, i když písničky od Abby se mi docela líbí. Možná to chce jenom dozrát, ale teď mi to opravdu nic neříká....:)(26.5.2011)

Já vím, je to v podstatě hrozně jednoduchý příběh, a kdyby tam nebyly ty nezapomenutelné hity skupiny Abba a kdyby tam nebyla ta partička charismatických herců, která ve filmu hraje, tak by to bylo úplně, ale úplně o ničem. Něco na způsob německých romantických filmů vysílaných v televizi. Ale právě proto, že tam jsou ty skvělé songy (které dnes znají pomalu už i mimina v kočárcích, jak jsou profláklé a nesmrtelné) a ti úžasní tančící a zpívající herci (v čele s nádhernou Meryl Streep a mutujícícm Piercem Brosnanem:-), tak je to skvělé. Úžasná atmosféra a ta nejgeniálnější reklama na dovolenou v řecku, co kdy byla natočená!!!! Upřímně - kdo z vás se nezačne vlnit, když slyší z rádia nebo televize Dancing Queen? P.S. Na hitech skupiny Abba jsem rozhodně nevyrůstala, nikdy je cíleně neposlouchala a stejně je znám všechny nazpaměť!!!!!!!!!! Neuvěřitelné!!!!!!(20.7.2011)

Mojí milované MS to odpustím, ona si prostě může dovolit odskočit do takovéhoto béčkového muzikálu. AS se ovšem už nejspíš nevyhrabe z rolí roztomilých, blonďatých pusinek. Myslím, že tohle by zvládli zaranžovat i naši tvůrci reklamy na sýr smetanito, ale jako oddychovka na letní večer je to jak dělané. Abba mi byla zamlada volná a celkem mě nudila, teď jí ale začínám přicházet na chuť.(21.7.2011)