Reklama

Reklama

Solomon Kane

  • Velká Británie Solomon Kane (více)
Trailer

Obsahy(1)

Při dobývání jednoho z měst na severu Afriky Solomon Kane jen tak tak unikne ďáblovu vyslanci, který si přišel pro jeho duši. Důvodem je Solomonova hamižnost a vraždy, které kvůli ní spáchal. Solomon pochopí, že je zle, a rozhodne se pro pokání. Stane se mnichem a vstoupí do kláštera. Z toho je však mnichy vykázán s tím, aby se vrátil domů, na hrad svého otce a bratra. Solomon se sice nechtě, ale přesto vydává na cestu. Na cestě je přepaden lupiči, kterým se ale odmítne bránit. Oni ho nejenom okradou, ale také vážně zraní. Od jisté smrti ho zachrání puritánská rodina Crowthornových, která právě tudy putuje do přístavu, aby odplula do Nového světa, kde si chce hledat lepší život. Solomon si v bezvědomí vzpomíná, jak byl otcem vyhnán z jeho hradu, když se odmítl stát mnichem. Později shodou nešťastných náhod Solomon shodil z útesu svého násilnického bratra Marcuse, který se měl stát jako prvorozený majitelem hradu po jejich otci. Solomon se uzdravuje a snaží se Crowthornovým pomoci projet nebezpečným krajem. Anglii totiž právě sužují nájezdy vojáků a příšer čaroděje Malachyáše. Solomon s rodinou putuje krajinou a pomalu se uzdravuje. Vůz Crowthornových je náhle přepaden Malachyášovými vojáky, které vede tajemný muž. Útočníci zavraždí otce a syna Crowthornovy a dívku Meredith unesou. Solomon slíbí umírajícímu otci Crowthornovi, že dívku osvobodí. Starý Crowthorn zato slíbí Solomonovi spásu jeho duše. Solomon se vydává po stopách únosců. Ve starém kostele je místním zrádným knězem předhozen příšerám, kterým se Solomon ubrání. Od umírajícího Malachyášova vojáka se dozví, že Meredith je údajně mrtvá. Solomon ztratí smysl žít, a začne pít. Opilého ho v jedné krčmě chytí Malachyášovi vojáci a pokusí se ho ukřižovat. Ve chvíli, kdy Solomon visí na kříži, jede okolo vůz s otroky. V něm je i Meredith. Ta Solomona na kříži uvidí a začne křičet. On se z posledních sil z kříže osvobodí a spadne na zem pod něj. Poté ho zachrání několik místních mužů, kteří vedou odboj proti Malachyášovi. Když se Solomon uzdraví, vypraví se na hrad svého otce, kde právě teď sídlí zlý čaroděj Malachyáš. Solomon s muži do hradu pronikne a v podzemí hradu objeví svého starého otce v okovech... (TV Prima)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (934)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Já dám čtyři hvězdy, ale je vidět, že se to plno lidem nelíbilo. Proč? Prej na tom není nic originálního. To bych ale zase tak úplně netvrdil. Solomon Kane má možná hodně jednoduchý příběh, zato ale přináší velkou porci akce, nejsyrovější atmosféry a faktu, že po dlouhé době se u nás točil film a Barrandovský komplex, který jindy zeje prázdnotou, opět měl co nabídnout. Solomon Kane je totiž opravdu povedený film. On si na nic nehraje, on prostě je velkou akční jízdou, kde důležité jsou kulisy, které se tedy povedly nádherně a také samotný herec. James Purefoy možná na první pohled vypadá jako nesympatický sráč, ale postupem času si na něj člověk zvykne a začne mu fandit. Některé scény dokonce vypiplal k dokonalosti. Jen je škoda, že film samotný tu opět, jako většina dobrých filmů, byl zkritizován tím, že příběhově nemá, co nabídnout. To možná nemá, na druhou stranu má všechno ostatní, od atmosféry počínaje po suprové kulisy konče. Že se najde člověk, kterej hledá fantasy a la Pán Prstenů, to už je druhá věc. Ono celkově fantasy po filmovém zpracování Tolkienova světa tady dostává s hodnocením řádně na prdel. Já se toho nebál, naopak jsem se těšil, a ačkoliv to ze začátku vypadalo dost nudně hlavně neuvěřitelně tmavě a temně, vyklubalo se z toho pro mě originální putování očistcem, které mě bavilo. ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Poctivá středověká řezba bez zbytečných triků (až na působivý závěr), která vsadila na déšť, bláto a krev, a výsledkem je nekompromisní nášup, jemuž vadí snad je lehká dějová odhadnutelnost. Protentokrát to ale až tak nevadí, jelikož hlavní trumf Bassettova filmu tkví v Jamesi Purefoyovi. Že je to charismatický bastard ví každý, kdo kdy koukal na Řím, a i zde nezůstává své pověsti nic dlužen. Je radost sledovat hrdinu, který i při pronášení patetických frází nepůsobí směšně, ale naopak rozechvívá divákovu signální soustavu příjemným mrazením. O chvílích, kdy vezme do ruky meč (a ještě lépe, dva), ani nemluvit. Palec nahoru. PS: Distribuci tradičně nechápu. ()

Reklama

verbal 

všechny recenze uživatele

Po téměř dvouhodinové intenzivní masturbaci chvíli zasněně hledím do stropu, lačně potahuji z cigarety a poté lepkavou rukou shrnu důvody, proč tímto odporným filmem tak pohrdám: 1. Nehraje tam PATYZÓN! Ani na malou chviličku! 2. Pan Kane nemá jedinou Bradavici a násadu od smetáku na famfbál asi tak v 10. minutě přerazí o hlavu nějakého posraného démona. 3. Ano, slyšite dobře, DÉMONA, nikoliv EMO vlkodlaka, blonďatého HomoMalfoye či toho, Jehož jméno mám úplně v prdeli! 4. Pan Kane za celou dobu ani jednou romanticky navzplane! A to ani k Vašutovi!! 5. Nemůže tudíž s "rozpolceným výrazem" tklivým monologem objasnit Belle s Hermionou osudové překážky jejich vztahu a proč by měly ony vysát jeho a ne naopak. 6. Pan Purefoy odmítl rozhovor pro Brávíčko na téma "Po čem kluci touží". 6. Čtyřicetiletý špinavý mastňák s nedokonale výrysovaným ABDOMINEM a bez kouzelné hůlky nevypadá dost kůl na stěně pokojíku čtrnáctileté fanynky! 7. Pan Howard nebyl padesátiletá grafomanka, libující si v extrémně dlouhých a tlustých .... pokračováních. 8. Ani jednou zde nezazní Vašutovo legendární a nesmrtelné: "Kurvapiča, kurvapiča...". 9. Film nerežíruje vyhlášený Shitmaker, pan Columbus. 10. Snad kdyby tam Hannah Montana za Soumraku Pottratila Harryho, ale jinak tohle hit NIKDY NEBUDE!! ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Pro svoji drsnost a špinavost ten film moje sympatie má, ale kvalitativně se jedná maximálně o průměr. Solomon Kane obsahuje snad všechna žánrová klišé, což by nutně nevadilo ... narozdíl od některých jiných diváků si však nemyslím, že by s nimi pracoval dobře, což už vadí - u velkého množství scén mi bylo naprosto jasné, jak se budou vyvíjet, již v čase, kdy by mi to teoreticky být jasné nemělo. (Pro vyhnutí se spoilerům to vysvětlím na příkladu, který nemá s tímto filmem nic společného. Pointu spočívající v tom, že děj filmu se hlavnímu hrdinovi pouze zdá, považujme za klišé. Pokud mě po dobu sledování filmu nenapadne, že pointa bude právě takováto, tak závěrečné použití klišé nevadí. Když mi to však bude jasné po deseti minutách, je zle. U Solomona Kanea je bohužel předem jasné téměř vše). Navíc se to mnohdy tváří moc vážně na to, abych to bral vážně já. 5/10 ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Všeobecne budú kritiky horšie, ale… toto je splnený sen fanúšikov heroic fantasy. Atmosférická pecka, ktorá nepotrebuje digitálne armády a pompézne dekorácie, pretože si vystačí s blatom, neustálym lejakom, čliapancami krvi, démonmi v temnote a skvele napísanou hlavnou postavou. Skrátka, je to nasiaknuté Howardom až do špiku poslednej preseknutej kosti. Príbeh je, ako inak, schematický. Hrdina koná zlo, hrdina sa dá na pokánie, okolnosti ho opäť prinútia chopiť sa zbrane (výborná scéna so sekaním hlavy natrikrát), hrdina má slabú chvíľku, hrdina sa pozviecha, zahluší zlého mága, veľkú digitálnu obludu a oslobodí dievča, koniec, hurá za ďalšími dobrodružstvami. Lenže práve z tej archetypálnej priamočiarosti film čerpá svoju žánrovú silu a v niektorých scénach dokáže byť až prekvapivo pôsobivý (už spomínaný hrdinský nástup po úvodnej kláštornej polhodinke, scéna na kríži). A ten Purefoy, ten Purefoy! V jeho podaní bezvýhradne uveríte vývoju postavy, navyše je v sekaniciach ultimátny bad-ass, ktorý by potrápil i generála Maxima a kráľa Leonida. Chcem výpravnejšiu dvojku s výraznejším zloduchom, hneď! ()

Galerie (73)

Zajímavosti (15)

  • James Purefoy si během natáčení zranil koleno a také byl zraněn na čele, což si vyžádalo pár stehů. Stehy musely být následně ze záběrů digitálně vymazány. (Puxina)
  • Vedle ateliérů Barrandov a haly bývalé továrny TOS Hostivař Solomon Kane vznikal v těchto lokacích: na hradech Točník a Zvíkov, v Průhonicích, v umělých pískovcových jeskyních v Pustých Kostelech, v Ralsku, Jevanech, Horšovském Týně, Ladách v Podještědí a v Bechyni - Zářečí. (POMO)
  • Malachi, v češtině správně Malachiáš (nikoli Malachaj, jak tvrdí titulky z kina), je jméno biblického proroka. Hebrejské "malach" znamená "anděl, posel Boží", je proto poněkud zvláštní, že ve filmu toto jméno nese démonický černý mág. (gjjm)

Související novinky

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

03.01.2011

Výrazný britský herec s neobvyklým jménem v neděli prohrál svůj zápas s rakovinou. Byl králem vedlejších rolí, přesto jsme jej všichni dobře znali, což je vlastně důkaz, jak výjimečný to byl herec.… (více)

Od fantasy zpátky k hororu

Od fantasy zpátky k hororu

28.11.2010

Touhle cestou se ubírá kariéra britského sympaťáka Michaela J. Bassetta (foto). Není divu – Solomon Kane byl sice fajn, ale (i díky neuvedení v amerických kinech) na sebe nevydělal a na původně… (více)

Silent Hill pokračuje

Silent Hill pokračuje

08.11.2010

„Neexistují kvalitní filmové adaptace počítačových her,“ tvrdí někteří. „Kromě Silent Hillu,“ kontrují jiní. Na dvojku úspěšného hororu z roku 2006 se čekalo hodně dlouho. Christophe Gans má ale… (více)

Conan a bulharská kletba?

Conan a bulharská kletba?

12.05.2009

Když jste hollywoodský tvůrce a chcete něco natočit „za hrst dolarů“, jedete do Bulharska nebo Rumunska. Běžně tam točí Seagal či Van Damme (ten to v JCVD popsal jako to nejhorší, co vůbec může… (více)

Reklama

Reklama