• Francie

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Thriller

Velká Británie / Francie / Česko, 2009, 100 min

Potácím se blátem, hrozně chčije a já doufám, že pokračování příběhů mistra Kanea mě nemine. Přesně takhle má heroická fantasy totiž vypadat. Snad jen ten hlavní záporák měl dostat víc prostoru. Dreadatý borec ze squattu s potetovanou palicí stihl říct jen: Ahoj, rád tě vidim a vzápětí frčel expresním zrcadlem do Pekla. Tak snad příště dostane Kane nějakou pořádnou Nemesis. Určitě si to zaslouží. A co si budeme nalhávat, loupežník Vašut to nezachrání.(8.5.2010)

Velmi příjemná výprava do (českého deštivého) středověku s trochou magie, víry a hledání vlastního osudu. Prakticky po celou dobu jsem si nemohl na nic stěžovat, velký nástup byl vystřídán vynikající atmosférou, kterou dokázala hlavní postava, obsazená mladší a levnější verzí Hugha Jackaman, s klidem utáhnout nejen svým kloboukem, ale také stylem zabíjení českého komparzu. Hlavní dějová linie je vcelku jednoduchá, průhledná, ale nevadí, protože se divák má na co dívat, přestože už vše jako by odněkud znal... (je tam cítit středověký Constantine, Van Helsing a další). Potěší také hudba, kterou si užil Klaus Badelt a skvěle se hodí k celému filmu (včetně závěrečných, na "levnost" filmu velmi vymazlených titulků). Dost mě překvapilo, že některé scény mají opravdu skvělý náboj a hodně mě pohltily... což se často nepodaří ani výrazně dražším filmům. Takže celkově upřímná spokojenost a pocit, že i za relativně málo peněz se stále dá natočit velmi mnoho muziky, která si najde své fanoušky.(14.6.2010)

• Xmilden

Nějak nesdílím místní nadšení. Evropské fantasy se vyznačuje několika opravdu povedenýma scénama, hlavně co se týče úvodu. Pak začíná obrovská dějová pasáž, která dost čichne po vatě. Stále se zde řeší že Solomon již nezabíjí lidi. On celkově celý film je z mého pohledu dost nechutně protkán náboženstvím. Mě jako ateistu tohle téma náležitě děsí. Takže film se nějak převalí k svému závěru, ale pokud bylo Souboji Titánů vyčítáno nějaké putování z místa na místo anebo jakýsi jeho nevztah k zachraňované ženštině, tak tady to taky zrovna nebylo bůhvíco. Často je navíc děj neskutečně předvídatelný. Dokonce ani šokující odhalení se nekonají. Namlsaný po traileru jsem čekal větší jízdu. 50%. PS: Marek Vašut dostal nečekaně velký prostor a který si mimochodem zahrál i ve Van Helsingovi.(21.6.2010)

Po téměř dvouhodinové intenzivní masturbaci chvíli zasněně hledím do stropu, lačně potahuji z cigarety a poté lepkavou rukou shrnu důvody, proč tímto odporným filmem tak pohrdám: 1. Nehraje tam PATYZÓN! Ani na malou chviličku! 2. Pan Kane nemá jedinou Bradavici a násadu od smetáku na famfbál asi tak v 10. minutě přerazí o hlavu nějakého posraného démona. 3. Ano, slyšite dobře, DÉMONA, nikoliv EMO vlkodlaka, blonďatého HomoMalfoye či toho, Jehož jméno mám úplně v prdeli! 4. Pan Kane za celou dobu ani jednou romanticky navzplane! A to ani k Vašutovi!! 5. Nemůže tudíž s "rozpolceným výrazem" tklivým monologem objasnit Belle s Hermionou osudové překážky jejich vztahu a proč by měly ony vysát jeho a ne naopak. 6. Pan Purefoy odmítl rozhovor pro Brávíčko na téma "Po čem kluci touží". 6. Čtyřicetiletý špinavý mastňák s nedokonale výrysovaným ABDOMINEM a bez kouzelné hůlky nevypadá dost kůl na stěně pokojíku čtrnáctileté fanynky! 7. Pan Howard nebyl padesátiletá grafomanka, libující si v extrémně dlouhých a tlustých .... pokračováních. 8. Ani jednou zde nezazní Vašutovo legendární a nesmrtelné: "Kurvapiča, kurvapiča...". 9. Film nerežíruje vyhlášený Shitmaker, pan Columbus. 10. Snad kdyby tam Hannah Montana za Soumraku Pottratila Harryho, ale jinak tohle hit NIKDY NEBUDE!!(7.5.2010)

Kdo přišel na výpravnou trikovou fantasy, asi bude zklamán, že jsou všechna (nepříliš kvalitní) triková lákadla nacpaná v prvních a posledních minutách filmu. Ve zbytku sledujeme potemnělou story o souboji napraveného parchanta se středověkým Michaelem Myersem. Příběh samotný nemá moc co nabídnout - není zrovna nejoriginálnější, vnitřní boj titulní postavy je značně rozháraný a závěrečné zvraty divák přejde bez mrknutí oka. Hudba nijaká, akční scény bez vzruchu. Nejlepší je pasáž, v níž se Solomon jako vyděděnec potuluje krajinou a překážkou jsou mu maximálně lupiči či čarodějnice. Pasáž to bohužel není dlouhá. Michael J. Bassett si buduje pověst notorického béčkaře.(18.11.2012)

• - Bassett chce o Kaneovi natočit trilogii, která by pokrývala celý jeho osud. Další díl se má odehrávat v Africe a další v koloniální Americe (gjjm)

• - Natáčelo se v teplotách až - 15 stupňů Celsia, kdy hercům doslova kostýmy přimrzaly k tělu. (Olík)

• - Solomon Kane je sice postava z povídek a básní R. E. Howarda, film ale neadaptuje žádnou konkrétní povídku a snaží se o vlastní příběh, založený jen volně na Kaneově osudu. (gjjm)