• Francie

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Thriller

Velká Británie / Francie / Česko, 2009, 100 min

Je sice osvěžující, že někdo nahoře konečně svolil k natočení drsné a nekompromisně krvavé fantasy, já ale odmítám automaticky jásat jen proto, že ve filmu nedefilují přemoudřelá děcka a mluvící spasitelští lvi. Tohle chce ještě hodně dopilovat. Ve všech směrech. 50%(22.8.2010)

Rozpočet $45miliónovTržby Celosvetovo $19,089,581║ V podstate ide o samoúčelnú vec, kde už úvod napovie že to nebude mať poriadnu pôdu pod nohami, či už sa jedná o príbeh, triky, vizuál, nehovoriac postavy a pôjde len o predvádzanie sa hlavného neohrozeného hrdinu, ktorý likviduje zloduchov po desiatkach a bez lepšieho opodstatnenia jeho postavy si ani k nemu ako divák nemáme šancu vytvoriť nejakú cestu. Jedinou výhodou je že to nejak zvlášť pre chabý obsah a priamočiarosť nenudí. /40%/(28.11.2010)

• novoten

Soundtrack Klause Badelta jede naplno a české reálie se snaživě tváří jako temný středověk, ale víc pochvaly ze mě tenhle bijec nedostane. Solomon Kane se z ambiciózní fantasy změnil v lacinou báchorku. V knižní podobě mohla fungovat, ale rozpohybovaná až překvapuje svou otravnou průhledností.(7.1.2011)

Dalo by se říct, že z tohoto filmu vytřískali maximum. James Purefoy je drsňák od přírody (ale to já vím už od dob Resident Evil a Římu) a když jej podpoří skvělý Pete a krásná Rachel Hurd-Wood, tak to prostě nemůže dopadnout špatně. Navíc je zde i Marek Vašut a nemá tu jen epizodní roličku, což mě opravdu potěšilo. Prostě a jednoduše, Solomon Kane je čistokrevné historické béčko, které má sice k dokonalosti daleko, ale ke spokojenosti mu neschází nic. Takže ano, dávám spokojené čtyři hvězdy. P. S. Všimněte si, že filmy Michaela J. Bassetta mají vzestupnou tendenci. Jeho debut zde má 58 %, jeho druhý film 62 % no a hodnocení Solomona vidíte sami (komentář psán 6. 8. 2010, kdy zde film měl 67 %.)(6.8.2010)

Tak film nie zlý, ale ani svetoborný. Fantasy žáner s podarenými vizuálnymi efektami spojené z hororovou atmosférou majú vždy zaujímaví námet, ako upútať pozornosť. Veľa príšer, nepriateľov a zvratov ale z film to nerobí pastvu pre oči.(6.1.2011)

• - Solomon Kane je sice postava z povídek a básní R. E. Howarda, film ale neadaptuje žádnou konkrétní povídku a snaží se o vlastní příběh, založený jen volně na Kaneově osudu. (gjjm)

• - Ve filmu nebyla použita scéna, kde Solomon Kane (James Purefoy) bojuje v jeskyni proti banditům a následně jednoho z nich vyslýchá. (Beckett51)

• - Většinu soch pro film (např. sochu podivně se šklebícího anděla, u které se Solomon modlí) vytvořil český sochař Jan Cileček. (gjjm)