Konečná verze

Guy Livneh

Sharon Farber

Scénografie:

Andrew Berry

„Ser na jidiš“ Navzdory ocitované hlášce jde o striktně judaistickou komedii s drtivou převahou židovských jmen v titulcích (taky jste vždycky toužili pojmenovat svého potomka Yarif Ozdoba?). Příběh dvou mladých scénáristů, kteří se hodlají prosadit v Hollywoodu, není kdovíjak originální ani vtipný, ale svou skromností, obyčejností a milou laciností velice sympatický. Harry a Marty vedou dialogy o filmech (nejen o Schindlerově seznamu), marně tlemí do monitoru v nadějném očekávání múzina polibku, jednou navštíví své zhulené kámoše, dočasně se rozvedou kvůli holkám a to je všechno, jejich nic neřešícím odchodem ze scény film končí. Rád bych věděl jednu věc, totiž, jestli tvůrci napsali od nikud nikam nesměřující, zoufale obrysový scénář úmyslně, aby nám přiblížili snažení hlavních hrdinů, nebo jsou i v reálu jenom osobami netalentovanými, přesto obdivuhodně snaživými. Konečná verze by díky dobře napsaným postavám mohla perfektně fungovat jako třicetiminutová epizoda nějakého sitcomu, pro jehož další epizody bych doporučoval více odvahy a méně naříkání nad vlastním těžkým údělem. 60%(14.7.2008)